0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota avensis 1.8 nebo Hyundai i30 1.6 nebo 1.4

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, japonská vozidla, korejská vozidla, typ vozidla, osobní
freos
počet příspěvků11
datum registrace23.08.2016
Úterý 23.08.2016 10:35, Toyota avensis 1.8 nebo Hyundai i30 1.6 nebo 1.4
rád bych radu od zkušenějších, jestli v rozpočtu kolem 150.000 volit starší a osvědčený model od Toyoty - Avensis nebo volit novější "nošovický žuk" i 30. Obojí pouze benzínové verze.

v mém rozpočtu to vypadá na Toyotu rok výroby +-2005, kdežto u Hyundaie bych se mohl pohybovat kolem v novějších relacích +-2010.

Myslíte je lepší brát novější auta nebo starší a "osvědčená"

reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 23.08.2016 12:16, Radeji VW Golf nebo Ford Focus
Ahoj, Toyotu Avensis přímo neznám, v benzínu určitě neuděláš chybu. Jen tu alternativu od Korejců bych vypustil. Nejsou to špatná auta, ale VW Golf nebo Ford Focus s ben. motory 1.6 jsou úplně někde jinde. Komfort jízdy, odhlučnění, dokonce spolehlivost motorů a naladění motorů je o třídu lepší....
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 23.08.2016 12:24, RE: Toyota avensis 1.8 nebo Hyundai i30 1.6 nebo 1.4
freos napsal:
rád bych radu od zkušenějších, jestli v rozpočtu kolem 150.000 volit starší a osvědčený model od Toyoty - Avensis nebo volit novější "nošovický žuk" i 30. Obojí pouze benzínové verze. v mém rozpočtu to vypadá na Toyotu rok výroby +-2005, kdežto u Hyundaie bych se mohl pohybovat kolem v novějších relacích +-2010. Myslíte je lepší brát novější auta nebo starší a "osvědčená"


Vybíráte auta různých kategorií, původní kupní cena Avensise byla zhruba dvojnásobná oproti i30, i proto bude Avensis za stejné peníze mnohem starší.
reagovat
freos
počet příspěvků11
datum registrace23.08.2016
Úterý 23.08.2016 13:42, toho jsem si vědom
jsem si vědom, že auta nejsou ve stejné kategorii, ale jde mi o to, jestli se nyní vyplatí investovat do mladšího vozu nižší kategorie nebo staršího vozu vyšší střední třídy (Avensis).

dřív se také vyráběly super funčkní ledničky, co vydržely 20 let, ale přiznejme si: kdo má doma 20 let starou ledničku....
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 23.08.2016 16:47, RE: toho jsem si vědom
freos napsal:
jsem si vědom, že auta nejsou ve stejné kategorii, ale jde mi o to, jestli se nyní vyplatí investovat do mladšího vozu nižší kategorie nebo staršího vozu vyšší střední třídy (Avensis). dřív se také vyráběly super funčkní ledničky, co vydržely 20 let, ale přiznejme si: kdo má doma 20 let starou ledničku....


U staršího auta dost záleží na historii, kdo s tím jak jezdil a hlavně jak se o auto staral. Pokud bych našel slušný kus šel bych do něj. Jinak bych spíš obecně volil mladší i když menší auto. Osobně i30 ne, ale něco od konkurence.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Úterý 23.08.2016 17:16, i30 vs avensis
Můžeš vybírat z celé řady benzínových i30 s historií, často od prvního majitele a s nízkým nájezdem. Většina avensisů je dovoz a potenciální stočenina, tedy vyšší riziko neočekávaných výdajů.

