Asistenční služby často platíte spolu s povinným ručením

Polovina řidičů neví, že má v povinném ručení předplacené asistenční služby. Klienti pojišťoven tak zbytečně utrácí peníze za služby nesmluvních asistenčních společností. Ukázal to průzkum Linky pomoci řidičům 1224.
28.08.2015, aktuality

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -

V České republice je pojištěných téměř 7,3 milionu vozidel, přesto téměř polovina jejich majitelů neví, že povinné ručení obsahuje asistenční služby pro případ nehody či poruchy. 96 % řidičů navíc nezná telefonní číslo na smluvní asistenční společnost své pojišťovny.

„Pojišťovny poskytují svým klientům v rámci povinného ručení i havarijního pojištění různé balíčky asistenčních služeb. Z výzkumu Linky pomoci řidičům 1224 bohužel vyplynulo, že 45 % řidičů o tom neví,“ říká Jakub Hradec, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů. Navíc 42 % z těch řidičů, kteří tuší, že mají v rámci pojištění vozidla předplacené asistenční služby, nedokážou vyjmenovat ani jeden konkrétní typ služeb, na které mají nárok. Když už si na nějakou službu respondenti vzpomněli, jednalo se v téměř polovině případů o odtah (48 %) a v pětině (19 %) o náhradní vůz.

Odtah je nejčastěji využívanou službou, kterou v rámci asistence motoristům poskytují pojišťovny. Podle statistik České asociace asistenčních společností je 83 % nehod a poruch řešeno právě odtahem.

Průzkum dále ukázal, že většina řidičů si správně pamatuje telefonní čísla na policii (88 %), záchranku (85 %), hasiče (82 %) i tísňovou linku 112 (76 %). Oproti tomu si pouhá 4 % dotazovaných vzpomněla na telefonní spojení na smluvní asistenční společnost své pojišťovny.


autor:
"na prvním místě je spokojený čtenář"
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Karel - TipCars.com, 29.08.2015 00:49
Dobrý den. Znalost čísla na asistenční službu Vaší pojišťovny může v případě škodní události pomoci urychli vyřízení celé záležitosti.
stréc od piva, 29.08.2015 19:21


zeptam se ještě jednou...

když to číslo přečtu z čelního skla...nebo ze zelené karty..případně mám pojištovnu uloženou v mobilu...tak ehm...čemu to pomuže že ho budu tukat do mobilu,když jen kliknu "pojištovna" ? :)
filip.uricar, 02.09.2015 11:41


Číslo je jednotné pro všechny pojišťovny a je tak jednoduché, že si ho dokáže zapamatovat snad každý. Navíc nemusíte jet se svým vozidlem nebo se může porouchat telefon, ve kterém máte číslo uložené :) To je stejné, jako kdybyste se zeptal, na co si pamatovat číslo na sanitku, když se můžu zeptat nějakého kolemjdoucího.
Chlibačik, 10.11.2015 13:38
Souhlas. Jistota je jistota a je lepší mít to číslo na více místech ne jen v telefonu.
Libo007, 18.12.2015 12:30
Třeba polovina řidičů vůbec neví, že má nárok na nějaký asistenční služby nebo třeba si myslí, že je mohou využít jen při nehodě.

Divil byste se kolik lidí platí za odtahovky, přitom je můžou mít zdarma od pojišťovny, apod...

článek na to téma je třeba i na pojisteni-prehledne.cz


vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.