0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 640d Gran Coupé - Pět metrů luxusu

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 06:20, BMW vs. Porsche
Je pravda, že do hlavy případného kupce nevidím, ale pokud bych imaginárně váhal mezi Panamerou a tímto BMW, osobně bych moc neřešil a vzal si Panameru. Nejenom že za stejnou cenu má mnohem lepší zvuk "vlastním Porsche", ale Panamera je díky výklopným pátým dveřím až nečekaně praktická. Zůstává tak jen otázka vzhledu a jak se zdá, Panamera přes diskutabilní design se líbí (i mě).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 07:52, RE: BMW vs. Porsche
Pavlik napsal:
Je pravda, že do hlavy případného kupce nevidím, ale pokud bych imaginárně váhal mezi Panamerou a tímto BMW, osobně bych moc neřešil a vzal si Panameru. Nejenom že za stejnou cenu má mnohem lepší zvuk "vlastním Porsche", ale Panamera je díky výklopným pátým dveřím až nečekaně praktická. Zůstává tak jen otázka vzhledu a jak se zdá, Panamera přes diskutabilní design se líbí (i mě).
Nechce se mi hledat kolik přesně stojí Panamera, ale myslím, že to bude o něco víc. Každopádně je to ve všech ohledech lepší auto. Gran Coupé má vzadu sedačky úplně stejné jako normální kupé, prakticky rovné, sedět na nich se dá velmi mizerně, to Panamera má velmi pohodlné sedadla i vzadu. Motorizace - co se týče benzínu není co řešit, atmosférická V8 od Porsche je špička, i atmo V6 se dá. V dieselu ale Porsche pokulhává a pokud nedostane BiTdi je to bída. Každopádně cena Gran Coupé je velmi velmi sebevědomá, za třílitrového chrochtavce se dvěma použitelnýma sedačkama dát ke třem miliónům může jenom blázen...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 08:48, RE: BMW vs. Porsche
Michal napsal:
Nechce se mi hledat kolik přesně stojí Panamera, ale myslím, že to bude o něco víc. Každopádně je to ve všech ohledech lepší auto. Gran Coupé má vzadu sedačky úplně stejné jako normální kupé, prakticky rovné, sedět na nich se dá velmi mizerně, to Panamera má velmi pohodlné sedadla i vzadu. Motorizace - co se týče benzínu není co řešit, atmosférická V8 od Porsche je špička, i atmo V6 se dá. V dieselu ale Porsche pokulhává a pokud nedostane BiTdi je to bída. Každopádně cena Gran Coupé je velmi vel...
Panamera diesel je za ceníkových 2 183 000,-kč, takže s příplatky také cca 3 mega. Chybí jí na dieselové BMW 50kw výkonu, ale po pravdě, dieselovou jsem viděl zatím jedinou a to jich po okolí jezdí docela hodně (vzhledem k pořizovací ceně).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 10:49, RE: BMW vs. Porsche
Pavlik napsal:
Panamera diesel je za ceníkových 2 183 000,-kč, takže s příplatky také cca 3 mega. Chybí jí na dieselové BMW 50kw výkonu, ale po pravdě, dieselovou jsem viděl zatím jedinou a to jich po okolí jezdí docela hodně (vzhledem k pořizovací ceně).
Znovu říkám, že kupovat auto za 2M+ a laborovat s úsporou na palivu v řádu 0,1M mi přijde dost ujeté.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 11:17, RE: BMW vs. Porsche
David V napsal:
Znovu říkám, že kupovat auto za 2M+ a laborovat s úsporou na palivu v řádu 0,1M mi přijde dost ujeté.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 14:09, RE: BMW vs. Porsche
David V napsal:
Znovu říkám, že kupovat auto za 2M+ a laborovat s úsporou na palivu v řádu 0,1M mi přijde dost ujeté.
já si tak úplně nemyslím, že je to vždy o penězích a spotřebě. Málokdo má vrozené vším kole sebe plýtvat nad rámec toho, co potřebuje. Platí to i někom, kdo má auto za 2 mega a hodinky za 150 tis. A jezdit za 9l nafty nebo za 14 l benzínu je prostě zbytečný. Však se to v článku píše, jaký má ten benzín vlastně smysl?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 15:01, RE: BMW vs. Porsche
Tomi napsal:
já si tak úplně nemyslím, že je to vždy o penězích a spotřebě. Málokdo má vrozené vším kole sebe plýtvat nad rámec toho, co potřebuje. Platí to i někom, kdo má auto za 2 mega a hodinky za 150 tis. A jezdit za 9l nafty nebo za 14 l benzínu je prostě zbytečný. Však se to v článku píše, jaký má ten benzín vlastně smysl?
