0
zpět
 

diskuze k tématu: zdravim mam problem blika mi chek a nenatocim auto je to benzin 2.2 opel sintra dekuji predem

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 25.01.2015 13:27, zdravim mam problem blika mi chek a nenatocim auto je to benzin 2.2 opel sintra dekuji predem

vozidlo: Opel Sintra
rok výroby: 1997
palivo: benzin
výkon v kW: 104
kód motoru: 01907

popis závady: blika kontrolka chek a nenatocim motor nevim co to znamena

kód chyby určené na diagnostice: -

typ diagnostického přístroje: -

kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Neděle 25.01.2015 14:47, RE: zdravim mam problem blika mi chek a nenatocim auto je to benzin 2.2 opel sintra dekuji predem
nepřihlášený uživatel napsal:
vozidlo: Opel Sintra rok výroby: 1997palivo: benzinvýkon v kW: 104kód motoru: 01907popis závady: blika kontrolka chek a nenatocim motor nevim co to znamena kód chyby určené na diagnostice: -typ diagnostického přístroje: -kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -


To musí bejt nějakej fejk. Všichni tady tvrdí, že se benzíny nekazí, jen se leje benzín a olej .
Ale vážně, to je takovej problém zajet na diagnostiku? Check znamená zkontrolovat. Ne vizuálně
reagovat
Dawe31
počet příspěvků9
datum registrace18.12.2013
Pondělí 26.01.2015 08:00, startování
Je to problém s řídící jednotkou. U Vectry mi to dělalo taky a údajně ji stačí přeprogramovat.
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Pondělí 26.01.2015 08:04, RE: startování
Dawe31 napsal:
Je to problém s řídící jednotkou. U Vectry mi to dělalo taky a údajně ji stačí přeprogramovat.


Pozor Sintra a Vectra nemají stejné motory, byť je jejich označení 2.2. U Sintry pohání rozvody řemen a u Vectry řetěz, proto bych očekával že i motor management bude rozdílný. Nicméně, jak píše Pepe, v první řadě se dělá diagnostika, pokud bliká check engine. Ano, bude to stát peníze, ale slepé rady z netu mohou stát mnohem víc peněz.
reagovat
Dawe31
počet příspěvků9
datum registrace18.12.2013
Pondělí 26.01.2015 08:15, RE: startování
DavidV napsal:
Pozor Sintra a Vectra nemají stejné motory, byť je jejich označení 2.2. U Sintry pohání rozvody řemen a u Vectry řetěz, proto bych očekával že i motor management bude rozdílný. Nicméně, jak píše Pepe, v první řadě se dělá diagnostika, pokud bliká check engine. Ano, bude to stát peníze, ale slepé rady z netu mohou stát mnohem víc peněz.


Moje Vectra byla 1.8 16V z r.97 - stějně jako tato Sintra a při startování mi dělala to samé. Jakmile se rozblikala kontrolka motoru, tak už jsem nenastartoval. Motor točil, ale nechytil. Ale třeba druhý den už zase chytla. Měla takové svoje dny, kdy startovala bez problému a pak třeba i pár dní nejezdila

Z toho jsem vycházel při své radě. Samozřejmě to může být něco jiného a diagnostika by se měla udělat tak jako tak.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pondělí 26.01.2015 08:33, RE: startování
Dawe31 napsal:
Pozor Sintra a Vectra nemají stejné motory, byť je jejich označení 2.2. U Sintry pohání rozvody řemen a u Vectry řetěz, proto bych očekával že i motor management bude rozdílný. Nicméně, jak píše Pepe, v první řadě se dělá diagnostika, pokud bliká check engine. Ano, bude to stát peníze, ale slepé rady z netu mohou stát mnohem víc peněz.Moje Vectra byla 1.8 16V z r.97 - stějně jako tato Sintra a při startování mi dělala to samé. Jakmile se rozblikala kontrolka motoru, tak už jsem nenastartoval. Motor točil, ale nechytil. Ale třeba druhý den už zase chytla. Měla takové svoje dny, kdy startovala bez problému a pak třeba i pár dní nejezdila Z toho jsem vycházel při své radě. Samozřejmě to může být něco jiného a diagnostika by se měla udělat tak jako tak.


Otázka je, když se náhodou nastartuje, jestli se chyba nevymaže. Klasicky potom auto v servisu funguje bez problému
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pondělí 26.01.2015 12:24, diagnostika
Co přesně brání tomu, aby se to auto připojilo na diagnostiku a vyčetla se paměť s chybovými kódy? Lenost?
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.