0
zpět
 

diskuze k tématu: Suzuki Swift nebo Kia Rio

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, korejská vozidla, typ vozidla, osobní
Mrca
počet příspěvků4
datum registrace21.12.2015
Čtvrtek 14.01.2016 21:05, Suzuki Swift nebo Kia Rio
Dobrý den, chtěl bych poradit, které z těchto aut v benzínu je podle Vás lepší volba. Případně doporučení jiného malého vozu v benzínu, 5dv do 300 000,-. Mělo by být hlavně spolehlivé. Děkuji za názory.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 14.01.2016 23:16, Pokud hledáte spolehlivé malé auto, volil bych Toyotu Yaris 1.3, Ford Fiestu 1.25 nebo Opel Corsa 1.2
Zdravím, Vámi zmíněná auta neopývají nijak zvláště celkovou spolehlivostí a vůbec zpracováním. Kia Rio je modernější vůz než Swift a nabízí 7 letou záruku v ceně. Dvojče Ria, Hyundai i20 působí pohodlněji a v ceně je 5 letá záruka, motory jsou stejné.

Přesto bych velmi doporučoval podívat se na Toyotu Yaris 1.33 nebo pokud máte rád i sportovnější pocit z vozu, Ford Fiesta 1.25, volte tu silnější variantu motoru. Vůbec tyto dva zmíněné vozy patří spolehlivostí a zpracováním ke špičce, podobně je na tom Opel Corsa 1.2.
Dnes opravdu není problém si domluvit zkušební jízdu a prodejce s tím počítá. Možná vám padne do oka úplně jiné auto, než jste původně čekal

Jinak v akci (vozy skladem), lze koupit do 300000kč rovněž Kiu Ceed 1.4 Comfort a to je jiná písnička, více prostoru, lepší odhlučnění, větší kufr, vzadu dostatek místa pro dospělé a také větší bezpečnost a komfort jízdy...
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pátek 15.01.2016 20:00, xxxx xxxx xxxxx
Suzuki Swift za 300t je samozrejme daleko spolehlivejsi a kvalitnejsi auto nez jakakoliv Kia/Hyundai, je i lepe vyrobene a o jizdnich vlastnostech ani nemluvim. Uz zakladni motor staci na fajn jizdu. Ovsem je take mensi.

Nove i20 je celkem velke, taky be ale pomerne drahe. Stare i20 je strasne.

Ceed i i30 s 1,4 jedou zoufale a zerou stejne jako 1,6. Ta ostatne taky neni zadna slava jak jsem mel moznost poznat v i30.

Corsa je dobre auto, ale mel jsem ve firme Corsu C 1,2 Van a po cca 130t zacala brutalne zrat olej. Do te doby bezvadne auto s velmi levnou udrzbou.
Yaris je jednoznacne nejlepsi volba rozumu, ale treba me se vubec nelibi.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Sobota 16.01.2016 01:25, rio
Rio předchozí generace (2009) s benzínovou 1.4 / 71 kW švihá jako píchlé prase, spotřeba na dálky bez problémů něco přes 5, město 6,5, přes 7 nádrž snad ani nejde vyjet. Spojení malého auta s tímto motorem je skvělé.

Ceed 2008 s 1.4 / 80 kW taktéž jede velmi slušně, rozhodně žádný chcípák, spotřeba podobná a motor dobře odhlučněný.

V novém riu je, pokud vím, totožný (modernizovaný) motor 1.4, takže bych se jej nebál.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Sobota 16.01.2016 20:36, Kio Rio 1.25 63kw jede velmi dobře
Tak nevím, jezdil jsem pravidelně s kolegou do práce s Kio Rio 2011 1,25 63kw a auto jede skvěle, je tiché a jezdí pod 6l. Na auto je 7 letá záruka. Pokud vím tak Německý Autobuild udělal rozbor Kia Rio 2012 1,4 po 100tis. km a umístnil se na předních místech v kvalitě....
Nová Kia Ceed 1.4 74kw jede velmi dobře, kdo nevěří ať si přečte test ve Světě Motorů, kde porazila z 0-100km/h i Mitsubishi Lancer 1.6!!!
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Sobota 16.01.2016 20:43, RE: Kio Rio 1.25 63kw jede velmi dobře
BobanHTP napsal:
Tak nevím, jezdil jsem pravidelně s kolegou do práce s Kio Rio 2011 1,25 63kw a auto jede skvěle, je tiché a jezdí pod 6l. Na auto je 7 letá záruka. Pokud vím tak Německý Autobuild udělal rozbor Kia Rio 2012 1,4 po 100tis. km a umístnil se na předních místech v kvalitě....Nová Kia Ceed 1.4 74kw jede velmi dobře, kdo nevěří ať si přečte test ve Světě Motorů, kde porazila z 0-100km/h i Mitsubishi Lancer 1.6!!!


