0
zpět
 

diskuze k tématu: Přehled zimních pneumatik na sezónu 2006/2007

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 00:35, Pneu
Nemate nekdo zkusenosti s pneu Marangoni meteo esc e? Dik
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 07:58, RE: Pneu
anonym napsal:
Nemate nekdo zkusenosti s pneu Marangoni meteo esc e? Dik
Měl jsem Marangoni na Feldě před osmi lety a vzhledem k tomu, že to byly první zimní pneu, které jsem měl, poměrně jsem si je pochvaloval. Později jsem přezul na Barum Polaris a zjistil jsem znatelný rozdíl ve prospěch Barumu. Pak jsem měl Michelinky (ale už na Oktávce) a zase to byl skok vpřed, ale už ne tak výrazný. Teď jezdím druhou zimu na Pirelkách a subjektivně mi připadají nejlepší.
Ovšem, co bylo před osmi lety, může vypadat dnes úplně jinak. Změna technologie apod.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 08:47, Bridgestone??
Nemate nekdo zkusenosti s Bridgestone Blizzak MP 20 (25) ? V clanku o nich neni ani zminka. Nasel jsem jen testy ADACu. Dik
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 08:52, Goodyear
Měl jsem loni v zimě Goodyeary,ale se šípovitým vzorkem(loňský model),za poslední asi 4zimy jsem neměl lepší gumy, akorát tedy jedna stála 6800bez daně,ale už nevím přesné označení.Teď mám Vámi uvedený vzorek,taky nebyly nejlevnější,no uvidím letos jak vyjedu na chalupu v krkonoších.Loni jsem ani jednou nemusel dávat řetězy a to mám jen obyčejné Mondeo combi 1,9tdci r.v.2004
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 09:00, Test zimnich pneu
Kupte si novy AUTOTIP - je tam dobry test zimnich pneu asi na 8-10 stran. Nevim jake to je cislo, kupoval jsem jej v patek. na titulni strance je Audi R8.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 09:57, RE: Test zimnich pneu
watchtower napsal:
Kupte si novy AUTOTIP - je tam dobry test zimnich pneu asi na 8-10 stran. Nevim jake to je cislo, kupoval jsem jej v patek. na titulni strance je Audi R8.
www.idnes.cz jsem nasel taky nejake testy zmnich pneu, mam jen felinu takze nekupuji zadne spickove pneu na letosni zimu jsem zvolil sava eskimo s3, v testu meli o neco lepsi vysledky nez barumky tak jsem zvedav az uderi poradna zima jak se bude jezdit, jinak zatim jsem byl mile prekvapen kdyz jsem prijel na chalupu cca 15cm a do vcelku prudkeho kopce jsem se vyskrabal i s vozikem (prazdnym),
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 10:01, RE: Test zimnich pneu
anonym napsal:
www.idnes.cz jsem nasel taky nejake testy zmnich pneu, mam jen felinu takze nekupuji zadne spickove pneu na letosni zimu jsem zvolil sava eskimo s3, v testu meli o neco lepsi vysledky nez barumky tak jsem zvedav az uderi poradna zima jak se bude jezdit, jinak zatim jsem byl mile prekvapen kdyz jsem prijel na chalupu cca 15cm a do vcelku prudkeho kopce jsem se vyskrabal i s vozikem (prazdnym),
sorry chybi mi tam (cca 15 cm snehu) jo a cena sava eskimo s3 kus za 870kc coz se mi zdalo velmi dobre
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 10:04, RE: Bridgestone??
PetrP napsal:
Nemate nekdo zkusenosti s Bridgestone Blizzak MP 20 (25) ? V clanku o nich neni ani zminka. Nasel jsem jen testy ADACu. Dik
mam skusenosti s Blizzak LM 20 a mozem povedat, ze su skutocne minimalne velmi dobre - nechcem priamo pisat, ze su super, ale byvam vo velmi hornatej oblasti a nikdy som nemal najmensui problem...
