0
zpět
 

diskuze k tématu: Výběr následníka mého Mondea

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
Kačud
počet příspěvků15
datum registrace05.09.2008
Středa 28.10.2015 17:38, Výběr následníka mého Mondea
Dobrý den,
nyní vlastním Ford Mondeo kombi 2004, 2l benzín předělaný na plyn s automatickou převodovkou. Jezdím z 90% po městě a přilehlých vesnicích, když jedu dál mimo město tak plně naložený na dovolenou, tak tak to mondeo stačí. Taky jsem rád za vnitřní prostor, protože často jezdíme ve čtyřech, já a manželka vepředu, děti v sedačkách vzadu. Mondeo jsem potřeboval, protože měřím 2 metry a děti za mnou potřebují prostor, protože ještě neohnou nohy přes sedák dolů, ale trčí jim šikmo dopředu. Nyní potřebuji náhradu, protože se pomalu začíná ozývat převodovka a motor mi zničil plyn. Od léta mám spotřebu oleje 1l na měsíc. Najedu zhruba 20.000 km ročně. Plyn už v autě nechci a na provoz benzínového auta s automatem nemám peníze. Moje mondeo jezdí za 13l/100km. Potřebuji něco provozně levného, jednoduchého a spolehlivého, co by bylo alespoň trochu velké. Jízdní vlastnosti a dynamiku ve městě neocením. Stačí mi když projedu D1 konstantní rychlostí bez podřazování. Přemýšlím o kratším autě, které by bylo vyšší. Něco jako C-MAX. Taky se mi dobře jezdí v Citroenu Berlingo, kde je místa královsky, ale nevím jak je spolehlivý. Cenu si mohu dovolit max 180.000 Kč. S rezervou na prvotní servis počítám.
Poraďte prosím své tipy, budu se snažit do diskuze co nejvíce zapojit.
Předem děkuju, Kačud
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Středa 28.10.2015 17:51, Situace
Ve vaší situaci bych to asi řešil hlavou a ne srdcem a šel po nové Dacii Lodgy. Bude to proti Mondeu skok do hlubin, jízdní vlastnosti nula, ale záruka je 5 let, spotřeba rozumná, na dálnici to taky pojede a místa pro rodinu tuny. A jestli jste jezdil s Mondeem za 13 plynu, tak 7 benzínu v Dacii taky přežijete.
reagovat
Kačud
počet příspěvků15
datum registrace05.09.2008
Středa 28.10.2015 21:04, Re: Dacia
O Dacii uvažuju. Spotřeba 7 litrů na sto je v pohodě. Jde o to zda je to v městským provozu reálný. Ale i litr navíc bych snesl. Jen bych i rád nějaké tipy na ojetiny, abych si mohl porovnat plusy a mínusy. Přeci jen ta dacia s klimou stojí 270.000 Kč. Taky se vyrábí v Maroku a to nevěští nic dobrého. Servis Dacia/Renault je u nás taky katastrofa. Já bohužel potřebuji jezdit každý den. Nevím.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Středa 28.10.2015 21:37, Dacia
