0
zpět
 

diskuze k tématu: Audi Allroad 2,5 TDI 120kW

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 08:21, jednoducha rada
nevim presne kolik jste na voze mel vad , samozrejme pominu povrzavani plastu a nejake banality, ale kompresor odpruzeni a xenony to uz je neco jineho , vse je prece vice nez jasne , tri stejne nebo ctyri ruzne vady a mate narok na odstoupeni od kupni smlouvy nebo na vymenu dane veci za novou a je jedno jestli je to telefon mixer nebo auto. druha vec je ta ze nove auto vam jen tak nikdo neda a prachy zpet uz vubec ne, pristup koncernoveho servisu - autorizovanych skoro vsude stejny. mechosi tam makaj a penize nejsou zase tak super teda asi jek kde , tak se neni cemu divit vite prece co se rika pracuj do vyse sveho platu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 08:30, Přístup servisů
Arogance některých lidí v servise je pouze zakrývaná nevědomost. Nevím, ti lidé se asi stydí říct, že je momentálně nenapadá, čím by to mohlo být ... já mám naštěstí zkušenosti zcela opačné.
Teď ale čekám na objednané nové auto jiné značky a jímá mně hrůza při pomyšlení, co mně může potkat. Tohle co popisuje autor, mně nikdy nepotkalo s žádnou ojetinou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 08:35, RE: jednoducha rada
anonym napsal:
nevim presne kolik jste na voze mel vad , samozrejme pominu povrzavani plastu a nejake banality, ale kompresor odpruzeni a xenony to uz je neco jineho , vse je prece vice nez jasne , tri stejne nebo ctyri ruzne vady a mate narok na odstoupeni od kupni smlouvy nebo na vymenu dane veci za novou a je jedno jestli je to telefon mixer nebo auto. druha vec je ta ze nove auto vam jen tak nikdo neda a prachy zpet uz vubec ne, pristup koncernoveho servisu - autorizovanych skoro vsude stejny. mechosi tam...
Nene, myslim, ze je to definovano tak, ze musi jit 3x o stejnou vadu, pak muze clovek odstoupit od kupni smlouvy. A jsem si jisty, ze se autosalon postara o to, aby v protokolu o zavade, bylo pokazde trochu neco jineho
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 08:42,
naprosto souhlasím, auta jsou mnohem složitější a mají mnoho nových ne zcela vyzkoušených a prověřených technických novinek, čímž se zákazník stává testovacím jezdcem. Další problém spočívá, že servis si s těmito problémy pak neví rady a všelijak to maskuje. Není nad poctivá starší auta - měl jsem cordobu tdi měla nalítáno 240000 a měnily se pouze kotouče, výfuk, rozvody a přední tlumiče jinak pracovitý dělník.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 08:48, RE: jednoducha rada
Womaida napsal:
Nene, myslim, ze je to definovano tak, ze musi jit 3x o stejnou vadu, pak muze clovek odstoupit od kupni smlouvy. A jsem si jisty, ze se autosalon postara o to, aby v protokolu o zavade, bylo pokazde trochu neco jineho
když je auto koupeno do podnikání, sou jiné záruční podmínky... tuším že snad neplatí nárok na vrácení peněz po 3. stejné vadě...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 09:03, jo, autorizovane servisy
to je znama vec, ale pokud mate auto na leasing nebo v zaruce, tak prilis jinych moznosti neni. ja ted byl na kontrole pri 30.000 km a nestacil jsem se divit, co vsechno stihli udelat - kompletni rocni prohlidka, kterou mi delali pred pul rokem, cisteni brzd, serizeni rucni brzdy - opet totez, co delali pred pul rokem... a jeste mi nakonec rekli, ze tam aspon nemusim za pul roku ale az za rok. jedine, co jsem si vyzadal, je kontrola geometrie, protoze mi auto velmi mirne zatacelo doprava. podle protokolu byly vsechny hodnoty v ramci tolerance, presto seridili sbihavost, cimz se dve vedlejsi hodnoty dostaly mimo rozsah. ale takhle je to pry spravne. kdyz jsem auto projel, pustil volant a chovalo se naprosto stejne, tak me uzemnili tim, ze "takhle se vam budou chovat vsechna auta". autorizovane servisy beru jako nutne zlo - kdyz tam nemusim, tak tam nejedu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 09:53, RE: jo, autorizovane servisy
anonym napsal:
to je znama vec, ale pokud mate auto na leasing nebo v zaruce, tak prilis jinych moznosti neni. ja ted byl na kontrole pri 30.000 km a nestacil jsem se divit, co vsechno stihli udelat - kompletni rocni prohlidka, kterou mi delali pred pul rokem, cisteni brzd, serizeni rucni brzdy - opet totez, co delali pred pul rokem... a jeste mi nakonec rekli, ze tam aspon nemusim za pul roku ale az za rok. jedine, co jsem si vyzadal, je kontrola geometrie, protoze mi auto velmi mirne zatacelo doprava. podle ...
