0
zpět
 

diskuze k tématu: Yaris, Fiesta, Fabie, i20

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, japonská vozidla, korejská vozidla
petr33
počet příspěvků4
datum registrace07.05.2016
Sobota 07.05.2016 13:31, Yaris, Fiesta, Fabie, i20
Rád bych omladil druhé auto do rodiny. Používá se hlavně ke každodennímu dojíždění jednoho člověka několika málo kilometrů k metru. Delší cesty výjimečně. Nouzově musí být ale schopné přepravit celou rodinu - 5 lidí. Rozpočet 150 tis. + - 20 tis. V tuto chvíli mám pro tyto účely Hunday Accent - 12 let staré, spolehlivé, ale začíná korodovat a obava z věku. Uvažuji hlavně o typech viz. nadpis. Rád bych něco, u čeho je šance, že nebudu muset několik let nic moc řešit.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Sobota 07.05.2016 23:11, RE: Yaris, Fiesta, Fabie, i20
petr33 napsal:
Rád bych omladil druhé auto do rodiny. Používá se hlavně ke každodennímu dojíždění jednoho člověka několika málo kilometrů k metru. Delší cesty výjimečně. Nouzově musí být ale schopné přepravit celou rodinu - 5 lidí. Rozpočet 150 tis. + - 20 tis. V tuto chvíli mám pro tyto účely Hunday Accent - 12 let staré, spolehlivé, ale začíná korodovat a obava z věku. Uvažuji hlavně o typech viz. nadpis. Rád bych něco, u čeho je šance, že nebudu muset několik let nic moc řešit.


Ostatní auta z výběru neznám. Yaris předchozí generace měl výhodu posuvných zadních sedaček, díky čemu kufr šel rozšířit až na 360L. Auto je i poměrně prostorné na svou třídu a i vysoké (tuším 153 cm). Má 5* crashtest. Měli jsme 1.3 64 kW, r.v. 2008, dlouhodobá spotřeba 5,9 http://www.spritmonitor.de/en/detail/370745.html Jediná větší investice za 6 let byla výměna zadních kotoučů a destiček (měli jsme verzi s ESP, která měla kotouče místo bubnů). Pokud bychom o Yaris nepřišli při havárii, tak ho máme asi dodnes, na naše rodinné krátké trasy sloužil dobře.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 10.05.2016 11:43, Yaris :-)
Ahoj, za mě také Yaris Velmi spolehlivé auto, malý atmosférický motor snad přežije i tak krátké trasy. Pokud opravdu jezdíte tak málo, raději tankujte prémiové benzíny, které mají dostatek aditiv, co pomůžou bojovat se zanesením motoru a jsou i stabilnější pokud máte stejný benzín dlouho v nádrži.. Já používám na krátké trasy starý dobrý Peugeot 206 1.1 44kw 2002 a auto nemá vážné poruchy zatím, dávám do něj OMV MaxxMotion 100 + Aditivum VIF Super a zdá se, že to minimálně má dobrý vliv na chod motoru a spotřebu. Jo a nenechejte se uchlácholit lenivým automechanikem a motorový olej s filtry měňte poctivě každý rok nezávisle na počtu najetých km
reagovat
petr33
počet příspěvků4
datum registrace07.05.2016
Středa 11.05.2016 00:02, motor - to ostatní
Máte asi pravdu. Já ale ze své zkušenosti - měl jsem už skoro 10 různých aut, když počítám i auta své ženy, nikdy to nešlo pryč kvůli motoru. Buď to rezlo, nebo jsem to prodal kvůli celkové zchátralosti - to znamená jedna porucha za druhou. Nikdy se ale nepokazil motor. Připadá mi, že motory jsou vlastně, proti těm bateriím, spojkám, alternátorům, stěračům ,,,,,, předimenzované. Yaris je určitě super, je ale trochu dražší, než třeba Hunday. Za stejné peníze koupím staršího nebo ojetějšího. Přemýšlím právě, jestli ten novější Hunday by pak nevydržel déle.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 11.05.2016 01:56, RE: motor - to ostatní
petr33 napsal:
Máte asi pravdu. Já ale ze své zkušenosti - měl jsem už skoro 10 různých aut, když počítám i auta své ženy, nikdy to nešlo pryč kvůli motoru. Buď to rezlo, nebo jsem to prodal kvůli celkové zchátralosti - to znamená jedna porucha za druhou. Nikdy se ale nepokazil motor. Připadá mi, že motory jsou vlastně, proti těm bateriím, spojkám, alternátorům, stěračům ,,,,,, předimenzované. Yaris je určitě super, je ale trochu dražší, než třeba Hunday. Za stejné peníze koupím staršího nebo ojetějšího. Přemýšlím právě, jestli ten novější Hunday by pak nevydržel déle.


Máte pravdu. Kupte Hunday, je trochu levnější.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 11.05.2016 08:05, RE: Yaris, Fiesta, Fabie, i20
petr33 napsal:
Rád bych omladil druhé auto do rodiny. Používá se hlavně ke každodennímu dojíždění jednoho člověka několika málo kilometrů k metru. Delší cesty výjimečně. Nouzově musí být ale schopné přepravit celou rodinu - 5 lidí. Rozpočet 150 tis. + - 20 tis. V tuto chvíli mám pro tyto účely Hunday Accent - 12 let staré, spolehlivé, ale začíná korodovat a obava z věku. Uvažuji hlavně o typech viz. nadpis. Rád bych něco, u čeho je šance, že nebudu muset několik let nic moc řešit.


