0
zpět
 

diskuze k tématu: Podvod s ojetymi vozy

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, automobilky, japonská vozidla
Puppy1
počet příspěvků6
datum registrace17.08.2017
Čtvrtek 17.08.2017 07:01, Podvod s ojetymi vozy
Dobry den, bohuzel se mi stala takova osemetna vec. Nedavno jsem udelala ridicak a tak, ze si poridim auto. Tak znamy mi nabidl Mazdu premacy 2002, vypadala na sve stari velice zachovale, az na nejake male praskliny. Bohuzel jsem hloupa a hned koupila a sla i hned prihlasit na sebe (Byl pouze zprostredkovatel, vlastnik byl uplne nekdo jiny, od koho mel plnou moc). Po 3dnech jsem zajela ke znamemu do autoservisu, jelikoz pri druhe jizde zacalo auto piskat. Tak pro jistotu. Ale bohuzel zjistil strasne veci. A to, ze auto se vylozene rozpada a oprava by vysla tak na 100tis. a ne vse by se dalo opravit (bal se i vzit auto na zvedak, aby se na nej nepropadla podlaha), pri prodeji mi ten znamy rikal, jak dal vse opravit a ze je auto tak na 5let bez insvetic. V kupni smlouve mam napsane, ze jsem seznamena o opotrebeni auta a jeho stari. A hlavne kupni smlouva ani neni psana na nej, ale na jeho otce. Doted se mi neozval. Chci to zkusit po dobrem a popripade, kdyz se bude cukat, zajit s tim klidne az k soudu. Ale rada bych nejprve zjistila jestli mam nejake sance, jak uspet. A jak popripade resit...
Bohuzel jsem se docetla na internetu po vlozeni jmena uvedeneho na kupni smlouve, ze nejsem jedina, kdo takhle naletel

Dekuji za jakekoliv komentare a rady
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Čtvrtek 17.08.2017 09:02, xxxxxxxxx
Pokud máte napsáno, v kupní smlouvě, že jste seznámena s opotřebením, stářím a najetými kilometry, nic s tím neuděláte. Proč jste před koupí nezajela na značkový servis ? Já to dělám vždy. Většinou řeknu, že se 1-2 tisíce vyhodil. Ale už mi také zachránili zadek. Mě by varovalo, proč auto neprodává přímí majitel.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Čtvrtek 17.08.2017 09:18, RE:
Ty jo, když tomu nerozumím, tak vezmu automechanika. A známý asi není dobrý známý, ale pěkný hajzl. Nicméně pokud to máte ve smlouvě jak píšete, tak s tím neuděláte nic a tu popelnici raději odvezte do šrotu, protože jestli je to tak shnilé, tak to bude o život.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 17.08.2017 09:42, Právník
Tonoucí se stébla trávy chytá, tak zkuste se ještě poradit s šikovným právníkem, možná něco vymyslí. Ano bude to něco stát, ale to se můžete dohodnout předem, hodina poradenství, Vás zase nezrujnuje.
Už se mi to párkrát hodilo, sice ne přímo u koupě vozu....
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Čtvrtek 17.08.2017 10:00, smlouva
Vzhledem k tomu, že jste podepsala smlouvu včetně klauzule "seznámena se stavem" a zjištěné vady zjevně nejsou skryté (skrytou vadu nelze odhalit při vynaložení přiměřeného úsilí), máte jedinou možnost. Navštívit právníka se všemi papíry (smlouvou, zmíněnou plnou mocí, atd.) a hledat "papírový" důvod pro neplatnost smlouvy (chybné datum, neověřené podpisy, atd.). Pokud se nezadaří, máte smůlu a drahé ponaučení do budoucna, že když něčemu nerozumím, vezmu si na pomoc odborníka.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 17.08.2017 10:13, ..... ..... .... ..... .
Koroze neni skryta vada, takze s reklamaci neuspejete. Je to bohuzel vase chyba ze jste si auto pri koupi neprohledla nebo nenechala prohlednout. Tyhle stare mazdy jsou shnile vsechny, to vi kazdy kdo se v oboru pohybuje.

