0
zpět
 

diskuze k tématu: Prosím o radu - jaké kombi do cca 90000

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, americká vozidla, typ vozidla, osobní
radim_jicinsky
počet příspěvků6
datum registrace26.02.2014
Úterý 04.03.2014 14:32, Prosím o radu - jaké kombi do cca 90000
Ahoj,
prosím zkušené o radu, hledám spolehlivé rodinné auto. Chtěl bych koupit kombi v benzínu (ideálně 1,6), cca do 90000 korun. Stáří max. 9 let. Ročně najezdím kolem 8000 km, z toho 70% jízdy v městském provozu a kratší vzdálenosti.
Zde na tipcars jsem našel Chevrolet Lacetti, Renault Megane, Peugeot 307, Opel Astra. V krajním případě i Focuse (ale ten se mně prostě nelíbí vzhledově - možná mě někdo odsoudíte, že si vybírám auto podle vzhledu. Vzhled auta u mně není na prvním místě, ale je taky důležitý Přece nebudu kupovat něco, co se mně nelíbí).
Nebo klidně i nějaké MPV s podobnou cenou a motorizací (Meriva, Xsara Picasso, Scénic).....

Díky za rady

reagovat
Albi1
počet příspěvků91
datum registrace26.01.2009
Úterý 04.03.2014 22:01, ...
Když to vezmu popořádku - Lacetti moc na výběr není, Megane za ty peníze by se něco slušného sehnat dalo. P307 v motorizaci 1.6 taky moc neseženete. Astru G nebrat a H se do daného finančního stropu nevleze. Osobně bych nehledal v bazaru, ale u sousedů, kamarádech apod. kde bude menší riziko podvodu při prodeji. Jistě se něco ve slušném stavu najde. Jen nechápu, když se Vám nelíbí Focus a uvažujete o Lacetti. Osobně neznám nikoho, komu by se líbilo, či neznám ani žádného vlastníka tohoto vozu. Což samozřejmě neříkám,že by to bylo špatné auto. Přeji šťastnou ruku při výběru
reagovat
zeneva
počet příspěvků75
datum registrace24.08.2009
Středa 05.03.2014 11:18, Mazda 6
daji se sehnat kousky okolo 10 let za tyto penize. a je to lepsi svezeni nez v nizsi stredni tride. spotreba u 2,0 bude o litr vyssi nez u 1,6, ale pri vasem najezdu to nebude tak velky rozdil
reagovat
radim_jicinsky
počet příspěvků6
datum registrace26.02.2014
Středa 05.03.2014 11:28, RE: ...
Albi1 napsal:
Když to vezmu popořádku - Lacetti moc na výběr není, Megane za ty peníze by se něco slušného sehnat dalo. P307 v motorizaci 1.6 taky moc neseženete. Astru G nebrat a H se do daného finančního stropu nevleze. Osobně bych nehledal v bazaru, ale u sousedů, kamarádech apod. kde bude menší riziko podvodu při prodeji. Jistě se něco ve slušném stavu najde. Jen nechápu, když se Vám nelíbí Focus a uvažujete o Lacetti. Osobně neznám nikoho, komu by se líbilo, či neznám ani žádného vlastníka tohoto vozu. Což samozřejmě neříkám,že by to bylo špatné auto. Přeji šťastnou ruku při výběru


ad Lacetti: Teď mám letitýho Korejce (Lantra r.v .1996). Auto jsem kupoval ojetý a mám ho 9 let. Za tu dobu pouze výměna spojky (nepočítám klasiku - brzdový destičky, olej). Jinak auto drží a jsem s ním spokojenej. Takže ke Korejcům nemám žádný předsudky. U Lacetti (např. zde: http://www.tipcars.com/chevrolet-lacetti/16i-16v-zimni-pneu--28913608.html) se mně líbí výbava i vzhled. Navíc pokud souhlasí uvedené km (96000) je to další plus pro tento konkrétní vůz....

