0
zpět
 

diskuze k tématu: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Hyperica
počet příspěvků9
datum registrace30.12.2019
Pondělí 30.12.2019 23:45, Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
Zdravím, potřebuji poradit s výběrem auta - moc toho nenajezdím, převážně město a okolí, občas výlet. Na druhou stranu pokud bych se vydala někam 100 - 200 km po dálnici, chci, aby se s autem dobře jelo. Jezdím s dítětem vzadu. Jmenovaná auta jsem vytipovala kvůli velkému kufru - budu převážet většího psa v kleci, která bude v kufru stabilně. Uvažovala jsem i o Opelu Corsa, ale ten má malý kufr, klec bych musela nahradit mříží, což by nevadilo, ale mě přijdou auta s delší zádí tak nějak bezpečnější pro cestující na zadních sedačkách, nevím, zda je to jen můj dojem. Jaké z uvedených aut byste doporučili - i z hlediska spotřeby (ta je pro mě dost důležitá) a cenám případných oprav (ty snad ještě víc), někde jsem četla, že ceny některých dílu na Astru mohou jít do desetitisíců. Nevím, zda je to pravda?

Teď se mi nabízí ojetá Astra s benzinovým 1,4, 74 kW z 2017 za dobrou cenu a Toledo s benzin 1,2 63kW z r. 2015. Nájezd u obou aut podobný - něco přes 70 tis. Tak nějak nevím, jak se rozhodnout - poradíte prosím?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 31.12.2019 09:55, RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: Hyperica, 30.12.2019 23:45 (Zdravím, potřebuji poradit s v ...)

Ahoj zde je volba naštěstí velmi jednoduchá, protože do města a okolí se motor 1.2 TSI 63kw nehodí. Je to tazv. přímý vstřík, který tím trpí,dochází k zanesení sacích ventilů atd... Navíc u tebe půjde o starší verzi patrně, kde se mísil olej s benzínem, což je další problém a aby toho nebylo málo, vůz špatně topí v zimě.

Takže všemi deseti bych bral Astru. Motor 1.4i 74kw je sice základní motor, jenže do města je to právě ideál. Je to klasický atmosférický motor s nepřímým vstřikem, kterému město nevadí. Občasnou dálnici s tímhle vozem zvládnete bez problémů i se psem Kufr má kombík Astry velký, takže bude se hodit..

Zvážil bych ještě Ford Focus kombi III s podobným, ale silnějším atmosférickým motorem 1.6 Ti-VCT. Kufrt je sice menší, ale jinak jde o velmi zdrařílý vůz bez dětských nemocí. Výhodou je mírně silnější motor, jinak Astra není v ničem horší.
Co mi ale pro tebe sedí ještě více je Ford C-MAX Grand opět s motorem 1.6 Ti-VCT. Vyšší posez, parádní místo pro děti, posuvné dveře a ještě parádnější kufr, to stojí za zvážení!

A pokud by Ti nevadil koncern, bral bych všemi dvaceti VW Golf VI(2010+) Variant s motorem 1.6 MPI, který je opět nepřímovstříkový atmoférický, takže kolem komína ideál a s dálnicí si poradí jakbysmet. Pokud by nešel kombík sehnat s 1.6 MPI, lze zvážit i slabší 1.4 MPI, která je také příkladně spolehlivá, trochu línější, ale zvládne svoje úkoly ve městě lépe, než jakýkoliv malý turbomotor(TSI, Ecoboost,atd). Golf Variant je asi nejlepší volba za mě, protože je dobře odhlučněný, fortelně zpracovaný s velmi dobrou antikorozní ochranou. Pro tvé užití jej překonává jen C-MAX Grand

Držím palec!
reagovat
Hyperica
počet příspěvků9
datum registrace30.12.2019
Úterý 31.12.2019 12:22, RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: BobanHTP, 31.12.2019 09:55 (Ahoj zde je volba naštěstí vel ...)


Díky moc za tipy, kouknu i na ta další auta, v jaké jsou cenové relaci, mám limit do 260000 a nechci, aby to bylo víc jak 4 až 5 let staré. Forda mám v hlavě trochu negativně zapsaného, protože už jsem měla ojeté káčko, kupované asi 9 let staré, jízda v něm nebyla nic moc, člověk cítil každý kámen, navíc šílená koroze. Ale je možné, že ten typ Forda, který uvádíš, bude někde jinde.

