0
zpět
 

diskuze k tématu: rodinné auto-7místné, benzín - Smax/Galaxy?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy
Pavla K.
počet příspěvků12
datum registrace03.10.2017
Úterý 03.10.2017 15:04, rodinné auto-7místné, benzín - Smax/Galaxy?
Dobrý den,
hledáme rodinné auto - potřebujeme 7mi místné a došli jsme i po několika článcích a diskuzích tady na Tipcars k Fordům - Galaxy nebo S-max - oboje v benzínu motor 2,0. Bude to spíš taková překládací popelnice pro mně (denodenního taxikáře krátkých tratí) a tři děti, kočárek a velkého psa. Roční nájezd cca 13-15 tis. km. Chtěla bych si nechat auto dovézt ze zahraničí - chtěla bych samozřejmě co největší výbavu - ALE, v limitu peněz 300-350t. který máme najdu buď slušně ojeté auto - 80tis. km ale skoro holé, nebo se slušnou výbavou ale třeba 150 tis. km najeto.
Je lepší koukat na rok výroby nebo na stav kilometrů ?
V našem cenovém rozpětí mi to nachází spíš r.v. 2009-2011 - což taky není asi zrovna velká výhra...
Nejdůležitější otázka - při 2,0 benzínovém motoru od Forda s natočením třeba 150 tis. km - je to dobrá volba ? vydrží ještě další zátěž, nebo je to průšvih do kterého budu už jen cpát další peníze ? Vím že asi záleží na tom, jak se k němu min. majitel choval ale tak v průměru-obecně...
Díky za vaše názory a postřehy.
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Úterý 03.10.2017 15:52, ford
Zdravím

Benzínový dvoulitr bez turba je ve fordech volbou rozumu. Je spolehlivý a i celkem jede. Po letech mu odchází emisní příslušenství /vířivé klapky/ ale co by za to dal jakýkoliv diesel, aby měl jen jeden vážný problém .
Přesto bych ještě zauvažoval nad dacií Lodgy stepway - za 350 000 máte nové auto, navíc plně vybavenou verzi /vč. navigace, parkovací kamery a klimatizace/, kufr 800 litrů /v 5ti lidech, v sedmi je to asi 200/, benzínovou 1.6 tku, která je od nissanu a je zřejmě věčná a nenáročná. Spotřeba okolo 7 -8 litrů benzínu a pětiletou záruku. jezdí se v tom příjemně a jako dostavník do školy je to prima auto. Navíc proti fordu disponuje rezervou a to taky není k zahození. Ford galaxy s max první generace rezervu nemá a ani nejde do auta dokoupit a uložit - leda by jste jí vozila v kufru. Navíc originální pneumatiky s Contiseal nebo něčím podobným jsou drahé jako pes.
reagovat
Pepee
počet příspěvků61
datum registrace09.02.2016
Středa 04.10.2017 10:22, benzínový S-Max
Dobrý den.

Také se chystám koupit benzínového S-Maxe - v drtivé větsině budou krátké vzdálenosti 3-10 km. Na 1,6 EcoBoost bohužel nejsou finance, takže zbývá 2,0 Duratec, nebo 2,5T od Volva. Volba rozumu by byl ten dvoulitr (řetěz, málo věcí k pokažení), ale 1700 kg těžký Max s tím asi moc nepojede a má jen 5-kvalt. Máte s provozem S-Maxu 2,0 Duratec někdo zkušenosti? Dynamika naloženého auta, spotřeba?

