0
zpět
 

diskuze k tématu: Výběr sportovního hatchbacku

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, italská vozidla
Jan.Lunacek
počet příspěvků1
datum registrace12.01.2017
Pátek 10.03.2017 00:33, Výběr sportovního hatchbacku
Zdravím,

s blížícím se jarem přemýšlím o koupi třídveřové raketě. Potřeboval bych se s vámi poradit o názory, o různé modely a jiné. Jedním z mých největších favoritů je dvojice od Abarthu a to 500 (99kW), Grande Punto Essesse (145kW), Civic Type-S nebo i DS3 (115kW). Jsem otevřen prakticky všemu. Rád bych, aby spotřeba při klidné jízdě byla okolo 8l/100, při svižnější jízdě je mi to jedno. Nerad bych nějakou čutku, co se mi po chvíli rozsype.

Případně již předem děkuji za jakékoliv rady!
reagovat
kubesak
počet příspěvků29
datum registrace23.09.2013
Pátek 10.03.2017 16:53, Suzuky Swift Sport
Zdravím, asi před pěti lety jsem měl stejné choutky a po zvažování toho, co má smysl - myšleno, aby se to hned nerozpadlo, aby mě to nesežralo, dalo se s tím jezdit každej den a aby s tím byla zábava jsem šel do Swiftu Sport. Dodnes nelituju a je to jedno z aut na který nikdy nezapomenu. Nenechte se mýlit, že 130 koní je málo, je to na tu tunu akorát a zábava za každých okolností. Výhodou je, že to není prvoplánově na tom autě vidět, jako třeba Mini a to mi vyhovovalo. Spotřeba je okolo osmi, i když se jezdí razantně, výkon graduje na sedmi tisíci a podvozek je motokára. Zkuste se svézt a uvidíte. Já měl předešlou generaci, ta součásná má šestikvalt a je kvalitativně dál, a všechny dobré vlastnosti zachovány. Pokud k řízení pustíte přítelkyni, bude Vás milovat ...
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Pátek 10.03.2017 17:34, Punto
Z toho výběru jedině Punto teda pokud nechceš, aby tě v tom sportovním autě předjížděly i oktávky
reagovat
driver.unchained
počet příspěvků4
datum registrace12.03.2017
Neděle 12.03.2017 17:35, renaulty
Tvé zadání je napsáno velmi vágně - neznáme ani rozpočet a co od auta krom rychlosti čekáš. Pokud teda odvodím podle kandidátů cenu do cca 300 tisíc, tak bych z tvých možností ponechal asi jen 500 Abarth - malý nasraný knedlíček, který sice nejezdí nijak zázračně, ale dělá u toho takové efekty, že ho budeš milovat.

Civic Type-S asi nechceš - to je normální 1.8 103kw. Type-R naopak schvaluju - točivá atmosfére K20 je výborná, celé auto je starosvětsky mechanické a velmi puristické.

Pokud je cílem skutečně sportovní jízda a špičková ovladatelnost ve třídě, je třeba vzpomenout na RenaultSport. CLio III RS se vleze s přehledem. Megane III RS s trochou štěstí taky anebo trochu přidat na rozpočtu.

Pokud by bylo cílem spíše pohodlné svezení jen s rychlým motorem, tak co třeba Golf GTI nebo Mazda 3 MPS?

No a Mini Cooper S jakožto efektní i efektivní volba také ještě nikoho neurazil
reagovat
rbiciste
počet příspěvků83
datum registrace30.09.2011
Pondělí 13.03.2017 15:01, Alfa Romeo Giulietta TBi
Abarthy jsou parádní.
/smazano admin/
Měl jsem v podstatně slabší variantě a byla to paráda.
Radovan
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.