0
zpět
 

diskuze k tématu: rodinné auto do 60 tis.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, německá vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.10.2013 15:33, rodinné auto do 60 tis.
Dobrý den,
sháním nějaké auto kolem 60 000,-
na - víkendové výlety(100km), týdenní zahraniční dovolená jednou, dvakrát ročně(itálie, chorvatsko, německo-cca 2500km) a občas nějaký převoz materiálu na stavbu-tepelna izolace, osb desky, záchod, střešní okna atd...
vzhledem k ročnímu nájezdu kolem 10-20 tisíc předpokládám doporuční benzínového motoru...?
Vzhledem k použití se dívám spíše po kombíku...
a teď jde o značku...buď klasika - Octavia, Passat, Mondeo, Golf, focus...? Nebo mám poslechnout italské srdce a \"zariskovat\" s Lancií Lybrou? Tak nějak se k ní čím dál více přikláním, ale mám strach trochu ze servisu(dostupnost a cena ND) a trochu z výběru, který je přece jen omezen a nějak se mi zdají všechny co jsem se díval se stočeným tachometrem...interiér s ošouaným sedadlem a ochmatanou řadící pákou, odřenou střední opěrkou...a inzerovaný nájezd 120-150 tisíc se mi nezdá...
Další otázkou je jaký vybrat motor...?
Moc děkuji za odpověď!
S pozdravem
Tomáš Págo
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Středa 02.10.2013 19:22, Rodinné auto
Za 60 tisíc se dá určitě sehnat nějaké větší auto, ale rozhodně to bude risk. Počítejte i se zaplacením ekopoplatku, protože se jen těžko dostanete na EURO3 a pokud ano, tak to auto bude mít ne 120 -150 tisíc , ale nejmíň třikrát tolik, nebo bude svařené ze dvou a více kusů. Při této porci kilometrů už odchází v autech všechno a tak váš roční nájezd bude i něco stát. K vámi požadovaným značkám se nebudu vyjadřovat, obecně auta koncernu mají levné díly, hlavně z vrakovišť a čórek. Ford má i relativně levnou práci ve značkových servisech a i levné díly. Exot Lancia je snad jen pro někoho, kdo se mezi auty pohybuje dokáže a sehnat i nemožné. Doporučuji si zadat do vyhledávače vaše požadavky , v téhle cenové hladině jsou i jiná auta, např. Citroen Xantia, Peugeot 406, Fiat Marea.
reagovat
cypressjoe
počet příspěvků23
datum registrace04.12.2008
Středa 02.10.2013 21:04, Mondeo 1,8 lpg
Dobrý den, před rokem jsem pořídil z DE po prvním majiteli Mondeo 1,8 LPG s přimazáváním ventilů,Webasto,Hagusy,kombi,tažné. Sice 2001 a najeté 153.000km. Km ale km prověřeny a také to poznáte, jelikož je auto uvnitř pořád pěkné takové neohmatané, nepoškrábané. Vozidlo bez Koroze ! rsp. protokol z DE o kontrole vozidla a oprav laku. Cena 63tis+5tis přihlášení. Vše funguje zatim po roce a 20tiskm v pořádku. Dělána klasická udržba oleje,vzduch, brzd.destičky, kosti stabilizátoru. v rámci stokorun.
Takže doporučuji a radím pohodlné Mondeo a osobně bych těď šel po 2.0 na LPG MKIII. Dálky 2500km není problém i pracovní zatížení zvládá bez problému. Dobrou ruku při výběru !
reagovat
_Tomas
počet příspěvků6
datum registrace24.07.2007
Čtvrtek 03.10.2013 08:29, RE: Rodinné auto
Roman AX napsal:
Za 60 tisíc se dá určitě sehnat nějaké větší auto, ale rozhodně to bude risk. Počítejte i se zaplacením ekopoplatku, protože se jen těžko dostanete na EURO3 a pokud ano, tak to auto bude mít ne 120 -150 tisíc , ale nejmíň třikrát tolik, nebo bude svařené ze dvou a více kusů. Při této porci kilometrů už odchází v autech všechno a tak váš roční nájezd bude i něco stát. K vámi požadovaným značkám se nebudu vyjadřovat, obecně auta koncernu mají levné díly, hlavně z vrakovišť a čórek. Ford má i relativně levnou práci ve značkových servisech a i levné díly. Exot Lancia je snad jen pro někoho, kdo se mezi auty pohybuje dokáže a sehnat i nemožné. Doporučuji si zadat do vyhledávače vaše požadavky , v téhle cenové hladině jsou i jiná auta, např. Citroen Xantia, Peugeot 406, Fiat Marea.

