0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Yaris, Auris nebo Honda Jazz?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Čtvrtek 02.11.2017 09:32, Toyota Yaris, Auris nebo Honda Jazz?
Zdravím všechny, potřeboval bych poradit před nákupem ojetiny. Můj stávající Peugeot 306, r.v. 1997 (i když s novějším motorem ze 106) zamíří na jaře do důchodu, protože už zřejmě neprojde STK. Chtěl bych pořídit menší hatchback s rokem výroby od cca r. 2008 a nájezdem do 125 000 km v cenové relaci do 150 000 Kč, pokud možné méně, ale rozhodně ne litrový a tříválec. Bydlím společně s rodiči, kteří mají z Německa dovezenou Toyotu Corollu Verso, benzín 1,8+LPG, r.v. 2005, kterou mohu občas využívat. Mé auto primárně slouží pro denní dojíždění do práce 10 km tam a 10 km zpět z vesnice do malého města a občas po okreskách za vyřizováním či sportem, roční nájezd do 10 000 Km. Auta sleduji delší dobu a sbírám informace. Zvažuji Toyotu Yaris 1,33, pak mně okouzlila Honda Jazz 1.33 (1.2 bych nechtěl), pak jsem později do výběru přidal Toyotu Auris – u ní jsem se ale dočetl, že by ale oproti yarisu bylo lépe zvolit motor 1,6 Valvematic (nevím, jestli tyto motory byly i před faceliftem v roce 2010). U Toyoty by pro mně bylo výhodné mít s otcem stejného servisáka atd. U Hondy Jazz bude problém, že je to málo rozšířené auto a bude malý výběr a u Aurise pokud bych šel do 1.6, tak jestli se již nezvýší moc provozní náklady. Toyotu jsme dovezli z Německa s jedním dovozcem z Brna, také o tom uvažuji, ale dováží auta nad 200 tisíc, muselo by se pro jízdu do Německa najít víc klientů do jedné oblasti nebo blízko hranic, co jsem se s ním bavil, aby se vyplatilo. Doporučoval, abych zvážil i Fabii 1,4 16 V, ale do škodovky se mi moc nechce, jednu dobu jsme se bavili i o Opel Corsa, Ford Fiesta Titanium nebo WV Polo, ale asi budu opravdu vybírat mezi těmi třemi prvními. Golf i Polo se drží v ceně a včetně té Fabie mívají oproti japoncům chudou výbavu v základu. Musím říct, že se mi líbí u obou Toyot hybridy i u Jazze, který byl výborně hodnocený, ale drží se vysoko v ceně a zatím nad můj limit….
Byl bych rád za jakékoliv postřehy a zkušenosti či vyvedení z omylu, pokud něco uvádím špatně… Díky všem
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 02.11.2017 10:13, vyber
Ani s jednim z tech tri chybu neudelas. Osobne bych se rozhodoval v pripade mensiho auta Jazz, vetsi Auris.
reagovat
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Pátek 03.11.2017 07:41, RE: vyber
Humusus napsal:
Ani s jednim z tech tri chybu neudelas. Osobne bych se rozhodoval v pripade mensiho auta Jazz, vetsi Auris.


Tak to si také myslím, že nešlápnu vedle, chtěl jsem nějaké zkušenosti, třeba který vůz má lepší jízdní vlastnosti - jezdím na nic moc silnicích do práce , který je svižnější, kterým motorizacím se vyhnout nebo které jsou lepší, které ročníky atd.

reagovat
*autofans*
počet příspěvků159
datum registrace21.11.2008
Pátek 03.11.2017 08:02, Jazz
I přesto, že jsem bývalý a spokojený majitel Toyoty Verso, tak bych raději doporučil Jazz. Druhá generace Yarisu už nedosahuje trvanlivosti první. Měl jsem nedávno rozhovor s 1. a jediným majitelem Yarisu a když jsem slyšel co všechno do 150tkm na autě už měnil, tak si mi ano nechtělo věřit že je to auto od Toyoty. První odtah když při cestě na dovolenou odešla vodní pumpa, druhý opět na cestě z dovolené alternátor, následně chladič, koroze zadního blatníku, který nikdy neprodělal bouračku, plech střechy který se deformuje podle venkovní teploty. Nejsme si úplně jistý, zda-li výroba ve Francii, kde je pochopitelně vysoké procento subdodávek evropských (čti průměrných subdodavetelů dílů) a nikoliv z Japonska, tak trošku Toyotě nekazí reputaci. Jazz se sice vyráběl na několika místech na zeměkouli, ale vzhledem k vyšší ceně auta tam nebyl asi takový tlak na výrobní cenu. Vnitřním prostorem je oproti Yarisu o level výš. I první Auris má oproti Jazzu malý kufr. Škoda, že prodejci Hondy nedokázali dostat mezi lidi více prodaných aut - nabídka je v ČR velice chudá a přitom to auto beru jako nejlepší volbu v segmentu. Veškeré statistiky spokojenosti a spolehlivosti to jen potvrzují. V případě Hybridu bych ale dal přednost Toyotě, Honda nemá tak výkonný a efektivní systém a převodovka CVT je oproti řešení Toyoty slabý článek auta. Hodně štěstí při nákupu !
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pátek 03.11.2017 11:06, RE: vyber
Tomi71 napsal:
Humusus napsal:
Ani s jednim z tech tri chybu neudelas. Osobne bych se rozhodoval v pripade mensiho auta Jazz, vetsi Auris.
Tak to si také myslím, že nešlápnu vedle, chtěl jsem nějaké zkušenosti, třeba který vůz má lepší jízdní vlastnosti - jezdím na nic moc silnicích do práce , který je svižnější, kterým motorizacím se vyhnout nebo které jsou lepší, které ročníky atd.


