0
zpět
 

diskuze k tématu: Rodinné auto - Scenic nebo Focus?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
Lenki
počet příspěvků1
datum registrace05.11.2015
Čtvrtek 05.11.2015 13:42, Rodinné auto - Scenic nebo Focus?
Zdravím, chtěla bych vás poprosit o rady.
Nedávno jsme se rozrostli, jsme 4členná rodina + pes. A jezdíme v Twingu, což je, jak jistě uznáte, celkem síla. Jakkoli jsem s Twingem spokojená, do rodinného vozu to má prostě daleko a tak je potřeba koupit něco většího.
Auto budem kupovat ojeté, náš rozpočet je asi 110.000,-. Náš roční nájezd je asi 10tis. km, jezdíme na chalupu a po městě, takže asi benzín.
Mně se moc líbí Renault Scenic, uspořádáním interiéru by pro nás byl super, občas vozíme i synovce, který by se na podsedáku k našim dětem bez problému vešel. Jenže jsem na Scenica slyšela již mnoho negativního, a tak se toho bojím. Nerada bych do něj cpala horentní sumy za opravy.
Jako další máme v hledáčku Focuse combi.
Poradíte, které auto vybrat, případně navrhnete nějaké alternativy? Předem mockrát děkuju
reagovat
kristian2
počet příspěvků272
datum registrace31.03.2015
Čtvrtek 05.11.2015 19:03, k
svým zaměřením jsou to scela odlišná auta.Scénika bych se nebál ve vašem případě benzí 1,6 tam je to bez problémů díli se dají sehnat z druhovýroby za přijatelný peníz.možná si dát pozor na nětěsnost klimatizace. Z fokusem taky nešlápnete vedle zkuse si je vyzkoušet prolézt kolik je místa na zadní sedačkách a jaký je tam přístup
reagovat
Sanyo
počet příspěvků13
datum registrace31.07.2015
Pátek 06.11.2015 15:23, ...
U Focuse, pokud je řidič a spolujezdec vyšší (186cm), není vzadu moc místa. Taky jsme rodina, která se rozrostla a autosedačka se na zadní sedadla vejde jen tak tak (a zároveň ti vepředu nebyli naplácnutí na palubce)
reagovat
Marek - TipCars.com
počet příspěvků52
datum registrace03.11.2015
Středa 11.11.2015 19:36, re:
Dobrý den. Renaultu Scénic s benzínovým motorem se není třeba nijak zvlášť obávat. Naopak umí být vcelku spolehlivý a mnoho náhradních dílů je dostupných i v druhovýrobě. Benzínový Ford Focus v dobrém stavu je rovněž velmi dobrou volbou. Zajímavou alternativou je například Ford C-Max.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.