0
zpět
 

diskuze k tématu: Žena kupuje ojeté auto

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla
Koala
počet příspěvků3
datum registrace17.03.2015
Úterý 17.03.2015 16:13, Žena kupuje ojeté auto
Dobrý den pánové,
jako žena (horolezkyně, skialpinistka), která se v tomhle absolutně nevyzná, bych vás ráda poprosila o radu, aby mě v autobazaru někdo "neutáhnul na vařené nudli".
Můžete mi někdo doporučit konkrétní vůz/typ/motor/rok výroby - tak abych nepořídila totální trosku?
Nemám v okolí nikoho známého, kdo by mi s výběrem aktivně pomohl.
Už vím, že "nafťák" je nákaldný na opravy-tak že raději benzín nebo kombinaci benzín +LPG.
Požadavky:
6x do roka delší trasy do Alp. Mimo to 2´-3x do týdne popojíždění "mezikomíny". Ročně tedy nájezd cca 15.000-20.000km.
Auto nějaké větší, minimálně kombi. S velkým kufrem. Tak aby se v něm po úpravě vyspali 2 dospělí lidé (spali jsme i v kombiku při sklopených sedadlech, zadní schod jsme vyrovnávali deskou nebo karimatkama).
Nechci žádného "krasavce" ale spíše pohodlné užitkové vozidlo.
Osobně se mi líbí Dacia Logan (starší typ-s rovným zadkem-dvířkové otevírání), Ford Mondeo kombi, Ford Galaxy, Peugeot 807, možná Toyota Avensis.
Auto by mi mělo vydržet aspoň 6-10 let (nevyznám se v tom a nechci zase za pár let hledat nový vůz).
Cena cca do 100.000Kč, pokud by yblo nějaké hooodně dobré tak i do 150.000Kč.
Můžete mi někdo poradit konkrétní ročník a typ, abych se vyvarovala "špatných ročníků", "špatných motorl", "nových modelů, kde měli soudruzi z NDR ještě chyby", atd.?
Děkuji az jakékoliv rady.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Středa 18.03.2015 13:42, výběr vozu
Osobně bych se obrátil na pana Aleše Zicha z Auto AZ Konsulting.Osobně s Vámi auto vybere,prověří a udělá diagnostiku.Rada tipu vyber ten a ten model s tím motorem je v případě ojetého vozu pro někoho kdo se v tom nevyzná k ničemu.I ten nejspolehlivější model v rukou šikovného nepoctivého prodávajícího může být pro kupujícího pokladnička na peníze.
reagovat
Falco
počet příspěvků55
datum registrace09.05.2007
Středa 18.03.2015 13:59, možnosti
Obecně bych řekl, že Váš výběr je poměrně správný a logický. Co se týká již instalovaného LPG ve vozidle, tak je třeba dbát vyšší pozornost kontrole, protože většina lidí si LPG montuje z důvodu, že hodně najezdí a takové auto často dojezdí až lidově do mrtva...Taky je třeba si uvědomit, že instalací LGP v lepším případě musíte vozit rezervu v kufru, kde Vám zabírá místo a v případě přespání, jak plánujete, to není ideální volba.

Dacia Logan - trpí na korozi, díky jednoduché technice a malé výbavě může být docela spolehlivá
Ford Mondeo - doporučují se modely po faceliftu, ideální by pro vás mohl být motor 2.0 16V (většina jich však je s naftou)
Ford Galaxy - shodný se Sharanem a Alhambrou, vzhledem k tomu, že se jedná o MPV, tak rychleji odcházejí díly podvozku. Všechny benzínové motory budou mít vyšší spotřebu (cca. 10-11l kombinovaně) vzhledem k váze a velikosti auta. Do Galaxy dával Ford 4válec 2,3 16V nebo 6 válec od VW o objemu 2.8. Ve VW Sharan a Seatu Alhambra je 6 válec od VW o objemu 2.8 a 4válec 1,8T. Motory 2,3 16V a 1,8T se běžně přestavují na LPG.
Toyota Avensis - benzínové motory jsou spolehlivé a znám auto, které má najeto přes 400 tis. km bez vážnější poruchy. Problém může být pouze oprava po havárii.
Peugeot 805 blíže neznám.