ad. Megane: do oka mně padnul tento nabízený vůz: http://www.tipcars.com/renault-megane/16i-16v106000kmpo-rozvodech-22410117.html

ad. Astra: Zde jsem našel toto auto. Je sice mírně nad můj rozpočet, ale ještě "v toleranci": http://www.tipcars.com/opel-astra/caravan-14-16v-top-100095316.html

ad. P307: našel jsem tento: http://www.tipcars.com/peugeot-307/14i-break85tkmdigiklima-15413553.html

Astra a 307 mají sice slabší motor, než jsem původně psal (1.4 vs 1.6). Je pravda, že přednostňuju motor 1.6, ale zas tolik na tom nelpím. Pokud by se našlo kvalitní auto s 1.4 motorem, žádný problém. Auto beru jako spotřební materiál. Samozřejmě se o vůz starám, ale že bych byl kdovíjaký "blázen" to zase ne. Jde mně hlavně o spolehlivost a co se týká vnitřní výbavy je jedinou podmínkou klimatizace, plusem pak okna v elektrice a rádio s CD....
reagovat
radim_jicinsky
počet příspěvků6
datum registrace26.02.2014
Středa 05.03.2014 11:38, RE: Mazda 6
zeneva napsal:
daji se sehnat kousky okolo 10 let za tyto penize. a je to lepsi svezeni nez v nizsi stredni tride. spotreba u 2,0 bude o litr vyssi nez u 1,6, ale pri vasem najezdu to nebude tak velky rozdil


Díky za tip. Přiznávám že zatím projíždím jen webovou inzerci a zde jsem bohužel Mazdu 6 v mé cenové relaci nenašel. Snad jen zde:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/6/15032016?goFrom=list
Sice rok výroby 2003, ale na fotkách vypadá dobře (i když fotky samozřejmě nepokládám za "bernou minci)....
reagovat
Čendoslav
počet příspěvků3
datum registrace05.03.2014
Středa 05.03.2014 11:56, Lacetti
Mám Lacetti SW 1.6, toho času najeto 226.000 km...spolehlivost je řekl bych na úrovni jiných aut - pokud nezanedbáte údržbu, tak slouží dobře...pár poznámek v rychlosti:
- konstrukce je jednoduchá, výhodou je absence konstrukčních vad, auto neobsahuje žádná kurvítka
- oceňuji velmi prostorný interiér, daní za to je menší kufr (400 litrů + mezipodlaha), dno kufru je v rovině s nakládací hranou
- svou charakteristikou není vhodné pro dynamickou jízdu a blbnutí, motor má velkou setrvačnost (bůhvíjak se nežene do otáček, po puštění plynu otáčky docela pomalu padají), navíc řazení má dost dlouhé dráhy a nemá rádo zběsilé kvedlání. Při běžné jízdě to nevadí.
- výhoda do města je dobrý rejd, potěší při parkování
- nízká cena, koupíte za stejné peníze mladší a méně ojeté auto než u jiné značky...na druhou stranu až se toho budete chtít zbavit, moc peněz nedostanete
- prakticky se nekrade, maximálně se stane obětí vandalismu
- ceny některých náhradních dílů jsou poměrně vysoké - nic extrémního, ale nepotěší to
- papírová kombinovaná spotřeba 7,8 plusmínus odpovídá realitě, reálně se pohybuje od 6 litrů při klidné jízdě po okresce po 10 litrů při poskakování centrem města
- nevýhodou jsou dost krátké kvalty, při 130 kmh to úplně zbytečně točí 4000 otáček
- pneu mají stupidní rozměr 195/55 R15, takže malý výběr a vysoká cena pneu...možno jezdit na rozumnějších 195/60 R15, ovšem tento rozměr není v TP

