0
zpět
 

diskuze k tématu: Za kolik prodat Renault Scénic 1.6

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.11.2015 15:18, Za kolik prodat Renault Scénic 1.6
Zdravím,jakou hodnotu má aute mojí maminky,která chec prodat Renault Scénic 1.6 16V, 79KW,rok 1999,Automatická 6stupňová převodovka, LPG do 2020, STK 6/2017, spotřeba 8.6L/100KM, Manualní klimatizace, palubní počítatč, dalkové a centralní zamykání, mlhovky,atd..EURO 3, najeto pravých! přes 170 000km, jsme 2.majitele, naši první byli naši sousedi. Ale chápu že to nám stejně asi nikdo neuvěří, s tak malým nájezdem.
Auto má jen drobné kosmetické vady, přece jen není nejnovější. Barva modrá metalíza, MPV,
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Úterý 03.11.2015 19:05, cena
Je problém určovat cenu jen tak od stolu. Jako vodítko se dají použít ceny nabízených aut. To však neznamená, že ta auta jsou za ty ceny prodejná. Vaše auto má několik černých petrů, automat a LPG. To zužuje okruh zájemců a to docela významně. Jasně, LPG šetří, ale cenu auta to téměř nenavyšuje a pokud máte opravdu automat, tak při tomhle stáří budete muset dokladovat údržbu, tedy výměny oleje. Pak záleží i na způsobu prodeje, ve vašem případě je snad lepší přímý prodej než přes bazar, protože můžete zájemci vše ukázat a případně dokladovat. A cena na závěr, +- 50 tisíc bude úspěch.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 03.11.2015 20:50, cena
No já ted viděl scenic 1998, dvoulitr benzín, manuál, dvě sady pneu, letní na alu, rok po opravě čepů na předku, aleternátoru, výměna světel kvůli slepnutí. V létě opravena klima, STK na rok. Kolik má najeto nevím, ale jel jsem v něm kolem baráku a až na hlučnější výfuk vše ok.
Má celkem ohnilé zadní lemy, modrý před fcl a cena byla 3t. Majitel ho jinak chtěl odvézt do šrotu kde by dostal 2t.
Takže těžko říct :D

Jo je zněj vymontované LPG tak nevím jestli to neni problém když v TP pořád asi je.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Středa 04.11.2015 08:14, RE: cena
Roman AX napsal:
Je problém určovat cenu jen tak od stolu. Jako vodítko se dají použít ceny nabízených aut. To však neznamená, že ta auta jsou za ty ceny prodejná. Vaše auto má několik černých petrů, automat a LPG. To zužuje okruh zájemců a to docela významně. Jasně, LPG šetří, ale cenu auta to téměř nenavyšuje a pokud máte opravdu automat, tak při tomhle stáří budete muset dokladovat údržbu, tedy výměny oleje. Pak záleží i na způsobu prodeje, ve vašem případě je snad lepší přímý prodej než přes bazar, protože můžete zájemci vše ukázat a případně dokladovat. A cena na závěr, +- 50 tisíc bude úspěch.


Od stolu se cena opravdu špatně odhaduje, ale těch 50 000 je spíš říše snů než úspěch. Tohle je kategorie auta - do technické vydrží a pak se uvidí. Jestli je převodovka Ok, tak může být i výhodou, např. pro začínajícího řidiče. Funkční LPG je určitě plus. Ale vzhledem k celkovému stáří a modelu vidím reálnou cenu mezi 20 - 30 000 Kč. Ideálně mrkněte na tipcars a bazoš na podobné inzeráty. Ale nad 40 000 bych to auto neinzeroval.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 04.11.2015 08:44, RE: cena
Paul napsal:
Roman AX napsal:
Je problém určovat cenu jen tak od stolu. Jako vodítko se dají použít ceny nabízených aut. To však neznamená, že ta auta jsou za ty ceny prodejná. Vaše auto má několik černých petrů, automat a LPG. To zužuje okruh zájemců a to docela významně. Jasně, LPG šetří, ale cenu auta to téměř nenavyšuje a pokud máte opravdu automat, tak při tomhle stáří budete muset dokladovat údržbu, tedy výměny oleje. Pak záleží i na způsobu prodeje, ve vašem případě je snad lepší přímý prodej než přes bazar, protože můžete zájemci vše ukázat a případně dokladovat. A cena na závěr, +- 50 tisíc bude úspěch.
Od stolu se cena opravdu špatně odhaduje, ale těch 50 000 je spíš říše snů než úspěch. Tohle je kategorie auta - do technické vydrží a pak se uvidí. Jestli je převodovka Ok, tak může být i výhodou, např. pro začínajícího řidiče. Funkční LPG je určitě plus. Ale vzhledem k celkovému stáří a modelu vidím reálnou cenu mezi 20 - 30 000 Kč. Ideálně mrkněte na tipcars a bazoš na podobné inzeráty. Ale nad 40 000 bych to auto neinzeroval.

