0
zpět
 

diskuze k tématu: Peugeot 5008 vs Ford S-Max

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
Jirka_78
počet příspěvků14
datum registrace14.08.2014
Pondělí 13.10.2014 15:16, Peugeot 5008 vs Ford S-Max
Dobrý den,
rád bych požádal o radu ohledně koupě ojetého MPV pro rodinu, chci něco spolehlivého a velkého, aby se odvezli 3 děti, kočár a další věci.., stačí 5 míst.. Rozhoduji se mezi Peugeotem 5008 , motor bud 1,6THP a nebo 2.0HDi s automatickou převodovkou a mezi S-maxem 2,3 benzin s automatem. Nejprve jsem byl rozhodnut pro S-Max (mám požadavek na automatickou převodovku) a protože ročně najedu 10-12 tis km, většinou kratší cesty zvolil jsem sice archaický, ale prý velice spolehlivý motor 2,3 přesto, že má hodně vysokou spotřebu. Pro Ford mluví lepší jízdní vlastnosti, ale koukal jsem na ceny u Peugeotu a za stejné peníze (cca 300tis) se dá zakoupit asi o dva, tři roky mladší Peugeot 5008 ( ročník 2011/2012) taktéž s automatickou převodovkou. Četl jsem spoustu recenzí a lidé radí , že PSA má výborné motory HDi a není potřeba se jich bát, na rozdíl od Fordovských TDCi ? Máte někdo zkušenost a můžete porovnat ? Jak si stojí ceny dílů, jsou s těmito motory problémy ? Vstřiky, turbo,FAP, dvouhmotový setrvačník atd ? Jak je to s životností atd. ? Jak jsou na tom automatické převodovky Ford (Aisin) vs Peugeot ( nedopátral jsem se co tam dávají za převodovku, pouze vím že u 1,6THP se dává 2Tronic ( což předpokládám bude něco jako DSG nebo Powershift-klasická dvouspojka). Můžete doporučit jaký vůz je lepší koupě a proč ? Kde mě čekají vetší servisní náklady , dražší díly a častější návštěvy servisu ? V případě peugeotu, radši jít do benzinu 1,6 THP s automatem nebo do naftaku 2,0HDi ? Jak jsou na tom tato auta v porovnání s Mazdou 5, 2.0 benzin s automatem ?
Předem děkuji za veškeré rady a zkušenosti
Jirka
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 16.10.2014 23:30, re:
Dobrý den. Při Vašem ročním nájezdu je racionálnější volbou benzínový motor. Jednotku 1.6 THP v Peugeotu 5008 Vám ale kvůli řadě problémů doporučit nemohu. Diesely HDi jsou naopak povedené, nicméně doba poruchových jednotek TDCi od Fordu je už pryč (na jejich vývoji spolupracoval s Peugeotem). Benzínový motor o objemu 2.3 u Fordu S-Max je naopak velmi spolehlivý a jeho jedinou slabou stránkou je vyšší spotřeba paliva. Při správném zacházení a údržbě by neměl být problém ani s automatickou převodovkou. Celkově má Ford jedny z nejnižších cen servisních prací a náhradních dílů.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Sobota 18.10.2014 14:55, RE: re:
Karel - TipCars.com napsal:
Dobrý den. Při Vašem ročním nájezdu je racionálnější volbou benzínový motor. Jednotku 1.6 THP v Peugeotu 5008 Vám ale kvůli řadě problémů doporučit nemohu. Diesely HDi jsou naopak povedené, nicméně doba poruchových jednotek TDCi od Fordu je už pryč (na jejich vývoji spolupracoval s Peugeotem). Benzínový motor o objemu 2.3 u Fordu S-Max je naopak velmi spolehlivý a jeho jedinou slabou stránkou je vyšší spotřeba paliva. Při správném zacházení a údržbě by neměl být problém ani s automatickou převodovkou. Celkově má Ford jedny z nejnižších cen servisních prací a náhradních dílů.


