0
zpět
 

diskuze k tématu: Volvo S70 2,5 10V

kategorie zařazení tématu: ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 07:14, Diesel
Kamarád měl stejný typ, ale diesel a říká, že lepší auto neměl, pohodlí, dobré jízdní vlastnosti, bytelnost - prostě auto do nepohody. Tvarem exot, ale jinak samé dobré vzpomínky. Teď má novou mladší lagunu a superlativy zrovna nehýří a přemýšlí o změně. Za Volvo.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 08:10, RE: Diesel
anonym napsal:
Kamarád měl stejný typ, ale diesel a říká, že lepší auto neměl, pohodlí, dobré jízdní vlastnosti, bytelnost - prostě auto do nepohody. Tvarem exot, ale jinak samé dobré vzpomínky. Teď má novou mladší lagunu a superlativy zrovna nehýří a přemýšlí o změně. Za Volvo.....
Jo jo, naftový pětiválec 2,5 Tdi od Audi + Volvo - skvělá kombinace!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 08:19, RE: Diesel
A4 napsal:
Jo jo, naftový pětiválec 2,5 Tdi od Audi + Volvo - skvělá kombinace!
Kdyz je to klasicky petivalec od Audi, v jeji vykonejsi 140 konove verzi, ma taky 6 ti kvalt jako Audi nebo ma prevodovku Volvo 5 kvaltu ci automat? A jinak vim, ze tento motor je nesmrtelny, ale jak je to se spotrebou ve Volvu pri bezne jizde? Asi to nebude jezdit za 6 neob ano? Pri klidne jizde
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 08:47, RE: Diesel
mufik.martin napsal:
Kdyz je to klasicky petivalec od Audi, v jeji vykonejsi 140 konove verzi, ma taky 6 ti kvalt jako Audi nebo ma prevodovku Volvo 5 kvaltu ci automat? A jinak vim, ze tento motor je nesmrtelny, ale jak je to se spotrebou ve Volvu pri bezne jizde? Asi to nebude jezdit za 6 neob ano? Pri klidne jizde
2.5 TDI ve volvu má pouze 5 rychlostí, spotřeba podle PC je sice kolem 6,5 litru ale při dotankování je realita kolem 7/100km
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 08:53, Podvozek
Na podvozek bych moc chválu nepěl - na dálnici super, ale rychlá změna směru jízdy v kombinaci s nerovností neudrží auto v požadovaném směru takže na české okrsky je lepší i Octavie Ten rozvor totiž není zas tak velký, motory jsou kvůli deformační zóně hodně v předu a obzvlášť 2.5 TDI dělá z auta hodně netotáčivý vůz, o mizerném komfortu už na 16" kolech ani nemluvím. Jinak se zbytkem jen souhlasím - poslední pořádně udělané auto s nejlepšími sedadly co znám
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 08:58, RE: Diesel
anonym napsal:
2.5 TDI ve volvu má pouze 5 rychlostí, spotřeba podle PC je sice kolem 6,5 litru ale při dotankování je realita kolem 7/100km
Na ten povoz je to pořád dobrý. K čemu mi je spotřeba 5 l nafty v žebřiňáku tipu O1?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 09:43, RE: Diesel
anonym napsal:
Na ten povoz je to pořád dobrý. K čemu mi je spotřeba 5 l nafty v žebřiňáku tipu O1?