Další alternativou by mohla být Honda Accord 2.0i, pokud Vám nevadí jeji vzhled ve variantě kombi a cena převyšující 100 tis. Kč.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 18.03.2015 15:10, Logan MCV
rozhodně dobrá volba, výběr velký, motor 1.6 plyn dobře snáší. pokud chcete 7 míst tak s LPG z výroby neseženete, doporučuji koupit pěkný zachovalý čtyř-pětiletý kus bez plynu od prvního majitele s nájezdem 60-70tis. a těch 20k za LPG do něj vrazit. kolem 100tis. byste se měla bez problémů vejít. když dáte nádrž do rezervy-pod auto a budete vozit lepící sadu tak rezervu nepotřebujete tahat s sebou. soused přesně tohle loni koupil od prvního majitele s nájezdem necelých 40, dal do plynu a je velmi spokojený.
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Středa 18.03.2015 15:43, RE: Žena kupuje ojeté auto

Dacia Logan je prima auto, kdysi jsem psal o tomhle autě tady na Tipcars zkušenost s Loganem MCV na Ukrajině, kde jsme byli pracovně. Za cca 130 000 koupíte auto staré cca 4 - 5 let. takže čekat že vydrží dalších 10 let znamená počítat s nějakou větší repasí. Jinak je to jednoduché a spolehlivé auto se spoustou prostoru a bez strachu z ukradení atd... Rezne - no a...
Špatné auto není ani Mazda 626 kombi s motorem 1.8 nebo 2.0 benzín ale ty už jsou za zenitem, kdyby se vám povedlo najít hezkou jsou to výborná auta.
Zamyslete se jestli by vám neposloužila nějaká starší dodávka, která je dimenzovaná na jiné zacházení a kilometrové proběhy. Má to svoje zápory /spotřeba, nezaparkujete jako s fábií, komfort je poplatný užitkovému zaměření/ z druhé strany přínosy nejsou zanedbatelné - prostor i pro víc než jen dva lidi , dodávka sečasto řídí příjemněji než nízký kombík, expediční vozidlo jako stvořené.
Koukal bych po fordu transit /jakémkoliv bez ohledu na km spíš podle stavu/ nebo po citroenu/fiatu/Peugeot Jumper, /Ducato/ Boxer s benzínovým motorem - spotřeba jde plynem srazit na únosnou míru a dojedete všude. Není to krasavec ale dobrý sluha
Podobnou službu vám udělá VW Caddy 1.6 benzín.
Hezký den
H.
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Středa 18.03.2015 22:03, RE: Žena kupuje ojeté auto
Koala napsal:
Dobrý den pánové, jako žena (horolezkyně, skialpinistka), která se v tomhle absolutně nevyzná, bych vás ráda poprosila o radu, aby mě v autobazaru někdo "neutáhnul na vařené nudli". Můžete mi někdo doporučit konkrétní vůz/typ/motor/rok výroby - tak abych nepořídila totální trosku? Nemám v okolí nikoho známého, kdo by mi s výběrem aktivně pomohl. Už vím, že "nafťák" je nákaldný na opravy-tak že raději benzín nebo kombinaci benzín +LPG. Požadavky: 6x do roka delší trasy do Alp. Mimo to 2´-3x do týdne popojíždění "mezikomíny". Ročně tedy nájezd cca 15.000-20.000km. Auto nějaké větší, minimálně kombi. S velkým kufrem. Tak aby se v něm po úpravě vyspali 2 dospělí lidé (spali jsme i v kombiku při sklopených sedadlech, zadní schod jsme vyrovnávali deskou nebo karimatkama). Nechci žádného "krasavce" ale spíše pohodlné užitkové vozidlo. Osobně se mi líbí Dacia Logan (starší typ-s rovným zadkem-dvířkové otevírání), Ford Mondeo kombi, Ford Galaxy, Peugeot 807, možná Toyota Avensis. Auto by mi mělo vydržet aspoň 6-10 let (nevyznám se v tom a nechci zase za pár let hledat nový vůz). Cena cca do 100.000Kč, pokud by yblo nějaké hooodně dobré tak i do 150.000Kč. Můžete mi někdo poradit konkrétní ročník a typ, abych se vyvarovala "špatných ročníků", "špatných motorl", "nových modelů, kde měli soudruzi z NDR ještě chyby", atd.? Děkuji az jakékoliv rady.


Je mi to už trochu hloupé, ale z možností bych zvolil opět Mondeo Mk.III s benzínem. Klidně 1.8, i když by 2-litr byl lepší. Do 150 tisíc se vejde, počáteční servis je vesměs jen o kapalinách a filtrech (na motoru tak akorát svíčky). Je to celkem robustní a hodně prostorné auto. Běžné díly spíše levnější (brzdy, tlumiče atp.)i autorizovaný servis lze utáhnout díky 20% slevě na vozy starší 5-ti let. Dálky bude jezdit pod 8, řekněme za 7,5. Máme v rodině 2 tato Mondea, obě předfaceliftová a obě 6 let a nevím jak otec, ale já si je ještě nechám, a to mám rok výroby 2001 a dle tacho 190 tkm. Čili pokud to bude auto vybrané někým alespoň trochu znalým, pak to nebude krok vedle, pokud se nenaskytne cokoliv od známých s jasnou minulostí a slušným zacházením/servisem. Docela se mi líbí, co občas nabízí Gořalík z Bystřice pod Hostýnem, když už bych byl nucen to kupovat v bazaru. Tule tam měl 1.8-ku úplně dokonalou (tedy, dle fotografií včetně všech možných protokolů apod.)
Ještě by se dalo uvažovat o skutečně nerezavé Mazdě 6, tam bych se taky nebál.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Čtvrtek 19.03.2015 10:49, A co Duster?
To je takové drsné auto pro skialpinistku a nestojí o moc víc... a má i 4x4
reagovat
Driver79
počet příspěvků130
datum registrace20.11.2014
Čtvrtek 19.03.2015 15:16, RE: A co Duster?
Reno napsal:
To je takové drsné auto pro skialpinistku a nestojí o moc víc... a má i 4x4