Nevim, kdy jste se naposled dival na nabidku vozidel v rozmezi jez shani tazatel, ale rozhodne to neni takova tragedie jako tu popisujete. Mluvim z vlastni zkusenosti kdy jsem pred cca. pul rokem prodaval svoje Mondeo Mk3 2001 2,0i Ghia - auto plni Euro3, najeto poctivych 165 000km a po prodeji za 53 000,- potrebovalo pouze vymenit lanovody rucni brzdy a zadni kotouce. A sehant podobne auto (rozmery), ktery nebude mit najeto 300tkm, neni na rozpadnuti a plni Euro 3 v cene do 60 000,- neni opravdu zadny zazrak.
Osbne bych se poohlednul zase po Mondeu, byt v tazatelove situaci, i kdzy jsem dosti ovlivnen prave zkusenosti z meho auta, kdy, pominu-li klasickou bolistku v podobe vyrivych klapek, tak jsem resil pouze predni loziska, coz nekdo radi ke spotrebaku a pak klasiak desky, kotouce... Spotreba pri 60% mesta zbytek okresky cca. 8.2 litru.
Jako alternativu bych mozna volil P406, pripadne Citroen C5...i kdyz jeho design se mi moc nezamlouva, ale jak znamo...to jest ciste subjektivni a individualni...
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Čtvrtek 03.10.2013 10:31, RE: Rodinné auto
_Tomas napsal:
Roman AX napsal:
Za 60 tisíc se dá určitě sehnat nějaké větší auto, ale rozhodně to bude risk. Počítejte i se zaplacením ekopoplatku, protože se jen těžko dostanete na EURO3 a pokud ano, tak to auto bude mít ne 120 -150 tisíc , ale nejmíň třikrát tolik, nebo bude svařené ze dvou a více kusů. Při této porci kilometrů už odchází v autech všechno a tak váš roční nájezd bude i něco stát. K vámi požadovaným značkám se nebudu vyjadřovat, obecně auta koncernu mají levné díly, hlavně z vrakovišť a čórek. Ford má i relativně levnou práci ve značkových servisech a i levné díly. Exot Lancia je snad jen pro někoho, kdo se mezi auty pohybuje dokáže a sehnat i nemožné. Doporučuji si zadat do vyhledávače vaše požadavky , v téhle cenové hladině jsou i jiná auta, např. Citroen Xantia, Peugeot 406, Fiat Marea.
Nevim, kdy jste se naposled dival na nabidku vozidel v rozmezi jez shani tazatel, ale rozhodne to neni takova tragedie jako tu popisujete. Mluvim z vlastni zkusenosti kdy jsem pred cca. pul rokem prodaval svoje Mondeo Mk3 2001 2,0i Ghia - auto plni Euro3, najeto poctivych 165 000km a po prodeji za 53 000,- potrebovalo pouze vymenit lanovody rucni brzdy a zadni kotouce. A sehant podobne auto (rozmery), ktery nebude mit najeto 300tkm, neni na rozpadnuti a plni Euro 3 v cene do 60 000,- neni opravdu zadny zazrak.Osbne bych se poohlednul zase po Mondeu, byt v tazatelove situaci, i kdzy jsem dosti ovlivnen prave zkusenosti z meho auta, kdy, pominu-li klasickou bolistku v podobe vyrivych klapek, tak jsem resil pouze predni loziska, coz nekdo radi ke spotrebaku a pak klasiak desky, kotouce... Spotreba pri 60% mesta zbytek okresky cca. 8.2 litru. Jako alternativu bych mozna volil P406, pripadne Citroen C5...i kdyz jeho design se mi moc nezamlouva, ale jak znamo...to jest ciste subjektivni a individualni...


