0
zpět
 

diskuze k tématu: Skrytá závada v autě?

kategorie zařazení tématu: poradna, servisní náklady, technické dotazy, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
JetpackDeluxe
počet příspěvků1
datum registrace19.01.2018
Pátek 19.01.2018 12:43, Skrytá závada v autě?
Dobrý den,koupil jsem auto Nissan Almera z áček a cca po 25km mi začlo chcát servo.v předávacím protokolu o této závadě nic napsáno není...myslíte,že mám šanci to uhrát na skrytou závadu?
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 19.01.2018 13:01, ne
ne
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 19.01.2018 13:48, Ne
Na skrytou vadu nic neuhraješ. Přečti si pořádně předávací protokol, který je součástí kupní smlouvy a zjistíš, že jsi z "nejlepšího českého bazaru" odjel ve sbírce opotřebovaných náhradních dílů.
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Pátek 19.01.2018 15:28, RE: Skrytá závada v autě?
To není žádná skrytá závada a bud rád, že ti chčije jenom servo, ikdyž je otázka co se stane po dalších 25km
reagovat
finding
počet příspěvků114
datum registrace09.12.2012
Pátek 19.01.2018 15:59, xxx
únik oleje ze serva rozhodně není možný řešit tak jestli to je nebo není skrytá závada, to těžko posuzovat.

co je jisté je, že jde o vadu opotřebením na kterou se nic moc hrát nedá, pokud nejde o závadu o které kdyby věděl kupující, tak by smlouvu neuzavřel - šlo by odstoupit, příp. pokud by oprava vzhledem k ceně auta byla příliš náročná pak by to taky šlo řešit, věc navíc nelze bezpečně užívat...JENŽE opravdu záleží co je ve smlouvě a protokolu....
reagovat
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Pátek 19.01.2018 17:29, AAA
1) jelikoz je to z acek, tak neni divu ze se to pokazilo uz po 25km a urcite to nebude prvni zavada (vazne se jeste divim ze nekdo kupuje v ackach)

2)jelikoz je to z acek, tak mas smlouvu tak zlodejsky napsanou ze nemas sanci s cimkoliv uspet (vazne se jeste divim ze nekdo kupuje v ackach)
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Sobota 20.01.2018 06:09, re
v poslední době se s tím roztrhl pytel, koupí si šlupku za pár korun a čeká záruku jak na nový auto a hned by odstupoval od smlouvy
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Sobota 20.01.2018 10:02, aaa,esa
Bohužel smlouvy jsou napsány doslova zlodějsky.nedávno jsem měl možnost přečíst si smlouvu v autobazaru ESA před zakoupením vozu pro dceru.I když vůz byl a stále je ve velmi dobrém stavu pouze byl v minulosti lehce havarován na pravý zadní blatník a dveře,tak smlouva je sepsána,tak že odjíždíte v podstatě s vozem ,který ani nemá na silnici co dělat.doslova mě nadzvedlo ze židle ,když přímo ve smlouvě bylo uvedeno netěsné servo a nefunkční naklápění světel.Dále před zaplacením vozu se ještě rozhodli připočítat 3950 za prověření vozu a nějaké asistenční služby,které ani nepotřebujete,ale bez kterých vůz údajně neprodají.
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Sobota 20.01.2018 12:10, RE: aaa,esa
Tak to máme každý asi dost odlišný názor na to co je velmi dobrý stav, protože tohle není ani dobrý
To, že je ve smlouvě výslovně napsáno co tomu autu je vadí konkrétně čemu? Jo aha nemůžeš se tam za 2h vrátit jít ten vrak reklamovat...
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Sobota 20.01.2018 14:14, RE: aaa,esa
PatM napsal:
Tak to máme každý asi dost odlišný názor na to co je velmi dobrý stav, protože tohle není ani dobrý To, že je ve smlouvě výslovně napsáno co tomu autu je vadí konkrétně čemu? Jo aha nemůžeš se tam za 2h vrátit jít ten vrak reklamovat...