Kdyby to bylo jen o spotřebě nebo penězích, tak proč ne, ale je to i o vypouštění exhalací, které jsou u dieslu výrazně horší. Nejde jen o jejich škodlivost, stoupni si na chvíli za nastartovaný moderní diesel, jak se ti to bude líbit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 15:54, RE: BMW vs. Porsche
Koloss napsal:
Kdyby to bylo jen o spotřebě nebo penězích, tak proč ne, ale je to i o vypouštění exhalací, které jsou u dieslu výrazně horší. Nejde jen o jejich škodlivost, stoupni si na chvíli za nastartovaný moderní diesel, jak se ti to bude líbit.
Tohle ale řidiče vůbec nezajímá...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 16:32, RE: BMW vs. Porsche
zigi napsal:
Tohle ale řidiče vůbec nezajímá...
přesně tak. Ekologie a vzdělanost lidí v ČR (resp. většině Evropy) je v tomhle ohledu na bodě mrazu. Nevidí o krok dopředu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 18:53, RE: BMW vs. Porsche
Tomi napsal:
přesně tak. Ekologie a vzdělanost lidí v ČR (resp. většině Evropy) je v tomhle ohledu na bodě mrazu. Nevidí o krok dopředu...
Možná rakousko / německo, tam asi hledi na živ. prostředí víc. Další věc je potom tankování, to zase hraje pro naftu..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 19:22, RE: BMW vs. Porsche
zigi napsal:
Tohle ale řidiče vůbec nezajímá...
To byla reakce na slova o řidiči co nechce plýtvat, i když na to má. Takže když už takto přemýšlí, mohl by přemýšlet trochu víc, jako že sice neplýtvá, ale ničí zdraví lidí okolo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 19:22, RE: BMW vs. Porsche
Pavlik napsal:
Je pravda, že do hlavy případného kupce nevidím, ale pokud bych imaginárně váhal mezi Panamerou a tímto BMW, osobně bych moc neřešil a vzal si Panameru. Nejenom že za stejnou cenu má mnohem lepší zvuk "vlastním Porsche", ale Panamera je díky výklopným pátým dveřím až nečekaně praktická. Zůstává tak jen otázka vzhledu a jak se zdá, Panamera přes diskutabilní design se líbí (i mě).
Panamera sice není láska na první pohled, ale má něco do sebe. Je to takový francouzský buldoček mezi luxusními auty. Jak si na něj člověk zvykne... V této třídě bych neváhal (možná ještě Quattroporte), ale i Panamera s V8 má nádherný zvuk. Vždy jsem ji obdivoval, když jsem byl naposled v Rakousku na lyžích, jak tam s ní jezdil jeden Bavor. Přijížděl a odjížděl ve stejný čas jako já, tak jsem si ji mohl nejen prohlédnout, ale i poslechnout. Nevím jestli měl nějaký příplatkový výfuk, nebo to byl orig., ale i na volnoběh nebo při popojíždění na parkovišti to mělo grády. A když vyjel na hlavní... Jen jsem ho pozoroval a slintal. A ten interiér v medové kůži... Jedna báseň!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 19:34, RE: BMW vs. Porsche
Koloss napsal:
To byla reakce na slova o řidiči co nechce plýtvat, i když na to má. Takže když už takto přemýšlí, mohl by přemýšlet trochu víc, jako že sice neplýtvá, ale ničí zdraví lidí okolo.
