0
zpět
 

diskuze k tématu: peugeot 407 sedan nebo alfa romeo 147 (benzin)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, automobilky, francouzská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní, volná diskuze
nick48
počet příspěvků5
datum registrace15.03.2016
Úterý 15.03.2016 11:39, peugeot 407 sedan nebo alfa romeo 147 (benzin)
chci kupovat svoje prvni auto a vybiram mezi temito modely. nemuze mi nekdo kdo ma zkusenost poradit co se tyce spolehlivosti ktery auto je lepsi? dik
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Úterý 15.03.2016 12:02, motivace k výběru ////// 0123456789
Takže asi takto. Tazatel si předvybral Peugeot 407 a Alfu 147. Zamysleme se nad motivací. Proč?
Nenapadá mne žádný jiný důvod než, že tazazel
a) se v dané problematice příliš neorientuje. A je to vpořádku. Když něco nevím, tak sezeptám...
(kdyby tušil která bije, nevybírá si mezi velkým manažersko rodinným vozem střední třídy a sportovním zástupcem třídy nižší střední)
b) nemá prachy. Zjistil že z pro něj neznámého důvodu P407 ani A147 nikdo nechce, proto se prodávají za super ceny. Jupí. Kandidáti jsou na světě.

Result:
P407 jako první auto NE-e. Moc velké, moc problémové (= nebudeš mít prachy na opravy).
A147 jako první auto asi také spíše ne. Tohle auto je pro lidi co už mají zkušenosti a chtějí si užít jízdu, ne se učit jezdit.
Alfa taky často vyžaduje neošizený servis a zkušeného servismana (= jednak na to asi nemáš love, a jednak ne každej franta co spravuje zetory ví co a jak u alfy)

=> stanovil bych si co chci. To znamená, jak daleké trasy v kolika lidech chci jezdit, jak velké auto chci a kolik do toho mohu nasypat.
Z toho vyplyne po čem se budu shánět. Úvahy zda se více kazí peugeot nabo alfa nic neřeší. Jde o stav konkrétního vozu. Pokud seženu peugeota po dědkovi co jej garážoval a vzorně o něj pečoval tak klidně peugeot (doporučuji napoprvé radši něco menšího než 407).
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Úterý 15.03.2016 14:05, Peugeot vs Alfa
Ak riesis spolahlivost, z tychto dvoch aut by som radsej isiel do benzinoveho peugeota. Musis ale pocitat s tym, ze uz tiez bude zrat olej. Ako prve auto ale nie je vhodny, ma totiz dlhe previsy, co moze byt problem pri parkovani atd. Je to skoro ako parkovat s privesom. Tiez si ale myslim, ze tu ide o peniaze, a preto spotreba nad 8 sa ti asi pacit nebude. Na zaciatok odporucam yaris, popripade maly peugeot, fian punto evo atd. Su to pekne auta, a na soferovanie prijemnejsie. Zalezi ale tiez samozrejme od ciest, ktore chces jazdit.
reagovat
nick48
počet příspěvků5
datum registrace15.03.2016
Úterý 15.03.2016 14:56, peugeot nebo alfa
ocividne jsme se trochu nepochopili nevadi. chtel jsem nejakou recenzi na auta ne na moje znalosti o autech financni prostredky a nebo zkusenosti za volantem. hledam auto ktere si budu sam kupovat nebude to moje prvni auto ktere budu ridit mam zkusenosti spise s vetsimi osobnimi auty cili mi 407 vubec neprijde velka. nejsem uplny neznalec aut ani zadny expert ale myslim ze i lajk pozna na co ktere auto je urceno a nemam konkretni styl ktery preferuji. ano nepatrim ke zbohatlim lidem kteri si muzou dovolit prvni auto za pul mega ale nejsem zadny sedlak ktery ma v planu koupit ojezdene starsi auto a nechat si ho naveky protoze na dalsi uz nevydela takze bych byl rad kdyby se tu lidi zdrzeli arogantnich a povysenych komentaru zajimaji me zkusenosti ridicu kteri vlastni nebo vlastnili tato auta. spotrebu uz vubec neresim ted jezdim s autem ktere zere 11/100 a peugeota bych bral v 2.0 nebo 2.2. to je jen tak na vysvetlenou jinak diky za prispevky a to i za ty ktery mi absolutne k nicemu nebyly
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 15.03.2016 15:10, RE: peugeot nebo alfa
nepřihlášený uživatel napsal:
chtel jsem nejakou recenzi na auta ne na moje znalosti o autech financni prostredky a nebo zkusenosti za volantem ... zajimaji me zkusenosti ridicu kteri vlastni nebo vlastnili tato auta.


