0
zpět
 

diskuze k tématu: Potřebuji poradit při výběru auta

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, japonská vozidla, ostatní, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 28.06.2015 11:22, Potřebuji poradit při výběru auta
Dobrý den,
Jmenuji se Bronislav Vojtíšek a chtěl bych poradit při výběru vozu , protože se nemohu už rok rozhodnout.
Studuji vaše recenze a chtěl bych vás moc pochválit za super objektivní články které zde čtu.
Takže moje dilema je Toyota Avensis r.v 2012,Toyota Auris a Volvo V 40 nebo V 60.
Potřebuji opravdu moc poradit.
Měl jsem Toyotu Carinu dvoulitr benzín v plné výbavě a nemohu říct žádné špatné slovo než super spolehlivé a nenáročné auto.
Teda až na to že mě ho ukradli nj .
Pracuji v Belgii a to je cesta když jedu za rodinou 1330km tam a to stejné zpět. V místě kde pracuji a bydlím dojíždím každý den do práce 7km a zpět tj 14km.
Jaké auto mě doporučíte a hlavně motor to mě zajímá nejvíce.
Nevím jak jsou na tom naftové motory na krátké trasy s benzínem si myslím nebude problém když to bude Flexi-fuel.
Opravdu nevím a moc vás prosím o radu .
Děkuji za váš čas a odpověď.
Váš věrný čtenář a motorista Broněk Vojtíšek
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 28.06.2015 11:54, auris
doporučil bych Vám Auris sporst jestli potřebujete kombi tak pak bude ideální volbou.
Ovšem minimálně v 1,6ce...
Přeci jen máte kratší denní nájezd a jednou ročně se ten větší v pohodě absolvovat dá.

http://auto.idnes.cz/test-toyota-auris-03f-/auto_testy.aspx?c=A130211_225333_auto_testy_fdv
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pondělí 29.06.2015 00:33, Auris nebo Corolla
Aurise 1,6 doma máme 8 měsíců. Používám ho na krátké trasy, 2x denně 20-30 km s průměrnou spotřebou 6,2 http://www.spritmonitor.de/en/detail/661181.html Jsem s ním spokojený, je slušně odhlučněný a přejezd děr na silnici se v interiéru moc neprojevuje. Výbavu má za peníze co stál celkem slušnou. Pokud vám nevadí sedan, tak zvažte Corollu. Měla by být velikostí něco mezi Aurisem a Avensisem a přitom je podobně drahá jako Auris. Pokud ale jezdíte těch 1330 km často, tak by o třídu větší Avensis mohla být lepší volba.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 29.06.2015 10:09, RE: Potřebuji poradit při výběru auta
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, Jmenuji se Bronislav Vojtíšek a chtěl bych poradit při výběru vozu , protože se nemohu už rok rozhodnout. Studuji vaše recenze a chtěl bych vás moc pochválit za super objektivní články které zde čtu. Takže moje dilema je Toyota Avensis r.v 2012,Toyota Auris a Volvo V 40 nebo V 60. Potřebuji opravdu moc poradit. Měl jsem Toyotu Carinu dvoulitr benzín v plné výbavě a nemohu říct žádné špatné slovo než super spolehlivé a nenáročné auto. Teda až na to že mě ho ukradli nj . Pracuji v Belgii a to je cesta když jedu za rodinou 1330km tam a to stejné zpět. V místě kde pracuji a bydlím dojíždím každý den do práce 7km a zpět tj 14km. Jaké auto mě doporučíte a hlavně motor to mě zajímá nejvíce. Nevím jak jsou na tom naftové motory na krátké trasy s benzínem si myslím nebude problém když to bude Flexi-fuel. Opravdu nevím a moc vás prosím o radu . Děkuji za váš čas a odpověď. Váš věrný čtenář a motorista Broněk Vojtíšek


