0
zpět
 

diskuze k tématu: Živé nové auto okolo 300 tis. - Ceed nebo Focus?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, automobilky, německá vozidla, korejská vozidla, zábava, typ vozidla, osobní
Aladin
počet příspěvků1
datum registrace30.07.2017
Neděle 30.07.2017 15:58, Živé nové auto okolo 300 tis. - Ceed nebo Focus?
Ahoj,
rozhoduji se mezi Kia Ceed a Ford Focus. Cenově mi přijde srovnatelné. U Forda bych nejraději skladové auto s ecoboost motorem, ale moc jich není...

Předem díky za jakékoliv tipy (nebo špínu) ohledně těchto dvou aut.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 01.08.2017 09:54, Ecoboost je dražší
Ahoj Fordí Ecoboost neseženeš tak levně, nabízí se skvělá akce na Focus s atmosférickým 1.6 Ti-VCT, který je spolehlivý a podle mě pokud nejezdíš 30000km ročně i příjemnější. Spotřeba na okreskách 6l a na dálnici do 7,5l je přijatelné, nadstandardní spolehlivost je jako bonus.
Ecoboost stejně jako koncernový TSI má totiž turbodílru, tj. do cca 1700 otáček nedělá nic, problém nastává v kolonách, v prdukém kopci na chalupu, s vozíkem atd.. Tam se musí pak hoblovat spojka.
Rovněž jízda ve městě kdy se často rozjíždíš poznáš limity malých turbomotorů, protože plynulý rozjezd je téměř nemožný, při překlenutí turbodíry motor mohutně zabere a tak o škubnutí není nouze.

Kia Ceed s atmosférickým 1.4 a 1.6 je na tom velice podobně jako Focus, nabízí k těmto motorům dokonce 6-kvalt. Podvozek, řízení a řazení ale nedosahuje mistrovství Focusu III, ale tam se nechytá snad ani Golf Rovněž odhlučnění podvozku Ceedu je horší, řízení je umělé, řazení trochu cvaká.
Doporučuji se projet. Jinak mám pocit, že stejné auto z Nošovic Hyundai i30 je naladěna komfrotněji v podvozku.

Za mě teda jednoznačně bych vzal Focus v kombíku 1.6 Ti-VCT za akčních 319000kč, což je parádní cena za slušnou výbavu.
reagovat
rejdic.25
počet příspěvků109
datum registrace20.08.2013
Čtvrtek 03.08.2017 23:29, Ecoboost je dražší
Manuání klimu a přední okna v elektrice za bych za "slušnou výbavu" v kategorii nižší střední třídy rozhodně nepovažoval.Spíš jako úplně minimální,proto ta nízká cena.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 04.08.2017 20:44, RE: Ecoboost je dražší
rejdic.25 napsal:
Manuání klimu a přední okna v elektrice za bych za "slušnou výbavu" v kategorii nižší střední třídy rozhodně nepovažoval.Spíš jako úplně minimální,proto ta nízká cena.


Ahoj, je to použitelná výbava, akorát Ceed nabízí v ceně 300tis.kč sice podobnou výbabu, ale slabší motor 1.4, který ale jede velmi dobře a spotřebou dokáže jezdit do 6l celkově.
Jinak ani propagovaný a o 12cm užší Rapid nenabízí za 300tis.kč ani to
Nabzí se myšlenka koupit raději dobře vybavený Renault Clio Grandtour 0,9TCe Limited+. Podovzkově je to stejně velké jako Rapid, celkově je tohle auto hodně podařené a rozhodně ne malé.
reagovat
rejdic.25
počet příspěvků109
datum registrace20.08.2013
Neděle 06.08.2017 10:55, Ecoboost je dražší
Jenom jsem tě chytil za slovo.Za ty prachy se opravdu nedá nic v této třídě koupit.Atmosferická 1.6 je tak trochu historie a drtivá většina sáhne radši po spolehlivém ecoboostu .Ani manuální klima není žádná hitparáda.Proto ta akční nabídka je pouze s tímto motorem a výbavou.
reagovat
Martin72
počet příspěvků82
datum registrace30.09.2016
Pondělí 07.08.2017 16:59, nebo předváděčku
Určitě by se dala najít nějaká předváděčka ve slušné výbavě i motorizaci, ale i tak bych počítal s navýšením cenového limitu.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.