Vlevo v horním menu klikni vlevo vedle záložky "diskusní fórum" na kartu "články". Tam si zadej do vyhledávacího pole "407" a potom "147". Vyjede ti dostatek článků včetně požadovaných zkušeností uživatelů. Toto vlákno je absolutně zbytečné, napsáno tu bylo o obou autech dost a vzájemně nemají v podstatě nic společného, takže nikomu jinému k užitku nebude a konstruktivní rady k výběru všeobecně tě evidentně nezajímají.

reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 16.03.2016 07:49, RE: peugeot nebo alfa
nepřihlášený uživatel napsal:
ocividne jsme se trochu nepochopili nevadi. chtel jsem nejakou recenzi na auta ne na moje znalosti o autech financni prostredky a nebo zkusenosti za volantem. hledam auto ktere si budu sam kupovat nebude to moje prvni auto ktere budu ridit mam zkusenosti spise s vetsimi osobnimi auty cili mi 407 vubec neprijde velka. nejsem uplny neznalec aut ani zadny expert ale myslim ze i lajk pozna na co ktere auto je urceno a nemam konkretni styl ktery preferuji. ano nepatrim ke zbohatlim lidem kteri si muzou dovolit prvni auto za pul mega ale nejsem zadny sedlak ktery ma v planu koupit ojezdene starsi auto a nechat si ho naveky protoze na dalsi uz nevydela takze bych byl rad kdyby se tu lidi zdrzeli arogantnich a povysenych komentaru zajimaji me zkusenosti ridicu kteri vlastni nebo vlastnili tato auta. spotrebu uz vubec neresim ted jezdim s autem ktere zere 11/100 a peugeota bych bral v 2.0 nebo 2.2. to je jen tak na vysvetlenou jinak diky za prispevky a to i za ty ktery mi absolutne k nicemu nebyly