Celkově můžu říct že koupě auta nelituju, klidně bych si ho koupil zas. Zvlášť za ty prachy.
reagovat
radim_jicinsky
počet příspěvků6
datum registrace26.02.2014
Středa 05.03.2014 13:18, RE: Lacetti
Čendoslav napsal:
Mám Lacetti SW 1.6, toho času najeto 226.000 km...spolehlivost je řekl bych na úrovni jiných aut - pokud nezanedbáte údržbu, tak slouží dobře...pár poznámek v rychlosti:- konstrukce je jednoduchá, výhodou je absence konstrukčních vad, auto neobsahuje žádná kurvítka- oceňuji velmi prostorný interiér, daní za to je menší kufr (400 litrů + mezipodlaha), dno kufru je v rovině s nakládací hranou- svou charakteristikou není vhodné pro dynamickou jízdu a blbnutí, motor má velkou setrvačnost (bůhvíjak se nežene do otáček, po puštění plynu otáčky docela pomalu padají), navíc řazení má dost dlouhé dráhy a nemá rádo zběsilé kvedlání. Při běžné jízdě to nevadí.- výhoda do města je dobrý rejd, potěší při parkování- nízká cena, koupíte za stejné peníze mladší a méně ojeté auto než u jiné značky...na druhou stranu až se toho budete chtít zbavit, moc peněz nedostanete- prakticky se nekrade, maximálně se stane obětí vandalismu- ceny některých náhradních dílů jsou poměrně vysoké - nic extrémního, ale nepotěší to- papírová kombinovaná spotřeba 7,8 plusmínus odpovídá realitě, reálně se pohybuje od 6 litrů při klidné jízdě po okresce po 10 litrů při poskakování centrem města- nevýhodou jsou dost krátké kvalty, při 130 kmh to úplně zbytečně točí 4000 otáček- pneu mají stupidní rozměr 195/55 R15, takže malý výběr a vysoká cena pneu...možno jezdit na rozumnějších 195/60 R15, ovšem tento rozměr není v TPCelkově můžu říct že koupě auta nelituju, klidně bych si ho koupil zas. Zvlášť za ty prachy.


Díky za info....
reagovat
Armiga
počet příspěvků1
datum registrace05.03.2014
Středa 05.03.2014 13:19, RE: Prosím o radu - jaké kombi do cca 90000
radim_jicinsky napsal:
Ahoj,prosím zkušené o radu, hledám spolehlivé rodinné auto. Chtěl bych koupit kombi v benzínu (ideálně 1,6), cca do 90000 korun. Stáří max. 9 let. Ročně najezdím kolem 8000 km, z toho 70% jízdy v městském provozu a kratší vzdálenosti.Zde na tipcars jsem našel Chevrolet Lacetti, Renault Megane, Peugeot 307, Opel Astra. V krajním případě i Focuse (ale ten se mně prostě nelíbí vzhledově - možná mě někdo odsoudíte, že si vybírám auto podle vzhledu. Vzhled auta u mně není na prvním místě, ale je taky důležitý Přece nebudu kupovat něco, co se mně nelíbí). Nebo klidně i nějaké MPV s podobnou cenou a motorizací (Meriva, Xsara Picasso, Scénic).....Díky za rady


Dobrý den,
podle mého názoru jste příliš fixován na cenu a rok výroby. Při vašem ročním nájezdu by bylo dobré se zaměřit spíš na předchozího majitele a technický stav vozu. Přeji šťastnou ruku při výběru.
reagovat
BMW528i
počet příspěvků372
datum registrace07.01.2013
Středa 05.03.2014 13:42, mazda fiat stilo
Dobrý den,
doporučuji zahrnou již výše zmíněnou Mazdu 6 1,8i nebo 2,0i, jen pozor na korozi prahů a zadních lemů. jinak je auto spolehlivé a nabízí za přijatelné ceny dobré svezení.
Další zajímavou volbou je nedoceněný Fiat Stilo1,6i nebo 1,8i auto nemá žádné velké slabiny, je vybavené, kvalitně zpracované a levné. navíc má dobrou antikorozní ochranu.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Středa 05.03.2014 14:51, Chce to dobrou ruku při výběru
Hlavně nevybírejte podle Internetu a zajděte se do bazarů na některá ta auta podívat, projet se v nich apod. Internet je liška podšitá.
reagovat
radim_jicinsky
počet příspěvků6
datum registrace26.02.2014
Středa 05.03.2014 15:56, RE: Chce to dobrou ruku při výběru
brin napsal:
Hlavně nevybírejte podle Internetu a zajděte se do bazarů na některá ta auta podívat, projet se v nich apod. Internet je děvka prolhaná.


Tak to je jasný. Internet je takový první oťukávání. Až se pro nějaký auto rozhodnu, určitě ho nebudu kupovat jen podle fotek na webu......
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.