0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak slouží Ford Mondeo po 220 tis. km?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 02:24, Mám stejný názor (jako autor)
Recenze, kde majiteli občas něco zazlobí (hlavně když najeté kilometry se ve statisících počítají), na mne působí mnohem věrohodněji, než "zázračné" vozy, u kterých se nemění snad ani brzdové destičky.
(Tragikomickým) vtipem týdne je srovnání finanční náročnosti provozu vozu nižší střední třídy Škoda Octavia a "klasika" třídy střední - Fordu Mondeo. Jsem si tohoto (nesmyslu) vědoma a ještě bizarněji může vyjít porovnání s malou (úzkou) Škodou Fabia.
I když to tu již bylo také (opakovaně) probíráno, novější naftový motor ze spolupráce s PSA je o něco spolehlivější (a i jinak lepší) společník.
Mám stejný názor (jako autor)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 06:29, příspěvek byl vymazán
Kylie napsal:
Recenze, kde majiteli občas něco zazlobí (hlavně když najeté kilometry se ve statisících počítají), na mne působí mnohem věrohodněji, než "zázračné" vozy, u kterých se nemění snad ani brzdové destičky.
(Tragikomickým) vtipem týdne je srovnání finanční náročnosti provozu vozu nižší střední třídy Škoda Octavia a "klasika" třídy střední - Fordu Mondeo. Jsem si tohoto (nesmyslu) vědoma a ještě bizarněji může vyjít porovnání s malou (úzkou) Škodou Fabia.
I když to tu již bylo také (opako...
příspěvek byl vymazán
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 06:47, RE: Mám stejný názor (jako autor)
Antikylie napsal:
příspěvek byl vymazán
Mne by na tom mondeu odrazoval prave ten motor - 2.0 TDCi nepovazuji zrovna za spolehlivy agregat. Ale jak vidno, nezalezi na tom co si clovek mysli, co se o danem motoru pise, ale spis na konkretnim kusu.
Jinak by mne zajimalo az to bude majitel prodavat o kolik bazar stoci tachometr, kdyz je to jeste relativne mlade auto
---------------------------
Jeste k Antikylie: Kylie ma nazor, ktery projevuje v diskuzi ktera je k tomu urcena a ty jsi presprilis vulgarni a agresivni. Jak asi vypada tvuj nemistny prispevek do diskuze pro okolo brouzdajici ctenare? Docela trapne, ale snad alespon tebe uspokojil.
---------------------------
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 07:19, Mondeo nikdy víc
Mondeo jsem vlastnil necelé 4 roky bylo to jedno z prvních z druhé generace ještě s motorem TDDi 85kw. Motor až na jeho hlučnost a vzhledem k nevalnému výkonu i vyšší spotřebu bylo asi to nejspolehlivější co na autě bylo. Jinak za 150tkm co jsem s ním najezdil se vy....o snad vše co mohlo kromě sedačky řidiče.
Mohlo to být nějakými "dětskými nemocemi" ale to automobil v této cenové kategorii neomlouvá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 08:35, Slovo do pranice
Tento vůz se mi vždycky líbil, ale zatím jsem neměl tu čest ho vlastnit. Autor článku je s ním nad míru spokojený, ale zdá se mi že odchod sady vstřikovačů při 110 tis km je nějak moc brzy.
Taky mi přijde zvláštní srovnávat náklady na ujetý kilometr k Octavii 1.6 benzín v automatu. Myslím že kdyby ta Octavie byla v manuálu tak náklady na ujetý kilometr bude mít stejné. Nehledě na nižší povinné ručení, vyšší trvanlivost motoru ....atd. u Octavie.
Jinak můj otec vlastní Ford Focus 1.8 TDCi 85 kW z roku 2004 a má na něm v současné době najeto asi 85 tis km, je s ním také nad míru spokojený a žádné problémy s ním zatím neměl. Servisky mu dělá neautorizovaný servis. Z mého pohledu je vůz velice přijemný na jízdu a motor má pěkný zátah.

Co se týče Antikylie - tak trochu ho chápu, prostě mu ruply nervy a tak to tu napsal od plic. Na druhou stranu je to hodně sprostý příspěvek, který by měl být smazán.

Na závěr bych chtěl napsat že nestojím o reakci na můj příspěvek žádné Kylie i když má vždycky (svoji) pravdu.
S pozdravem Zdeněk
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 09:24, RE: Slovo do pranice
1.8 Turbo napsal:
Tento vůz se mi vždycky líbil, ale zatím jsem neměl tu čest ho vlastnit. Autor článku je s ním nad míru spokojený, ale zdá se mi že odchod sady vstřikovačů při 110 tis km je nějak moc brzy.
Taky mi přijde zvláštní srovnávat náklady na ujetý kilometr k Octavii 1.6 benzín v automatu. Myslím že kdyby ta Octavie byla v manuálu tak náklady na ujetý kilometr bude mít stejné. Nehledě na nižší povinné ručení, vyšší trvanlivost motoru ....atd. u Octavie.