To Toledo mě teda mrzí, protože se mi to auto prostě líbí. A s jakým motorem by bylo vhodné do města? Ještě jsem viděla s 1.0 TSI, 70kW, ale bylo bohužel drahý.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 31.12.2019 13:02, RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: Hyperica, 31.12.2019 12:22 (Díky moc za tipy, kouknu i na ...)

Ahoj, pokud se Ti Toledo líbí, tak není dobré kupovat něco jiného, opravdu důležité je být spokojený s autem, ve kterém sedím denně.

Seat Toledo je lepší vzít rok 2016+ s motory 1.2 TSI 66kw a 81kw, to je druhá generace těchto motorů a ty jsou velmi spolehlivé. Aby to nebylo tak jednoduché v Toledu můžeš koupit i starší motor 1.2 TSI 63kw, jak píšeš, který má vylepšení omezující problémy s touto verzí, ale všemi deseti doporučuji verzi novější (E211), tj. s výkonem 66kw a 81kw.
Jinak Toledo je naprosté dvojče Škody Rapid liftback, kterého je obrovský výběr. Určitě bych začal hleda na stránkách https://www.dasweltauto.cz/ a https://www.skodaplus.cz/, kde najdeš vozy v záruce a s jasnou historií. Jsou tam i Toleda, sic malý výběr.

Pokud jezdíš opravdu jen krátké trasy, tak alespoň zkusit dodržovat tyto zásady:
1. Dávej do benzínu aditivum VIF Super(návod je na plechovce, jsou i lahvičky na jedno použití)
2. Přimlouval bych se za prémiový benzín 100octanů, je jedno která značka. Dokonce MOL není špatný. Neproděláš na tom, sníží se Ti spotřeba, takže cenově to vyjde stejně jako brát N95
3. Za každou cenu měnit olej co rok(dá se to domluvit v servisu, že nechci 20000km), ale pevně, co rok.

Mám synovce u Škody, který může potvrdit - 1.2 TSI motory E211(66kw a 81kw) toho vydrží hodně i ve městě, ale je třeba se dle toho chovat

Držím palec!

PS: Ford Ka byl nepodařený vůz ohledně koroze, naopak Focus III a C-MAX II jsou nadprůměrně spolehlivé a odolné auta. Navíc se i velmi dobře řídí a děti budou u C-MAX kvitovat výhled a pohodlí, to nenahradí ani ten nejlepší kombík, natož liftback Toledo a Rapid A posuvné dveře pak deklasují úplně všechny rodinné kombíky
reagovat
wumpy
počet příspěvků69
datum registrace26.02.2010
Úterý 31.12.2019 22:46, RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: Hyperica, 31.12.2019 12:22 (Díky moc za tipy, kouknu i na ...)


https://www.araver.cz/detail-vozu/479 a toto ??
reagovat
Hyperica
počet příspěvků9
datum registrace30.12.2019
Středa 01.01.2020 01:07, RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: wumpy, 31.12.2019 22:46 (https://www.araver.cz/ ...)


Tak tuhle nabídku se mi vygooglit ještě nepodařilo...

Díky!
reagovat
Hyperica
počet příspěvků9
datum registrace30.12.2019
Středa 01.01.2020 16:05, RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: BobanHTP, 31.12.2019 13:02 (Ahoj, pokud se Ti Toledo líbí, ...)


Díky za tipy k údržbě motoru! Objevila jsem teď novější Toledo s motorem 1,0 TSI 70 kW (ta 1,2 byl rok 2015). Co tenhle motor - dá se s s tím normálně na dálnici předjet? A jízda v zimě, při namrzlé vozovce, do kopce?

Co se týče Fordu, určitě by to nebylo špatná volba, mě se ale bohužel moc nelíbí vzhledově . Recenze má ale skvělé, takže možná nikdy neříkej nikdy.... O Volkswagenu žádná, ale auto od r.v. 2015 už je bohužel nad můj finanční limit.

Jinak hezká a cenově výhodná Astra už je fuč, v telefonátu do bazaru mě slečna lákala na Mitsubishi ASX (zkušeností jiných s nekvalitním plechem a korozí mě ale spíš odrazují), cenově špatně nevyjde ani liftbacková Octávie z 2016 a motorem 1,2. Trochu se mi ten výběr komplikuje.....
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 02.01.2020 10:29, RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: Hyperica, 01.01.2020 16:05 (Díky za tipy k údržbě motoru! ...)

