0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Multivan T5

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.12.2006 01:05, recenze na jednicku:)
Pěkná recenze.. tramsportery jsou tahouni... kdyby si za ne jenom u vw neuctovali takove sumy:(
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.12.2006 04:32,
Přesně takové auto bych potřeboval, bohužel mu chybí možnost kombinovat čtyřkolku a automat. Řadit manuálně v rodinném vanu je podle mě nesmysl. Tuhle kombinaci nabízí Viano, nicméně pouze s poměrně slabým a hlučným motorem (jak je také uvedeno i v této recenzi). Takže zatím nevím. Za úvahu by snad stál dovoz Toyoty Sienna z USA, ta patří také do této velikostní kategorie, čtyřkolku + automat nabízí, vyšší spotřeba benzínového motoru mi až tak nevadí a aspoň to trochu jede.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.12.2006 08:11, xenony
Nerozumím tomu, že si někdo dodělá xenony sám. Určitě nemá snímače na nápravách a nutnou automatickou regulaci sklonu.To pak oslňuje ostatní a ohrožuje všechny (i sám sebe)!!!
Nevím jaké jsou vaše zkušenosti, ale špatné nastavení světlometů je velice časté i u nejnovějších vozidel. Uvědomuji si to každý den při cestě do práce.
Vše dobré.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.12.2006 09:17, RE: xenony
pafe napsal:
Nerozumím tomu, že si někdo dodělá xenony sám. Určitě nemá snímače na nápravách a nutnou automatickou regulaci sklonu.To pak oslňuje ostatní a ohrožuje všechny (i sám sebe)!!!
Nevím jaké jsou vaše zkušenosti, ale špatné nastavení světlometů je velice časté i u nejnovějších vozidel. Uvědomuji si to každý den při cestě do práce.
Vše dobré.
S tim musim naprosto souhlasit. Spousta dobrodruhu voli moznost "levnejsi" montaze xenonu nebo si je dokonce dava na auto doma v garazi/stodole. Obzvlast na podobnych dodavkach, jako je T5, jsou pak takove xenony velmi neprijemne, protoze svetla jsou jiz pomerne vysoko. Ale mozna ma autor xenony kvalitni, zajimalo by me jeho vyjadreni a presnejsi popis produktu, ktery vlastne na aute pouziva?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.12.2006 10:55, Velmi dobrá recenze
Díky za dobrou recenzi, dobře se to četlo. Pokud Vám T5 opravdu slouží takhle dobře, jak říkáte, bez nějakých hloupých much na elektronice, tak to je fajn. Jinak souhlasím, že Transportery jsou tahouni, no ale žádná láce (jako ostatně všechno, občas bezdůvodně, od VW Group)
.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.12.2006 12:20, RE: Velmi dobrá recenze
jiriez napsal:
Díky za dobrou recenzi, dobře se to četlo. Pokud Vám T5 opravdu slouží takhle dobře, jak říkáte, bez nějakých hloupých much na elektronice, tak to je fajn. Jinak souhlasím, že Transportery jsou tahouni, no ale žádná láce (jako ostatně všechno, občas bezdůvodně, od VW Group)
.
Připojuji se k pochvale, sám uvažuji o podobném, zatím vítězilo Vito/Viano. Hlučný se mi MB tolik nezdál, spíš v normě s tím kopancem do zad (115 CDI). T5 má méně místa mezi podběhy, což je pro mě pracovně limitující faktor. Jinak dík za to, že se v recenzi objevilo nějaké pořádné rodinné auto ( a ne jenom fabie kombi...).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.12.2006 12:57, Xenony
Ty xenony staly 15 tis tak budou asi kvalitni, spsie zalezi kdo je montoval a seridil, ale jak uz nekdo psal, kdyz nema snimace polohy naprav tak kdzy se auto zatizi, xenony sviti moc nahoru a je to v haji, akorat nevim jestli jsou to xenony potkavaci, nebo jen dalkove, nebo BI xenony?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.12.2006 13:52,
Dle mých zkušeností to se spolehlivostí VW T5 až tak slavné není. Asi ,,páteční model".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.12.2006 22:04, RE: recenze na jednicku:)
anonym napsal:
Pěkná recenze.. tramsportery jsou tahouni... kdyby si za ne jenom u vw neuctovali takove sumy:(
Ty xenony asi autor myslel přídavné světla.Vypadají dobře,tak snad i tak svítí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.12.2006 23:16, fajn recenzia
No, konecne poriadna recenzia, vidno ze autor je "maník" . Inak naozaj by som tu uvital aj nieco ine ako fabie, octavie a podobne....Napriklad Saaby, atd...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.12.2006 01:56, RE: fajn recenzia
A.K.Alex napsal:
No, konecne poriadna recenzia, vidno ze autor je "maník" . Inak naozaj by som tu uvital aj nieco ine ako fabie, octavie a podobne....Napriklad Saaby, atd...