Jakekoli soudy a pravnici jen prohloubi vasi ztratu penez a casu.

Mazda Premacy se prodava za ceny okolo 30-50 tis. takze to se proste nevyplati se v tom dale angazovat.

Ja bych auto dojezdil do konce platnosti stk a pak zlikvidoval.

Je to zkusenost a za tu se plati, priste budete chytrejsi a vezmete si s sebou mechanika ktery se vyzna nebo zajedete do servisu.
reagovat
Puppy1
počet příspěvků6
datum registrace17.08.2017
Čtvrtek 17.08.2017 10:29, Podvody s ojetymi auty
Ja vim, ze jsem hloupa, nikdo neni tak nastvanej jak ja, ja chtela rady, ne, aby jste me tu "soudili"... urcite nejsem prvni ani posledni, kdo naletel, bohuzel... Chybama se clovek uci... jen jsem chtela znat sve moznosti... jeste jsem zapomnela dodat, ze mam kamerovy zaznam o prodeji... a jeste STK byla delana pred pul rokem, a je hloupost, ze by to takhle zhnisalo az ted, coz by se taky dalo uderit na ten autoservis, ktery toto auto pustil, nebo ne?
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 17.08.2017 10:41, .... .... .... v...
ja vas nesoudim, sam jsem udelal vetsi boty, jen rikam ze je potreba se z toho poucit a jit dal, tady neni sance na uspech jen do toho zahucite mnohem za vic penez a to se u auta za dva platy proste nevyplati
reagovat
Puppy1
počet příspěvků6
datum registrace17.08.2017
Čtvrtek 17.08.2017 10:43, Podvody s ojetymi auty
Jo kazdy udela chybu... hold to stoji, tak akorat penize... ja pockam, treba to pujde po dobrym.. a pokud ne, tak mu chci aspon necim zavarit..treba se zalekne, nebo to ma osefovany.. uvidim
Humusus: to nebylo na vas, ale na ty prvni komentare
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 17.08.2017 10:58, .... .... .... ... ....
to neni spatny napad, co jsem pochopil tak to bude nejaky prekupnicek, neco si prihodi a kdyz je smlouva na puvodniho majitele tak z toho asi neplati dane..... s tou kartou se uz da neco uhrat
reagovat
Puppy1
počet příspěvků6
datum registrace17.08.2017
Čtvrtek 17.08.2017 11:08, Podvody z ojetymi auty
Jojo presne, nasla jsem si jeho jmeno na Fb, a vybehla tam i stranka, bohuzel az pozde... chci pockat, a popripade najit nejaky paky, abych s nima mohla na nej vydedukovat... shanim ruzne informace, jelikoz nejsem prvni, koho podvedl... akorat to byli cizu lide... nechapu proc to udelal u me, kdyz ho znam pres 3roky, znam jeho rodinu a vim, kde bydli a ke me do prace chodi 3krat denne
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 17.08.2017 11:41, .... .... .... . . ......
ze prodava vraky urady zajimat nebude, to delaj bazaristi taky a maji to smuvne osetrene tak ze stim pak jiz nic nenadelate, ale pokud obchoduje nacerno a neodvadi z toho dan, to je naopak bude zajimat moc
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Čtvrtek 17.08.2017 14:49, xxxxxx xxxxxxx xxxxxx
Ještě mě napadlo, pokud je to auto, natolik sežrané, legálně nemohlo projít STK !! Překupníkovy napsat doporučený dopis, o odstoupení od smlouvy, vrácení peněz a auta, nebo si necháte udělat na jiném STK, čistou kontrolu. A se všemi následky. STK, kde to auto prošlo, nebude mít zájem o potíže !! Větší váhu, by měl dopis od právníka. Najdeš cestu ?
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Čtvrtek 17.08.2017 15:23, RE: xxxxxx xxxxxxx xxxxxx
gepardo napsal:
Ještě mě napadlo, pokud je to auto, natolik sežrané, legálně nemohlo projít STK !! Překupníkovy napsat doporučený dopis, o odstoupení od smlouvy, vrácení peněz a auta, nebo si necháte udělat na jiném STK, čistou kontrolu. A se všemi následky. STK, kde to auto prošlo, nebude mít zájem o potíže !! Větší váhu, by měl dopis od právníka. Najdeš cestu ?