Zatáčení při puštěném volantu může způsobit jedno podhuštěné přední kolo. Příště před tím servisem zajeďte k první benzince a zkontrolujte přední kola.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 09:54, RE: jo, autorizovane servisy
anonym napsal:
to je znama vec, ale pokud mate auto na leasing nebo v zaruce, tak prilis jinych moznosti neni. ja ted byl na kontrole pri 30.000 km a nestacil jsem se divit, co vsechno stihli udelat - kompletni rocni prohlidka, kterou mi delali pred pul rokem, cisteni brzd, serizeni rucni brzdy - opet totez, co delali pred pul rokem... a jeste mi nakonec rekli, ze tam aspon nemusim za pul roku ale az za rok. jedine, co jsem si vyzadal, je kontrola geometrie, protoze mi auto velmi mirne zatacelo doprava. podle ...
Vse zalezi jen na cloveku. Pokud narazite na slusneho prijimaciho technika, poctiveho automechanika, tak mate sanci ... asi je to "jen" o slusnem vychovani.
Pri jednani s autorizovanymi servisy mam bohuzel vetsinou pocit, ze je obtezuji a to se stale vsichni ohaneji svym skvelym zakaznickym servisem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 11:10,
SLUSNEHO CLOVEKA A SLUSNE VYCHOVANI???, prestante si nalhavat do vlastni kapsy, takovi v cr nejsou, a kdyz je auto nad 500 tkc tak je lepsi servisovat to nemecku, stejne ceny a velky rozdil v pristupu a u allroadu bych ani neuvazoval jezdit k nejakym idiotum co udelali ucnak na opravare zemedelskych stroju a ted delaj porsaky, jinak to ani nemuze skoncit nez katastrofou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 11:36, RE: bez předmětu
anonym napsal:
SLUSNEHO CLOVEKA A SLUSNE VYCHOVANI???, prestante si nalhavat do vlastni kapsy, takovi v cr nejsou, a kdyz je auto nad 500 tkc tak je lepsi servisovat to nemecku, stejne ceny a velky rozdil v pristupu a u allroadu bych ani neuvazoval jezdit k nejakym idiotum co udelali ucnak na opravare zemedelskych stroju a ted delaj porsaky, jinak to ani nemuze skoncit nez katastrofou
Hm, tak to ja si neumim predstavit jezdit z Prahy do servisu do Nemecka.

A myslim, ze nejaci slusni Cesi urcite jsou ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 11:47, RE: bez předmětu
anonym napsal:
SLUSNEHO CLOVEKA A SLUSNE VYCHOVANI???, prestante si nalhavat do vlastni kapsy, takovi v cr nejsou, a kdyz je auto nad 500 tkc tak je lepsi servisovat to nemecku, stejne ceny a velky rozdil v pristupu a u allroadu bych ani neuvazoval jezdit k nejakym idiotum co udelali ucnak na opravare zemedelskych stroju a ted delaj porsaky, jinak to ani nemuze skoncit nez katastrofou
jj,mas recht
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 11:49, RE: bez předmětu
anonym napsal:
SLUSNEHO CLOVEKA A SLUSNE VYCHOVANI???, prestante si nalhavat do vlastni kapsy, takovi v cr nejsou, a kdyz je auto nad 500 tkc tak je lepsi servisovat to nemecku, stejne ceny a velky rozdil v pristupu a u allroadu bych ani neuvazoval jezdit k nejakym idiotum co udelali ucnak na opravare zemedelskych stroju a ted delaj porsaky, jinak to ani nemuze skoncit nez katastrofou
autorazivaný servis jsem navštěvoval několikrát jak Škoda tak VW byl jsem spokojen ale všichni mi říkali NEJEZDI TAM. Pak mi dělali tak rozhodili geometrii že auto mělo hrozné jízdní vlastnosti a během několika stovek kilometrů zničilo dvě úplně nové pneu dunlop. Nareklamaci přeměřili geometrii a zjistili že sbíhavost je o 1,2 cm mimo toleranci!! ale prý to neni jejich chyba a na mojí otázku jak se to tedy mohlo stát jsem dostal odpověd že to je jim záhadou!!! Konkrétně to byl servis Škoda v Kutné Hoře. Koupil jsem passata a jezdil zase do VW servisu AUTO ISR v průhonicích. Jsou tam úplně ty samý čůrá.. a do autorizovaného servisu už NIKDY nevkročím!! Jezdím k normálnímu automechanikovi a kvalita práce a cena se nedá srovnávat!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 12:01, RE: jo, autorizovane servisy
anonym napsal:
to je znama vec, ale pokud mate auto na leasing nebo v zaruce, tak prilis jinych moznosti neni. ja ted byl na kontrole pri 30.000 km a nestacil jsem se divit, co vsechno stihli udelat - kompletni rocni prohlidka, kterou mi delali pred pul rokem, cisteni brzd, serizeni rucni brzdy - opet totez, co delali pred pul rokem... a jeste mi nakonec rekli, ze tam aspon nemusim za pul roku ale az za rok. jedine, co jsem si vyzadal, je kontrola geometrie, protoze mi auto velmi mirne zatacelo doprava. podle ...
