0
zpět
 

diskuze k tématu: Honda Civic 1.5i VTEC - lepší než Astra?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 00:24, kvalitní opel
Takovej shit se na astru nechytá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 06:51, Honda
Měl jsem Civic 1,4i Aerodeck r.v.2001,používal jsem ho jako firemní auto 4 roky,za tu dobu jsem najel 280tis a kromě běžné údržby žádný problém.Nechali jsme si ji ve firmě pro účetní,teď po 6-ti letech provozu má najeto něco kolem 360tis a začla jen brát trochu olej cca 0,5l na 2000km.Snad jen v letních měsících u obsahu 1,4 moc při rychlé jízdě na dálnici estíhá klimatizace a pokud jedete nad 150km tak rapidně vyskočí spotřeba na 10l,ale při normální jízdě jsem se průměrně(město,mimo město,dálnice) nedostal přes 7,5l,sice někdo může namítat že na 1,4 je to hodně ale mě se to nezdá.Závěrem píšu,že nechci hanět Opel,ale myslím si že Honda je asi lepší volba-můj názor a Astra by asi to samé zacházení nevydržela.Hezký den.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 08:15, RE: kvalitní opel
anonym napsal:
Takovej shit se na astru nechytá.
Astra je král všech SHITŮ , nečteš statistiky ??? )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 09:02, airbag
kontrolka nejspíš svítí proto, že chce pravidelnou kontrolu. rozpojovat kontakty nemá smysl, je to naprogramované jako pravidelný servisní úkon. Buďto se smiř s tím, že to svítí, nebo to nech zkontrolovat a případně vyměnit patronu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 09:20, RE: kvalitní opel
anonym napsal:
Astra je král všech SHITŮ , nečteš statistiky ??? )
Každé auto je dobré, některé lepší (konstrukčně), záleží však na řidiči jak s ním zachází, jakou mírou blbosti a lhostejnosti disponuje vůči autu jeho český (středoevropský) skurvený mozek
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 09:36, RE: airbag
edmund napsal:
kontrolka nejspíš svítí proto, že chce pravidelnou kontrolu. rozpojovat kontakty nemá smysl, je to naprogramované jako pravidelný servisní úkon. Buďto se smiř s tím, že to svítí, nebo to nech zkontrolovat a případně vyměnit patronu.
Ještě by to mohl být kontakt nebo překlesaný kablík pod sedačkou, jinak výměna patrony je doporučovaná po 10 letech, což zhruba odpovídá. Každopádně bych postupoval od nejlevnějšího pokusu po nejdražší....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 09:52, RE: kvalitní opel
anonym napsal:
Astra je král všech SHITŮ , nečteš statistiky ??? )
Autor je trochu mimo, když porovnává starou ne moc povedenou Astru (výroba od 1991) s daleko novějším civicem.. Srovnatelná s uvedenou Hondou je Astra G - 2. generace (1998-2004, v Polsku se dělá Clasic doteď). Nejsem zaujatý proti japoncům, spíš naopak, ale k těm statistikám: Astra G si v dlohodobých testech (Autobild) vede nadprůměrně dobře
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 10:02, RE: airbag
Pepe napsal:
Ještě by to mohl být kontakt nebo překlesaný kablík pod sedačkou, jinak výměna patrony je doporučovaná po 10 letech, což zhruba odpovídá. Každopádně bych postupoval od nejlevnějšího pokusu po nejdražší....
jenže takhle často zjistíš, že na nejlevnějších pokusech jsi utratil cenu generálky a stále nic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 11:07, Jeden z nej kombíků v nižší střední
Podle mně je Civic Aerodeck jedním z nejkrásnějších kombíků v nižší střední. Vždy (teda vlastně sporadicky, protože není právě nějak extra rozšířená) se za ní ještě i dnes otočím.