Jinak můj otec vlastní Ford Focus 1.8 TDCi 85 kW ...
A co reakce Oslíka, nemohla by být. Srovnání se stříbrnou octávii v TDi, na hlínách, f metle a s křídlem je podle mýho adekvátní. Dyť to je prémiová střední třída!
Starý mondeo bych si koupil v benzínu. Stačila by klidně 1,8, Na oslí styl dostačuje a vstřikovače se u ní nepokazí... .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 09:39, A.K.Alex
Zdravím, tema Mondejka mi padla celkom vhod, kedze som cca 2 tyzdne majitelom MK3 2.0 Duratec-a z roku 2002. Mam par otazok: chcem sa spytat, ci je normalne, ze stale bezi ventilator klimy (ten pred motorom), aj ked je klima vypnuta. Dalej mam este problem s palivomerom - ked je rucicka v poslednej stvrtine svojej drahy, zacina palubny PC vyhadzovat rôzne "hausnumera", kde kolisa dojazd a dokonca i rucicka beha hore dole. Tipujem to na plavak v nadrzi, budem musiet behnut na diagnostiku. Tym padom, neviem, ci sa da verit pal. PC aj ohladne priemernej spotreby, ktora je vraj momentalne 7,8. Neviem si tento udaj overit dla dotankovania, kedze nemienim riskovat, ze ma to niekde "nechá". Dakujem za vsetky rady a podnety :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 09:57, RE: Slovo do pranice
1.8 Turbo napsal:
Tento vůz se mi vždycky líbil, ale zatím jsem neměl tu čest ho vlastnit. Autor článku je s ním nad míru spokojený, ale zdá se mi že odchod sady vstřikovačů při 110 tis km je nějak moc brzy.
Taky mi přijde zvláštní srovnávat náklady na ujetý kilometr k Octavii 1.6 benzín v automatu. Myslím že kdyby ta Octavie byla v manuálu tak náklady na ujetý kilometr bude mít stejné. Nehledě na nižší povinné ručení, vyšší trvanlivost motoru ....atd. u Octavie.
Jinak můj otec vlastní Ford Focus 1.8 TDCi 85 kW ...
Mas recht, srovnavat naklady na 1km naftu s benzinem v automatu (pokud DSG tak jen to stoji extra 60tis.) mi prijde divne (manzelka taky 70 tisic km rocne?). Ta Octa byla taky koupena jako referentske auto (ojete) nebo autor srovnava novou cenu s ojetym Mondeem? :o)
Mondeo je skvele z hlediska prostoru i jizdnich vlastnosti, interier uz je slabsi a ten motor z hlediska spolehlivosti fakt spatny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 10:09, RE: A.K.Alex
A.K.Alex napsal:
Zdravím, tema Mondejka mi padla celkom vhod, kedze som cca 2 tyzdne majitelom MK3 2.0 Duratec-a z roku 2002. Mam par otazok: chcem sa spytat, ci je normalne, ze stale bezi ventilator klimy (ten pred motorom), aj ked je klima vypnuta. Dalej mam este problem s palivomerom - ked je rucicka v poslednej stvrtine svojej drahy, zacina palubny PC vyhadzovat rôzne "hausnumera", kde kolisa dojazd a dokonca i rucicka beha hore dole. Tipujem to na plavak v nadrzi, budem musiet behnut na diagnostiku. Tym pad...
bude lepsie ked zajdes na http:\\forum.fordclubs.org - su to fordaci a maju tam hodne informacii, urcite ti poradia, moznoze to tam aj rozoberali uz.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 10:28, RE: Mám stejný názor (jako autor)
Mazel napsal:
Mne by na tom mondeu odrazoval prave ten motor - 2.0 TDCi nepovazuji zrovna za spolehlivy agregat. Ale jak vidno, nezalezi na tom co si clovek mysli, co se o danem motoru pise, ale spis na konkretnim kusu.
Jinak by mne zajimalo az to bude majitel prodavat o kolik bazar stoci tachometr, kdyz je to jeste relativne mlade auto
---------------------------
Jeste k Antikylie: Kylie ma nazor, ktery projevuje v diskuzi ktera je k tomu urcena a ty jsi presprilis vulgarni a agresivni. Jak asi vypada tv...
Ten motor je kultivovaný, na těšké mondeo taktak dostačující. Výměna vstřikovačů by mě dost odrazovala - to je právě důvod, proč důvěrou v common raily neoplývám. S životností starého dobrého Té...ale vždyť to víte.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 10:48, RE: A.K.Alex
A.K.Alex napsal:
Zdravím, tema Mondejka mi padla celkom vhod, kedze som cca 2 tyzdne majitelom MK3 2.0 Duratec-a z roku 2002. Mam par otazok: chcem sa spytat, ci je normalne, ze stale bezi ventilator klimy (ten pred motorom), aj ked je klima vypnuta. Dalej mam este problem s palivomerom - ked je rucicka v poslednej stvrtine svojej drahy, zacina palubny PC vyhadzovat rôzne "hausnumera", kde kolisa dojazd a dokonca i rucicka beha hore dole. Tipujem to na plavak v nadrzi, budem musiet behnut na diagnostiku. Tym pad...