Motor ford 2,3 litru má v S-maxu podstatnější nedostatek než je vyšší spotřeba - prakticky se nedá koupit. Nedávno jsem tady o něm vedl diskusi se Zdeny60, kdy jsem je zkusil hledal - v celé Evropě (!!) jsem objevil cca 10 kusů. To je výběr, že by jeden zaplakal.
A koupit 5008 s 1,6 THP je hloupost, ten motor je problémový až hrůza.
reagovat
Jirka_78
počet příspěvků14
datum registrace14.08.2014
Neděle 19.10.2014 12:40, Motor u peugeotu ?
Dobrý den, děkuji za odpovědi . Máte pravdu, že S-Max s motorem 2,3litru se shání velice špatně. Přesto že se chci dieslu vyhnout, pokud bych nakonec uvažoval o tom Peugeotu 5008, který motor zvolit ? Předpokládám že by měl být lepší 2.0HDi, už proto že se k němu montuje klasická automatická převodovka -hydrodynamický měnič. Co jsem se dočetl tak do 1,6HDi s dává dvou spojka ? Máte někdo praktickou zkušenost s motorem 2,0HDi, co se kazí, a na co si dát při koupi pozor ? Pro Peugeot u mě hovoří cena, v ceně do 300tis koupím s maxe 2,3 z roku 2008, peugeota 2011-2012 a 4 roky rozdíl mi už přijde dost .
Předem dík za každou radu.
Jirka
reagovat
Corlis
počet příspěvků135
datum registrace14.03.2007
Čtvrtek 23.10.2014 12:48, RE: Motor u peugeotu ?
Jirka_78 napsal:
Dobrý den, děkuji za odpovědi . Máte pravdu, že S-Max s motorem 2,3litru se shání velice špatně. Přesto že se chci dieslu vyhnout, pokud bych nakonec uvažoval o tom Peugeotu 5008, který motor zvolit ? Předpokládám že by měl být lepší 2.0HDi, už proto že se k němu montuje klasická automatická převodovka -hydrodynamický měnič. Co jsem se dočetl tak do 1,6HDi s dává dvou spojka ? Máte někdo praktickou zkušenost s motorem 2,0HDi, co se kazí, a na co si dát při koupi pozor ? Pro Peugeot u mě hovoří cena, v ceně do 300tis koupím s maxe 2,3 z roku 2008, peugeota 2011-2012 a 4 roky rozdíl mi už přijde dost . Předem dík za každou radu. Jirka



Citroenak a Pepe mají tuším nájezdy s dvoulitry hdi, snad sem zavítají. Nebál bych se toho, tyto motory jsou kvalitní, jen bych si vyzkoušel jízdu s automatem, někde jsem četl, že jezdí hodně eko a řadí fofrem dolů tak, že to pak v kabině vibruje....
reagovat
Jirka_78
počet příspěvků14
datum registrace14.08.2014
Neděle 09.11.2014 10:30, automatická převodovka u aut
Stále se rozhoduji mezi těmito vozy, dohledal jsem že jak Peugeot tak Ford používají pro mnou zvolenou motorizaci převodovky aisin. Nevíte někdo zda je v obou vozech stejná převodovky nebo pouze stejný výrobce ? Do peugeotu se dává čím dál víc elektronických vychytávek (které asi nevyužiju), zajímá mne jak je to se spolehlivostí ? Nesype se nějak výrazněji elektronika v těchto vozech ? Předem děkuji za vaše zkušenosti.
Jirka
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Neděle 09.11.2014 15:57, peugeot 5008 benzin
Mal som sice jeden 2.0 hdi,ale to bol prvy hdi aky sa vyrabal a Odvtedy sa toho dost zmenilo. Teraz mam 2.0 benzin,a s tym nemam problem. Zial,do peugeota sa uz tento motor nedostal. Ak chcete velmi peugeot 5008, s palivom nemate na vyber. Motor 2.0 hdi je podla skusenosti s fora citroen c5 spolahlivy, ale aj tak je to stale len naftovy motor. Elektriky by som sa nebal, ak nebol havarovany. Ak bol,ruky prec.Pri nizsich najazdoch bude trpiet hlavne dpf. Na vasom mieste by som asi po peugeote prestal patrat. Ak nemate problem z vacsim benzinom,je tu viac dobrych japonskych aut. Klasika toyota verso, ale poobzeral by som sa po mitsubishi grandis, to je velmi pekne a vzacne auto.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Neděle 09.11.2014 22:26, RE: Motor u peugeotu ?
Corlis napsal:
Jirka_78 napsal:
Dobrý den, děkuji za odpovědi . Máte pravdu, že S-Max s motorem 2,3litru se shání velice špatně. Přesto že se chci dieslu vyhnout, pokud bych nakonec uvažoval o tom Peugeotu 5008, který motor zvolit ? Předpokládám že by měl být lepší 2.0HDi, už proto že se k němu montuje klasická automatická převodovka -hydrodynamický měnič. Co jsem se dočetl tak do 1,6HDi s dává dvou spojka ? Máte někdo praktickou zkušenost s motorem 2,0HDi, co se kazí, a na co si dát při koupi pozor ? Pro Peugeot u mě hovoří cena, v ceně do 300tis koupím s maxe 2,3 z roku 2008, peugeota 2011-2012 a 4 roky rozdíl mi už přijde dost . Předem dík za každou radu. Jirka
Citroenak a Pepe mají tuším nájezdy s dvoulitry hdi, snad sem zavítají. Nebál bych se toho, tyto motory jsou kvalitní, jen bych si vyzkoušel jízdu s automatem, někde jsem četl, že jezdí hodně eko a řadí fofrem dolů tak, že to pak v kabině vibruje....