A jako plus beru i to, že majitel věděl do čeho jde - myslím tím kilometrový nájezd, a nespokojil se s tím, že na tachu je 135tis. i když všichni tuší, že tahle hodnota se tam objevila možná už po třetí....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 12:04, meky
no neviem - olej 5w - 30 sa mi nezda najhodnejsi... aj vzhladom na rok vyroby. Povedal by som, ze 10 w - 40 by mal byt lepsi.
A 190K za taky stary crep... to je pekna hlupost.
Podla vsetkoeho realna cena je tak pod 100K. viac to nie je hodne ani omylom. a porovnavat s oktavoiu? Bez komentara - abso,lutna sommarina
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 12:52, cena
anonym napsal:
no neviem - olej 5w - 30 sa mi nezda najhodnejsi... aj vzhladom na rok vyroby. Povedal by som, ze 10 w - 40 by mal byt lepsi.
A 190K za taky stary crep... to je pekna hlupost.
Podla vsetkoeho realna cena je tak pod 100K. viac to nie je hodne ani omylom. a porovnavat s oktavoiu? Bez komentara - abso,lutna sommarina
190.000.- je hodne, za to bych mel Mondeo 2001/2002 a tp je uto trochu jinde (kdyz atakuje i Audi A6 a jizdne ji prebiha). Nicmene je tohle auto docela hezký a místo felicie bych ho bral okamzite. Pri tech 190km/h tam moc ticha nebude:) Co se tyce astry F, tak je honda lepsi, Gecko je tak na stejne urovni, dle me zkusenosti je astra G (dnesni clasic) pohodlnejsi a tissi. Astru H bych bral okamzite - ale ta cena....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 12:53, RE: Honda
Tonny napsal:
Měl jsem Civic 1,4i Aerodeck r.v.2001,používal jsem ho jako firemní auto 4 roky,za tu dobu jsem najel 280tis a kromě běžné údržby žádný problém.Nechali jsme si ji ve firmě pro účetní,teď po 6-ti letech provozu má najeto něco kolem 360tis a začla jen brát trochu olej cca 0,5l na 2000km.Snad jen v letních měsících u obsahu 1,4 moc při rychlé jízdě na dálnici estíhá klimatizace a pokud jedete nad 150km tak rapidně vyskočí spotřeba na 10l,ale při normální jízdě jsem se průměrně(město,mimo město,dáln...
honda je lepsi jak astra, ovsem BMW je BMW :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 12:59, RE: kvalitní opel
anonym napsal:
Astra je král všech SHITŮ , nečteš statistiky ??? )
Mám tady pře sebou TUV reporty z roku 2006 a Civic je opravdu spolehlivější než Astra pro všechny kategorie, avšak Astru bych jako krále shitů neoznačoval, neboť v tomto roce je ve všech kategoriích hodnocena, jako nadprůměrně spolehlivá. Rozhodně ji v žádném roce nepředstihl třeba Passat - etalon spolehlivosti a mezi staršími ročníky (rok výroby 1995-1998) ani druhý etalon spolehlivosti Golf. A rozhodně se do průměrného hodnocení nevešly ani výrobky z Francie a Itálie (čest asi dvěma výjimkám).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 14:05, RE: cena
anonym napsal:
190.000.- je hodne, za to bych mel Mondeo 2001/2002 a tp je uto trochu jinde (kdyz atakuje i Audi A6 a jizdne ji prebiha). Nicmene je tohle auto docela hezký a místo felicie bych ho bral okamzite. Pri tech 190km/h tam moc ticha nebude:) Co se tyce astry F, tak je honda lepsi, Gecko je tak na stejne urovni, dle me zkusenosti je astra G (dnesni clasic) pohodlnejsi a tissi. Astru H bych bral okamzite - ale ta cena....
Az na to, ze tech 190 tis je SK a ne KC, takze nevim kolik je presny prepocet, ale urcite to bude nekde nad 100 tis, ale hodne moc hluboko pod 150, takze za to Mondeo asi jen tezko koupite
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 15:51, RE: meky
anonym napsal:
no neviem - olej 5w - 30 sa mi nezda najhodnejsi... aj vzhladom na rok vyroby. Povedal by som, ze 10 w - 40 by mal byt lepsi.