Co se týče jízdních vlastností Auris vs Yaris, tak na tom je Auris mnohem lépe. Verze s 1.6 motorem má víceprvkovou zadní nápravu. Měl jsem půjčený Yaris jako náhradní auto a rozdíl v pohodlí a jízdních vlastnostech byl velký.

Jinak ad 2. generace Yaris. Tu jsme měli od nova po dobu 6 let, najeto 65 tkm, r.v. 2008, 1.3 64 kW. Žádné v předchozím příspěvku popisované problémy jsme neměli. Ani koroze, ani kroucení střechy. Za tu dobu se měnily jen zadní kotouče (normálně ty auta měly bubny, ale model s tehdy příplatkovým ESP kotouče měl).
reagovat
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Pátek 03.11.2017 18:56, RE: vyber
Díky za reakce, takže mně to bere k přesvědčení, že budu volit mezi Aurisem a Jazzem a bude záležet na historii vozu, nájezdu, počtu majitelů atd. Budu na jaře brouzdat a hledat na mobile de nebo se třeba něco objeví na Bazošu nebo v nějakém autorizovaném servisu v Olomouci či Zlíně. Známý mi doporučovali Suzuki S4X, asi to taky není špatné auto, ale výbavou a interiérem a pohodlím na ty dvě nemá...
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pátek 03.11.2017 21:28, RE: vyber
Tomi71 napsal:
Díky za reakce, takže mně to bere k přesvědčení, že budu volit mezi Aurisem a Jazzem a bude záležet na historii vozu, nájezdu, počtu majitelů atd. Budu na jaře brouzdat a hledat na mobile de nebo se třeba něco objeví na Bazošu nebo v nějakém autorizovaném servisu v Olomouci či Zlíně. Známý mi doporučovali Suzuki S4X, asi to taky není špatné auto, ale výbavou a interiérem a pohodlím na ty dvě nemá...


Tak přeji dobrý výber.

Doporučuji si všechna auta porovnat i zde:
https://www.vybermiauto.cz/katalog/honda/jazz-fl/technicka-data
https://www.vybermiauto.cz/katalog/toyota/yaris-5dv/technicka-data
https://vybermiauto.cz/katalog/toyota/auris/technicka-data

Jedná se ale o současné modely. Zajímavé je, že vnější rozměry Jazzu a Yarisu jsou stejné. Zrovna tak i rozvor. Přesto opticky vypadá Jazz větší. Aspoň teda na fotkách.
reagovat
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Pondělí 06.11.2017 08:14, RE: vyber
Ahoj, díky za postřehy, tíhne mně to asi k Aurisu i vzhledem k tomu, že doma máme to Verso i vzhledem k opravám atd. přece jen ten Jazz je mín rozšířený..., někde jsem se dočetl, že Jazz v roce 2007 super, ale mně se líbí zrovna až po tom faceliftu v roce 2008, ale to pak už prý podle ADAC spadl do průměru ve spolehlivosti. Auris bude asi pohodlnější a líp bude na cestě sedět. Jen si ještě pozjišťuju ty motory, prý jsou opravdu lepší ty 1.6 než 1.33. Nedávno jsme dokonce četl článek, že auta do ro. 2006 byly dělány na spolehlivost a výdrž a ted už se vyrábí jako spotřební zboží Něco na tom možná bude....
reagovat
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Čtvrtek 09.11.2017 08:24, RE: vyber
Ještě mi byla doporučována předchůdkyně Aurisu - Corolla, která se vyráběla do r. 2007, že se dají ještě najít kousky se slušnou výbavou a nájezdem do 125 000 km, ale už je to starší auto, nevím, jestli by to nebyl krok zpět a jak to bude s tím, že bude člověk dovážet auto starší jak 10 let....
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.