ten ventilator pred motorem nema s klimou co delat ten je na chladic
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 11:08, křívé disky
Existuje u nás pár firem, které umí disky narovnat. Sám s tím mám zkušenosti. Jeden disk vyjde tuším na 300Kč a trvá to cca 3 dny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 11:10, RE: A.K.Alex
Valnoha napsal:
ten ventilator pred motorem nema s klimou co delat ten je na chladic
A ide stale? dik
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 11:14, RE: Slovo do pranice
mikes napsal:
Mas recht, srovnavat naklady na 1km naftu s benzinem v automatu (pokud DSG tak jen to stoji extra 60tis.) mi prijde divne (manzelka taky 70 tisic km rocne?). Ta Octa byla taky koupena jako referentske auto (ojete) nebo autor srovnava novou cenu s ojetym Mondeem? :o)
Mondeo je skvele z hlediska prostoru i jizdnich vlastnosti, interier uz je slabsi a ten motor z hlediska spolehlivosti fakt spatny.
Srovnat se dá cokoliv s čímkoliv, záleží jen na srovnávacím kritériu. Pokud bude srovnávacím kritériem cena jednoho kilometru, tak nevidím problém, pokud se srovnávají vozy různých obsahů, různých paliv a různých tříd.
Jinak k recenzi samotné žádné zásadní výhrady nemám. Má celkem slušnou vypovídací hodnotu a hlavně jsem si z ní odnesl, že motor TDCi bych asi nezvolil, neboť 110 tisícový interval investic do motoru se mi pro naftový agregát zdá krátký. Švagr má Focuse s 1.8 TDCi, zatím je spokojen, protože na něm má najeto teprve tak 50 kkm. Jsem zvědav, jestli bude mít problémy nebo se mu vyhnou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 11:20, RE: křívé disky
Kuba napsal:
Existuje u nás pár firem, které umí disky narovnat. Sám s tím mám zkušenosti. Jeden disk vyjde tuším na 300Kč a trvá to cca 3 dny.
V tom případě se to nevyplatí. Jestli si firma účtuje řekněmě 500 Kč/hod, tak to máme 2400Kč/den a 7200 Kč za tři dny. To už se pomalu vyplatí koupit nový, ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 11:24, RE: Slovo do pranice
David V napsal:
Srovnat se dá cokoliv s čímkoliv, záleží jen na srovnávacím kritériu. Pokud bude srovnávacím kritériem cena jednoho kilometru, tak nevidím problém, pokud se srovnávají vozy různých obsahů, různých paliv a různých tříd.
Jinak k recenzi samotné žádné zásadní výhrady nemám. Má celkem slušnou vypovídací hodnotu a hlavně jsem si z ní odnesl, že motor TDCi bych asi nezvolil, neboť 110 tisícový interval investic do motoru se mi pro naftový agregát zdá krátký. Švagr má Focuse s 1.8 TDCi, zatím je spoko...
Srovnavat se da opravdu cokoliv, jen to obcas nedava smysl... jestlize zvolim u jednoho auta celkem nesmyslnou kombinaci motoru a vybaveni a ani nenapisu jake parametry byly do vyberu zahrnuty - ceny za palivo? servis? opravy? - tak zvolani "to a to auto vyhodnejsi" je celkem o nicem. Jinak si recenzenta vazim, ze nelakuje veci na ruzovo a pise na rovinu jak se veci maji s autem. Akorat me opet zarazi, ze v kolonce "poruchy" nejsou uvedeny napr. vstriky, dle meho celkem podstatna porucha.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 11:25, RE: křívé disky
Muroň napsal:
V tom případě se to nevyplatí. Jestli si firma účtuje řekněmě 500 Kč/hod, tak to máme 2400Kč/den a 7200 Kč za tři dny. To už se pomalu vyplatí koupit nový, ne?
Omlouvám se, trpím horečnatostí a počítal jsem to jako za 300Kč/hod. Při správném výpočtu to máme 4000/den a tedy 12tis. za 3 dny, což se nevyplatí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 11:28, RE: křívé disky
Muroň napsal:
V tom případě se to nevyplatí. Jestli si firma účtuje řekněmě 500 Kč/hod, tak to máme 2400Kč/den a 7200 Kč za tři dny. To už se pomalu vyplatí koupit nový, ne?
Vzdyt pise ze to stoji 300Kc, jakych 7200Kc? To sis nejak vycucal z prstu :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 11:30, Otazka na autora testu
Kolik najela ta Octavie od manzelky za stejnou dobu jako Mondeo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 11:35, RE: křívé disky
mikes napsal:
Vzdyt pise ze to stoji 300Kc, jakych 7200Kc? To sis nejak vycucal z prstu :o)
Píše cenu dílu, nikoli cenu práce. Počítám s úváděnými 3 dny práce.
reagovat
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.