To mě taky napadlo s tím STK, pak se v tom sveze více lidí a už nepůjde jen o něho a ti z toho původního STK by na něj mohli tlačit, aby to nějak uhrál-odkoupil zpět, protože z toho by mohl být pro tu danou stanici velký problém. A klidně bych si jel udělat tu kontrolu přímo tam, jak se k tomu postaví...
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Čtvrtek 17.08.2017 17:05, RE: xxxxxx xxxxxxx xxxxxx
driver111 napsal:
gepardo napsal:
Ještě mě napadlo, pokud je to auto, natolik sežrané, legálně nemohlo projít STK !! Překupníkovy napsat doporučený dopis, o odstoupení od smlouvy, vrácení peněz a auta, nebo si necháte udělat na jiném STK, čistou kontrolu. A se všemi následky. STK, kde to auto prošlo, nebude mít zájem o potíže !! Větší váhu, by měl dopis od právníka. Najdeš cestu ?
To mě taky napadlo s tím STK, pak se v tom sveze více lidí a už nepůjde jen o něho a ti z toho původního STK by na něj mohli tlačit, aby to nějak uhrál-odkoupil zpět, protože z toho by mohl být pro tu danou stanici velký problém. A klidně bych si jel udělat tu kontrolu přímo tam, jak se k tomu postaví...

na STK se k tomu postaví s úplným klidem. "Pane to, že jste z toho auta udělal za 9 měsíců provozu vrak už není náš problém"
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Čtvrtek 17.08.2017 17:06, xxxxx xxxxxx xxxxxx
Na původní STK projde, pak stejně pojede jinam. To bych neřešil !!
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Čtvrtek 17.08.2017 17:12, PatM
STK byla dělána před půl rokem ! To je 6 měsíců ! Tak co sem pleteš 9 měsíců Čti si ty články pořádně !!!!
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Čtvrtek 17.08.2017 18:57, xxx
Puppy1 napsal:
vsimla jsem si, ze auto ma delanou novou technickou (11/2016), pritom auto podle slov mechanika, se hodi maximalne tak do srotu,


Jestli je od listopadu do srpna půl roku tak to pak joo
reagovat
finding
počet příspěvků114
datum registrace09.12.2012
Čtvrtek 17.08.2017 19:08, odstoupení
hele zajdi za advokátem, ve smlouvě může bejt napsaný co chce, ale pokud je cena nepřiměřená stavu můžeš odstoupit. stejně tak pokud má věc takový vady, že kdyby o nich kupující věděl, tak by smlouvu neuzavřel...

rozpoznáš vady zjevný na to se odpovědnost za vady neukecá, ale pokud tam jsou vady i skrytý je tu šance na slevu nebo odstoupení....možnosti jsou velmi široký
reagovat
mykovec
počet příspěvků33
datum registrace13.12.2008
Čtvrtek 17.08.2017 20:07, Odkud jste?
Opravit lze skoro vše, ale stojí to, pravda, nějaké peníze. Co mechanik, to názor. Co jeden pošle na šroťák, jiný nechá zavařit. Nechat prohlédnout šikovným karosářem, vyvařit lze skoro vše. Jestli je v pořádku motor (tlaky, nekouří, nebere olej), převodovka (bezproblémové řazení) a nevybydlený interiér, možná se vyplatí pár tisíc investovat.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.