jj, Ceed 1,4 když se točí jako prase tak jede. Ale potom žere 9l a řve jak tur.

reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 17.01.2016 23:06, Vše rozhodne zkušební jízda
Součástí testu v SM byly i pružná zrychlení a Kia Ceed 1.4 byla v průměru, lepší než Opel Astra 1.4. Ale tak jako znám lidi, pro které je Ford Focus 2 1.6 74kw líná šunka a znám lidi, pro které to je živý skvělý motor Jak píšu všude, není nic jednoduššího, než si objednat zkušební jízdu....
reagovat
Mrca
počet příspěvků4
datum registrace21.12.2015
Pondělí 18.01.2016 07:06, Děkuji za názory.
Ten ceed vypadá moc dobře a dá se sehnat skladovka pod 300 000,-, ale jak tu psal kolega, nebude to mít s tímhle motorem vyšší spotřebu a pořád v otáčkách? Jinak na yarise a fiestu jsem koukal, ale ty už se cenami pohybují kus nad 300 000,- (pokud z toho nechci mít "fabii" v základu )
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 18.01.2016 10:09, Spotreby
Zdravím, projeďte si Ceeda a uvidíte, chtějte delší jízdu... Jinak na webu spotreby.cz lidé píšou své reálné spotřeby, tak možná stojí za to to projít. Pak ještě na moje. auto.cz jsou uživatelské recenze, kde je volná diskuze, tak se můžete zeptat.
Jinak já nejsem žádný KIA dealer, nejraději bych vám doporučil Ford Focus III 1.6 kombi , v akci jde sehnat za 350tis. kč
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 18.01.2016 11:33, korejci
Zkošenost s Ceedem nemám, jen s i30 což je vlastně totéž. Vlastní ho známá tady vedle z firmy, párkrát jsem si ho půjčil, jednou i na delší cetu. Ze zvědavosti. Abych viděl co na tom je.
Je to 1,6 automat v tehdy plné výbavě, cena jak dva základní modely.
V autě to poznat neni. Interier hnus, ani nedokáží barevně sladit displeje. U rok starého auta vrzal interier. Sedadla celkem dobrý. Couvací kamera v zrcátku jak kdyby ji dodělával Franta z garáže, všiml jsem si jí zcela náhodně až po několika hodinách.
Byl to automat, auto vůbec nejelo a spotřeba pod 9l jedině zázrakem. Můžu porovnávat s 8 let starou Corrolou 1,6 automat s kterou jsem jezdil často a ta je daleko živější při lehce nižší spotřebě. Celkově Corolla je lepší, a to je prosím 8 let stará, konstrukčně tak 13 let.
S Golfem TSI to porovnávat nejde vůbec, to je skoro jako jiná třída.
Pochybuji že 1,4 bude živější než 1,6, byt v automatu.
Ale běžte se svézt, je to nové auto za na první pohled málo peněz. To je pravda. Ale já bych se zkusil podívat jestli by nebyl nějaký doprodej Megane někde. A nová Astra stojí jen o trochu víc...
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 18.01.2016 12:00, RE: korejci
PetrT napsal:
Zkošenost s Ceedem nemám, jen s i30 což je vlastně totéž. Vlastní ho známá tady vedle z firmy, párkrát jsem si ho půjčil, jednou i na delší cetu. Ze zvědavosti. Abych viděl co na tom je. Je to 1,6 automat v tehdy plné výbavě, cena jak dva základní modely. V autě to poznat neni. Interier hnus, ani nedokáží barevně sladit displeje. U rok starého auta vrzal interier. Sedadla celkem dobrý. Couvací kamera v zrcátku jak kdyby ji dodělával Franta z garáže, všiml jsem si jí zcela náhodně až po několika hodinách. Byl to automat, auto vůbec nejelo a spotřeba pod 9l jedině zázrakem. Můžu porovnávat s 8 let starou Corrolou 1,6 automat s kterou jsem jezdil často a ta je daleko živější při lehce nižší spotřebě. Celkově Corolla je lepší, a to je prosím 8 let stará, konstrukčně tak 13 let. S Golfem TSI to porovnávat nejde vůbec, to je skoro jako jiná třída. Pochybuji že 1,4 bude živější než 1,6, byt v automatu. Ale běžte se svézt, je to nové auto za na první pohled málo peněz. To je pravda. Ale já bych se zkusil podívat jestli by nebyl nějaký doprodej Megane někde. A nová Astra stojí jen o trochu víc...