Při očekávaném nájezdu 6-8 tis ročně spotřebu až tak řešit nemusím, takže ani 2,5T nezavrhuji, ale nevím jak by dávala ty krátké popojížďky. Dynamika oproti dvoulitru samozřejmě skvělá, 6-kvalt.. Ale četl jsem na fórech, že se umí zadřít kvůli nevhodnému oleji (Castrol, Ford...což je asi totéž) a ve Fordu neumí opravit železo, páč to nikdy neviděli a ve Volvu to zas neumí zdiagnostikovat, páč Ford si to řídí po svém. Ale byla by to volba srdce :) Víte někdo něco o provozu S-Maxu (Galaxy, i to Mondeo) s 2,5T??
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 04.10.2017 10:25, RE: rodinné auto-7místné, benzín - Smax/Galaxy?
Pavla K. napsal:
Dobrý den, hledáme rodinné auto - potřebujeme 7mi místné a došli jsme i po několika článcích a diskuzích tady na Tipcars k Fordům - Galaxy nebo S-max - oboje v benzínu motor 2,0. Bude to spíš taková překládací popelnice pro mně (denodenního taxikáře krátkých tratí) a tři děti, kočárek a velkého psa. Roční nájezd cca 13-15 tis. km. Chtěla bych si nechat auto dovézt ze zahraničí - chtěla bych samozřejmě co největší výbavu - ALE, v limitu peněz 300-350t. který máme najdu buď slušně ojeté auto - 80tis. km ale skoro holé, nebo se slušnou výbavou ale třeba 150 tis. km najeto. Je lepší koukat na rok výroby nebo na stav kilometrů ? V našem cenovém rozpětí mi to nachází spíš r.v. 2009-2011 - což taky není asi zrovna velká výhra...Nejdůležitější otázka - při 2,0 benzínovém motoru od Forda s natočením třeba 150 tis. km - je to dobrá volba ? vydrží ještě další zátěž, nebo je to průšvih do kterého budu už jen cpát další peníze ? Vím že asi záleží na tom, jak se k němu min. majitel choval ale tak v průměru-obecně... Díky za vaše názory a postřehy.


Ahoj, nevázal bych se jen na Ford, pro velkou rodinu mě připadá fajn i Mazda 5, rovněž s benzínovým dvoultirem. Existuje 7 místná varianta a navíc ty posuvné dveře mají něco do sebe. U ben. motorů od japonců bych se moc nebál ani 150tis.km, spíše ať to je v dobrém stavu.
JInak S-MAX je moc fajn a do města je skvělá automatická převodovka, celkově jsem pak méně unavený při popojíždění kolem komína
reagovat
Pepee
počet příspěvků61
datum registrace09.02.2016
Středa 04.10.2017 10:45, RE: rodinné auto-7místné, benzín - Smax/Galaxy?
Taky jsem na Mazdu 5 koukal, ale ta stojí na podvozku Focusu 2 a je úzká - nedají se do ní dát 3 dětské sedačky vedle sebe, aby zbyl vzadu prostor pro kočár a psa jak chtěla tazatelka. Škoda, jinak je to slušnej rodinnej dostavník.
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Středa 04.10.2017 14:07, RE: rodinné auto-7místné, benzín - Smax/Galaxy?
Osobně bych se na obě vykašlal a vzal Chrysler Grand Voyager / Town Country nejlépe 3,6l Pentastar, protože to narozdíl od toho 2l ve Fordu i pojede a spotřeba bude podobná a při ostřejší jízdě spíš i menší, protože to nebudeš muset točit do omezovače
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Středa 04.10.2017 14:32, RE: rodinné auto-7místné, benzín - Smax/Galaxy?
PatM napsal:
Osobně bych se na obě vykašlal a vzal Chrysler Grand Voyager / Town Country nejlépe 3,6l Pentastar, protože to narozdíl od toho 2l ve Fordu i pojede a spotřeba bude podobná a při ostřejší jízdě spíš i menší, protože to nebudeš muset točit do omezovače


