0
zpět
 

diskuze k tématu: Picasso HDi a Scénic 1,6i 16V - který je lepší volbou?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, francouzská vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 12:35, rada
Doporučuji vzít Hummera či Mercedes ML, bezpečnost je na prvním místě!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 12:37, rada
Kampak zmizela včerejší zajímavá poradna?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 14:51, rada
berte scenic v benzinu.
po meste to zere pomalu stejne a o poznani budete mit mensi naklady na servis.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 14:57, rada
za ty prachy, rok starou dachnu MCV, a je to jeste vetsi, a skoro francouzský, nebo Ochtáfku v tédéičku, zapírá pěkně vodspoda, samo na hlínách a f metle, vevnitř ve dřevu....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 15:29, rada
Poedle zadaných kritérií myslím, že lepší volba bude Renault Scenic 1.6 16V. Dieslový dvoulitr do města nemá smysl, zvážím-li roční proběh km tak je to jasná volba.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 15:32, rada
Měl jsem Xsaru Picasso 2 roky, ale s motorem 1,8i, má velkou spotřebu 9,5-10l.
Jinak jako rodinné auto je perfektní, vejde se do něho neuvěřitelně mnoho zavazadel, kufr 550 l , zadní sedadla se dají celá jednotlivě vyjmout.Mimořádnou údržbu nevyžaduje. Od r. 2004 se dodává s dieslem 1,6 Hdi 80 kW, spotřeba komb.
kolem 5 litrů. Tento motor má výhodu talé v tom, že rozvody se mění až v neuvěřitelných 240.000 km. Cena s touto motorizací začíná na cca 180.000 Kč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 16:59, rada
Pane Kubíne, je dobře, že více, co chcete! Kočárek naložíte do obou, bezpečné jsou taky. Jen možná nevíte, co Vás čeká... Z tědlech dvou asi radši megana, když už to je do města (navíc je asi malinko praktičtější). Ta 1,6 je v něm to nejspolehlivější, i když jízdy na 3 válce si užijete skoro tolik, co v haťapce (cívky). Na 2,0 HDi se zeptejte Kylie, uvidíte, že vám doporučí si připlatit a koupit 1,6 HDi.
Jen mě zaráží, že kvůli jednomu dítěti hned musíte kupovat MPV...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 19:37, rada
Na tom co PORADA napsal něco bude .... ,-)
Opravdu ROZUMNĚJŠí bude si pořídit trochu MENŠí vůz s LEPŠÍM motorem (a "tip" na 1.6 HDi je VÍCE než dobrý) - ten "menší" vůz platí BEZ ohledu na znáček na kapotě (ono 1.6 HDi najdete v docela HODNĚ modelech docela HODNĚ značek). Van/mpv/malý autobus bych doporučila JEN v případě, když jej opravdu POTŘEBUJETE.
V reálném provozu takový typ vozu bude VŽDY a VE VŠEM "horší" (možná NE "dramaticky", ale trochu tohle, trochu tamto - ve výsledku je to celkem ZNÁT a navíc to DRÁŽe vyjde).