Spotřeba je věc jedna, prodejnost po dvou-třech letech věc druhá. Majitel benzínu se musí smířit s tím, že při pořízení bude platit víc a při prodeji dostane míň než za diesel... A ještě se bude trápit s prodejem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 22:51, RE: BMW vs. Porsche
Tomi napsal:
já si tak úplně nemyslím, že je to vždy o penězích a spotřebě. Málokdo má vrozené vším kole sebe plýtvat nad rámec toho, co potřebuje. Platí to i někom, kdo má auto za 2 mega a hodinky za 150 tis. A jezdit za 9l nafty nebo za 14 l benzínu je prostě zbytečný. Však se to v článku píše, jaký má ten benzín vlastně smysl?
Plýtvání se dost špatně definuje, když běžné auto lze provozovat rozumně minimálně 10 let, avšak tlak (a to i ten sociální) na obměnu vozového parku je cca 4 roky.
Nejsem myšlením snob, takže se mi do toho těžko vžívá. Kupříkladu hodinky - mám rád přesné věci, tedy i přesné měření času. Mám rádiem řízené hodinky, na které jsem nemusel 5 let šáhnout kvůli nastavení času a stojí zlomek uvedené částky a domnívám se, že těžko existuje kdokoliv, kdo skutečně POTŘEBUJE hodinky za 150 tisíc.
Věci nad rámec konfekce se obvykle nepotřebují, ale chtějí, a proto mi pak přijde divné, když takový člověk řeší, jestli ho auto bude stát kvůli spotřebě o 100 nebo 150 tisíc více či méně a ještě by se to snažil logicky zdůvodnit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.08.2012 23:04, RE: BMW vs. Porsche
Michal napsal:
Spotřeba je věc jedna, prodejnost po dvou-třech letech věc druhá. Majitel benzínu se musí smířit s tím, že při pořízení bude platit víc a při prodeji dostane míň než za diesel... A ještě se bude trápit s prodejem.
No, jenže to je článek o BMW, kde ten argument ještě nedávno paušálně neplatil. Benzínová 530 je v ojetinách více ceněna, než s chrochtem, a to se za ni při pořízení zaplatilo méně! Dtto Mondeo s benzínem je ojeté dražší, ale jako nové bylo levnější. Majitelé těchto vozů tedy pravděpodobně s benzínem možná i ušetřili a s prodejem se pravděpodobně netrápili.
Těžko nahlížet do duše někoho, kdo kupuje taková auta, ale něco mi říká, že ho nebude zajímat, jak výhodně se auta zbaví. Kupuješ si auto podle toho, jak výhodně ho pak prodáš? Máš VW nebo Škodovku?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.08.2012 08:14, RE: BMW vs. Porsche
David V napsal:
Plýtvání se dost špatně definuje, když běžné auto lze provozovat rozumně minimálně 10 let, avšak tlak (a to i ten sociální) na obměnu vozového parku je cca 4 roky.
Nejsem myšlením snob, takže se mi do toho těžko vžívá. Kupříkladu hodinky - mám rád přesné věci, tedy i přesné měření času. Mám rádiem řízené hodinky, na které jsem nemusel 5 let šáhnout kvůli nastavení času a stojí zlomek uvedené částky a domnívám se, že těžko existuje kdokoliv, kdo skutečně POTŘEBUJE hodinky za 150 tisíc.
Věci na...
Hodinky jsou jediným šperkem, který by měl zdobit muže říká se. Tady racionální logika nemá co dělat... jsou hlavně na parádu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.08.2012 08:17, RE: BMW vs. Porsche
David V napsal:
No, jenže to je článek o BMW, kde ten argument ještě nedávno paušálně neplatil. Benzínová 530 je v ojetinách více ceněna, než s chrochtem, a to se za ni při pořízení zaplatilo méně! Dtto Mondeo s benzínem je ojeté dražší, ale jako nové bylo levnější. Majitelé těchto vozů tedy pravděpodobně s benzínem možná i ušetřili a s prodejem se pravděpodobně netrápili.