Já jsem řešil podobnou situaci úplně stejně, jen jsem koupil skoro nového Dodge Grand caravan. za nějaký čas by tu měla vyjít recenze, kterou jsem na něj psal.Výhodou S maxu proti Chrysleru je to, že je obratnější a vhodnější do města. Když jsme se ale rozhodovali co koupit, tak jsem volil mezi dacií Lodgy a Dodge. Všechno ostatní nám z různých důvodů nevyhovovalo. Spotřeba se u Dodge běžně pohybuje od 10 ti litrů do 14 litrů podle provozu...
reagovat
Pavla K.
počet příspěvků12
datum registrace03.10.2017
Středa 04.10.2017 15:09, ..
chlapi a názor na ty ujeté kilometry u ojetého auta ? je na Forda už 150 tis "zu viel" ? Pořád se snažím dělat kompromis mezi stavem tachometru a výbavou, ale jako správná ženská chci samozřejmě všechno a nej ideálně hned... což se mi teda zatím na bazarech nedaří najít - tak co je menší zlo ? výbava po které prahnu nebo km ?
Na Dacii jsme koukali a manžel u ní pronesl striktní ne a přes to vlak nejede, protože zase jako správná žena musím svého muže uposlechnout
A s tím Chryslerem co doporučoval PatM - tak silný motor bych neprosadila už vůbec...dost na tom, že jsem si prosadila dvoulitr, jezdím pak jako blázen a ručení drahý.... U firemních aut se to jen potvrzovalo, byla jsem nejdivočejší z naší kanceláře plné chlapů Tohle se musí krotit už při nákupu-přeci jen budu za sebou mít celou rodinu...
reagovat
Pepee
počet příspěvků61
datum registrace09.02.2016
Středa 04.10.2017 15:46, RE: ..
Pavla K. napsal:
chlapi a názor na ty ujeté kilometry u ojetého auta ? je na Forda už 150 tis "zu viel" ? Pořád se snažím dělat kompromis mezi stavem tachometru a výbavou, ale jako správná ženská chci samozřejmě všechno a nej ideálně hned... což se mi teda zatím na bazarech nedaří najít - tak co je menší zlo ? výbava po které prahnu nebo km ? Na Dacii jsme koukali a manžel u ní pronesl striktní ne a přes to vlak nejede, protože zase jako správná žena musím svého muže uposlechnout A s tím Chryslerem co doporučoval PatM - tak silný motor bych neprosadila už vůbec...dost na tom, že jsem si prosadila dvoulitr, jezdím pak jako blázen a ručení drahý.... U firemních aut se to jen potvrzovalo, byla jsem nejdivočejší z naší kanceláře plné chlapů Tohle se musí krotit už při nákupu-přeci jen budu za sebou mít celou rodinu...


Dvoulitry od Fordu/Mazdy mají dnes nezřídka najeto přes 300 tisíc, 150 dle mě není žádný problém. Samozřejmě zaleží jak se k tomu kdo choval, ale to je u všeho. Jediné co může s přibývajícími kilometry nastat je zvýšená spotřeba oleje, bylo by třeba častěji kontrolovat.
Psala jste ale o rozpočtu 300 - 350 tis, to bych se být Vámi vykašlal na dvoulitr a hledal 1,6 EcoBoost. Pojede líp než dvoulitr, bude žrát míň, má 6-kvalt a manžel bude spokojený, že máte jen "jednašestku"
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Středa 04.10.2017 15:47, RE: ..
Pavla K. napsal:
chlapi a názor na ty ujeté kilometry u ojetého auta ? je na Forda už 150 tis "zu viel" ? Pořád se snažím dělat kompromis mezi stavem tachometru a výbavou, ale jako správná ženská chci samozřejmě všechno a nej ideálně hned... což se mi teda zatím na bazarech nedaří najít - tak co je menší zlo ? výbava po které prahnu nebo km ? Na Dacii jsme koukali a manžel u ní pronesl striktní ne a přes to vlak nejede, protože zase jako správná žena musím svého muže uposlechnout A s tím Chryslerem co doporučoval PatM - tak silný motor bych neprosadila už vůbec...dost na tom, že jsem si prosadila dvoulitr, jezdím pak jako blázen a ručení drahý.... U firemních aut se to jen potvrzovalo, byla jsem nejdivočejší z naší kanceláře plné chlapů Tohle se musí krotit už při nákupu-přeci jen budu za sebou mít celou rodinu...