A 190K za taky stary crep... to je pekna hlupost.
Podla vsetkoeho realna cena je tak pod 100K. viac to nie je hodne ani omylom. a porovnavat s oktavoiu? Bez komentara - abso,lutna sommarina
A za staru posratu Octaviu bez výbavy a so shit benzinovými motormi ktoré na Hondu ani zďaleka nemajú by si tých 190 000sk dal? Ty určite áno ale napríkal mňa ani iných rozumných ľudí by to ani nenapadlo. Octavia je obľubena s iných dôvodov nie preto že je to dobre auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 15:54, RE: cena
anonym napsal:
190.000.- je hodne, za to bych mel Mondeo 2001/2002 a tp je uto trochu jinde (kdyz atakuje i Audi A6 a jizdne ji prebiha). Nicmene je tohle auto docela hezký a místo felicie bych ho bral okamzite. Pri tech 190km/h tam moc ticha nebude:) Co se tyce astry F, tak je honda lepsi, Gecko je tak na stejne urovni, dle me zkusenosti je astra G (dnesni clasic) pohodlnejsi a tissi. Astru H bych bral okamzite - ale ta cena....
190 000sk je je cca 146 000 Cz. Nezabudajte že auta na Sk su aj po prepočte drahšie ako u Vás v CZ.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 15:56, RE: meky
anonym napsal:
no neviem - olej 5w - 30 sa mi nezda najhodnejsi... aj vzhladom na rok vyroby. Povedal by som, ze 10 w - 40 by mal byt lepsi.
A 190K za taky stary crep... to je pekna hlupost.
Podla vsetkoeho realna cena je tak pod 100K. viac to nie je hodne ani omylom. a porovnavat s oktavoiu? Bez komentara - abso,lutna sommarina
Souhlasim, majitel sice ví, že vlastní motor VTEC, ale přesto tam používá motorový olej který je pro tento typ nevhodný (bez ohledu na km). Vzhledem k tomu, jakým způsobem řeší kontrolku airbagu se tomu ani nedivím - bez diagnostiky tu chybu nevymaže i kdyby měl všechny kontakty ok. Nemám proti Hondě vůbec nic - super víceprvkové zavěšení kol, perfektní motor VTEC, ale pokud se podívám na EURONCAP tak děkuji - nechci - Astra z toho roku je na tom o 100% lépe
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 16:13, RE: airbag
edmund napsal:
kontrolka nejspíš svítí proto, že chce pravidelnou kontrolu. rozpojovat kontakty nemá smysl, je to naprogramované jako pravidelný servisní úkon. Buďto se smiř s tím, že to svítí, nebo to nech zkontrolovat a případně vyměnit patronu.
Kontolka airbagu může klidně svítit jen z důvodu špatného kontaktu například pod volantem. Tam jsou někjaké "sběrací" kroužky, které časem zoxidují a kontrolka se rožne. Po vyčištění může být zas na nějakou dobu klid. Třeba švagr to měl na Focusu, abych byl konkrétní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 16:18, zase spotřeba
Proč má většina uživatelů nutkání psát nesmysly o spotřebě svého auta?
Vysokootáčková benzínová 1.5 vyladěná na 84 kW, navíc v kombíku, prostě nemůže jet za 6 litrů. Vítek nevítek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.11.2007 17:04, RE: zase spotřeba
anonym napsal:
Proč má většina uživatelů nutkání psát nesmysly o spotřebě svého auta?
Vysokootáčková benzínová 1.5 vyladěná na 84 kW, navíc v kombíku, prostě nemůže jet za 6 litrů. Vítek nevítek.
Musim ta sklamat. Je to hodnota udavana vyrobocm.
Konkretne az tak vysokootackova nieje. Je to 1.5 VTEC-E (econom) SOHC.

Ma dokonca nizsiu spotrebu ako 1.4S 66kw
Ak neveris tvoj problem.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.