Prostě vozů "na kočárek" je DOSTatek - nějaký poháněný motorem 1.6 HDi ráda DOPORUČUJi (i když ten provoz HLAVNĚ po městě ... no i tak ,-)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 20:54, rada
Tak si tak pročítám vaše názory které se většinou přiklanějí k scenicu, sám jsem před nedávnem řešil stejný problém. Pul roku jsem obíhal, vyzvídal atd. Nakonec jsme s manželkou stáli v autobazaru před oběma vozy, manželka preferovala scénica (hlavně kvuli ceně, jsou zhruba o30-40% levnější) a já zas picasso. Po svezení a podrobném prozkoumání obou vozu se ale váhy naklonili k picassu. Jen pro příklad: po vymáčknutí palub. poč. u scénica se dlouhodobá spotřeba pohybovala u devíti litru benzínu, což se s pěti a pul litry nafty picassa nedalo srovnávat. Vubec celkový dojem z jízdních a prostorových řešení jsme se nakonec rozhodli pro picasso, je podstatně větší, příjemnější posed (hlavně řidič ocení) prostě těch plus dostalo víc picasso a nutno dodat že jsme toho dodnes nelitovali. Sám jezdím denně po městě a to zhruba dvou kilometrovou trasu (ráno a odpo. zpět) takže vuz se nestíhá ohřát a přesto je pruměrná spotřeba 6,0l. Vím jak je to těžké se rozhodnout ale snad vám náše zkušenost aspon trochu pomuže.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 22:05, rada
Heeej kde je ten chčíp tunnnnning? Sem se těšil jaký se tu sejdou za celej týden moudra a nakonec to tu dnes ani není ach jo.... a přitom to byla taková sranda si to číst.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.03.2009 22:14, rada
Tak tentokrát se (ohledně chííííp tuning) s vasapas(ou) SHODUJI!
Pěkný den ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 00:27, rada
Zdravím. Pokud vám jde jen o kočárek, tak jakýkoli kombík splní účel lépe. Větší ložná plocha kufru. K palivu: Já doporučuji benzín. Krátké cesty lépe snáší + u jetého nafťáku hrozí nákladná oprava. Z vámi uvedeného výběru bych já volil Piccaso. Prijde mi pohodlnější. Dále je morálně modernější než Scenic 1.
Pokud volíte MPV z důvodu vyššího posezu + prostornost (to je můj případ - C max) doporučuji zvážit Citroen Berlingo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 08:23, rada
Pokud jezdíte po městě, poohlédněte se po benzínu (ať už je to v čemkoliv). Sám jezdím Scenicem, ale v Picasse jsem neseděl, takže nemůžu porovnat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 09:09, rada
kde je čiptuning?to byla součást aprílu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 10:10, rada
Jo, kde je sakra ten chiptuning? Specializované firmy se bály o prachy, kdyby vyšla pravda najevo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 10:22, rada
Urcite bych bral radeji Picasso,auto s vaginou ve znaku nebrat,Citroen je alespon pohodlny.Sice 2.0hdi nestoji za nic,nicmene pokud by jste sehnal treba 1.6hdi tak budete velmi spokojeny.Benzinak ma opodstatneni jen ve spojeni s plynem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 11:41, rada
Jak pravil "Koci" a někteří další, MOTOR je docela HODNĚ "důležitý", takže to zvažte zda "autobus" OPRAVDU potřebujete a volba motorizace 1.6 HDi (v jakékoliv značce/modelu) bude asi "rozumnější" třeba i "levnější" a hlavně LEPŠí volbou/výběrem ...
Pěkný den (s 1.6 HDi je TAKový skoro KAŽDÝ den ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 14:42, rada
Téma Chiptuning vám znovu přineseme během dalších týdnů..Díky za pochopení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 19:59, rada
Já osobně bych volil Scenic 1.6 16V. Řešil jsem to samé před dvěma lety. Benzín je přeci jen na pojíždky po mestě vhodnější, navíc spotřeba se mi pohybovala 7,5 litru. Doporučená výměna oleje 20tis/km, rozvody 130tis/km. Do města je kompaktnější a oproti picassu se s ním lépe parkuje (ocení zejména ženy ve městě). Pro rodinu se dvěma dětmi je to ideální vůz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.04.2009 20:59, rada
Před pěti lety jsem řešil stejnou otázku, nakonec jsem zvolil Scenica a mám ho dodnes. Upřímně přiznávám, že rozhodnutí bylo zcela subjektivní, Scenic se mi zdál pohodlnější. Ale bylo to hodně těsné. Mám 1.9 diesel (bez počítače) a spotřeba počítaná při tankování se drží okolo 6 litrů, když nejezdím po dálnicích, tak i kolem 5,5l.
Jeden subjektivní postřeh - z Picassa mi připadalo, že je trochu horší výhled díky dvojitému přednímu sloupku.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.