150 000 ještě není moc, ale počítal bych že se během roku objeví víc věcí, do kterých bude potřeba Investovat - můžou to být gumy, tlumiče, brzdy, náplně atd... jednorázový servis bych viděl na cca 40 000,- a pak budete pět let jezdit v klidu. Hodně bude záviset na konkrétním autě. zkontrolujte si ho podle VIN na www.etis.ford.com kde najdete info o tom kdy auto udělali jak bylo vybavené a jestli u něj proběhly svolávací akce. Dobře vyberte výbavu - u fordího infotainmentu n- sync jde jeho obrazovka v přístrojovce ztlumit jen málo a dost to při jízdě ruší /mně to štve / a výhod moc nemá.
reagovat
Pavla K.
počet příspěvků12
datum registrace03.10.2017
Středa 04.10.2017 15:53, 1,6 vs. 2
to je pravda že by byl spokojenější, ale jestli to dobře chápu je ecoboost = turbo... máme v rodině druhé auto Opel Meriva s turbem a je to teda k pláči - nejede a nejede... proto jsem ani ten ecoboost moc nezvažovala... nicméně manžel ho zvažoval, ale sedmimístnou verzi 1,6 e-b nenašel - potřeba auta už hoří až plápolá - má nahradit šrotík, kterému 15.10. končí technická a další dozajista neprojde, tak proto ten kvalt - ležím v tom výběru už delší dobu, ale až teď jsem dostala startovní výstřel s konečnou částkou, kterou na to můžem použít a času je málo, výběr omezen nabídkou.
reagovat
Pepee
počet příspěvků61
datum registrace09.02.2016
Středa 04.10.2017 19:38, RE: 1,6 vs. 2
Pavla K. napsal:
to je pravda že by byl spokojenější, ale jestli to dobře chápu je ecoboost = turbo... máme v rodině druhé auto Opel Meriva s turbem a je to teda k pláči - nejede a nejede... proto jsem ani ten ecoboost moc nezvažovala... nicméně manžel ho zvažoval, ale sedmimístnou verzi 1,6 e-b nenašel - potřeba auta už hoří až plápolá - má nahradit šrotík, kterému 15.10. končí technická a další dozajista neprojde, tak proto ten kvalt - ležím v tom výběru už delší dobu, ale až teď jsem dostala startovní výstřel s konečnou částkou, kterou na to můžem použít a času je málo, výběr omezen nabídkou.


No tak jestli chcete 7 míst, tak zahrňte do výběru Galaxy - to má 7 míst vždy. Ano, 1,6 EB má turbo...ale taky118 kW a asi 250 Nm. Dvoulitr má 107 kW a 185 Nm. Jak Max, tak Galaxy jsou těžké i prázdné a ani s jedním motorem to nebudou draci. Ale ten EB pojede znatelně líp oproti dvoulitru, bez nutnosti tak velkého vytáčení..
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Středa 04.10.2017 20:34, Hhhhh mmmmm uhhhhv
V pripade ojetiny bych rozhodne uprednostnil mensi najezd nez vyssi vybavu. Galaxy jezdi zena a "jedine" co z vybavy potrebuje je obcas klima a parkovaci asistenty....
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 05.10.2017 07:40, RE: 1,6 vs. 2
Pepee napsal:
Pavla K. napsal:
to je pravda že by byl spokojenější, ale jestli to dobře chápu je ecoboost = turbo... máme v rodině druhé auto Opel Meriva s turbem a je to teda k pláči - nejede a nejede... proto jsem ani ten ecoboost moc nezvažovala... nicméně manžel ho zvažoval, ale sedmimístnou verzi 1,6 e-b nenašel - potřeba auta už hoří až plápolá - má nahradit šrotík, kterému 15.10. končí technická a další dozajista neprojde, tak proto ten kvalt - ležím v tom výběru už delší dobu, ale až teď jsem dostala startovní výstřel s konečnou částkou, kterou na to můžem použít a času je málo, výběr omezen nabídkou.
No tak jestli chcete 7 míst, tak zahrňte do výběru Galaxy - to má 7 míst vždy. Ano, 1,6 EB má turbo...ale taky118 kW a asi 250 Nm. Dvoulitr má 107 kW a 185 Nm. Jak Max, tak Galaxy jsou těžké i prázdné a ani s jedním motorem to nebudou draci. Ale ten EB pojede znatelně líp oproti dvoulitru, bez nutnosti tak velkého vytáčení..


Já bych s tím Ecoboostem byl zase trochu opatrnej - důvodem jsou plánované krátké poskoky a rozvážky a to, jak tazatelka popsala svůj jízdní styl... Na krátkých ostrých jízdách bude EB dost trpět...
Jinak ten motor autu udělí naprosto dostatečnou dynamiku, kolega má nového SMAXe s 1,5 EB (podobný výkon) a ten motor tomu autu vyloženě sedí...
reagovat
Pepee
počet příspěvků61
datum registrace09.02.2016
Sobota 07.10.2017 16:35, zadřený dvoulitr euro 5
Tak jsem se dočetl, že i 2,0 Duratec ve verzi euro 5 se umí zadřít. A dost brzy, viz odkaz.