Odporucam
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 11:23, RE: Pneu
Ryšár napsal:
Měl jsem Marangoni na Feldě před osmi lety a vzhledem k tomu, že to byly první zimní pneu, které jsem měl, poměrně jsem si je pochvaloval. Později jsem přezul na Barum Polaris a zjistil jsem znatelný rozdíl ve prospěch Barumu. Pak jsem měl Michelinky (ale už na Oktávce) a zase to byl skok vpřed, ale už ne tak výrazný. Teď jezdím druhou zimu na Pirelkách a subjektivně mi připadají nejlepší.
Ovšem, co bylo před osmi lety, může vypadat dnes úplně jinak. Změna technologie apod.
Take mam zkusenosti s Barum Polaris a Polaris 2, dale Michelin a Bridgestone v rozmerech od 13" do 15". Jako subjektivne nejlepsi jsem ale loni objevil Pirelli W190 Snowsport a zustavam jim verny i letos. Opravdu vynikajici pneumatiky s malym valivym odporem (tudiz dobrou spotrebou), velmi dobre sedi jak za sucha, tak na ostatnich typech povrchu, ktere lze v zime potkat. Navic je skoro neslysite, vrele doporucuji vyzkouset. Na internetu se daji sehnat bez problemu kolem 1800,- Kc/ks (195/65 R15).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 11:50, testy pneu
Doporučuji server (obchod) www.azpneu.cz. Když kliknete na konkrétní model gumy, dostanete se i k odkazu na testy z letošního a minulých let (pokud byl proveden). Navíc pokud sháníte obutí na auto, nejsou zas tak drazí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 13:35,
Petr napsal:
Doporučuji server (obchod) www.azpneu.cz. Když kliknete na konkrétní model gumy, dostanete se i k odkazu na testy z letošního a minulých let (pokud byl proveden). Navíc pokud sháníte obutí na auto, nejsou zas tak drazí.
Ja sem nejvic chvaly slysel na Micheliny
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 17:58,
Me by spise zajimalo, jestli mate nekdo zkusenosti s pneu Debica, protoze ty se mi po jedne sezone rozpadly......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 18:37, RE: testy pneu
Petr napsal:
Doporučuji server (obchod) www.azpneu.cz. Když kliknete na konkrétní model gumy, dostanete se i k odkazu na testy z letošního a minulých let (pokud byl proveden). Navíc pokud sháníte obutí na auto, nejsou zas tak drazí.
Doporučuju porovnat s www.pneunet.cz, Prolezl jsem skoro všechny servery, ale byli nejlepší, goodyear ultragrip 7 205/55/R16H - mondeo za 2740, dodali i s disky (i když je neměli v nabídce) pod 1500 za kus.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 19:22, RE: Bridgestone??
PetrP napsal:
Nemate nekdo zkusenosti s Bridgestone Blizzak MP 20 (25) ? V clanku o nich neni ani zminka. Nasel jsem jen testy ADACu. Dik
Mám s Bridgestone Blizzak LM 20 jen ty nejlepší zkušenosti, měl jsem předtím Michelin Alpin A3 a ještě předtím Kléber Krisalp a Bridgestone se mi subjektivně zdají nejlepší. (nejtišší provoz a nejjistější jízdní vlastnosti) Upozorňuji že mé pocity můžou být zkresleny tím že mám 4kolku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 19:24, RE: Pneu
AnderN napsal:
Take mam zkusenosti s Barum Polaris a Polaris 2, dale Michelin a Bridgestone v rozmerech od 13" do 15". Jako subjektivne nejlepsi jsem ale loni objevil Pirelli W190 Snowsport a zustavam jim verny i letos. Opravdu vynikajici pneumatiky s malym valivym odporem (tudiz dobrou spotrebou), velmi dobre sedi jak za sucha, tak na ostatnich typech povrchu, ktere lze v zime potkat. Navic je skoro neslysite, vrele doporucuji vyzkouset. Na internetu se daji sehnat bez problemu kolem 1800,- Kc/ks (195/65 R15).