V Dusteru se asi moc nevyspí, délka kufru není jako u kombi (tipuji).
Takže pokud trvají na spaní musí jít do běžého kombi. Já mám zkušenosti s noclehem ve: Ford Focus I. a Mondeo - lze. Octavia - starší I. octy tam maj takový kovový hranol, muselo by se nějak vyrovnat. Ostatní kombi je nutné prohlédnout a zkusit si sklopit sedadla a prohlédnou a změřit délku takto získaného prostoru.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Čtvrtek 19.03.2015 21:12, RE: A co Duster?
Driver79 napsal:
Reno napsal:
To je takové drsné auto pro skialpinistku a nestojí o moc víc... a má i 4x4
V Dusteru se asi moc nevyspí, délka kufru není jako u kombi (tipuji). Takže pokud trvají na spaní musí jít do běžého kombi. Já mám zkušenosti s noclehem ve: Ford Focus I. a Mondeo - lze. Octavia - starší I. octy tam maj takový kovový hranol, muselo by se nějak vyrovnat. Ostatní kombi je nutné prohlédnout a zkusit si sklopit sedadla a prohlédnou a změřit délku takto získaného prostoru.


To jsem přehlídl:)

reagovat
šmoulaa
počet příspěvků2
datum registrace20.07.2015
Pondělí 20.07.2015 03:24, nákup
spíš záleží na stavu konkrétního vozidla, proto je lepší vzít s sebou automechanika nebo někoho, kdo se vyzná. Předloni jsem kupoval golfa u AAA, měl jsem s sebou známého, pro jistotu jsme zajeli i do servisu, a buď jsem měl štěstí nebo nevím, ale s autem doteď žádné větší problémy nebyly.
reagovat
Dirigent
počet příspěvků1
datum registrace26.07.2015
Neděle 26.07.2015 22:05, Jedině spolehlivé kombi
S tipy výše uvedenými souhlasím, stejně tak jako se stylem nákupu viz šmoulaa... Myslám že máte dobrou představu o tom co chcete, tak zajděte třeba do těch Aček s technikem, vytipujte si jednotlivé kousky a hledejte zda ma auto co potrebujete..Urcite poridite dobre.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Pondělí 27.07.2015 13:06, RE: Jedině spolehlivé kombi
Dirigent napsal:
S tipy výše uvedenými souhlasím, stejně tak jako se stylem nákupu viz šmoulaa... Myslám že máte dobrou představu o tom co chcete, tak zajděte třeba do těch Aček s technikem, vytipujte si jednotlivé kousky a hledejte zda ma auto co potrebujete..Urcite poridite dobre.


v AAA se mi vyplatilo s kolegou (který opravdu chtěl za každou cenu konkrétní auto z AAA i když jsem jej varoval),tak kromě teho aby vám to zvedly,projeli...podařilo se mi domluvit,že prodavač souhlasil s audiovizuální dokumentací celého procesu prodeje pro soukromé použití..(chtěli sme mít opravdu pojistku aby nás nevypekli)..asi šlo o prověřené auto z jejich strany,a prodavač byl klučina,který to očividně ještě dělal na férovo (než ho to tam semele) jinak se divím,že nám to povolil :)

lak po celém autě originál,VIN jsem kolegovi kontroloval na víc místech....vše bylo čisté
reagovat
šmoulaa
počet příspěvků2
datum registrace20.07.2015
Úterý 01.09.2015 15:37, nákup
Přesně, pokud víte, co chcete a auto si pořádně vyzkoušíte a ověříte, tak by problém být neměl, pokud teda např. bývalý majitel nebyl chytrák a něco "nezapomněl" bazaru říct. Osobně raději nakupuji ve velkých bazarech typu AAA než u nějakého chlapa se třemi vraky na dvorku, u Áček mám aspoň garanci původu vozu.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 01.09.2015 15:41, tvl
To bude zase nějaký zaměstnanec Aček..
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 02.09.2015 08:21, RE: tvl
driver111 napsal:
To bude zase nějaký zaměstnanec Aček..


Vždycky jsem chtěl mít jistotu, že můj nebouraný, stočený svařenec pochází z ČR nebo z De. Všechno ostatní je nepodstatný....
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.