150 tisíc tak vypadá na slušný avensis jako málo peněz
reagovat
freos
počet příspěvků11
datum registrace23.08.2016
Středa 24.08.2016 09:18, vykukové
osobně tomu právě moc nerozumím a už jsem narazil na dva autoopraváře, kteří mě chtěli natáhnout. a mám obavy, jak to dopadne, až se dostanu do spárů autobazarových šmejdů

to bude určitě každé auto se zaručenou servisní historií a jeté jen německým důchodcem....
a přitom to bude třeba povodňový plaváček...
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Středa 24.08.2016 09:43, odborníka
Vezměte si sebou k případné koupi nějakého odborníka. Těch pár stovek co mu dáte vám ušetří potenciální výdaje.....
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 24.08.2016 09:46, RE: Toyota avensis 1.8 nebo Hyundai i30 1.6 nebo 1.4
freos napsal:
rád bych radu od zkušenějších, jestli v rozpočtu kolem 150.000 volit starší a osvědčený model od Toyoty - Avensis nebo volit novější "nošovický žuk" i 30. Obojí pouze benzínové verze. v mém rozpočtu to vypadá na Toyotu rok výroby +-2005, kdežto u Hyundaie bych se mohl pohybovat kolem v novějších relacích +-2010. Myslíte je lepší brát novější auta nebo starší a "osvědčená"


Na konci svého života se i30 SW s 1.6 prodávala v metalíze, plné el. výbavě vč. automatické klimatizace, na litých kolech za necelých 300 000. Pro rodiny to byla dobrá, ba přímo výborná volba. Řada z těch rodin to auto po 4-5 letech pošle dál přes inzerci nebo dealery, kde ho nechají protiúčtem. Oba případy jsou méně rizikové než olítaný avensis. Že i30 není alternativa, může napsat jen někdo, kdo v tom neseděl, natož aby s tím jel. Ano, to auto je na pohled ošklivé zvenku i zevnitř, ale má ryze evropskou techniku, vždyť bylo vyvinuto v Německu (cca 180 km od evropského Fordu) a postaveno u nás. Oproti hojně omílanému a i u firem rozšířenému focusu je i30 taková Popelka, ale je u ní mnohem větší šance najít nezhuntovaný kus ze soukromého chovu. První ročníky poněkud nečekaně bojovaly s korozí, ale to se během výroby podařilo vyřešit.
reagovat
derich
počet příspěvků2
datum registrace27.05.2014
Pátek 21.10.2016 12:40, RE: Radeji VW Golf nebo Ford Focus
BobanHTP napsal:
Ahoj, Toyotu Avensis přímo neznám, v benzínu určitě neuděláš chybu. Jen tu alternativu od Korejců bych vypustil. Nejsou to špatná auta, ale VW Golf nebo Ford Focus s ben. motory 1.6 jsou úplně někde jinde. Komfort jízdy, odhlučnění, dokonce spolehlivost motorů a naladění motorů je o třídu lepší....


Ahoj, rozhodně nedoporučuju 1.6 od koncernu, žere a nejede, mám s tím osobní zkušenost.
Pokud máš to auto na jízdu okolo komína tak počítej se spotřebou okolo 7,5 l/100 km
jak jezdí ford nevím, ale vím , že s benzínem od Toyoty neuděláš chybu ( měl jsem jednu a najeto bez problému přes 200 tis km ) jinak u avensise počítej s výměnou náplní po 15;tis a díly nejsou úplně nejlevnější , takový střed.

reagovat
uwa1
počet příspěvků185
datum registrace18.10.2016
Pátek 21.10.2016 18:03, RE: Radeji VW Golf nebo Ford Focus
BobanHTP napsal:
Ahoj, Toyotu Avensis přímo neznám, v benzínu určitě neuděláš chybu. Jen tu alternativu od Korejců bych vypustil. Nejsou to špatná auta, ale VW Golf nebo Ford Focus s ben. motory 1.6 jsou úplně někde jinde. Komfort jízdy, odhlučnění, dokonce spolehlivost motorů a naladění motorů je o třídu lepší....


Spoľahlivosť motorov VW?! Tomu sa hovorí oxymoron! A motory Hyundai/Kia by som pokojne porovnal s tými lepšími v triede, diesle sú dokonca špička!
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.