0
zpět
 

diskuze k tématu: Spolehlivé benzínové auto do 100 tisíc

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla
marack
počet příspěvků3
datum registrace26.05.2017
Pátek 26.05.2017 12:28, Spolehlivé benzínové auto do 100 tisíc
Dobrý den,

vím, že se toto téma tady řeší celkem často, ale v žádném tématu jsem nenalezl odpověď, kterou hledám. Sháním nějaké svižné benzínové auto do 100 tisíc korun, po přečtení různých fór a recenzí jsem zúžil výběr do dvou aut. A je to Ford Focus II a Honda Civic 7. generace.

Ve Fordu jsem si vyhlídl motor 1.6 74 kw a v Hondě 1.6 VTEC 81 kw. Podle recenzí oba tyto motory jsou velice spolehlivé a živé. Nevím, podle čeho se rozhodnout. Možná podle toho, že těchto Civiců je v Česku strašně málo, ale zase není špatné se v této republice trochu odlišit od ostatních a jezdit v něčem, co tu moc lidí nemá. Byl bych rád, kdyby mi tu poradil někdo, kdo tu má s těmito auty zkušenosti, popřípadně co se na těchto autech kazí, jak se liší ceny dílů a jak je spokojený.

Děkuji vám za odpověď.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 26.05.2017 12:49, Civic je držák
Ahoj, mám Focus II 1.6, kamarád má Civic 1.4 2005.
Focus vbenzínu je spolehlivý, ale tak jako Honda určitě ne, tyhle Civicy najezdí klidně 450tis.km a jeden takový dokonce znám, stále jezdí Interiér má lépe zpracovaný opět Civic.
Nevím jak jsou na tom ceny orig. dílů, já používám druhovýrobu, takže tam je to srovnatelené s ostatními značkami, u Hondy to bude podobné asi, jen oprava motoru a převodovky vyjde levněji u Fordu.
Civic 1.6 bude trochu silnější než 1.6 Duratec, ale motor se probouzí někde od 3800 otáček, kdežto Focus pěkně táhne od spodu v rámci možností svého objemu.
Nejlépe bude auta projet, ať si vybereš, co ti sedne na míru
Ale jinak nenech se oklamat novinářskými radami, mnozí francouzi vydží totéž, co Focus nebo Golf, máme v rodině např. Peugeot 206, 15 let starý a funguje vše, včetně klimy, el.okna, zrcátka atd..

reagovat
marack
počet příspěvků3
datum registrace26.05.2017
Pátek 26.05.2017 12:55, Civic a focus
Ve Focusu jsem seděl, ten benzín byl celkem svižný a pohodlný. V Civicu jsem seděl, ale v generací 6., taky 1.4, opět motor paráda, ale to pohodlí bylo se mi zdálo mnohem lepší. Samozřejmě, taky bych bral druhovýrobní díly, páč u těch origo bych se nedoplatil. Takže vlastně jsou na tom ty auta skoro stejně, takže se spíš mám rozhodnout podle stavu samozřejmě, ale taky podle toho, co bude pro mě lepší, Ale děkuji za radu, pomohlo mi to.
reagovat
marack
počet příspěvků3
datum registrace26.05.2017
Sobota 27.05.2017 11:56, Motor 1.4 spokojenost
A jeste bych mel dotaz, jak je kamarad spokojen s tou 1.4? Spotreba, spolehlivost, jestli s tim nema problem predjizdet, v pripade plne nalozeneho auta, tak jestli vuz ma porad silu?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 29.05.2017 09:09, Civic 1.4 je točivý
Ahoj, Civic má jednu výhodu, ikdyž je 1.4 docela malý objem, motor je točivý, to znamená, že pro předjíždění prostě podřadíš a motor se probere.
Spolehlivost je příkladná, Civicu nejde toho moc vyčítat, možná koroze, to si pořádně zkontroluj...
Spotřeba podle stylu jízdy, na okreskách klidně do 6l.
reagovat
Dager
počet příspěvků6
datum registrace13.09.2016
Úterý 30.05.2017 14:06, ale aky motor
Zdravim riesim podobny problem, a honda civic sa mi paci, ale viete mi poradit motorizaciu tej 1.4? maju vseliake oznacenia, rozhodujem sa medzi Focusom II a Golfom V vsetko v benzine.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 01.06.2017 13:45, Civic 1.4 i-DSI a 1.4 i-VTEC
Ahoj po faceliftu Civicu přišel živější 1.4 i-VTEC, ale jinak oba motory jsou spolehlivé.
Civic, Focus II, Golf V - všechna auta jsou fajn, raději se v nich projeď ať víš, co ti sedne nejvíc
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.