Ja je vzal dnes na AZ pneu za(ty Pirelli) za 1650kc kus.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 20:48, Zimni gumy? ....na hovno
Za nasich otcu zadne zimni gumy nebyly a jezdilo se taky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 21:23, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Me by spise zajimalo, jestli mate nekdo zkusenosti s pneu Debica, protoze ty se mi po jedne sezone rozpadly......
Máš úplnou pravdu DEBICA to je krumpl a v pořádným pneuservisu už Ti jí taky nenamontují a neprodají protože z nich lezou dráty a jsou s nimi neustále problémy a když si je koupíš třeba v plusu tak Ti reklamaci samozřejmě nevyřídí a na víc Tvoje starý pneumatiky nevezmou i když to mají dělat. Podle zákona je výrobce povinnen likvidovat pneu na své náklady které má už započítané v ceně. Nejlepší pneu na zimu je NOKIAN a na léto MICHELIN.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 22:00, zimaky to je pro amatery
cely roky za minuleho rezimu se jezdilo bez nich a jake pak to bylo, je to jen dalsi vec jak z lidi tahat penize
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.11.2006 22:26, RE: Test zimnich pneu
watchtower napsal:
Kupte si novy AUTOTIP - je tam dobry test zimnich pneu asi na 8-10 stran. Nevim jake to je cislo, kupoval jsem jej v patek. na titulni strance je Audi R8.
A kupodivu tam testují i michellin, což obvzvláště adac v minulých testech nedělal. Akorát teda, že Alpiny 2. Už je i podle toho testu poznat, že bylo na čase přijít s novým dezénem, i když jsem byl tedy těmi výsledky trochu zaskočený, protože už šestým rokem nejezdím na ničem jiném než michellinech a minulý rok jsem třeba bez řetězů jezdil do jeseníků na českomoravskou chalupu (na hřebenu nad hanušovicema), bez sebemenšího problému. Známý s polarisama měl co dělat. Kdysi jsem jezdil klébry a je pravda, že byly také dobré, v hlubokým sněhu možná krapet lepší než michelliny i když vlastně to je také michellin. Tenhle rok ještě jezdím na Alpinech 2kách, ale opravdu by mě zajímalo jaké budou Alpiny 3!! Zrovna dnes jsem je viděl na nějakém autě a říkal si, co to je za dezén...
Jo a ty Alpiny 2 jsem minulý rok kupoval za stejnou cenu jako barumy..
Každopádně lepší i levnější zimáky, než jakékoliv letní!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.11.2006 00:48, RE: zimaky to je pro amatery
N_C napsal:
cely roky za minuleho rezimu se jezdilo bez nich a jake pak to bylo, je to jen dalsi vec jak z lidi tahat penize
Věřím, že profík jako ty nejezdí ani na horském kole, to taky v minulém režimu nebylo a do přírody s ním jezdí jen amatéři. Profík do přírody jezdí jen autem a na letních pneu. Taky předpokládám, že u auta nepřiplácíš za airbagy, abs, klimu a podobné "hovadiny", to jsou taky jen výmysly na tahání peněz z kapsy. Kdoví jestli tvůj děda někdy neprohlašoval o automobilech že je to na nic, že za Habsburků se jezdilo na koni atd...Taky předpokádám, že jsi rezignoval na automatickou pračku, myčku nádobí, cd, dvd apod. Zlatý starý kazeťáky a pračky s vrtulkou. A jak jsi se vůbec dostal k internetu? Ten tu snad za minulého režimu byl? Nebo je už zadarmo. No poštou jsi asi svůj názor neposílal.
A teď vážně - doufám že nebudu mít tu čest řešit dopravní situaci vzniklou tím, že právě tobě pojede auto jinam než si přeješ právě kvůli letním pneu (ne že by byly všemocné...) nebo v lepším případě nepojede vůbec - v zimě stát v mírným stoupání za někým s letňákama je taky fajn. No nic, třeba s tím nebude moc lidí souhlasit....
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.