Jediná jistota, a to ještě relativní, je nové auto - u něj je aspoň záruka. Na trhu jsou nová auta do 200 tisíc Kč. Nejlevnější je Dacia Logan, za 205 tisíc je zajímavá nabídka i Sandero Arctica. Záruka je 3 roky/100 tisíc km, a jak ukazuje "u konkurence" rozborka starého loganu, ta auta sice nemají image, ale rozhodně něco vydrží.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 12.05.2016 07:58, RE: motor - to ostatní
petr33 napsal:
Máte asi pravdu. Já ale ze své zkušenosti - měl jsem už skoro 10 různých aut, když počítám i auta své ženy, nikdy to nešlo pryč kvůli motoru. Buď to rezlo, nebo jsem to prodal kvůli celkové zchátralosti - to znamená jedna porucha za druhou. Nikdy se ale nepokazil motor. Připadá mi, že motory jsou vlastně, proti těm bateriím, spojkám, alternátorům, stěračům ,,,,,, předimenzované. Yaris je určitě super, je ale trochu dražší, než třeba Hunday. Za stejné peníze koupím staršího nebo ojetějšího. Přemýšlím právě, jestli ten novější Hunday by pak nevydržel déle.


Je to tak Na druhou stranu můžete si koupit menší novější auto, kde právě tyhle díly ještě něco vydrží, např. Renault Clio 1.2 2009, který nezlobí, na rozdíl od Hyndaie(nic proti H) nerezne a hatchback dokonce vypadá docela hezky i dnes a je jich dost v nabídce. Můžete zkusit projit nabídky autobazaru přimo od Renaultu a dokonce pěkné kousky jsou na skodaplus.cz Jesli se ale moc bojíte, běžte do obyčejného nového Sandera 1.2 s klimou, úvěr má Dacia snesitelný a máte na dlouhou dobu klid
reagovat
petr33
počet příspěvků4
datum registrace07.05.2016
Čtvrtek 12.05.2016 20:03, 50 tis.
Rozdíl 50 tis. není zas tak malý. Pak je tady nějaká rodinná politika. Když koupím na denní 6 km popojíždění nové auto, hned vznikne diskuse, že bychom měli koupit nové i hlavní rodinné auto. No a nového auta je na takové účely vlastně i škoda. Občas taky třeba něco vypiju, auto nechám na sídlišti a jedu domů autobusem nebo taxíkem. Nechci auto, o které bych měl, v takové situaci strach. Někde mezi těmi 150 a 200 tisíci mám osobně hranici, kdy už bych začal být nervózní. Auto bych pojišťoval, parkoval na hlídaných parkovištích a to jsou další náklady. Doufám, že za 130 - 170 tis. se dá něco přiměřeného sehnat.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 12.05.2016 22:08, RE: 50 tis.
petr33 napsal:
Rozdíl 50 tis. není zas tak malý. Pak je tady nějaká rodinná politika. Když koupím na denní 6 km popojíždění nové auto, hned vznikne diskuse, že bychom měli koupit nové i hlavní rodinné auto. No a nového auta je na takové účely vlastně i škoda. Občas taky třeba něco vypiju, auto nechám na sídlišti a jedu domů autobusem nebo taxíkem. Nechci auto, o které bych měl, v takové situaci strach. Někde mezi těmi 150 a 200 tisíci mám osobně hranici, kdy už bych začal být nervózní. Auto bych pojišťoval, parkoval na hlídaných parkovištích a to jsou další náklady. Doufám, že za 130 - 170 tis. se dá něco přiměřeného sehnat.


Zdá se, že nevíte co vlastně chcete. 50 tisíc je rozdíl čeho proti čemu?
reagovat
petr33
počet příspěvků4
datum registrace07.05.2016
Čtvrtek 12.05.2016 22:39, 50 tis.
Proti Dacii Logan, jak mi tady radil Giorgio. Dával jsem to jako odpověď na jeho příspěvek. Příspěvky se ale jen řadí za sebou, bez ohledu na co odpovídám. Možná to dělám nějak špatně.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pátek 13.05.2016 06:50, RE: 50 tis.
petr33 napsal:
Proti Dacii Logan, jak mi tady radil Giorgio. Dával jsem to jako odpověď na jeho příspěvek. Příspěvky se ale jen řadí za sebou, bez ohledu na co odpovídám. Možná to dělám nějak špatně.


Napsal jsem "do 200 tisíc" jako cenu s klimatizací a nějakou výbavou. Základní logan je za 169 900 Kč, což je v limitu. Není to auto, které by asi někdo kradl. Bližší je mi o 5 tisíc dražší sandero, za 205 tisíc je už v nejvyšším stupni výbavy. Osobně pokládám koupi ojetiny po záruce za cenu limitně se blížící novému vozu se zárukou za hloupost, hledá-li někdo při jednom "šanci, že nebude muset několik let nic moc řešit".
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 13.05.2016 10:06, RE: 50 tis.
petr33 napsal:
Proti Dacii Logan, jak mi tady radil Giorgio. Dával jsem to jako odpověď na jeho příspěvek. Příspěvky se ale jen řadí za sebou, bez ohledu na co odpovídám. Možná to dělám nějak špatně.


Dobrý den, pokud odpovídáte na něčí příspěvek, klikněte u něj na "citovat", pod to vepiště svou odpověď, tím bude jasné, na který příspěvek reagujete....
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.