tak tak...konečně kloudná recenze ze který jsem se i něco dozvěděl!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.12.2006 12:47, RE: bez předmětu
ice napsal:
Dle mých zkušeností to se spolehlivostí VW T5 až tak slavné není. Asi ,,páteční model".
Souhlas, rozhodně to nelze srovnávat se starou dobrou T4. T5 má dost problémů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 15.12.2006 21:13, RE: Xenony
Martin napsal:
Ty xenony staly 15 tis tak budou asi kvalitni, spsie zalezi kdo je montoval a seridil, ale jak uz nekdo psal, kdyz nema snimace polohy naprav tak kdzy se auto zatizi, xenony sviti moc nahoru a je to v haji, akorat nevim jestli jsou to xenony potkavaci, nebo jen dalkove, nebo BI xenony?
Nevim co porad mate se snimaci nastaveni xenonu, Fabia s xenony ma levnejsi variantu, kdy se svetla nastavuji jen pri nastartovani a prvnim rozsviceni, pak staci aby si majitel zajel pro 2 kamose nebo pytel cementu a oslnuje celou dalsi cestu. Sam mam ochcavku II s xenony a staci na silnici chytit par pricnych nerovnosti za sebou a svetla se samy rozkyvaji uplne jinak nez auto a lidi se mohou ublikat. Dle servisu je to normalni, regulace stiha jen neco. Takze pokud ma nekdo serizene svetlomety a ohleduplne pri nalozeni auta nastavi svetla dolu nebo neni nalozen tak proc ne dodelane xenony. A o bezpecnosti, kdy clovek v noci vidi na silnici daleko lepe snad neni potreba diskutovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 17.12.2006 17:10, RE: Xenony
KKK napsal:
Nevim co porad mate se snimaci nastaveni xenonu, Fabia s xenony ma levnejsi variantu, kdy se svetla nastavuji jen pri nastartovani a prvnim rozsviceni, pak staci aby si majitel zajel pro 2 kamose nebo pytel cementu a oslnuje celou dalsi cestu. Sam mam ochcavku II s xenony a staci na silnici chytit par pricnych nerovnosti za sebou a svetla se samy rozkyvaji uplne jinak nez auto a lidi se mohou ublikat. Dle servisu je to normalni, regulace stiha jen neco. Takze pokud ma nekdo serizene svetlomety ...
No vidiet je super, ale-tá rampa na "rally Finland" co tam ma majitel by sa mi urcite nepozdavala, keby mi s tym mal svietit bud rovno do xichtu, keby isiel oproti niekde na okreske, alebo nebodaj celu cestu zo zadu. Podla mojej skusenosti len drviva mensina pouziva to koliecko na nastavovanie sklonu a mysli si ze ked ma nejake SUV alebo van a ma xenony tak je najvaščí čávo. Minule mi jeden egreš svietil takto zozadu do zrkadiel (ano viem ,že zrkadlo sa dá "sklopiť" aby ma neoslňovali") s nejakym X3 a vazne ma sral. Len som cakal kedy ma predbehne aby som mu mohol posvietit dialkovymi do chrbta aby videl, ze je to prijemne jak svina. Hovorim, problemom je bud to, ze vela soferov ani nevie ako sa technika na ich aute nastavuje, alebo serú na to. Ohladuplnost chýba.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.12.2006 18:20, RE: Xenony
A.K.Alex napsal:
No vidiet je super, ale-tá rampa na "rally Finland" co tam ma majitel by sa mi urcite nepozdavala, keby mi s tym mal svietit bud rovno do xichtu, keby isiel oproti niekde na okreske, alebo nebodaj celu cestu zo zadu. Podla mojej skusenosti len drviva mensina pouziva to koliecko na nastavovanie sklonu a mysli si ze ked ma nejake SUV alebo van a ma xenony tak je najvaščí čávo. Minule mi jeden egreš svietil takto zozadu do zrkadiel (ano viem ,že zrkadlo sa dá "sklopiť" aby ma neoslňovali") s nejaky...