nooooo, tak to je jiný kafe :D chceš aby se lidi zdželi arogantních a povýšených komentářů, ale sám v těchle vlastnostech vedeš...
Takže, pokud chceš znát zkušenosti majitelů, určitě ti došlo se nejdřív podívat na fóra zaměřený přímo na ta dvě auta... Navíc, pokud si chceš přečíst recenzi (těch webů s recenzema aut uživatelů je hromady...), máš hledat recenzi a ne psát dotaz o tom, který ze dvou aut je lepší... Když nejsi sedlák, google určitě používat umíš...
Jinak souhlasím s klukama výše, 407 je na první auto moc velká. A je jedno, s čím jsi jezdil, ale servis, pojistky, atd atd u velkýho auta jsou prostě trochu jinde... Ale pokud si věříš že máš dostatečnej příjem, tak proč ne. Co se týče Alfy, jelikož se mi 147 hodně líbí, tak po ní na netu často pokukuju... V Čr je jich spousta a jsou za směšný částky. Slušnejch kousků už je hrozně málo a jsou to ty nejdražší...
reagovat
nick48
počet příspěvků5
datum registrace15.03.2016
Středa 16.03.2016 08:22, peugeot nebo alfa
normalne jsem se zeptal na radu cekal jsem normalni reakce a ne podobny prispevek jako ten prvni. chtel jsem hodnoceni aut a popripade nazor uzivatelu ktere auto by si vybrali kdyz to nekoho nezajima nebo chce hodnotit me jako osobu tak at sem radsi nepise. tohle je web o autech proto se ptam na auta a ja nikoho nenutim aby se na tenhle muj dotaz dival a uz vubec aby ho komentoval. moje reakce byla myslim dost slusna a vubec nebyla myslena arogantne. a neboj ruzna fora o autech jsem uz projel ale kazdy dalsi nazor je pro me plus. 147 po faceliftu se mi taky dost libi ale vim co se rika o alfach kazdopadne bratr alfu ma a zatim vetsi problem nemel no. tak nic no poradne projedu net a tady uz to teda resit nebudu kdyz vam to tak vadi
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Středa 16.03.2016 08:58, alfa
407 neznám, jen vím že uvnitř je dost malá. Tedy hlavně vzadu.
O Alfě byl v předminulém čísle SM článek v rubrice bazar, myslím že nic lepšího k tomu sehnat nejde. U toho auta je největší problém to že pokud majitel před tebou zanedbal servis je to poruchová plečka s velmi drahým servisem. Při dodržení všeho jak má být motory šlapou v pohodě (krom dvoulitru, ten moc nedoporučovali). Uplně nejvíc tam doporučovali 1,6 77kW, tedy ten nejslabší. A JTD.
To že podvozek u Alfy ve městě vydrží klidně i jen 40t km asi víš, to že neni zrovna zadara asi taky.
147 je prý první Alfa kde se vyplatilo stáčet kilometry, takže bacha.

Jinak když napíšeš dotaz tak jak si napsal se nediv těm odpovědím. Chyba byla v prvopočátku u tebe, nechápu ty kecy.
reagovat
nick48
počet příspěvků5
datum registrace15.03.2016
Středa 16.03.2016 09:47, peugeot nebo alfa
jj dik za radu o te alfe sem se to uz docetl ale je to jak u vseho nekdo si stezuje a nekdo je spokojenej. presne jak pises asi to bude tim jak se o to kdo stara no. jinak dik za radu.
a o te moji chybe uz taky vim asi sem to mel vice popsat.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 16.03.2016 10:59, Ani jedno, obě auta nejsou pro začátek dobré, ikdyž šmrnc mají :-)
Ahoj, opravdu bych Tě rád odradil od obou aut a začal nějakým spolehlivějším hatchbackem v benzínu
VW Golf V 1.4 nebo 1.6
Klidně i VW Polo 1.4
Ford Focus II 1.4/1.6 - klidně i 3-dveřák
Opel Astra 1.4/1.6
Peugeot 207/307 1.4/1.6 (307 brát od roku 2006)
Citroen C4 1.4/1.6 - klidně i3-dveřák
Firat Bravo 1.4 nebo i Punto Grande 1.4