Dobrý den, děkujeme za Vaše kladné hodnocení našich článků. Chcete-li přispět k obsahu webu TipCars, prosím napište recenzi na Váš předchozí vůz Toyota Carina: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Přeji šťastnou ruku při výběru Vašeho nového vozu. Krásný den. D. Pravdová
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 29.06.2015 16:07, RE: Auris nebo Corolla
Petr S napsal:
Aurise 1,6 doma máme 8 měsíců. Používám ho na krátké trasy, 2x denně 20-30 km s průměrnou spotřebou 6,2 http://www.spritmonitor.de/en/detail/661181.html Jsem s ním spokojený, je slušně odhlučněný a přejezd děr na silnici se v interiéru moc neprojevuje. Výbavu má za peníze co stál celkem slušnou. Pokud vám nevadí sedan, tak zvažte Corollu. Měla by být velikostí něco mezi Aurisem a Avensisem a přitom je podobně drahá jako Auris. Pokud ale jezdíte těch 1330 km často, tak by o třídu větší Avensis mohla být lepší volba.


Dobrý den,
ohodnoťte prosím zkušenosti s vaším autem http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost

reagovat
brunek
počet příspěvků1
datum registrace29.06.2015
Pondělí 29.06.2015 19:30, Chtěl bych poděkovat ale jěště se zeptat
Domů jezdím tak šestkrát do roka.Tak teď babo raď.Plus ten denní nájezd 14 km do práce.Naftu nebo benzín????Toyotu Avensis nebo Volvo V 60????
Díky a nezlob te se je to pro mě opravdu dilema
Broněk
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Pondělí 29.06.2015 20:11, RE: Chtěl bych poděkovat ale jěště se zeptat
brunek napsal:
Domů jezdím tak šestkrát do roka.Tak teď babo raď.Plus ten denní nájezd 14 km do práce.Naftu nebo benzín????Toyotu Avensis nebo Volvo V 60????Díky a nezlob te se je to pro mě opravdu dilema Broněk


nafta ze zahřeje tak po 15km (tedy olej v motoru nikoliv voda v chladiči na displeji),a až po té začne být naftový motor účinný...Bohužel většina lidí si s vidinou úspory kupuje naftové motory a pak s nimi pouze rozváží děti po městě...
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pondělí 29.06.2015 22:27, RE: Chtěl bych poděkovat ale jěště se zeptat
brunek napsal:
Domů jezdím tak šestkrát do roka.Tak teď babo raď.Plus ten denní nájezd 14 km do práce.Naftu nebo benzín????Toyotu Avensis nebo Volvo V 60????Díky a nezlob te se je to pro mě opravdu dilema Broněk


Tzn. jezdíte do 20 tisíc km ročně? Na to bych si naftu nekupoval, zvlášť když máte spoustu krátkých jízd. Volva neznám. Sám bych na vašem místě šel asi buď do Avensisu (když máte s Carinou dobrou zkušennost), případně do současné Corolly. Ta má rozvor stejný jako Avensis 2700 mm, je delší i širší než Auris kombi. A je přitom nová o 10 tisíc levnější.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 01.07.2015 22:34, RE:
Dobrý den. Na kratší vzdálenosti se hodí spíše benzínový motor. Pokud chcete zůstat věrný značce Toyota, s Avensisem byste neměl šlápnout vedle. Taktéž Volvo V60 bude dobrou volbou, jeho benzínové turbomotory jsou velmi spolehlivé.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Čtvrtek 02.07.2015 19:44, RE:
Karel - TipCars.com napsal:
Dobrý den. Na kratší vzdálenosti se hodí spíše benzínový motor. Pokud chcete zůstat věrný značce Toyota, s Avensisem byste neměl šlápnout vedle. Taktéž Volvo V60 bude dobrou volbou, jeho benzínové turbomotory jsou velmi spolehlivé.


díval jste se někdy na nabídku Avensisu na trhu? benzínových je jak šafránu...bohužel
reagovat
kristian2
počet příspěvků272
datum registrace31.03.2015
Čtvrtek 02.07.2015 21:32, RE: Chtěl bych poděkovat ale jěště se zeptat
brunek napsal:
Domů jezdím tak šestkrát do roka.Tak teď babo raď.Plus ten denní nájezd 14 km do práce.Naftu nebo benzín????Toyotu Avensis nebo Volvo V 60????Díky a nezlob te se je to pro mě opravdu dilema Broněk


tak zamě by to vyhrál avensis pravděpodobně benzín 2,4 .V60 se mi vzhledově moc líbí ale je to pro mě malé auto
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.