To je ceníková cena. Určitě dostanete solidní slevu, když se trochu poptáte. A se spolehlivostí... Dacií jezdí poměrně dost a nikoho jsem nikde neslyšel vykřikovat, že by se to sypalo nějak extrémně víc než jiná běžná auta. Pokud to bude 1,6, tak se tam v podstatě nemá co zásadního, co by vás nechalo na cestě, vysypat. Tam totiž nic není. U 1,2 TCe už bych byl opatrnější, ale taky to není vysloveně nespolehlivý motor. A třeba na netu mají nejlevnější skladovku s klimou za 262000,-.
reagovat
Kačud
počet příspěvků15
datum registrace05.09.2008
Pátek 30.10.2015 16:05, Re: Dacia
Tak jsem si byl v Áčkách vyzkoušet C-MAXe a bohužel. Já se tam vlezu jen když mám sedačku nejvíc vzadu a dole a pak už se za mě nikdo nevleze. Takže C-MAX vypadává ze hry.
Přemýšlel jsem o té Dacii Lodgy a bohužel si nyní nemůžu vzít auto na úvěr. Potřebuji být bez dluhů abych dostal hypotéku. Řeším i nové bydlení. Auto dosloužilo v opravdu blbou dobu.
Nad čím nyní přemýšlím je Dacia Logan MCV 2010-2012 nebo auta jako je Citroen Berlingo. Berlingo znám a je obrovský. Jde o to jak jsou tyto ojetiny spolehlivý a náročný na servis.
Budu rád za vaše názory na tato auta a podobná.
Děkuju
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 30.10.2015 19:59, Berlingo
My měli jen to původní Berlingo a mám dojem, že jelikož bylo tehdy od novoty, tak když šlo po pár hodně letech z domu, tak bylo tehdy stále bez závad. Ale najeto lehce přes sto tisíc. Nebál bych se toho.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Pátek 30.10.2015 21:37, asdfasd sdfasdf asdfsadf
existuje vůbec MOndeo, které bere 13 na sto???
co S-max? s dvoulitrem se dá pořídit rozumně.
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Sobota 31.10.2015 02:38, výběr
A Reno, četl jsi pořádně ? 2.0 AUTOMAT !!!! To je po městě normální spotřeba, pořád se rozjíždíš a spotřeba o tom vypovídá. Ale na vaši otázku - co focus 1.6 kombi, benzín, r.v. 10- 11 ? Nestál by za kouknutí ? Ceny N.D. znáte, přes 8 litrů, by jít neměl. Hodně štastnou ruku při výběru auta.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Sobota 31.10.2015 06:12, RE: výběr
gepardo napsal:
A Reno, četl jsi pořádně ? 2.0 AUTOMAT !!!! To je po městě normální spotřeba, pořád se rozjíždíš a spotřeba o tom vypovídá. Ale na vaši otázku - co focus 1.6 kombi, benzín, r.v. 10- 11 ? Nestál by za kouknutí ? Ceny N.D. znáte, přes 8 litrů, by jít neměl. Hodně štastnou ruku při výběru auta.


