0
zpět
 

diskuze k tématu: Po nastartování nejde zařadit

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, italská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.08.2015 15:05, Po nastartování nejde zařadit

vozidlo: Fiat Bravo 1.2 16V
rok výroby: 1999
palivo: benzin
výkon v kW: 60
kód motoru: 182

popis závady: Dobrý den, mám problém se svým vozem při nastartování nejde zařadit žádný rychlostní stupeň. Když není auto nastartované všechny rychlosti jdou lehce zařadit ale po nastartování nic.. Zajímavé je že, když jsem tam dostal aspoň jedničku spojka normálně brala a vypínala ale jak jsem vyřadil opět ta samá písnička. Nejde nic zařadit. Nevím si rady ale s tak starým autem už se mi nechce hradit nákladné součástky. Proto se prvně ptám Vás co by to mohlo být a jestli je tento problém finančně dostupný. Předem Děkuji.

S pozdravem Frejlich

kód chyby určené na diagnostice: -

typ diagnostického přístroje: -

kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Pondělí 17.08.2015 15:38, RE: Po nastartování nejde zařadit
nepřihlášený uživatel napsal:
vozidlo: Fiat Bravo 1.2 16Vrok výroby: 1999palivo: benzinvýkon v kW: 60kód motoru: 182popis závady: Dobrý den, mám problém se svým vozem při nastartování nejde zařadit žádný rychlostní stupeň. Když není auto nastartované všechny rychlosti jdou lehce zařadit ale po nastartování nic.. Zajímavé je že, když jsem tam dostal aspoň jedničku spojka normálně brala a vypínala ale jak jsem vyřadil opět ta samá písnička. Nejde nic zařadit. Nevím si rady ale s tak starým autem už se mi nechce hradit nákladné součástky. Proto se prvně ptám Vás co by to mohlo být a jestli je tento problém finančně dostupný. Předem Děkuji.S pozdravem Frejlichkód chyby určené na diagnostice: -typ diagnostického přístroje: -kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -


Mnohdy stačí řazení seřídit popřípadě vyměnit převodový olej. Oboje jsou to nenákladné úkony.
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Pondělí 17.08.2015 19:26, spojka
spojka v hajzlu
reagovat
revis
počet příspěvků7
datum registrace02.10.2008
Úterý 18.08.2015 19:58, Nejde zařadit
Brzdová kapalina v nádržce je ? Jestli ne, teče pomocný spojkový válec
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Středa 19.08.2015 07:11, ovládání
Viděl bych to na závadu v okruhu hydraulického ovládání spojky. Oprava není drahá. Podívejte se na množství brzdové kapaliny v nádržce, případně ji dolijte a potom zkuste zařadit jako u nesynchronizované převodovky s dvojitým vyšlápnutím spojky. Pokud zařadit půjde, je to na 90% ovládací systém spojky.
reagovat
Miroslavoj
počet příspěvků3
datum registrace20.08.2015
Čtvrtek 20.08.2015 15:01, RE: Po nastartování nejde zařadit
nepřihlášený uživatel napsal:
vozidlo: Fiat Bravo 1.2 16Vrok výroby: 1999palivo: benzinvýkon v kW: 60kód motoru: 182popis závady: Dobrý den, mám problém se svým vozem při nastartování nejde zařadit žádný rychlostní stupeň. Když není auto nastartované všechny rychlosti jdou lehce zařadit ale po nastartování nic.. Zajímavé je že, když jsem tam dostal aspoň jedničku spojka normálně brala a vypínala ale jak jsem vyřadil opět ta samá písnička. Nejde nic zařadit. Nevím si rady ale s tak starým autem už se mi nechce hradit nákladné součástky. Proto se prvně ptám Vás co by to mohlo být a jestli je tento problém finančně dostupný. Předem Děkuji.S pozdravem Frejlichkód chyby určené na diagnostice: -typ diagnostického přístroje: -kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -


Brácha měl to samé a v servisu mu řekli, že je tam prasklá jakási planžeta, nebo co. Oprava stála cca 1200, takže to nejhorší bylo auto do toho servisu dostat.
reagovat
sisonak
počet příspěvků1
datum registrace24.07.2018
Úterý 24.07.2018 06:24, RE: RE: Po nastartování nejde zařadit
citace:
reakce na: Miroslavoj, 20.08.2015 15:01 (Brácha měl to samé a v servisu ...)


ja mam 3 dni to iste,uz som vymenil olej a odvzdusnil spojku a nic,spojka je ok ,nechapem to
,poradte mi niekto, mam audi a3
reagovat
Bara032
počet příspěvků1
datum registrace17.03.2020
Úterý 17.03.2020 15:34, Řazení
Dobry den dnes jsem jela z autem na tri mista vse vpohode az u posledniho jiz jsem neodjela uz jsem nemohla radit zadnou rychlost radici paka je uplne volna jako kdyby byla z hadru.Znami mi rekl ze njaka pruznia nebo lanko a i ten z toho odtahu to rikal tak snad jo.Muzete mi poradit co by to mohlo byt a zda to je drahe.Dekuji Daewo Matiz
reagovat
rejdic.25
počet příspěvků109
datum registrace20.08.2013
Úterý 17.03.2020 18:42, RE: Řazení
citace:
reakce na: Bara032, 17.03.2020 15:34 (Dobry den dnes jsem jela z aut ...)


Od monitoru je těžké radit,může být jakkoliv vadný lanovod,nebo něco prasklého u mechanismu řadící páky,nebo mechnická závada v převodovce.Podle popisu závady to odhaduji na problém s lanovodem ,ale říct konkrétně co a kolik to bude stát ,tak na to je potřeba mít k dispozici věšteckou kouli
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 18.03.2020 07:29, RE: Řazení
citace:
reakce na: Bara032, 17.03.2020 15:34 (Dobry den dnes jsem jela z aut ...)


Možná jen vyskočila kulisa řazení, možná praskl lanovod. Tohle asi nelze od monitoru diagnostikovat. Může to být problém, který je otázkou opravy za 10 minut a stokorunu. Ale nemusí. A popravdě zrovna u matize bych místo oprav za tisíce raději hledal jiné, bezpečnější auto.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.