Tak moje zkušenosti s 5008... Půjčenou jsem měl syrovou předváděčku s 2,0 HDI 110kW a manuálem, najeto 300 km, na víkend. Vedoucí prodeje se musel opřít o zeď, když jsem mu jí po víkendu vracel s nájezdem 1.400 km . Spotřeba slušných 6,1 l/100km - na dálnici jsem to nešetřil, po okreskách jezdila zas plně naložená. Řídila se nádherně (na takovou krabici), všude plno místa (kromě prostoru nohou řidiče a spolujezdce, ale je to o zvyku), prostě opravdu rodinný auto. Jelikož se ale očekával prakticky celotýdenní pohyb po městě s víkendovými výlety, do zakoupeného jsem zvolil 1,6 THP 115kW. Za 2 roky ( a 35tkm) se řešil jen hydraulický napínák (chrastil řetěz). Od určitého data by to mělo být vyřešeno, nezjišťoval jsem. Pro sichr jsem koupil Optiway servis, který kryje komplet náklady na servis na 5 let. Poté plánuju prodej, takže se mi další patálie netýkají. Ano, pověst mi při prodeji nepomůže . Takže při nákupu ojetiny bych určitě volil spíš HDi - tam je Pežot paradoxně pevnější v kramflecích oproti benzínu už drahně let. Jak s automatem nevím, to je už otázka pro někoho jiného.
reagovat
Jirka_78
počet příspěvků14
datum registrace14.08.2014
Sobota 22.11.2014 18:01, DPF (FAP) a automatická převodovka
Děkuji za Vaše odpovědi a zkušenosti. Nemáte někdo ještě zkušenost s autem s automatem a DPF (FAP) ?. Vzhledem k tomu že S-Max s motorem 2,3 benzin je téměř nemožné sehnat, možná budu muset sáhnout po motoru 2,0 HDi v Peugeotu nebo případně 2,0TDCi u Fordu. Vím že u aut s automatickou převodovkou Aisin s hydroměničem není dvouhmotový setrvačník. Sháním ale zkušenosti lidí s dieslem s automatem a nájezdem kratších tras. U manuálů je to problém, protože neprobíhá regenerace filtru. Jak moc ale trpí DPF nebo FAP u aut s automatickou převodovkou ? Někdo říká že to není takový problém, protože si řídící jednotka sama podřadí ,aby se zvýšila teplota a regenerace proběhla ? Můžete to někdo potvrdit ?Racionální myšlení mi furt říká at počkám na benzinové auto, ale když nemůžu stále nic najít tak už uvažuji o naftaku a zjištuji si co mi bude dělat u takového auta největší problémy, pokud uvažuji o koupi auta s cca 150tis km nájezdem a staré 4-5 let. Předem všem dík za zkušenosti.
Jirka
reagovat
Taxs
počet příspěvků9
datum registrace07.01.2019
Neděle 13.01.2019 12:51, A jak je na tom motor 16.vti
A jak je na 5008 to s motorem 1.6.vti je lepší než thp
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 13.01.2019 13:40, RE: A jak je na tom motor 16.vti
citace:
reakce na: Taxs, 13.01.2019 12:51 (A jak je na 5008 to s motorem ...)


Ahoj, podle automechanka Citroen Nový Jičín, je třeba včas měnit rozvody s tím i další díly. Když tomu někdo moc nerozumí může i špatně rozvody nastavit, není to u těchto motorů nejjednodušší. Ale fatální poruchy motoru v Picassech zatím neměli.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.