Když mu nevyhovuje C-max??? A ty mu nabídnes focuse
reagovat
Kačud
počet příspěvků15
datum registrace05.09.2008
Sobota 31.10.2015 08:49, RE: výběr
C-MAX a Focus se mi moc líbí, ale bohužel se s rodinou do nich nevejdeme. Vyzkoušel jsem to. Auta typu Galaxy, S-MAX jsou zase moc drahá na pořízení i provoz. Nejvýhodněji v poměru vnitřní prostor, pořizovací cena, provoz mi vychází civilní dodávky typu Berlingo, Partner, Caddy a další. Samozřejmě pokud se pletu budu rád za váš názor. Taky bych rád radu kterou z dodávek a v jaké motorizaci vybrat pro městský a příměstský provoz. Jde mi hlavně o spolehlivost a nízké servisní náklady, potřebuji nutně jezdit každý den (se servisem 2x ročně počítám) a v druhé řadě mi jde o spotřebu. Najedu zhruba 18 - 24 tis km. Záleží kam se nyní přestěhuju. Míň když se přestěhuju v rámci města a víc kdy se přestěhuju do blízkého okolí.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Sobota 31.10.2015 09:58, Prius
Zkusil bych se být vámi projet ještě ve starší Toyotě Prius podle finančních možností. Bude to chtít trochu pohledat, ale mohl by splnit vše, co od auta momentálně hledáte.
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Sobota 31.10.2015 10:28, výběr
Zdeny60 - není to tak dlouho, co pro Tebe ( na jakékoliv auto ) bylo jedinou volbou BMW 540i a výš. Už jsi se ponaučil, je z Tebe Subaru- odborník. Náhodou mám 193 cm a FF 3. generace v benzínu a jsem zatím moc spokojen. Ale po půl roce to ještě není na článek.
reagovat
Kačud
počet příspěvků15
datum registrace05.09.2008
Sobota 31.10.2015 11:57, Caddy
Tak jsem se právě projel ve VW Caddy. Místa hafo, sedělo se mi a jelo příjemně. Motor to mělo 1.9 TDI 77Kw. Bál jsem se toho, že nenaložená Caddy, bude hrozně tvrdá a bude to drncat. Ale kupodivu to bylo stejně pohodlné jako moje Mondeo. Otázkou je jestli to nemají tlumiče, pružiny, listy či co za sebou. Zvládla by Caddy s touto motorizací provoz převážně po městě bez velkých servisních nákladů? Vím, že se nafta do města moc nedoporučuje.
reagovat
kubular
počet příspěvků15
datum registrace05.08.2014
Sobota 31.10.2015 15:29, caddy
Tuhle motorizaci v Caddy jsme měli ve firmě,dnes mají něco nad 450 tis. km a všem postupně odešly turba a pak převodovky.Jinak na to jakej měly život výborný auta.Sedačky drži doted boční vedení,žádny prosezeniny.Je to festovní auto,kromě zmíněných závad.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Sobota 31.10.2015 17:12, 1,9 TDi
Tyhle motory zvládnou lecos a turba (a možná i převodovky) odchází vlivem chování řidiče. Neměl byste mít problém.
reagovat
Kačud
počet příspěvků15
datum registrace05.09.2008
Sobota 31.10.2015 19:18, Caddy
Děkuju za rady, tak je asi vybráno. A teď nastupuje fáze, kde a ským to auto koupit. Nevíte o někon ze střední moravy, kdo by mi v obstarání auta pomohl? Na trhu ojetin se neorientuju a technický stav auta už si vůbec netroufám posoudit. Popřípadě na kterém VW fóru se po nějakém takovém člověku poptat?
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Sobota 31.10.2015 21:36, VW servis
Nehledal bych v bazarech, ale šel bych po soukromém prodeji a v případě, že by se mi vůz líbil, bych zajel do nejbližšího autorizovaného servisu, ať to zkouknou. Zaplatíte 1000 Kč a budete mít relativní jistotu.
reagovat
Kačud
počet příspěvků15
datum registrace05.09.2008
Neděle 01.11.2015 09:53, Soukromá inzerce
Vyhnout se bazaristům a hledat v soukromé inzerci je dobrý nápad. Jen moc nevím jak na to. Dnes se bazarníci nacpou všude a často jejich inzerát vypadá jako nabídka soukromé osoby. No a pak je tu ještě spousta veksláků, kteří někde koupí jedno auto, naleští to a někomu střelí. Bazar nemají, tváří se jako majitelé a i tak vypadají. No prostě chaos. Nevíte o nějakém VW foru, kdy jsou fajn lidi, kteří poradí a pomůžou. Napadá mě, že přes prověřený lidi a jejich známosti se bude hledat nejlíp.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 01.11.2015 10:04, nákup
Pokud chcete co největší jistotu kupujte u autorizovaného prodejce. Sice to neni na 100% ale šance na dobré auto se výrazně zlepší. Konkrétně VW má program Das Welt Auto pro ojetiny a tam by se nějaký střep dostat neměl. Je však nutné počítat s tím že auto vyjde dráž než u soukromého prodeje.

Existují ale i specializované firmy co nabízí pomoc při nákupu auta v bazarech, jde s váma profík co se nenechá ojebat. Potom se dá koupit dobré auto i v AAA.

Příklad - http://www.autotym.cz/nase-sluzby , ale to je jen první kterou jsem ted našel. Neznám je.
reagovat
Kačud
počet příspěvků15
datum registrace05.09.2008
Úterý 03.11.2015 20:04, RE: nákup
Děkuju moc za radu. Budu sledovat Das Welt Auto a profíka co mi ho pak proklepne si najmu. Stejně nemám známého automechanika, co by auto šel se mnou prověřit. Poradenskou firmu mám už vybranou.
Děkuji všem za rady.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.