Spotřeba 5 l se hodí někomu, kdo se potřebuje dostat z místa A do B a nemusí u toho nutně "sportovat" za volantem, a nebo někomu, kdo najede hodně kilometrů a 2x vyšší spotřeba benzinu mu radost v peněžence neudělá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 12:17, pohodlí
nepřemýšlel jsi o Renaultu Vel Satis? tedy v motorizaci 3.5 V6 benzín, a nejlépe výbava Initiale... pohodlnější sedadla-křesla-nejsou snad v žádném autě, i po mnoha stech km se z něj vystupuje naprosto v pohodě... z výše uvedených jsem měl Toy Camry, mod 92-96, taky jsem s ní něco odjezdil.cca 4 roky, a pohodlná byla moc, ale u ní byl hlavní klad spolehlivost, ani jedna závada za celo dobu, vyjma spotřebních materiálů, jen spotřeba byla nic moc, verze 2.2 16V si brala cca 10-12litrů s manuálem, třílitr o něco víc, poté jsem přesedlal na Nissan Maxima QX A32, ve třílitru, a bral si hrubě pod deset, dálky i pod osm, a pohodlí skvělý, spolehlivost špičková, ale fakt je že na VelSatise to nemá...doporučuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 12:19, RE: Podvozek
anonym napsal:
Na podvozek bych moc chválu nepěl - na dálnici super, ale rychlá změna směru jízdy v kombinaci s nerovností neudrží auto v požadovaném směru takže na české okrsky je lepší i Octavie Ten rozvor totiž není zas tak velký, motory jsou kvůli deformační zóně hodně v předu a obzvlášť 2.5 TDI dělá z auta hodně netotáčivý vůz, o mizerném komfortu už na 16" kolech ani nemluvím. Jinak se zbytkem jen souhlasím - poslední pořádně udělané auto s nejlepšími sedadly co znám
Souhlasím... osobně střidám V70 D5 a Octavii 1,9 TDi. S Volvem se jezdí opravdu super!! Ale musím uznat, že klikaté okresky si víc vychutnám s Octávií
Hezký víkend všem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 13:34, RE: pohodlí
anonym napsal:
nepřemýšlel jsi o Renaultu Vel Satis? tedy v motorizaci 3.5 V6 benzín, a nejlépe výbava Initiale... pohodlnější sedadla-křesla-nejsou snad v žádném autě, i po mnoha stech km se z něj vystupuje naprosto v pohodě... z výše uvedených jsem měl Toy Camry, mod 92-96, taky jsem s ní něco odjezdil.cca 4 roky, a pohodlná byla moc, ale u ní byl hlavní klad spolehlivost, ani jedna závada za celo dobu, vyjma spotřebních materiálů, jen spotřeba byla nic moc, verze 2.2 16V si brala cca 10-12litrů s manuálem...
teda ja jsem ve vel satisu jeste nikdy nesedel, ale rekl bych ze jestli je to pohodli jako v jinych francouzkych autech, tak bych to radsi nebral. kazdy ma rad jine sedacky, ja mam radsi spis tvrdsi sedacky, jako treba ve volvu, kde clovek klidne tech 1000km najednou ujede (a to v mem pripade i bez toho abych musel tankovat, mam v40 td se 102 konmi, mimochodem motor od renaultu), a zada cloveka neboli ani po tech deviti hodinach... ale jak rikam, kazdy ma rad neco jineho, nekdo francouzkou pohovku, nekdo svedskou lavici...)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 14:13, RE: Diesel
anonym napsal:
Na ten povoz je to pořád dobrý. K čemu mi je spotřeba 5 l nafty v žebřiňáku tipu O1?
Jo, tááááááák žebřiňák O1. Před panelákem ti hnije favorit a tady děláš machra. S volvy jsem jezdil, jsou to fantastické vozy. Oktávku mám je nproto, že volvo nedfělá čtyřkolku, na kterou bych finančně dosáhl. A je to dobrý auto, někdy to třeba sám poznáš.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 15:28, RE: Diesel
anonym napsal:
Jo, tááááááák žebřiňák O1. Před panelákem ti hnije favorit a tady děláš machra. S volvy jsem jezdil, jsou to fantastické vozy. Oktávku mám je nproto, že volvo nedfělá čtyřkolku, na kterou bych finančně dosáhl. A je to dobrý auto, někdy to třeba sám poznáš.
pseudoštyřkolku když už...a ta nežere 5l/100....tak si nelžete do kapsy jinak souhlasím s názorem že O1 je žebřiňak....je přeci jen rok 2007
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 17:30, RE: Podvozek
anonym napsal:
Souhlasím... osobně střidám V70 D5 a Octavii 1,9 TDi. S Volvem se jezdí opravdu super!! Ale musím uznat, že klikaté okresky si víc vychutnám s Octávií
Hezký víkend všem.
