0
zpět
 

diskuze k tématu: Sportovní auto do 150ti tisíc

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, korejská vozidla, typ vozidla, osobní
ab-de-rafi
počet příspěvků1
datum registrace06.02.2013
Středa 06.02.2013 19:28, Sportovní auto do 150ti tisíc
Dobrý den,
rozhoduji se o koupi ojetého auta do 150 000 Kč. Rád bych, aby bylo trochu sportovnější (třídvéřové) a ne ošklivé, ale měřím 190 cm, tak bych se do něj rád vešel. Nechci auto kvůli výkonu, protože dodržuji předpisy a jsem spíše opatrný, ale občas se rád projedu rychleji. Spotřeba by měla být pod 6 litrů a ohledně výbavy mi jde především o rádio (s USB), klimatizaci a pak bezpečnostní prvky (ESP, airbagy, ...). Ty další serepetičky jako tempomat a spol. mi přijdou zbytečné a akorát zvyšují pravděpodobnost, že se na autě něco porouchá. Jsem student a začínající zaměstnanec, takže mi jde i o nízké náklady.

Jako ideální adept mi přijde Kia Pro_Ceed první generace, asi jedině s motorem 1,6 CRDi, ale přijde mi, že se nikde nedá sehnat.
Dále například nový Renault Megane SC 1,5 DCi. Ten starý se mi nelíbí a nový je bohužel ještě moc drahý.
Citroeny C3 stejně jako Hondy mi přijdou vzadu nějak podivně useknuté.
Fordy Focusy třídvéřové mají většinou najeto hodně km.
Nebo nějaký Volkwagen (Polo či Golf) v dieselu by mohly pár let fungovat, ale o těch nevím téměř nic.
Z těch "spolehlivějších?" třeba Audi A3 coupé. Ale zase si říkám, že tam bych spíš platil za kolečka ve znaku.

Pokud máte nějaké názory, tak si je rád přečtu a poučím se. Vím, že nejsem odborník, ke každému autu jsem napsal jednu "hlášku" a určitě existuje mnoho dalších adeptů.
reagovat
ChouLu
počet příspěvků1
datum registrace15.03.2013
Pátek 15.03.2013 15:26, RE: Sportovní auto do 150ti tisíc
Co takle Peugeot 207? Kolega má také přes 190cm a v 207 má místa mnoho ;)
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Pátek 15.03.2013 15:54, To je zase hrůza
Chci sportovní auto, protože jezdím pomalu a musí žrát 6 a méně.
Vybral jsem následující "the Engines" 1.6 CRDi, 1.5 DCi
Vy výčtu pak chybí 1.3 CDTi
Čekám na vyvíjený motor 0.8 C3TDRi, 3x přeplňovaný s Roodsvým dmychydlem a dvoustupňovým turbokompresorem se spotřebou nafty 2,832 l/100 km a výkonem 248 koní s využitelným pásmem otáček v rozmezí 256 rpm.
Jako Hot Hatche jsem, vybral Ceeda, Megane a Polo
Některá auta za stopade mají najeto hodně.....sháním auto po filantropovi.

Někdy už na to fakt nemám...
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Pátek 15.03.2013 19:45, RE: To je zase hrůza
David V napsal:
Chci sportovní auto, protože jezdím pomalu a musí žrát 6 a méně. Vybral jsem následující "the Engines" 1.6 CRDi, 1.5 DCi Vy výčtu pak chybí 1.3 CDTi Čekám na vyvíjený motor 0.8 C3TDRi, 3x přeplňovaný s Roodsvým dmychydlem a dvoustupňovým turbokompresorem se spotřebou nafty 2,832 l/100 km a výkonem 248 koní s využitelným pásmem otáček v rozmezí 256 rpm. Jako Hot Hatche jsem, vybral Ceeda, Megane a Polo Některá auta za stopade mají najeto hodně.....sháním auto po filantropovi. Někdy už na to fakt nemám...


dyť je to prakticky děcko... já jsem měl štěstí, moje první kára byla mazda 626 po prvním majiteli, šedesátiletém chlapovi, majiteli pily, auto bylo jak nové, děda s ním jezdil maximálně devadesátkou,
když jsem to jel projet a jel jsem 120 už se čertil, ať nejezdím tak rychle... ale ty další, to už byly hovadiny na entou

reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.