0
zpět
 

diskuze k tématu: Zámek zpátečky u Renault Mégane r.2004

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
Kaen
počet příspěvků2
datum registrace20.12.2017
Středa 20.12.2017 07:14, Zámek zpátečky u Renault Mégane r.2004
Dobrý den, chci se zeptat na možné řešení problému se zámkem řadící páky na zpátečce u uvedeného vozu. Zámek šel stále skvěle, nicméně včera jako by se "zasekl" v poloze "odemčeno". Když chci řadící páku na zpátečce zamknout nyní, páka se jakoby "vrtí" a pustí mne to pouze do poloviny otočení klíčem.

A to to deset minut předtím fungovalo, jak mělo, klíčem šlo krásně plynule otočit a páku zamknout.

Díky za případné zkušenosti a rady.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Středa 20.12.2017 18:56, Těžká rada
Dost těžko se diagnostikuje závada, když ani nevíme jaký typ zámku (od jakého výrobce) máte vlastně namontovaný. Možností je docela dost.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 20.12.2017 19:19, Re....
Zaseklo se to, můžeš zkusit vlézt pod auto a poklepat kladivkem
reagovat
Kaen
počet příspěvků2
datum registrace20.12.2017
Středa 20.12.2017 21:06, Vyřešeno
"Závada" vyřešena. Seděl jsem v tom autě prostě moc dlouho bez zamknutí. Asi je tam nějaké časové okno, ve kterém se to musí zamknout, jinak se to blokne.

Každopádně díky za reakci
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Středa 20.12.2017 21:43, RE: Vyřešeno
Kaen napsal:
"Závada" vyřešena. Seděl jsem v tom autě prostě moc dlouho bez zamknutí. Asi je tam nějaké časové okno, ve kterém se to musí zamknout, jinak se to blokne.Každopádně díky za reakci


To je hloupost. Pokud je to mechanický zámek na klíč, tak čas nemá naprosto žádný vliv. Věřil bych, pokud bys měl elektromechanický zámek, ale ten klíč postrádá - ovládá se přiložením čipu ke čtečce. Spíš jsi nechal auto "viset" na zařazené rychlosti a převodovka tak byla v záběru = nepasovaly na sebe přesně zamykací otvory.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.