Ono na té Alfě 147 je mnohem více problémů a samozřejmě zkušený servis včas začínající závadu zachytí před fatálními následky, jenže právě v tom je kámen úrazu, dobrý automechanik, to se hledá někdy několik let
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 16.03.2016 11:04, Velikost auta
Nechci hodnotit tyhle 2 auta. Ale auto střední třídy mi nepřipadá moc velké jako první auto. Sám jsem jako první auto koupil 2.0L benzín, střední třídu. Schválně jsem chtěl u starého levného auta větší objem motoru, protože jsem předpokládal, že nebude tak utahaný jako nějaká 1.3L. A pak jsem si říkal, že většina lidí hledá malé objemy a malá auta, právě kvůli těm argumentům o ceně pojistek, ceně servisu atd. Tím pádem že seženu auto v relativně dobrém stavu, které někdo nekoupil jen proto, že by platil o 1000 Kč ročně vyšší pojistku nebo, že brzdový kotouč stojí o 200 stovky víc
reagovat
kubular
počet příspěvků15
datum registrace05.08.2014
Středa 16.03.2016 13:40, Peugeot 407 hdi
Peugeota 407 vlastním už 6 rok a muzu říct,že nijak nevybočuje z běžného servisu ostatních aut.Jediným problémem může být třeba praskla panorama na střeše,to celkem darda peněz.Jinak servisne ufinancovetelne.Podotýkám že mám 2.0hdi, naběhne 285 tis,teď před týdnem nový setrvacnik-ještě nebyl meneny a původní filtr pevných částic.Takže klidně běžte do toho.
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Středa 16.03.2016 14:57, zvažuju Avii A31 nebo Citigo. Poradíte? Co je spolehlivější?
V reakcích píšeš: "ted jezdim s autem ktere zere 11/100".
V dotazu se píše "budu si kupovat své první auto".
Tak jestli jezdím autem co žere 11 a není moje, tak se nabízí myšlenka že mne ta spotřeba asi ani nemusí mrzet že jo....

No nic no. Ať se na mne tazatel nezlobí ale NIKDO, slovy NIKDO příčetný na světě neřeší zda koupit buď P407 nebo A147.
Nedá se to srovnat a ani jedno bych asi jako PRVNÍ vozidlo asi nedoporučil. Proto ta odpověď.

To je jak zeptat se zda ostatní doporučí raději Renault Twingo nebo Chevrolet Suburban.
reagovat
nick48
počet příspěvků5
datum registrace15.03.2016
Středa 16.03.2016 17:12, peugeot nebo alfa
nevim jak to chodi u tebe ale ja kdyz si pujcim auto tak tam logicky i tankuju a trochu se o to auto staram ale chapu kazdy ma jiny zpusoby a v kazde rodine je to nastaveny jinak. a asi si nepochopil to ze ja tyhle auta nesrovnavam jak pises nejde to. jen jsem chtel vedet nazory lidi ktery auto by si vybrali nevybrali a proc popripade jaky prvni auto by si poridili oni. jinak tvoje prispevky me vubec nezajimaji takze jsou uplne zbytecny. nemusis zde mrhat svym drahocenym casem
jinak vsem ostatnim dekuju za rady.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 17.03.2016 08:44, RE:
Petr S: V tom s tebou musím souhlasit... Tam jde třeba lae o to, že gumy na větší auto budou stát víc... Předpokládám, že 407 bude minimálně na 16 palcových kolech... Uznávám, že dokud nedojde k nějakýmu průšvihu (třeba výměna komplet podvozku) je údržba většího víceméně srovnatelná, a za stejný peníze se dá najít hezčí kousek...

Nick48: free78 reaguje naprosto normálně... Pokud chceš poradit s výběrem auta, tak napiš kolik na něho máš, kolik toho ročně najedeš a kde. Případně tvoje preference. Pokud ale vím, tak ty jsi si chtěl přečíst pár recenzí na 407 a 147, abys potom věděl, který z těch dvou aut je nejlepší v celým vesmíru...
PS: tím, že se o auto trochu staráš myslíš co? že ho občas vysaješ? že po sobě uklidíš bordel v autě? nebo že se podílíš na povinným ručení? Že kupuješ zimní gumy?
Dokud nenapíšeš kolik na to auto máš, tak ti nikdo nemůže pořádně poradit...
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 17.03.2016 09:51, RE: peugeot nebo alfa
nick48 napsal:
nevim jak to chodi u tebe ale ja kdyz si pujcim auto tak tam logicky i tankuju a trochu se o to auto staram ale chapu kazdy ma jiny zpusoby a v kazde rodine je to nastaveny jinak. a asi si nepochopil to ze ja tyhle auta nesrovnavam jak pises nejde to. jen jsem chtel vedet nazory lidi ktery auto by si vybrali nevybrali a proc popripade jaky prvni auto by si poridili oni. jinak tvoje prispevky me vubec nezajimaji takze jsou uplne zbytecny. nemusis zde mrhat svym drahocenym casem jinak vsem ostatnim dekuju za rady.


nicku48, tak to udělej přesně NAOPAK než radím já když to s tebou myslím blbě.

