0
zpět
 

diskuze k tématu: Rozhodnutí správního řízení

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, německá vozidla, pojištění
Petrx
počet příspěvků2
datum registrace15.12.2016
Čtvrtek 15.12.2016 12:13, Rozhodnutí správního řízení
Zdravím,

jsem v následující situaci: Na konci září mě sestřelil náklaďák, který se mě pokoušel předjíždět na křižovatce (sjezd z dálnice na ruzyňské letiště směrem od Kladna). Mé auto (Opel Corsa 1.0 2003) má totální škodu. Přivolaná policie nic nerozhodla a nehodu poslala ke správnímu řízení na Pražský magistrát. Co jsem se dozvěděl až od pracovnice magistrátu, která měla spis na starosti, tak policajt do zprávy pro magistrát napsal, že podezřelý jsem já, důvod ovšem netuším. Teď po 2 měsících správní řízení bylo ukončeno odložením s tím, že nebyl zjištěn ani viník ani přestupek, takže nikomu nebudou vyměřovat žádné pokuty. Co je hodně zvláštní, že mi neposlali dopis nic, informaci o ukončení řízení jsem zjistil až když jsem jim tam sám zavolal a pídil jsem se. Z principu mi ovšem vadí, že mi někdo zrušil auto (byť nemělo již prakticky žádnou hodnotu, ale mohlo jezdit ještě mnoho let) a unikne bez postihu, mně pojišťovna nic nedá a celé je to shozeno ze stolu jakože se nic nestalo.

Chci se zeptat, neřešil jste někdo podobnou situaci? Má smysl do toho šťourat pro těch pár tisíc od pojišťovny? Je vůbec ještě nějaká možnost jít proti magistrátu, aby se nad tím rozhodnutím zamyslel? Nebo je dalším možným krokem až soud?
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Čtvrtek 15.12.2016 16:45, RE
I ja mel v zapisu od policie lzi a vymysly, a bylo me doporuceno pravnikem to neresit, pokud nemam fakt dost casu a nevadi me ze z toho nic mit nebudu.

Co ten druhej ucastnik? Mate na sebe kontakt nebo neco?
reagovat
Martin72
počet příspěvků82
datum registrace30.09.2016
Čtvrtek 15.12.2016 19:19, 50/50
Jednou se mi stalo něco podobného a nakonec se to řešilo tak, že jsme měli podíl oba, vyměnili jsme si čísla pojištění a plnění proběhlo z 50% z mé pojistky jemu a z jeho zase mě.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 20.12.2016 21:02, w
nezaujatý dotaz...co se tam vlastně stalo?
stál jste na křižovatce a kamion vás smetl když ste odbočoval?
reagovat
Petrx
počet příspěvků2
datum registrace15.12.2016
Středa 21.12.2016 07:18, re
Stojím na křižovatce, připraven odbočit doprava, čekám, až mě tam někdo pustí, neboť ta hlavní silnice byl nepřetržitý provoz. Nakonec mě někdo pustil, tak jsem začal odbočovat a najednou se zezadu od dálnice přiřítil náklaďák, viděl že auta na hlavní stojej a pouštěj, tak ani nezabrzdil a rovnou to tam stříhnul také doprava. Nejspíše doufal, že to stihne dřív než se já rozjedu (protože jsem stál), ale nestihl...
reagovat
Martin72
počet příspěvků82
datum registrace30.09.2016
Středa 21.12.2016 23:09, RE: re
Petrx napsal:
Stojím na křižovatce, připraven odbočit doprava, čekám, až mě tam někdo pustí, neboť ta hlavní silnice byl nepřetržitý provoz. Nakonec mě někdo pustil, tak jsem začal odbočovat a najednou se zezadu od dálnice přiřítil náklaďák, viděl že auta na hlavní stojej a pouštěj, tak ani nezabrzdil a rovnou to tam stříhnul také doprava. Nejspíše doufal, že to stihne dřív než se já rozjedu (protože jsem stál), ale nestihl...


Snažil jsem si představit co tu popisuješ, ale nějak mi to nejde. Pochopil jsem, že jsi byl na vedlejší a čekal jsi až tě někdo pustí z těch co jedou po hlavní, což se nakonec stalo. Začal jsi odbočovat doprava až sem jsem to pobral, ale odkud zezadu přijel náklaďák to už jsem nepobral. To tě jako předjížděl v křižovatce? Asi už je moc pozdě a nemyslí mi to.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Čtvrtek 22.12.2016 01:38, Dva pruhy
Hádám, že to byl dvoupruhovej sjezd z dálnice, který ústil oběma pruhy na hlavní silnici. On stál v pravým a čekal na uvolnění provozu a kamion se přiřítil zezadu v levým a chtěl se před něj napasovat a jaksi to neodhadnul a skřípnul ho při zatáčení, protože si prostě v tý rychlosti blbě najel. Je to tohle místo, že? https://www.google.cz/maps/place/Letiště+Václava+Havla+Praha/@50.1147308,14.2834826,185m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x470bbfa7db790dcb:0x2fad80d1aca4f6ac!8m2!3d50.101791!4d14.2631811?hl=cs
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.