0
zpět
 

diskuze k tématu: Zimní pneumatiky na sezónu 2007/2008

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 08:22, Vše
Myslím, že ohledně zimních gum už snad bylo na diskuzích řečeno vše. Jsem rovněž přesvědčen, že názory na používání nikdo nezmění.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 09:14, RE: Vše
David V napsal:
Myslím, že ohledně zimních gum už snad bylo na diskuzích řečeno vše. Jsem rovněž přesvědčen, že názory na používání nikdo nezmění.
Presne tak, + proc je pouzivat je daleko vic a hl dulezitejsich nez - ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 10:01, RE: Vše
Vywern napsal:
Presne tak, + proc je pouzivat je daleko vic a hl dulezitejsich nez - ..
Ja to vidim malinko jinak - spis jako silnou komercni masaz, kdy se vyrobci pneu snazi prodat co nejvic svych vyrobku. Ja sam uz dlouho pouzivam na svem voze univerzalni pneu Michelin Symmetry 210/65/16 all weather, jsem s nimi po cely rok spokojen. Jezdim s nimi i nekolikrat za sezonu na hory a nikdy jsem nezaznamenal problem. Znate to, citite, kdy vas auto posloucha a neuklouzne. Myslim si, ze kvalitni univerzalni pneu vyhovi vicemene stejne, jako zimni - ono uz toho snehu, obzvlast ve mestech, neni taky co byvalo.
Nechci se s nikym prit, proste jen rikam do fora, ze mam letitou dobrou zkusenost s univerzalnimi pneumatikami.
Mejte se, M.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 10:32, byznys
Zimní jsem nikdy nepoužíval, a neměl jsem problém, jde o byznys.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 10:33, RE: Vše
anonym napsal:
Ja to vidim malinko jinak - spis jako silnou komercni masaz, kdy se vyrobci pneu snazi prodat co nejvic svych vyrobku. Ja sam uz dlouho pouzivam na svem voze univerzalni pneu Michelin Symmetry 210/65/16 all weather, jsem s nimi po cely rok spokojen. Jezdim s nimi i nekolikrat za sezonu na hory a nikdy jsem nezaznamenal problem. Znate to, citite, kdy vas auto posloucha a neuklouzne. Myslim si, ze kvalitni univerzalni pneu vyhovi vicemene stejne, jako zimni - ono uz toho snehu, obzvlast ve mestec...
Já si myslím, že je lhostejné, jestli máš jedny pneu 3 roky a musíš je vyměnit nebo dvoje pneu měníš po 6-ti letech. Když s autem jedeš, tak prostě ty pneumatiky, který tam jsou, tak se zrovna opotřebovávají. Takže se tady o masáži úplně mluvit nedá, protože to co koupíš, to pak používáš. Výrobci nakonec prodají výrobků úplně stejně. Navíc zepár lidí nejezdí na zimních z různých důvodů (silně omezený provoz v zimě, abnormální řidičské ego, hluboko do kapsy, vynikající trakce stroje se zadním pohonem a motorem tamtéž), avšak zde je to prezentováno jinak. Příspěvek ala Tvůj s vysvětlením se zde objevil takřka poprvé.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 10:46, RE: univerzály
anonym napsal:
Ja to vidim malinko jinak - spis jako silnou komercni masaz, kdy se vyrobci pneu snazi prodat co nejvic svych vyrobku. Ja sam uz dlouho pouzivam na svem voze univerzalni pneu Michelin Symmetry 210/65/16 all weather, jsem s nimi po cely rok spokojen. Jezdim s nimi i nekolikrat za sezonu na hory a nikdy jsem nezaznamenal problem. Znate to, citite, kdy vas auto posloucha a neuklouzne. Myslim si, ze kvalitni univerzalni pneu vyhovi vicemene stejne, jako zimni - ono uz toho snehu, obzvlast ve mestec...
Tak především - univerzály jsou o pohodlnosti. Člověk tím ušetří za druhou sadu disků, slkladovací prostor a čas. I když s tím časem - do pneuservisu sice nemusí, ale kola přece jen čas od času vyvážit potřebují. Jediné období, kdy jsou tyto pneumatiky ve výhodě, jse přechod podzim-zima a zima-jaro. Ráno mrzne, přes den se silnice od slunce prohřeje, takže by člověk potřeboval během dne přezouvat. Jinak v létě nebo během zimy to není to pravé ořechové. A na dvou sadách pneumatik dojedu dvakrát dál, spíš ještě víc, protože zimní se přece jen v létě sjíždí víc, přechodové na tom nebudou o mnoho lépe. A při častější manipulaci s pneumatikama se snadněji odhalí problém, který by se za provozu mohl projevit dost nepříjemně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 13:16, RE: univerzály
Koloděj napsal:
Tak především - univerzály jsou o pohodlnosti. Člověk tím ušetří za druhou sadu disků, slkladovací prostor a čas. I když s tím časem - do pneuservisu sice nemusí, ale kola přece jen čas od času vyvážit potřebují. Jediné období, kdy jsou tyto pneumatiky ve výhodě, jse přechod podzim-zima a zima-jaro. Ráno mrzne, přes den se silnice od slunce prohřeje, takže by člověk potřeboval během dne přezouvat. Jinak v létě nebo během zimy to není to pravé ořechové. A na dvou sadách pneumatik dojedu dvakrát d...