Doprodej Megane? Megane se ještě pořád prodává, jestli doprodejem myslíš 1,6 atmo benzín, tak to už je taky s křížkem po funuse. Plní Euro V a na to už je pozdě. Nicméně v brně jsou na prodej u dealerů ojeté asi 2 nebo 3 jednašestky v kombíku. Nový půjde pod 300 tkč sehnat s benzínovou 1,2tce...
Netvrdím že je Megane to nejlepší auto na světě, ale mám ho měsíca cca 2000km a zatím mi velmi vyhovuje... Ale myslím že růžové brýle začnou časem padat a na nějaké nedostatky přijdu :) Cca před půl rokem jsem projížděl novou i30 s 1,6 naftou v automatu v plné palbě. A musím říct, že Megane je mi o dost příjemnější...
A obecně porovnávat turbomotor a atmosféru podobného výkonu je vedle... 95% lidí se bude mnohem lépe jezdit s turbem...


Focus do 350tkč taky půjde sehnat nový, jenom mě by úplně nevyhovovala ta výbava...

reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 18.01.2016 12:14, xxxx xxxx xxxxx
Myslel jsem ze ma prijit novy model, tak jako doprodej celkove Meganu III. Megane je i dle me lepsi volba. Tu 1,6 jsem zazil v Meganu II z pujcovny a nebyl to trhac asfaltu. Ale spotreba byla vyborna, to si pamatuju.
Megane III ma jeden zakaznik (presel z x5 II :D) a je doslova nadsen. Ma 1,2tce, dva roky, problemy zadne,spotreba nizka a cenu servisu proti BMW ani neregistuje (jeho slova).
Nevim jestli jeste ty nejlevnejsi delaji v Turecku, myslim Generation se to jmenovalo, melo to jiny podvozek a klasicke budiky. To nebrat, nejsou tak pohodlne.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 18.01.2016 13:10, RE: xxxx xxxx xxxxx
PetrT napsal:
Myslel jsem ze ma prijit novy model, tak jako doprodej celkove Meganu III. Megane je i dle me lepsi volba. Tu 1,6 jsem zazil v Meganu II z pujcovny a nebyl to trhac asfaltu. Ale spotreba byla vyborna, to si pamatuju. Megane III ma jeden zakaznik (presel z x5 II :D) a je doslova nadsen. Ma 1,2tce, dva roky, problemy zadne,spotreba nizka a cenu servisu proti BMW ani neregistuje (jeho slova). Nevim jestli jeste ty nejlevnejsi delaji v Turecku, myslim Generation se to jmenovalo, melo to jiny podvozek a klasicke budiky. To nebrat, nejsou tak pohodlne.


No, nový má přijít tuším březen/duben, a je pravda že to je za rohem... Ale třeba kombík má přijít až koncem roku a do té doby se stále bude prodávat trojkový kombík.
Kolegyně má toho kombíka v 1,6 a žádná raketa to opravdu není. Dlouhodobou kombinovanou spotřebu má cca kolem osmi litrů. Jenže s tím jezdí hlavně po městě, do práce to má cca 2km a když už s tím vyjede mimo, tak auto nešetří... Auto před půl rokem stálo nové 300k bez daně ve výbavě limited + metalíza + vyhřívané sedačky...
Já mám 1,5dci 110k a taky to není bůhví jaká raketa, ale auto plynule zrychluje až cca do 150kmh... spotřebu dle dotankování mám zatím cca 5,5 litru, ale na soudy je ještě brzo. Hodně jezdím po Brně a se studeným autem...
reagovat
Mrca
počet příspěvků4
datum registrace21.12.2015
Pondělí 18.01.2016 14:19, swift, rio nebo něco podobného
Děkuji za názory, jen jsme se trochu odtrhli od původního dotazu 300 000,- je maximální strop a musela by to být nabídka, která se neodmítá. Nepotřebuji nic velkého, proto koukám po autech typu swift a rio a u nich se mi líbí, že za cenu kolem 250 000,- je pro mě velice slušná výbava a nejspíš nebudou moc žrát. Nechci turba, ale klasickou atmosféru. Napadá Vás ještě nějaké podobné auto? Chtěl bych mít tento vůz v rodině aspoň 10 let, takže které má třeba lepší antikorozní ochranu?
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 18.01.2016 14:36, RE: swift, rio nebo něco podobného
Mrca napsal:
Děkuji za názory, jen jsme se trochu odtrhli od původního dotazu 300 000,- je maximální strop a musela by to být nabídka, která se neodmítá. Nepotřebuji nic velkého, proto koukám po autech typu swift a rio a u nich se mi líbí, že za cenu kolem 250 000,- je pro mě velice slušná výbava a nejspíš nebudou moc žrát. Nechci turba, ale klasickou atmosféru. Napadá Vás ještě nějaké podobné auto? Chtěl bych mít tento vůz v rodině aspoň 10 let, takže které má třeba lepší antikorozní ochranu?