Servo samozřejmě není netěsné,zrovna tak naklápění světel funguje,ale je tam vypsáno snad vše ,co by se mohlo u vozu v budoucnu porouchat,takže zákazníkovi není ponechán žádný prostor pro případnou budoucí reklamaci.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 21.01.2018 12:39, RE: aaa,esa
PatM napsal:
Tak to máme každý asi dost odlišný názor na to co je velmi dobrý stav, protože tohle není ani dobrý To, že je ve smlouvě výslovně napsáno co tomu autu je vadí konkrétně čemu? Jo aha nemůžeš se tam za 2h vrátit jít ten vrak reklamovat...


Opravdu ti doporučuji přečíst si kupní smlouvu a především předávací protokol, který je její součástí a to u kteréhokoli většího bazaru (AAA, ESA, atd.). Otevřelo by ti to oči. Jsou tam rozepsány jednotlivé funkční skupiny auta a u všech je stav "opotřebováno, na výměnu, nefunkční". Samozřejmě máš na výběr, kup a tohle podepiš - jakákoli reklamace je z podstaty vyloučena, nebo nech ležet a rychle utíkej - což je správný postup. Bohužel lidi jsou z velké části hloupé ovce, podepíší co jim kdo strčí pod ruku (včetně super výhodného financování s úrokem od 50%) a potom brečí na internetu jak je někdo napálil.
reagovat
Abík
počet příspěvků93
datum registrace20.01.2009
Neděle 21.01.2018 18:37, Bazar je bazar.
Byl jsem s kamarádem v bazaru a on si tam to vyhlídnuté auto chtěl koupit. Po celkové kontrole auta a pročtení předávacího protokolu jsme zjistili, že si vlastně odveze šrot k nepotřebě. Prý je to tak běžné. Takže jsme odjeli bez auta.
reagovat
gilmar
počet příspěvků3
datum registrace17.03.2017
Pondělí 22.01.2018 10:23, Bazar
Koupil jsem auto z bazaru a dle smlouvy téměř nepojízdný vrak. To mně až tak netrápilo. Důležitá byla historie auta. Od začátku do konce servis ve značkovém servise. Vyjeli mi celou historii. Servisní knížka souhlasila. S autem jezdil jen ředitel firmy. I přesto jsem si vzal mechanika, který servisuje pouze danou značku. Vše bylo OK. Proč v bazaru? Bazar auto z firmy vykoupil a cca do dvou týdnu bylo u mně. Prostě se jistí jelikož ne každé auto co prodávají je v dobrém stavu. Já měl štěstí a do dnes jsem nemusel nic na autě řešit. Pokračuji jen v pravidelném servisu. Naše firma než přešla na operativní leasing taky auta prodávala do bazaru a ty měly po celou dobu pravidelný servis a byla v pořádku.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 22.01.2018 11:40, RE: Bazar
gilmar napsal:
Koupil jsem auto z bazaru a dle smlouvy téměř nepojízdný vrak. To mně až tak netrápilo. Důležitá byla historie auta. Od začátku do konce servis ve značkovém servise. Vyjeli mi celou historii. Servisní knížka souhlasila. S autem jezdil jen ředitel firmy. I přesto jsem si vzal mechanika, který servisuje pouze danou značku. Vše bylo OK. Proč v bazaru? Bazar auto z firmy vykoupil a cca do dvou týdnu bylo u mně. Prostě se jistí jelikož ne každé auto co prodávají je v dobrém stavu. Já měl štěstí a do dnes jsem nemusel nic na autě řešit. Pokračuji jen v pravidelném servisu. Naše firma než přešla na operativní leasing taky auta prodávala do bazaru a ty měly po celou dobu pravidelný servis a byla v pořádku.


Sice trošku offtopic, ale přidám svou zkušenost...
My ještě na operák nepřešli a firemní auta také servisujeme dle servisního plánu a v autorizáku... Ale auto bych si koupil tak možná po sobě. Někteří kolegové jezdí jako prasata a servisní plány jsou natažené na nesmysl. O fungování autorizáků při servisu firemních vozidel si taky nedělám iluze...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.