Kup si buď peugeota 407 (nebo 607 protože 407 vůbec není malý a nyní jezdíš autem co žere 11 na 100, takže víš co a jak). S povinným ručením si nedělej starosti.
Další možností co doporučit je Alfa Romeo. Hustokár od národa co vytvořil Ferrari! Vzhledem k tomu že 147 není příliš velká dá se doporučit i AR156 nebo AR169. Třílitr. Ten jede nejlíp. U AR si rovněž zapamatuj slovo "SELESPEED". Ten je u AR základ. Bez něho to není pravej vodvaz.

Taky ještě závěrem. Pokud jezdíš hodně krátké trasy a město, nezapomeň se poohlídnout po naftě. Nafta šetří a je prostě ve všem lepší (zvuk, tah "vocpoda", atd.).
Čao.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Čtvrtek 17.03.2016 10:16, RE: Peugeot 407 hdi
kubular napsal:
Peugeota 407 vlastním už 6 rok a muzu říct,že nijak nevybočuje z běžného servisu ostatních aut.Jediným problémem může být třeba praskla panorama na střeše,to celkem darda peněz.Jinak servisne ufinancovetelne.Podotýkám že mám 2.0hdi, naběhne 285 tis,teď před týdnem nový setrvacnik-ještě nebyl meneny a původní filtr pevných částic.Takže klidně běžte do toho.


Dobrý den, napište prosím o svém voze recenzi: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 17.03.2016 11:44, RE: peugeot nebo alfa
free78 napsal:
nick48 napsal:
nevim jak to chodi u tebe ale ja kdyz si pujcim auto tak tam logicky i tankuju a trochu se o to auto staram ale chapu kazdy ma jiny zpusoby a v kazde rodine je to nastaveny jinak. a asi si nepochopil to ze ja tyhle auta nesrovnavam jak pises nejde to. jen jsem chtel vedet nazory lidi ktery auto by si vybrali nevybrali a proc popripade jaky prvni auto by si poridili oni. jinak tvoje prispevky me vubec nezajimaji takze jsou uplne zbytecny. nemusis zde mrhat svym drahocenym casem jinak vsem ostatnim dekuju za rady.
nicku48, tak to udělej přesně NAOPAK než radím já když to s tebou myslím blbě.Kup si buď peugeota 407 (nebo 607 protože 407 vůbec není malý a nyní jezdíš autem co žere 11 na 100, takže víš co a jak). S povinným ručením si nedělej starosti.Další možností co doporučit je Alfa Romeo. Hustokár od národa co vytvořil Ferrari! Vzhledem k tomu že 147 není příliš velká dá se doporučit i AR156 nebo AR169. Třílitr. Ten jede nejlíp. U AR si rovněž zapamatuj slovo "SELESPEED". Ten je u AR základ. Bez něho to není pravej vodvaz.Taky ještě závěrem. Pokud jezdíš hodně krátké trasy a město, nezapomeň se poohlídnout po naftě. Nafta šetří a je prostě ve všem lepší (zvuk, tah "vocpoda", atd.).Čao.