Mírné "táhnutí" vozu ke straně je způsobeno rozdílnou délkou poloos. tento jev se projevuje u všech vozů této konstrukce. Nedá se tomu nijak zamezit. Výrobce (nejmenovaný) se vyjadřuje ve smyslu: Volant se má držet obouma rukama, pokud se jedná o "táhnutí" tohoto typu bude to neznatelné. Tudíž bez nároku na jakoukoli "opravu" či náhradu. Je samozřejmě důležité posoudit zda se nejedná o skutečnou závadu způsobenou např. vadnou geometrií. Další problém může být v elektronickém servořízení, kterým jsou vybaveny některé vozy, ale to by byla kapitola sama pro sebe. Při nadávání na autorizované servisy je potřeba uvědomit si, že i samotný servis je limitován a nucen k určitým krokům samotným výrobcem... Všichni se snažíme přežít. Hezký den, autorizovaný prodejce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 12:05, RE: jo, autorizovane servisy
Mart napsal:
Vse zalezi jen na cloveku. Pokud narazite na slusneho prijimaciho technika, poctiveho automechanika, tak mate sanci ... asi je to "jen" o slusnem vychovani.
Pri jednani s autorizovanymi servisy mam bohuzel vetsinou pocit, ze je obtezuji a to se stale vsichni ohaneji svym skvelym zakaznickym servisem.
ja zase nepochopim, proc takovi machri, kteri maj v pohode na auto pres milion si nechaji srat na hlavu v servisech. V podnikani si to nenecha nikdo libit a automobil k tomu preci urcite patri. Aspon tady a co znam si na to kazdy stezuje. Auto je dost draha zalezitost na to, aby ze me jeste nekdo navic zbytecne tahal penize. Mam zkusenost, ze kdyz se neda domluvit s mechanikem, tak se s nim ani nejedna. Nakonec "mensi upominka" pro sefa dovede v konecnym vysledku nemalo usetrit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 12:30, RE: jo, autorizovane servisy
anonym napsal:
ja zase nepochopim, proc takovi machri, kteri maj v pohode na auto pres milion si nechaji srat na hlavu v servisech. V podnikani si to nenecha nikdo libit a automobil k tomu preci urcite patri. Aspon tady a co znam si na to kazdy stezuje. Auto je dost draha zalezitost na to, aby ze me jeste nekdo navic zbytecne tahal penize. Mam zkusenost, ze kdyz se neda domluvit s mechanikem, tak se s nim ani nejedna. Nakonec "mensi upominka" pro sefa dovede v konecnym vysledku nemalo usetrit.
To jako myslíš, že mu měl dát třeba flanděru???? Já myslel, že když si někdo koupí auto za 1,5mega, tak už tím udělal autosalonu nemalý kšeft. Pokud si takový autosalon potom neváží zákazníka, tak je něco kurva špatně!