A co takhle přezouvat 4x ročně? V létě letní, v zimě zimní a v přechodu podzim-zima a jaro-léto univerzály
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 13:31, RE: byznys
anonym napsal:
Zimní jsem nikdy nepoužíval, a neměl jsem problém, jde o byznys.
Pokud v zimě neopustíš město, proč ne? Jezdí se 50 a míň, zadní náhony jezdí jak připos.aný ... Ale až někomu na okresce naboříš zadek, protože on na zimních zabrzdí dřív, budeš mluvit jinak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 13:33, RE: univerzály
anonym napsal:
A co takhle přezouvat 4x ročně? V létě letní, v zimě zimní a v přechodu podzim-zima a jaro-léto univerzály
Vůbec nejlepší by byla kolejová drezína.
Vem si třeba závodníky F1, ti přezouvají několikrát během 300 km. Spadne na okruh pár kapek a už jedou podělaní do boxů měnit gumy, a to si říkají závodníci....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 14:09, RE: univerzály
David V napsal:
Vůbec nejlepší by byla kolejová drezína.
Vem si třeba závodníky F1, ti přezouvají několikrát během 300 km. Spadne na okruh pár kapek a už jedou podělaní do boxů měnit gumy, a to si říkají závodníci....
Svuj prispevek o univerzalnich pneu Michelin Symmetry jsem minil jako namet pro malou debatu a hle - snad poprve je diskuze vecna a dokonce i humorna, bez invektiv. To me potesilo. Jinak Michelin Symmetry all weather povazuji za dobrou univerzalni pneumatiku, jezdil jsem i na Goog Year univerzalech, ale Symmetry mi prijdou o neco lepsi. Vsechny pneu, o kterych hovorim, jsou z USA - vetsina vozu v zamori je obuta do univerzalnich pneumatik.
Ale je to tak, ze kazdemu vyhovuje neco jineho a take kazdemu vozu vyhovuji jine gumy. ja je mam obuty na Chrysler Town Country, kde sve dela asi i tezky predek vozu.
Mejte se....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 16:00, RE: univerzály
David V napsal:
Vůbec nejlepší by byla kolejová drezína.
Vem si třeba závodníky F1, ti přezouvají několikrát během 300 km. Spadne na okruh pár kapek a už jedou podělaní do boxů měnit gumy, a to si říkají závodníci....
Nevíš o čem mluvíš chytráku, projed se někdy třístovkou, ale to s tvou plečkou vlastně nehrozí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 18:42, RE: univerzály
anonym napsal:
Nevíš o čem mluvíš chytráku, projed se někdy třístovkou, ale to s tvou plečkou vlastně nehrozí.
Takjsem byl rad, ze je debata v klidu a bez urazek. Skoda, ale takova je realita.
Pekny vecer, M
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 19:44, RE: univerzály
anonym napsal:
Nevíš o čem mluvíš chytráku, projed se někdy třístovkou, ale to s tvou plečkou vlastně nehrozí.
Slyšel jsi někdy pojem nadsázka, nebo bereš vše smrtelně vážně?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 20:30, RE: univerzály
Koloděj napsal:
Tak především - univerzály jsou o pohodlnosti. Člověk tím ušetří za druhou sadu disků, slkladovací prostor a čas. I když s tím časem - do pneuservisu sice nemusí, ale kola přece jen čas od času vyvážit potřebují. Jediné období, kdy jsou tyto pneumatiky ve výhodě, jse přechod podzim-zima a zima-jaro. Ráno mrzne, přes den se silnice od slunce prohřeje, takže by člověk potřeboval během dne přezouvat. Jinak v létě nebo během zimy to není to pravé ořechové. A na dvou sadách pneumatik dojedu dvakrát d...
Ke zvýšenému sjíždění univerzálů v létě : teď jsem sháněl univerzály pro známého a sám jsem byl překvapen, výrobce udává proběh 50 000 km - jedná se o Pirelli P6 Allseason. Kdysi jsem měl univerzály na Octavii, byly to Micheliny, typ už bohužel nevím, ale proběh byl stejný - výrobce tvrdil tehdy 40 000, a já najel 50 000 a dával jsem je pryč, byly ošmatlány zevnitř na 1mm. Je fakt, že jezdím ekonomicky...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 20:59, RE: univerzály
anonym napsal:
Nevíš o čem mluvíš chytráku, projed se někdy třístovkou, ale to s tvou plečkou vlastně nehrozí.