http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic.php?f=206
reagovat
Pavla K.
počet příspěvků12
datum registrace03.10.2017
Úterý 10.10.2017 20:50, díky všem
pánové díky moc za každý váš poznatek, komentář a hlavně čas, který jste mi věnovali a odepsali mi... už mám mazlíka doma - nakonec to byla kapku hurá akce, ale díky bohu dopadlo to dobře, auto je doma, resp. už v servisu na výměnu všeho možného a mám nakonec staženou Galaxynu ze severního Německa ve skoro 100% výbavě s 116 tis.km najeto za 300 tis. CZK - snad mi chvilku vydrží Teď už se budu "bavit" tím abych koupila pro ty svoje dětské čuníky trochu slušné potahy do auta co vydrží i nějaké to praní v pračce-recenze a ceny se taky různí a pro psisko a pod kočár plastovou vanu do kufru... pokud ještě někdo čtete a máte zkušenosti - opět sem s nimi Hezký večer a ještě jednou díky !!
reagovat
Pepee
počet příspěvků61
datum registrace09.02.2016
Úterý 10.10.2017 22:08, Galaxy - motor, rok?
Blahopřeji k nákupu a přeji ať dobře slouží Jaký rok a co za motor nakonec máte?

Taky uvítám další názory a zkušenosti, hlavně s 2,5T, snad to vlákno tímto nevyhasne..
reagovat
Pavla K.
počet příspěvků12
datum registrace03.10.2017
Středa 11.10.2017 08:48, Galaxy motor rok
je to benzín 2,0
rok výroby 2010
najeto 116 850 km

hodně slušný vizuální stav, nezhyndrovaná převodovka, řazení jde krásně volně, udaný km nám řekl náš servisák že jsou skutečné - fotky jsou na facebooku na vozim-auta.cz - firma z vedlejší vsi co nám auto vytelefonovala a dovezla. Já si ho našla na mobile.de
na tom facebooku jsem poslední dovoz
reagovat
Pepee
počet příspěvků61
datum registrace09.02.2016
Středa 11.10.2017 18:13, Galaxy vypadá pěkně
Jak už jsem uvedl, vypadá pěkně

Až budete mít něco najeto, dejte vědět jak je to se spotřebou,dynamikou, praktičností, parkováním ve městě a pod. Díky
reagovat
Pavla K.
počet příspěvků12
datum registrace03.10.2017
Čtvrtek 23.11.2017 15:41, Pepee - zkušenosti
Dobrý den Pepee, ozývám se vám na váš poslední vzkaz
mám za sebou první měsíc-cca 1000 nových km v kolech.
Po koupi jsme dali auto našemu servisákovi, takže to zkoukl, naštěstí vše důležité je OK takže vyměnil jen standardní věci, svíčky, olej atd., oprava důlek+drápanec na dveřích - do 10tis. jsme se vešli
Zvykla jsem si víc než rychle.
Spotřebu mám cca 8,2 když se jede dál až do očekávaných 10l na místní taxikaření.
O praktičnosti - no úžasný kočárek, kamarádi dětí, pes, tašky....a furt mám ještě místo-ubylo mi šíleně stresů a i časových prodlev s tím skládáním věcí do průměrných auto prostor.
Je to naprosto jiný styl jízdy - dynamické - tak o tom se nedá mluvit teda vůbec než se rozhoupu z křižovatky.... . Před Galaxy jsem jezdila turbem Opel Meriva a když jsem potřebovala zmizet z křižovatky, stačilo si přát. Teď musím víc hlídat a počítat s pro mně velmi pomalými rozjezdy, to samé je při předjíždění - když už se to rozjede, pak to jde (dálnice), ale např. brzdit za traktorem a pak se ho pokusit předjet je na dlouhé lokte. Zkrátka za ten luxus prostoru nemůžu čekat že takový koráb bude žihadlo.
Každopádně mi chybí šestý převodový stupeň, na který jsem si už taky navykla u Merivy.
Osobně bych ocenila i rozjezdového asistenta - v Merivě jsem si na to dost zvykla a tenhle obr brouk (nebo já) by ho potřeboval.
S parkováním nemám problém vůbec žádný ani ve městě, mám ty pípací senzory vpředu i vzadu a podle zrcátek a se senzory parkuju naprosto přesně a v pohodě. Trochu teda prskám při krytých parkovacích domech, protože tam mi přijdou místa pro parkování extra úzká, ale vejdu se vždy, spíš když lezu pro děti do boku, nebo se sami děti řítí ven, bojím se abych neotřískala okolní auta.
Sečteno podtrženo - super koupě, jsem nadšená.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.