Těžko nahlížet do duše někoho, kdo kupuje taková auta, ale něco mi říká, že ho nebude zajímat, jak výhodně se auta zbaví. Kupuješ si auto p...
tak si zkus prodat 750i. já jsem benzínový osmiválec prodával rok a připouštím, že to mohlo být tím, že šlo o kupé. nicméně v česku zákazníků ochotných akceptovat jakožto druhý majitel náklady naprosto stejné jako u prvního majitele, který má peněz jako šlupek, neustále ubývá. znovu opakuji, že benzín při koupi stojí víc a prodává se za míň nebo na stejno. 730d stojí tolik co 750i po dvou letech a přitom ten benzín byl minimálně o 500 tisíc dražší...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.08.2012 09:22, RE: BMW vs. Porsche
Michal napsal:
Hodinky jsou jediným šperkem, který by měl zdobit muže říká se. Tady racionální logika nemá co dělat... jsou hlavně na parádu.
Davide, zkusím Ti to přiblížit jinak. Tys nikdy nekoupil něco co logicky nedávalo smysl? Třeba autobaterii koupíš za 1200 místo 1600kč a máš dobrý pocit. A pak jdeš a objednáš 160cm LCD TV místo 119cm, která je o 6000kč dražší. Možná by to vysvětlila nějaká ženská lépe, ty jsou na tyhle nákupy expertky...ale s logickým vysvětlením to většinou nemá co dělat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.08.2012 11:54, RE: BMW vs. Porsche
Michal napsal:
tak si zkus prodat 750i. já jsem benzínový osmiválec prodával rok a připouštím, že to mohlo být tím, že šlo o kupé. nicméně v česku zákazníků ochotných akceptovat jakožto druhý majitel náklady naprosto stejné jako u prvního majitele, který má peněz jako šlupek, neustále ubývá. znovu opakuji, že benzín při koupi stojí víc a prodává se za míň nebo na stejno. 730d stojí tolik co 750i po dvou letech a přitom ten benzín byl minimálně o 500 tisíc dražší...
To srovnání poněkud pokulhává. Obvykle je vhodnější srovnávat obdobné motorizace, nejlépe pak výkonem podobné, a tam je benzín levnější. Srovnání V8 s R6 mi nepřipadne ekvivalentní. Taky platí, že čím větší exot, tím strmější pád ceny. A vidíš, tehdy Tě to nezajímalo a 750 kupé jsi prostě koupil.
Já bych BMW zatím prostě nekoupil, protože jak píšeš, nechci nést tak vysoké provozní náklady, aby auto bylo v cajku a nemyslím tím palivo. U blbýho Mondea vidím, co stojí každá drobnost, když ji chceš v originále (neboť třeba druhovýroba neexistuje). Teď mám V6 a jezdím za 9 (teď už pod 9) a stále nezvažuji koupi dieselu, naopak vím, že příště budu shánět ještě výkonnější benzín a je mi jedno, jak špatně se bude prodávat, protože to opět bude za nějakou zbytkovou několika desetitisícovou hodnotu, která mi posledně zaplatila akorát tak 2 sady gum.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.08.2012 12:05, RE: BMW vs. Porsche
Tomi napsal:
Davide, zkusím Ti to přiblížit jinak. Tys nikdy nekoupil něco co logicky nedávalo smysl? Třeba autobaterii koupíš za 1200 místo 1600kč a máš dobrý pocit. A pak jdeš a objednáš 160cm LCD TV místo 119cm, která je o 6000kč dražší. Možná by to vysvětlila nějaká ženská lépe, ty jsou na tyhle nákupy expertky...ale s logickým vysvětlením to většinou nemá co dělat.
Nekupuji nic, co mi logicky nedává smysl. Autobaterii kupuji Vartu, protože jsem s ní udělal v minulosti dobrou zkušenost a v konfigurátoru vyberu typ, který je předepsán pro moje auto. Dobrý pocit mám, když si vyměním olej a prohlídnu si spodek pod autem, což je k nezaplacení. LCD mám 66 cm, koupil jsem ji dávno v akci a na moje koukání na televizi mi to stačí. Prostě si kupuji věci takové, jejichž funkce využiju a šetřím na funkcích, které nepotřebuji.
Třeba jsem si kupoval rádio do auta a 2 byly stejné a jedno mělo blue tooth a jedno mě. Po krátké úvaze mám to, které to nemá, protože to při své frekvenci jízd a telefonování nevyužiju.
Nicméně moje žena tohle mé pragmatické myšlení svými přáními dost kompenzuje
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.