Jo a máš pravdu, nehrozí - nejvyšší dovolená rychlost od výrobce 183 km/h, ale ani tolik jsem s tím autem nejel, nějak nebyl důvod. Jinak nejvyšší rychlostí, kterou jsem se pohyboval po zemi kolem 300 km/h mohla být a tah motorů byl i při této rychlosti famózní
Takže na základě splnění Tebou definované podmínky přesně vím o čem mluvím . Můžeš totéž říct i Ty?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 31.10.2007 23:30, RE: univerzály
David V napsal:
Jo a máš pravdu, nehrozí - nejvyšší dovolená rychlost od výrobce 183 km/h, ale ani tolik jsem s tím autem nejel, nějak nebyl důvod. Jinak nejvyšší rychlostí, kterou jsem se pohyboval po zemi kolem 300 km/h mohla být a tah motorů byl i při této rychlosti famózní
Takže na základě splnění Tebou definované podmínky přesně vím o čem mluvím . Můžeš totéž říct i Ty?
Jasně že jel. A ještě takovou perličku- Někdy myslym v r. 99 ke konci března jsem vnoci vyjížděl po d1, bylo krásně jasno. a to na pneu 255/30 ZR 19, s 3mm vzorkem, ani ne po hodině jízdy chumelenice jak blázen, no a v těch táhlých kopcích jsem byl rád, že jsem jel na jedničku a tlačil očima (-:., ale jel jsem. I přesto jsem zimní nikdy nekupoval, ale jasně že na sněhu jezdím s jiným autem se standartním rozměrem s letníma a není problém.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.11.2007 09:26, RE: univerzály-do mesta
anonym napsal:
Jasně že jel. A ještě takovou perličku- Někdy myslym v r. 99 ke konci března jsem vnoci vyjížděl po d1, bylo krásně jasno. a to na pneu 255/30 ZR 19, s 3mm vzorkem, ani ne po hodině jízdy chumelenice jak blázen, no a v těch táhlých kopcích jsem byl rád, že jsem jel na jedničku a tlačil očima (-:., ale jel jsem. I přesto jsem zimní nikdy nekupoval, ale jasně že na sněhu jezdím s jiným autem se standartním rozměrem s letníma a není problém.
...asi tak - kdyz najedete malo 6-10 tkm rocne v nizinach a po meste s posypem - jsou podle mne "kvalitni universaly/nebo levne zimaky) dobra volba ............ a jeste jeden argument - nejde jen o cenu druhych rafku,ale take o starnuti smesy - zimaky po 4 letech i nesjete jsou uz "ztvrdle" a nefunguji-(((( a kolik z nas najezdi soukromym autem za 4 zimy 40tkm????
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.11.2007 16:15, RE: Vše
anonym napsal:
Ja to vidim malinko jinak - spis jako silnou komercni masaz, kdy se vyrobci pneu snazi prodat co nejvic svych vyrobku. Ja sam uz dlouho pouzivam na svem voze univerzalni pneu Michelin Symmetry 210/65/16 all weather, jsem s nimi po cely rok spokojen. Jezdim s nimi i nekolikrat za sezonu na hory a nikdy jsem nezaznamenal problem. Znate to, citite, kdy vas auto posloucha a neuklouzne. Myslim si, ze kvalitni univerzalni pneu vyhovi vicemene stejne, jako zimni - ono uz toho snehu, obzvlast ve mestec...
mas pravdu,ja ziji v Kanade,a pouzivam celorocni{allseason] pneu,uz od te doby co prili na trh,pres 20 let a jsem s nimi velice spokojen,moje jsou znaceny M&S,mud & snow,takze jsou vuhovujici do snehu i blata.Vymenovat pneu 2X rocne je blbost,to je to jako u blbych na dvorecku,vydelavaji na tom jenom pneu co.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.11.2007 16:25, RE: Vše
David V napsal:
Já si myslím, že je lhostejné, jestli máš jedny pneu 3 roky a musíš je vyměnit nebo dvoje pneu měníš po 6-ti letech. Když s autem jedeš, tak prostě ty pneumatiky, který tam jsou, tak se zrovna opotřebovávají. Takže se tady o masáži úplně mluvit nedá, protože to co koupíš, to pak používáš. Výrobci nakonec prodají výrobků úplně stejně. Navíc zepár lidí nejezdí na zimních z různých důvodů (silně omezený provoz v zimě, abnormální řidičské ego, hluboko do kapsy, vynikající trakce stroje se zadním poh...
Ja jsem mel na mem Saabu Michelin allseason [celorocni] pneu 7 let,meli najeto 110000,a jeste meli dobry vzorek,ale uz jsem je nechal vymenit pred par tydny za Uniroyal Tiger paw allseason ,tak doufam ze vydrzi jako ty Michelinky.Celorocni pneu jsou super !!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.11.2007 17:31, RE: byznys
anonym napsal:
Zimní jsem nikdy nepoužíval, a neměl jsem problém, jde o byznys.
Souhlasím. Jenže se pak zkus hádat s pojišťovnou.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.