0
zpět
 

diskuze k tématu: Volvo XC 70 na LPG

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, automobilky, ostatní, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 22.02.2015 17:20, Volvo XC 70 na LPG
Dobrý den , chtěl jsem se zeptat zda máte nějaké zkušenosti s těmito typy vozů s pohonem na LPG.
Zajímalo by mě jaká motorizace se nejlépe hodí , co se nejvíce kazí na jednotlivých motorech s pohonem na LPG.
Chtěl bych si koupit starší buď už s namontovaným LPG , ale servisní historii , nebo s nechat LPG dodatečně namontovat.
Předem děkujii
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 23.02.2015 23:58, RE:
Dobrý den. Volvo XC70 má benzínové motory velmi spolehlivé a pohon na LPG nepředstavuje problém. Přestavba ale musí být kvalitní a plynový systém řádně seřízený, při provozu na LPG rychleji degraduje motorový olej, proto jej doporučuji měnit po ujetí 10 tis. km. Jinak by Vás nemělo nic zaskočit.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Úterý 24.02.2015 19:42, Degradace oleje?
Jen taková technická - jakže je to s tou degradací oleje? Nebo je to právě naopak?
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Úterý 24.02.2015 20:26, Výměna oleje
On je to takový polomýtus. Pravdou je, že olej degraduje v případě provozu na plyn a použití intervalu po 15000 km v podstatě stejně jako na benzín. Sice není tak černý, ale jeho mazací schopnosti se zhoršují stejně. Problém nastává v případě longlife intervalů, kdy na benzín je provoz relativně v pohodě, ale na plyn byste motor pravděpodobně zadřel, protože ke konci dlouhého intervalu se při provozu na plyn zhoršují mazací schopnosti oleje mnohem rychleji, než na benzín. Tož tak obecné znalosti...
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 24.02.2015 21:45, RE: Výměna oleje
brin napsal:
On je to takový polomýtus. Pravdou je, že olej degraduje v případě provozu na plyn a použití intervalu po 15000 km v podstatě stejně jako na benzín. Sice není tak černý, ale jeho mazací schopnosti se zhoršují stejně. Problém nastává v případě longlife intervalů, kdy na benzín je provoz relativně v pohodě, ale na plyn byste motor pravděpodobně zadřel, protože ke konci dlouhého intervalu se při provozu na plyn zhoršují mazací schopnosti oleje mnohem rychleji, než na benzín. Tož tak obecné znalosti...

díky, také mě to zarazilo. já měním po 10-12ti takže poho. ale slyšel jsem dost brutální zkazky o E85/olej. netušíš co je na tom pravdy???
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 24.02.2015 22:26, RE: Výměna oleje
tomaskrtek napsal:
brin napsal:
On je to takový polomýtus. Pravdou je, že olej degraduje v případě provozu na plyn a použití intervalu po 15000 km v podstatě stejně jako na benzín. Sice není tak černý, ale jeho mazací schopnosti se zhoršují stejně. Problém nastává v případě longlife intervalů, kdy na benzín je provoz relativně v pohodě, ale na plyn byste motor pravděpodobně zadřel, protože ke konci dlouhého intervalu se při provozu na plyn zhoršují mazací schopnosti oleje mnohem rychleji, než na benzín. Tož tak obecné znalosti...
díky, také mě to zarazilo. já měním po 10-12ti takže poho. ale slyšel jsem dost brutální zkazky o E85/olej. netušíš co je na tom pravdy???


Vždyť tady byl článek (nebo odkaz na něj), kde to bylo rozebíráno. Matně tuším, že resumé z toho bylo, že k výměně kvůli degradaci musí docházet max po 7500km...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.