Ano, máte pravdu, taková auta existují. Když jsem příspěvek psal, tak jsem spíš myslel na Octavii a Passata.
reagovat
base1000
počet příspěvků3
datum registrace18.07.2013
Čtvrtek 03.10.2013 13:52, které
Loni na jaře jsem sháněl podobný vůz, vybíral jsem z Fokusu, Golfu, Oktávky, Passatu a Mondea.... jaké první jsem vyloučil oktávku (moc drahá) pak passat (choulostivé nápravy, drahá na servis), golfu (taky drahý), tak mi zbyl jen fukus a mondeo... projel jsem 2 fokusy 1 řady a 2 fokusy 2 řady (každý s jinou motorizací), a nakonec sem projel 3 mondea. Finální rozhodnutí bylo teda buď Fokus 2 řady, nebo mondeo mk3 po faceliftu 2003. Jelikož pocitově Mondeo je o dost lepší auto než fokus, proto vyhrálo, navíc Fokus stál o polovinu víc než Mondeo. Při zkoušení uvedených Mondeí jsem ale zjistil, že každé auto bylo v úplně jiném stavu, a jelikož jsem všechny tři projel hned po sobě, je třeba se opravdu projet ve více kusech a člověk hned ví které je šrot a které je v pohodě. Nejhorší na tom je, že to co mělo na tachometru uvedeno 78 tisíc km byl největší šrot a to co mělo 130 tisíc bylo v nejlepším stavu... a doteď uplně bez poruchy - najeto cca 25 tisíc km. (ještě podotknu, že předtím jsem měl fabii - kupoval jsem ji jako novou, najel jsem 95 tisíc kilometrů a přišlo mi že nebyl měsíc, co bych na ní něco neměnil (kosti, čepy, silenbloky a pořád něco)
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 03.10.2013 13:58, RE: Rodinné auto
Roman AX napsal:
_Tomas napsal:
Roman AX napsal:
Za 60 tisíc se dá určitě sehnat nějaké větší auto, ale rozhodně to bude risk. Počítejte i se zaplacením ekopoplatku, protože se jen těžko dostanete na EURO3 a pokud ano, tak to auto bude mít ne 120 -150 tisíc , ale nejmíň třikrát tolik, nebo bude svařené ze dvou a více kusů. Při této porci kilometrů už odchází v autech všechno a tak váš roční nájezd bude i něco stát. K vámi požadovaným značkám se nebudu vyjadřovat, obecně auta koncernu mají levné díly, hlavně z vrakovišť a čórek. Ford má i relativně levnou práci ve značkových servisech a i levné díly. Exot Lancia je snad jen pro někoho, kdo se mezi auty pohybuje dokáže a sehnat i nemožné. Doporučuji si zadat do vyhledávače vaše požadavky , v téhle cenové hladině jsou i jiná auta, např. Citroen Xantia, Peugeot 406, Fiat Marea.
Nevim, kdy jste se naposled dival na nabidku vozidel v rozmezi jez shani tazatel, ale rozhodne to neni takova tragedie jako tu popisujete. Mluvim z vlastni zkusenosti kdy jsem pred cca. pul rokem prodaval svoje Mondeo Mk3 2001 2,0i Ghia - auto plni Euro3, najeto poctivych 165 000km a po prodeji za 53 000,- potrebovalo pouze vymenit lanovody rucni brzdy a zadni kotouce. A sehant podobne auto (rozmery), ktery nebude mit najeto 300tkm, neni na rozpadnuti a plni Euro 3 v cene do 60 000,- neni opravdu zadny zazrak.Osbne bych se poohlednul zase po Mondeu, byt v tazatelove situaci, i kdzy jsem dosti ovlivnen prave zkusenosti z meho auta, kdy, pominu-li klasickou bolistku v podobe vyrivych klapek, tak jsem resil pouze predni loziska, coz nekdo radi ke spotrebaku a pak klasiak desky, kotouce... Spotreba pri 60% mesta zbytek okresky cca. 8.2 litru. Jako alternativu bych mozna volil P406, pripadne Citroen C5...i kdyz jeho design se mi moc nezamlouva, ale jak znamo...to jest ciste subjektivni a individualni...
Ano, máte pravdu, taková auta existují. Když jsem příspěvek psal, tak jsem spíš myslel na Octavii a Passata.


U té Octavie a Passata je problém v jejich nadprůměrné ceně, která neodpovídá užitné hodnotě. Pokud bude chtít tazatel opravdu zaplatit reálnou hodnotu auta a tak se dostat za slušné peníze ke slušnému autu, tak se bude muset koncernu vyhnout.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 31.10.2013 23:13, re:
Dobrý den. Při Vašem rozpočtu na koupi auta bych se raději zaměřil na nějaká starší a spolehlivá vozidla. Mezi ně patří Ford Mondeo nebo Focus s benzínovým motorem, nejvíce "muziky" ale za své peníze dostanete ve Škodě Octávii s motorem 1.9 TDI. Spolehlivost těchto jednotek je vyhlášená, stejně jako jejich nízká spotřeba paliva. Ve variantě kombi také nabídne velmi objemný zavazadelník.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.