Jesm z Ústí nad Orlicí, je tu autosalon a servis Škoda.(auto Janák, s.r.o.) Je to taková pakáž, která lidem účtuje peníze za nové díly a dá tam klidně díl z bouračky. Konkrétně známému dali 5té dveře na felcku z bouračky a naúčtovali mu nové. Je to servis, po kterém musíte pak doma kontrolovat, jak vás ojebali a co vám nevyměnili, ale naúčtovali. Neštítili se dokonce vyměnit olej a ponechat tam starý olejový filtr. Pouze ho otřeli hadrem, aby vypadal, jako nový! Tak to je autorizovaný servis v Čechách.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 12:46, servis nových aut
Před rokem jsem koupil A6 3.0 TDi i PORSCHE - Smíchov, Praha 5. Během koupě jsem se neptal mnoho na nový vůz,měl jsem všehno nastudované z časopisů. Možná jsem toho věděl víc než prodejce, ale to už je jedno. Největší diskusí byla záruka! Chtěl jsem vše podrobně vysvětlit, na co mám a na co nemám záruku. Prodejce toho mnoho nevěděl, protože "to se zatím nikdo nechtěl vědět" , ale byl velmi slušný, vše zjistil, a nakonec písemně potvrdil. Doporučuji všem co kupují nové auto nepodlehlout kouzlu a rozrušení z nového auta, a vše si podrobně projít.
S autem jezdím necelý rok, mám najeto 55 tis km. Zatím jsem byl na servisu jednou - po 30 tis.km. Vše funguje bez problémů, záruku jsem na nic nemusel uplatnit.
Protože jsem absolvent ČVUT fakulty strojní, katedra automobilů, je to se mnou v servisech těžké,...moc těžké.Ve firmě mám více aut, zejména Renault Master. Vždy chci znát příčinu poruchy a chci vidět vyměněné díly. A lhaní přejímacích techniků je někdy komické. V jednom servise dali při výměně oleje do Fabie 1.4 plně syntetický olej. Litr za 1800 Kč a divili se,že to nechci zaplatit. Auto jezdí na poštu, do banky vždy tak do 10 km. A technik mi nebyl schopen vysvětlit proč je plně syntetický olej lepší...Ale pokud přijde do servisu lékař, nebo nebo netechnik,...nabulikují mu co je potřeba. A dotyčný čumí,... jako já u doktora,žejo.
Je to vždy jen o slušnosti daných lidí. Zdravím F.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 13:26, RE: servis nových aut
anonym napsal:
Před rokem jsem koupil A6 3.0 TDi i PORSCHE - Smíchov, Praha 5. Během koupě jsem se neptal mnoho na nový vůz,měl jsem všehno nastudované z časopisů. Možná jsem toho věděl víc než prodejce, ale to už je jedno. Největší diskusí byla záruka! Chtěl jsem vše podrobně vysvětlit, na co mám a na co nemám záruku. Prodejce toho mnoho nevěděl, protože "to se zatím nikdo nechtěl vědět" , ale byl velmi slušný, vše zjistil, a nakonec písemně potvrdil. Doporučuji všem co kupují nové auto nepodlehlout kouzlu a ...
A to je to co jsem chtel rict .. 100% souhlas !!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 13:46, Jak kde!
No já mám Toyotu a servis se mnou vždy plně komunikoval .Je pravda,že jsem nikdy neměl závadu na autě,jen jednou špatný PAGER na alarmu,ale ten jsem bez problémů vyměnil za doplňky na auto. Ale pravidelný servis a doplňková výbava ... vše bylo O.K.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 13:58, RE: servis nových aut
anonym napsal:
Před rokem jsem koupil A6 3.0 TDi i PORSCHE - Smíchov, Praha 5. Během koupě jsem se neptal mnoho na nový vůz,měl jsem všehno nastudované z časopisů. Možná jsem toho věděl víc než prodejce, ale to už je jedno. Největší diskusí byla záruka! Chtěl jsem vše podrobně vysvětlit, na co mám a na co nemám záruku. Prodejce toho mnoho nevěděl, protože "to se zatím nikdo nechtěl vědět" , ale byl velmi slušný, vše zjistil, a nakonec písemně potvrdil. Doporučuji všem co kupují nové auto nepodlehlout kouzlu a ...
Já si všechny prkotiny nechávám opravit u malého podnikatele, který auta opravuje ve své garáži. Někdo by mohl říct, že je to jen amatér. Jenže tenhle člověk mě nechá během opravy u auta, ukáže co je kde špatně, co by mohlo případně brzo odejít... A klidně mu to s tímhle přístupem zaplatím bez papíru. Na větší opravy a prohlídky jezdím do autorizovanýho servisu (1x ročně) a je to vždycky utrpení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 14:57, recenze?
Proboha co to mělo bejt? Myslim, že se autor spletl rubriku. Nic o Allroadu jsem se nedozvěděl, pouze to, že ve značkových servisech jsou šmejdi. To je teda novinka.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.