Z těchto dvou aut bych se já osobně klonil ke swiftu, ale přiznám se, že bližší zkušenost nemám žádnou. Nevím jak moc náročný jste motorista a co pro vás znamená slušná výbava, ale zkuste mrknout na nové clio(když už tak lobuju za ten renault). Taky jsem teď na parkovišti viděl nový logan ve výbavě arctica, a dost mě zaujal. Obě dvě auta jsou k dostání s léty prověřenou atmosférickou 1,2. Clio lze vybavit moc hezky, logan víc než bych čekal, řekl bych, obstojně :)
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 18.01.2016 14:45, RE: swift, rio nebo něco podobného
Mrca napsal:
Děkuji za názory, jen jsme se trochu odtrhli od původního dotazu 300 000,- je maximální strop a musela by to být nabídka, která se neodmítá. Nepotřebuji nic velkého, proto koukám po autech typu swift a rio a u nich se mi líbí, že za cenu kolem 250 000,- je pro mě velice slušná výbava a nejspíš nebudou moc žrát. Nechci turba, ale klasickou atmosféru. Napadá Vás ještě nějaké podobné auto? Chtěl bych mít tento vůz v rodině aspoň 10 let, takže které má třeba lepší antikorozní ochranu?


Fiat Punto 1.4 8V, výbava Lounge - obsahuje vše potřebné, motor jednoduchý a spolehlivý, záruka 5 let/100 000 km.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Pondělí 18.01.2016 19:35, RE: Kio Rio 1.25 63kw jede velmi dobře
PetrT napsal:
Ceed 1,4 když se točí jako prase tak jede. Ale potom žere 9l a řve jak tur.


Naprostý nesmysl. Ani si s tím nejel.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 18.01.2016 20:37, RE: Kio Rio 1.25 63kw jede velmi dobře
capslock napsal:
PetrT napsal:
Ceed 1,4 když se točí jako prase tak jede. Ale potom žere 9l a řve jak tur.
Naprostý nesmysl. Ani si s tím nejel.


V ceedu jsem byl před lety vezen v první generaci v té "cena od", takže 1,4. Hlučná byla velmi.
Zkušenost mám, jak jsem psal, se současným i30 1,6, což zřejmě nebude horší auto když Kia má být v koncernu ten levnější hráč. Vysoká spotřeba, hlučný motor, dobré sedadla. Pochybuji že základní model se slabším motorem, byt sesterské značky, na tom bude lépe.

spritmonitor -
ceed 1,4 - 7,66
ceed 1,6 - 7,80
golf 1,2TSI - 6,52
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 19.01.2016 15:22, Korejci se posunuli o řád, to je jak říkat, že Fábie II je hlučná, protože Fábie I je hlučná :-)
Zdravím, poslední generace Ceedu je opravdu tichá a 1.4 úplně stačí na běžné ježdění. Nemůže se generalizovat, že nový Ceed je stejně hlučný jako starý I generece. Moje Fábie II byla komfortem úplně jinde než Fábie I a u Korejců to platí dvojnásob. Však si dejte zkušební jízdu. To samé platí pro Ford Focus III vs. Focus II s motorem 1.6. Ve dvojce je odhlučnění vyloženě na okrasu, ve trojce velmi dobré atd...
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 19.01.2016 19:20, RE: Korejci se posunuli o řád, to je jak říkat, že Fábie II je hlučná, protože Fábie I je hlučná :-)
BobanHTP napsal:
Zdravím, poslední generace Ceedu je opravdu tichá a 1.4 úplně stačí na běžné ježdění. Nemůže se generalizovat, že nový Ceed je stejně hlučný jako starý I generece. Moje Fábie II byla komfortem úplně jinde než Fábie I a u Korejců to platí dvojnásob. Však si dejte zkušební jízdu. To samé platí pro Ford Focus III vs. Focus II s motorem 1.6. Ve dvojce je odhlučnění vyloženě na okrasu, ve trojce velmi dobré atd...


Současné i30 1,6 zrovna tiché není a určitě nebude hlučnější než Ceed 1,4.
Ale to je jedno, doatz byl na jiná auta. A malé Rio opravdu neznám, ani po tom netoužím.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.