přesně tak, já loni prodával sousedovo Megane kombi 2001 a po reálném zhodnocení nabídek na Bazoši či Sbazaru jsem tam dal 25.000,- a stejně trvalo měsíc než se prodal. a to byl první majitel najeto 200. vidím to taky tak, automat není výhoda, pro začátečníka už vůbec ne-kdo se naučí s automatem tak manuál už nezvládne. a navíc je to zdroj problémů. motor 1.6 také není výhra, ve spojení s automatem lenochod. jediné plus je LPG a to ještě podle toho jak je staré.
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Středa 04.11.2015 16:25, RE: cena
tomaskrtek napsal:
Paul napsal:
Roman AX napsal:
Je problém určovat cenu jen tak od stolu. Jako vodítko se dají použít ceny nabízených aut. To však neznamená, že ta auta jsou za ty ceny prodejná. Vaše auto má několik černých petrů, automat a LPG. To zužuje okruh zájemců a to docela významně. Jasně, LPG šetří, ale cenu auta to téměř nenavyšuje a pokud máte opravdu automat, tak při tomhle stáří budete muset dokladovat údržbu, tedy výměny oleje. Pak záleží i na způsobu prodeje, ve vašem případě je snad lepší přímý prodej než přes bazar, protože můžete zájemci vše ukázat a případně dokladovat. A cena na závěr, +- 50 tisíc bude úspěch.
Od stolu se cena opravdu špatně odhaduje, ale těch 50 000 je spíš říše snů než úspěch. Tohle je kategorie auta - do technické vydrží a pak se uvidí. Jestli je převodovka Ok, tak může být i výhodou, např. pro začínajícího řidiče. Funkční LPG je určitě plus. Ale vzhledem k celkovému stáří a modelu vidím reálnou cenu mezi 20 - 30 000 Kč. Ideálně mrkněte na tipcars a bazoš na podobné inzeráty. Ale nad 40 000 bych to auto neinzeroval.
přesně tak, já loni prodával sousedovo Megane kombi 2001 a po reálném zhodnocení nabídek na Bazoši či Sbazaru jsem tam dal 25.000,- a stejně trvalo měsíc než se prodal. a to byl první majitel najeto 200. vidím to taky tak, automat není výhoda, pro začátečníka už vůbec ne-kdo se naučí s automatem tak manuál už nezvládne. a navíc je to zdroj problémů. motor 1.6 také není výhra, ve spojení s automatem lenochod. jediné plus je LPG a to ještě podle toho jak je staré.


Jen jsem chtěl vyvolat nějakou debatu, nakonec cena auta je důležitá a mnohdy rozhodující. Primárně jsem nechtěl tazatele urazit něčím jako ... když přidáš 3 litry, tak si to odvezu...., ale pokusem dopátrat se k reálné ceně auta, které má automat a LPG a má jasný původ. Sám nevím, kde je ta hranice, že bych o něčem takovém vůbec přemýšlel, protože auto nepotřebuji. Prostě je to jen zajímavé téma a rád bych věděl, za kolik se to nakonec prodá. A za sebe, motivující by pro mne bylo 15 tisíc, víc ne. Je to v rozporu s 50, o kterých píšu, ale já sám bych víc nedal, i kdyby to bylo zlaté... A důvodem je právě ta kombinace automatu s LPG.
reagovat
Marek - TipCars.com
počet příspěvků52
datum registrace03.11.2015
Středa 11.11.2015 19:53, re:
Dobrý den. Stanovit cenu takovéto ojetiny od stolu prakticky není možné. Záleží celkovém stavu auta. Pohon na LPG může být pro případné kupce motivující, automatická převodovka naopak kvůli obavám o její poruchu.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.