Na rampě jsou dálkové Britax(hodně je používají truckeři),xenonové výbojky Philips,denní světla Hella(více na www.xenony.cz) vše namontováno v servise.Aut. regulace světel opravdu nefunguje tak,že za milisekundu sklopí světla(jak si mnozí myslí),ale na serii vln udělá možná opačnou službu!Takže pokud si každý nastaví světla podle zatížení je vše ok a to platí pro všechna světla,nejen xenony!Rampu jsem měl na všech autech a nechápu proč bych měl někomu svítit do očí?Včas ztlumit světla patří mezi zakladní povinnosti řidiče a většinou je zapomínají vypnout auta bez "rallye rampy".Jinak s hlučností Viana už něco provedli,chtěl jsem to vyzkoušet,ale prodejce se mi už neozval,ač jsme byli domluveni.Tak nevím!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 09.01.2007 21:25, sedadla
Kdyz si koupim tento vuz, ktery ma druhou radu otocenou smerem ke treti. Daji se sedadla otocit? Precejenom na delsi cesty sedet opacnym smerem nez po smeru jizdy by mohlo byt neprijemne. dekuji za odpovedi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.01.2007 19:59, RE: sedadla
Petr napsal:
Kdyz si koupim tento vuz, ktery ma druhou radu otocenou smerem ke treti. Daji se sedadla otocit? Precejenom na delsi cesty sedet opacnym smerem nez po smeru jizdy by mohlo byt neprijemne. dekuji za odpovedi
Jasně,že dají,zřejmě si to viděl na reklamních fotkách,kde je to právě pro ukázku otočené.Na jízdu to může být někomu nepříjemné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 17.02.2007 20:46, zklamani
T5 je pro me ve srovnani s T4 jednoznacne zklamani.Cely vuz vypada lacine,jizdni vykony nevalne a spotreba vysoka.Jet s 2,5 TDI 96 kw pod 11 litru je temer zazrak(s T4 75 kW jsem jezdil za 7,5) - a to jezdim de facto pouze po dalnicich.A pohodlne spani?To bych musel asi mit pater ve tvaru paragrafu.....Proste multivan pujde do sveta a zkusim vito
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 18.02.2007 17:59, T5 multivan
Z vlastní zkušenosti bych si dneska objednal T5 ku s tuhým stabilizátorem,nebo kompletně sníženou,sériový podvozek je vhodný tak na dálnice nebo na pěkné silnice,po okrskách se dost nakláněl,co se týče brzd souhlasím s majitelem,pri vyšších rychlostech a plně obsazeném voze nic moc!!!¨Dále mě vadil prudký záběr spojky,což jsem,ale přičítal výkonu motoru.Měl jsem verzi s el,dveřmi,což byla super machrovina,ale slyšel jsem,že je to hlavně v zimně další zdroj poruch.Velmi dobře tam funguje klima a topení,spotřeba 8-12l,šla nahoru hlavně při rychlé jízdě.Závěr:nevybavovat zbytečnostma,dobrý rodiný vůz hlavně na dlouhé trasy.Sám jsemT5ku prodal,ale nic lepšího jsem si nekoupil.Všem majitelům ´přeji hodně šťastných kilometrů!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.02.2007 19:03, RE: zklamani
bug napsal:
T5 je pro me ve srovnani s T4 jednoznacne zklamani.Cely vuz vypada lacine,jizdni vykony nevalne a spotreba vysoka.Jet s 2,5 TDI 96 kw pod 11 litru je temer zazrak(s T4 75 kW jsem jezdil za 7,5) - a to jezdim de facto pouze po dalnicich.A pohodlne spani?To bych musel asi mit pater ve tvaru paragrafu.....Proste multivan pujde do sveta a zkusim vito
Na multivan se mi zdá 96kw opravdu málo,oproti Transporteru je těžší o cca 300kg což je znát na výkonu i spotřebě.S 128kw bys byl možná spokojenější,reálná spotřeba je 10.5l.Za Vito(Viano),bych neměnil ani náhodou.Jinak T4 se opravdu drží velice zdatně a i 128kw má problém.Může za to vysoká hmotnost(zvláště 4motion),holt za bezpečnost se platí.Multivan je nejlepší auto které jsem vlastnil a přestože to není žádný závoďák,většina aut vidí jen záda a to se někteří hoodně snaží!Neměnil bych!
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.