Jedině nafta. Minulý týden jsem byl v autor. servise s první závadou na motoru po 76 tkm, co jsem najel já a celkově po 202 tkm, co svítí na tacho. Takhle se mi při jedné cestě rožnul "check engine", tak jsem zajel do Forda a verdikt, rozpadené podtlakové hadice k odvětrávání klikovky (prý se plasty v přírodě rozpadají tisíce let, mně se v garážovaném autě rozpadly za 15). Sakumpikum necelých 5000, což je na pár trubiček dost, ale jsou to tvarovky a v neorigo jsem je ani nehledal. Proč to píšu? Přejímací technik říká, buďte rád, že máte benzín (a to mám celkem velký motor), já říkám, jsem, tohle je první věc na motoru, kdy se něco rozpadlo, co nepodléhá údržbě. A on pokračoval, máme tu Focuse 1.6 TDCi s tak ucpaným DPF, že u turba nevydržely ucpávky a spaliny šly zpět do sání, takže zničený DPF, turbo dmychadlo a celé sání. Nevíme, co s tím budeme dělat.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 17.03.2016 12:24, RE: peugeot nebo alfa
David V napsal:
free78 napsal:
nick48 napsal:
nevim jak to chodi u tebe ale ja kdyz si pujcim auto tak tam logicky i tankuju a trochu se o to auto staram ale chapu kazdy ma jiny zpusoby a v kazde rodine je to nastaveny jinak. a asi si nepochopil to ze ja tyhle auta nesrovnavam jak pises nejde to. jen jsem chtel vedet nazory lidi ktery auto by si vybrali nevybrali a proc popripade jaky prvni auto by si poridili oni. jinak tvoje prispevky me vubec nezajimaji takze jsou uplne zbytecny. nemusis zde mrhat svym drahocenym casem jinak vsem ostatnim dekuju za rady.
nicku48, tak to udělej přesně NAOPAK než radím já když to s tebou myslím blbě.Kup si buď peugeota 407 (nebo 607 protože 407 vůbec není malý a nyní jezdíš autem co žere 11 na 100, takže víš co a jak). S povinným ručením si nedělej starosti.Další možností co doporučit je Alfa Romeo. Hustokár od národa co vytvořil Ferrari! Vzhledem k tomu že 147 není příliš velká dá se doporučit i AR156 nebo AR169. Třílitr. Ten jede nejlíp. U AR si rovněž zapamatuj slovo "SELESPEED". Ten je u AR základ. Bez něho to není pravej vodvaz.Taky ještě závěrem. Pokud jezdíš hodně krátké trasy a město, nezapomeň se poohlídnout po naftě. Nafta šetří a je prostě ve všem lepší (zvuk, tah "vocpoda", atd.).Čao.
Jedině nafta. Minulý týden jsem byl v autor. servise s první závadou na motoru po 76 tkm, co jsem najel já a celkově po 202 tkm, co svítí na tacho. Takhle se mi při jedné cestě rožnul "check engine", tak jsem zajel do Forda a verdikt, rozpadené podtlakové hadice k odvětrávání klikovky (prý se plasty v přírodě rozpadají tisíce let, mně se v garážovaném autě rozpadly za 15). Sakumpikum necelých 5000, což je na pár trubiček dost, ale jsou to tvarovky a v neorigo jsem je ani nehledal. Proč to píšu? Přejímací technik říká, buďte rád, že máte benzín (a to mám celkem velký motor), já říkám, jsem, tohle je první věc na motoru, kdy se něco rozpadlo, co nepodléhá údržbě. A on pokračoval, máme tu Focuse 1.6 TDCi s tak ucpaným DPF, že u turba nevydržely ucpávky a spaliny šly zpět do sání, takže zničený DPF, turbo dmychadlo a celé sání. Nevíme, co s tím budeme dělat.