s octavií si klikaté okresky asi moc užít nejde, určitě ne s O1.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 19:58, RE: pohodlí
anonym napsal:
nepřemýšlel jsi o Renaultu Vel Satis? tedy v motorizaci 3.5 V6 benzín, a nejlépe výbava Initiale... pohodlnější sedadla-křesla-nejsou snad v žádném autě, i po mnoha stech km se z něj vystupuje naprosto v pohodě... z výše uvedených jsem měl Toy Camry, mod 92-96, taky jsem s ní něco odjezdil.cca 4 roky, a pohodlná byla moc, ale u ní byl hlavní klad spolehlivost, ani jedna závada za celo dobu, vyjma spotřebních materiálů, jen spotřeba byla nic moc, verze 2.2 16V si brala cca 10-12litrů s manuálem...
mam rad spolehliva auta, a zrovna renault neberu jako etalon spolehlivosti, zivotnost komponentu Volva nekonci narozdil od Renaultu 2 dny po zaruce. Nebo snad vis o nejake lagune ktere na 300tkm staci pouze vymena naplni, filtru, desticek, rozvodu a pneu ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 23:19, RE: Diesel
anonym napsal:
Jo, tááááááák žebřiňák O1. Před panelákem ti hnije favorit a tady děláš machra. S volvy jsem jezdil, jsou to fantastické vozy. Oktávku mám je nproto, že volvo nedfělá čtyřkolku, na kterou bych finančně dosáhl. A je to dobrý auto, někdy to třeba sám poznáš.
Clapče je mi Tě upřímně líto. Favorita jsem nikdy neměl, Octávii jako služební ano a zaplať pámbů už taky ne. Jestli Ti přijde, že O1 má nějaký supr podvozek, tak se nemáme o čem bavit, prostě žiješ někde jinde. Víš já Ti tady nebudu vysvětlovat jakým autem jezdím, kolik vydělávám a další podrobnosti mého života, ale věř, že nejsem takový ten "oktávkový" tip)))

PS: Nemyslím to zle, ale když je řeč o Volvu, tak se bavme trochu o dvě třídy výš. Naví kdo jezdí v takovýchto vozech, ten spotřebu moc neřeší
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 23:29, RE: "Šedý interiér"
anonym napsal:
Clapče je mi Tě upřímně líto. Favorita jsem nikdy neměl, Octávii jako služební ano a zaplať pámbů už taky ne. Jestli Ti přijde, že O1 má nějaký supr podvozek, tak se nemáme o čem bavit, prostě žiješ někde jinde. Víš já Ti tady nebudu vysvětlovat jakým autem jezdím, kolik vydělávám a další podrobnosti mého života, ale věř, že nejsem takový ten "oktávkový" tip)))

PS: Nemyslím to zle, ale když je řeč o Volvu, tak se bavme trochu o dvě třídy výš. Naví kdo jezdí v takovýchto vozech, ten spotřebu moc neřeší
Musím říct, že jsem trochu zmatený z pisatele recenze, protože píše, že zamítl Toyotu kvůli šedému interiéru. Pokud si dobře vzpomínám, tak většina Volv, co jsem řídil, měla právě šedý vnitřek (V40,S40,S70, všechny kolem roku 2000) tak nevím. Jinak mám Avensise, má šedou přístrojovku taky, ale kvalitní, nic nedrnčí, dobrá výbava a líbí se mi. Je to ale otázka vkusu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 23:33, RE: VOLVO
anonym napsal:
Musím říct, že jsem trochu zmatený z pisatele recenze, protože píše, že zamítl Toyotu kvůli šedému interiéru. Pokud si dobře vzpomínám, tak většina Volv, co jsem řídil, měla právě šedý vnitřek (V40,S40,S70, všechny kolem roku 2000) tak nevím. Jinak mám Avensise, má šedou přístrojovku taky, ale kvalitní, nic nedrnčí, dobrá výbava a líbí se mi. Je to ale otázka vkusu.
