zpět
7116

BMW: příští rok přijede nová X1

Letos na jaře dostala decentní facelift, během léta roku 2015 by se měla ukázat druhá generace. Nová X1 bude druhým bavorákem s pohonem přední nápravy.
04.08.2014, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

Malé SUV X1 bude stát na podobném podvozku jako například tří a pětidveřové Mini nebo řada 2 Active Tourer. Základem bude podvozková platforma UKL1, kterou mají podle plánů automobilky v budoucnu využívat až dvě desítky modelů. Jedná se zejména o úsporné opatření.

Zásadnější změnou bude přechod na pohon předních kol, nová X1 bude následovat model 2 Active Tourer. Motory tak nebudou uloženy podélně, ale příčně, což by mělo přinést více místa navíc pro cestující. Pod kapotou se objeví benzínový tříválec sDrive18i, který z objemu 1,5 litru dává výkon 100 kW, dvoulitr xDrive25i o výkonu 170 kW, a samozřejmě nebudou chybět diesely. Nejslabší verze sDrive16d s výkonem 85 kW má také lichý počet válců, nad ním stojí čtyřválcový sDrive18d se 110 kW výkonu a verze xDrive20d o 15 kW silnější.

TIP: BMW představuje novou generaci X1

Podle slov výrobce je ve hře také plug-in hybrid, u něhož bude přední kola roztáčet spalovací motor a ta zadní elektromotor, nebo sportovní provedení X1 M s třísetkoňovým dvoulitrem.

Podobu vozu prozatím neznáme, víme ale, že bude v porovnání s aktuální generací kratší a bude více vypadat jako SUV. Na bližší informace si ale budeme muset ještě nějaký čas počkat. Druhá generace BMW X1 by se měla představit v červnu příštího roku.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Jaký vybrat benzínový motor pro Škodu Yeti?

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.