Tak v tom servise jsou evidentně lidi na svým místě .
Vyměnit, co by s tím měli dělat.... To ten nešťastník s tím mohl jet rovnou do cukrárny, tam by mu to řekli taky, ale kafe by nejspíš udělali lepší .
Tak k takovým vodborníkům bych tak dal auto, teda . A věř mi, že až to tvoje mondeo bude mít najeto co ten focus, tak taky nezůstane jen u trubiček...
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 17.03.2016 13:23, RE: peugeot nebo alfa
Pepe napsal:
David V napsal:
free78 napsal:
nick48 napsal:
nevim jak to chodi u tebe ale ja kdyz si pujcim auto tak tam logicky i tankuju a trochu se o to auto staram ale chapu kazdy ma jiny zpusoby a v kazde rodine je to nastaveny jinak. a asi si nepochopil to ze ja tyhle auta nesrovnavam jak pises nejde to. jen jsem chtel vedet nazory lidi ktery auto by si vybrali nevybrali a proc popripade jaky prvni auto by si poridili oni. jinak tvoje prispevky me vubec nezajimaji takze jsou uplne zbytecny. nemusis zde mrhat svym drahocenym casem jinak vsem ostatnim dekuju za rady.
nicku48, tak to udělej přesně NAOPAK než radím já když to s tebou myslím blbě.Kup si buď peugeota 407 (nebo 607 protože 407 vůbec není malý a nyní jezdíš autem co žere 11 na 100, takže víš co a jak). S povinným ručením si nedělej starosti.Další možností co doporučit je Alfa Romeo. Hustokár od národa co vytvořil Ferrari! Vzhledem k tomu že 147 není příliš velká dá se doporučit i AR156 nebo AR169. Třílitr. Ten jede nejlíp. U AR si rovněž zapamatuj slovo "SELESPEED". Ten je u AR základ. Bez něho to není pravej vodvaz.Taky ještě závěrem. Pokud jezdíš hodně krátké trasy a město, nezapomeň se poohlídnout po naftě. Nafta šetří a je prostě ve všem lepší (zvuk, tah "vocpoda", atd.).Čao.
Jedině nafta. Minulý týden jsem byl v autor. servise s první závadou na motoru po 76 tkm, co jsem najel já a celkově po 202 tkm, co svítí na tacho. Takhle se mi při jedné cestě rožnul "check engine", tak jsem zajel do Forda a verdikt, rozpadené podtlakové hadice k odvětrávání klikovky (prý se plasty v přírodě rozpadají tisíce let, mně se v garážovaném autě rozpadly za 15). Sakumpikum necelých 5000, což je na pár trubiček dost, ale jsou to tvarovky a v neorigo jsem je ani nehledal. Proč to píšu? Přejímací technik říká, buďte rád, že máte benzín (a to mám celkem velký motor), já říkám, jsem, tohle je první věc na motoru, kdy se něco rozpadlo, co nepodléhá údržbě. A on pokračoval, máme tu Focuse 1.6 TDCi s tak ucpaným DPF, že u turba nevydržely ucpávky a spaliny šly zpět do sání, takže zničený DPF, turbo dmychadlo a celé sání. Nevíme, co s tím budeme dělat.
Tak v tom servise jsou evidentně lidi na svým místě .Vyměnit, co by s tím měli dělat.... To ten nešťastník s tím mohl jet rovnou do cukrárny, tam by mu to řekli taky, ale kafe by nejspíš udělali lepší .Tak k takovým vodborníkům bych tak dal auto, teda . A věř mi, že až to tvoje mondeo bude mít najeto co ten focus, tak taky nezůstane jen u trubiček...


Nevím co myslíš. DPF? Nemám. Turbo? Nemám. Dvouhmotu_ Nemám. Egr? Nemám. Čerpadlo stojí 1500 Kč, vstřikovač 3000 a mění se jednotlivě. Motor neběhá na hraně svých možností. Co budu muset vyměnit? A kdy to nastane? Ano pravda lamba sonda, mám novou 2000Kč, jo a katalyzátor 6500Kč i s vlnovcem, to beru jako spotřební materiál se svou životností (prý 160 tkm, já měnil až při 200 a jen proto, že za studena chrastil). Dokonce ani pro rozvody není výměnný interval, jen pro řemeny - 240 tkm - za 1000 Kč + eventuálně kladky za 1500 Kč.
Ještě jsem neuvedl, že Focus byl v záruce. To že nevěděli co s tím mysleli samozřejmě jinak, než píšeš.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.