Nechápu, proč sem taháte českýho Golfa s kufrem (O1), když se bavíme o Volvu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.09.2007 00:00, volvo
kamarad si prave koupil volvo S70 r.v.98 no nic moc.hranata krabice, interier sedý taky a hranaty jak ve favoritu, sedacky prosezene a to jsem videl snad u vsech takze se mi nezda ze by to bylo neco trvanliveho.Sedacky typu priserna kuze a latka no hruza.Nefunkcni el. sedacky atd..Motor sice slapal celkem fajn 2.4 ale jinak na tom aute nevim co bych chvalil..Ja bych radeji zvolil Toyotu camry
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.09.2007 00:14, RE: Diesel
anonym napsal:
2.5 TDI ve volvu má pouze 5 rychlostí, spotřeba podle PC je sice kolem 6,5 litru ale při dotankování je realita kolem 7/100km
Pěkný den všem,
mám to štětí, že už skoro rok jezdím V70 2,4 D5, vzhledem k tomu, že jsem před ním jezdil 5 let octávií, dovoluji si říct, že dnes už i provozní náklady vychází stejně, také kvůli bezproblémovému provozu tohoto auta. Ono dnes ještě málo lidí je ochotno připustit, že i pořizovací ceny těchto aut jsou srovnatelné....
A hlavně, pokud si zvyknete na určitou plavnost a měkčí řízení tohoto auta oproti koncernu, už se vám nebude chtít jezdit jinými auty a zkuste najít auto s širším kufem a užitkovostí. Navíc s velice dobře vyřešenými systémy sklápení sedadel, opěrek, úložných prostor. Prostě myslím si, že už bohužel jeden z posledních poctivě robustních a dlouhověkých modelů Volva.
Jezdím do 160ti, denně minimálně 200km , hlavně dálnice při průměrné spotřebě 5,8l/100km!!
Pro velké sportovce ale doporučuji "trdší" auto. Volvo je pro "vyřáděné"
Petr
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 08.09.2007 07:35, RE: volvo
anonym napsal:
kamarad si prave koupil volvo S70 r.v.98 no nic moc.hranata krabice, interier sedý taky a hranaty jak ve favoritu, sedacky prosezene a to jsem videl snad u vsech takze se mi nezda ze by to bylo neco trvanliveho.Sedacky typu priserna kuze a latka no hruza.Nefunkcni el. sedacky atd..Motor sice slapal celkem fajn 2.4 ale jinak na tom aute nevim co bych chvalil..Ja bych radeji zvolil Toyotu camry
prosezenou sedacku ridice jsem uz taky jednou videl, u 14 let stareho volva 244, to melo ale uz 350000km za sebou. to s70 bude mit jiste i vic, to jsou auta s kterymi se dost jezdi. tak nevim jestli se da rict ze sedacky nejsou trvanlivy kdyz se za 350000km prosedi, zvlast kdyz v nich jezdi nejakej tlustoch nebo dvoumetrovej chlap... u mercedesu to po tech kilometrech taky slava neni...

hranaty to auto je, i v interieru je relativne hranaty, i kdyz teda srovnani s favoritem mi prijde trochu smesne. on je rozdil jestli automobilka dela hrany protoze chce, a nebo protoze musi protoze to jinak neumi. ja mam hrany rad, ale vetsine se to nelibi, to je pravda. proto taky volvo zacalo auta zakulacovat. ted se jich prodava daleko vic, ale taky si to volvo koupi uz holt skoro kazdej... no, i kdyz neco malo individualistickeho na nem porad zustava.

toyotou camry jsem jel jenom jednou, to je uz davno, skoro 15 let, uz si na to ani nepamatuju. ale myslim ze kdyz nekdo chce velke a japonske auto, tak to asi nebude spatna volvo.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.