Ahoj, motory 1.0 TSI jsou spolehlivé a určitě na dálnici nemají problém předjet ani v kopci náklaďák apod. Už maximálka kolem 190km/h pro 70kw mluví za vše. Výborná je i spotřeba.
Octávie III 1.2 TSI ať už 66kw nebo 81kw je fortelněji udělaná, než Rapid/Toledo, ale je to na tobě, co se líbí a sedí nejvíce. Starší ASX má problém s kvalitou a korozí, samotný motor a převodovka vydrží hodně, ale dle mého kufr má 400l, což je pro psa minimum. Daleko lepší je pak vzít Suzuki Vitara 1.6 VVT, které je po všech stránkách kvalitnějším vozem, než ASX - ale stále je to kufr cca 400l.
Dle mého je nejlepší Rapid/Toledo/Octávie III koupené přímo u dealera s plnou historíí a jasným servisem. Jak jsem psal na autowelt a autoplus je jich dost a výběr Rapidů je obrovský například.
Jinak takový předešlý Golf VI(2010+) v kombíku s motorem 1.6 MPI může posloužit stejně dobře a ještě ušetříš. Opět bych ale bral jen u dealera s jasnou historií. Golf VI vlastně deklasuje Toledo/Rapid v interiéru, kufru i podvozkem a fortelností dílů, včetně antikorozoní ochrany. Na dálnici stačí s přehledem, opět napoví maximálka cca 185km/h, více člověk nepotřebuje ani když spěchá na německé dálnici Spotřeba sice bude na dálnici 7l, jenže na okreskách klesne na 6l, když přičtu odolný motor a převodovku, nevidím v takové spotřebě nic špatného..

Jinak jen zde na TIpcars jsou desítky Aster 1.4i poslední generace. Ber opravdu jen motor 74kw 1.4i, je to jistota
Monžá může stačit i kombík Renaultu Clio, pak hledej u Renaultu na
OJETE-VOZY.RENAULT.CZ kde motor 0,9Tce stačí i na dálnice.

Prakticky bych se držel vozů, kde je servisní knížka s celou historií, která je ověřitelná. Běžné bazary bych obcházel obloukem, jsou tam na 95% vozy s nepěkným "překvapením"
reagovat
Hyperica
počet příspěvků9
datum registrace30.12.2019
Čtvrtek 02.01.2020 12:14, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: BobanHTP, 02.01.2020 10:29 (Ahoj, motory 1.0 TSI jsou spol ...)


A AAA auto? Objevila jsem tam pěkného Golfa, ale rok 2013, 1,4 TSI. Mám ale u staršího auta obavu, abych pak poměrně brzy pravidelně neinvestovala tisíce až desetitisíce do oprav. Nevíš jak jsou na tom z tohoto hlediska takhle staré ojeté golfy?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 02.01.2020 13:58, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: Hyperica, 02.01.2020 12:14 (A AAA auto? Objevila jsem tam ...)

Bohužel AAA, Esa, Hity, vše obejít na kilometry. Opravdu si nedělám srandu, před pár měsíci soused zjistil, že jeho kráný Golf+ z AAA Ostrava "zaručeně bez bouračky" byl celý zmačkán z pravé strany a dokonce oficiálně opravován v Auto Heller VW. Lžou do očí stejně jako Babiš a celá ta jeho lotrbanda
Zkusím Vám/Ti(za tykání se omlouvám, většinou na foru tykáme, ale se vším respektem ) něco najít:
Rapid 1.0 TSI 81kw, Style výbava(stojí za to!) Auto je v záruce:
https://www.skodaplus.cz/Car/1546903/skoda-rapid-1-0-tsi-81-kw-style?userControllForm=true&make=brand_32&model=model_573&mileageRangeTo=80000&firstRegistrationFrom=2016&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1&bodyTypes=body_type_13

Pak levnější Rapid s mech. klimatizací, ale pořád parkovací senzory, vyhřívaná sedadla, metalíza, litá kola, kožený paket, ovládání z volantu, dobrý motor..
https://www.skodaplus.cz/Car/1550163/skoda-rapid-tsi-1-2-tsi-66-kw-ambition?userControllForm=true&make=brand_32&model=model_573&mileageRangeTo=90000&firstRegistrationFrom=2016&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1&bodyTypes=body_type_13

Něco podobného, novějšího, sice bez ovládání na volantu, ale jinak ok.
https://www.skodaplus.cz/Car/1529523/skoda-rapid-1-0-tsi-70-kw-ambition?userControllForm=true&make=brand_32&model=model_573&mileageRangeTo=90000&firstRegistrationFrom=2016&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1&bodyTypes=body_type_13

Jedno Toledo, menší výbava, ale pořád obstojně nadprůměr
https://www.skodaplus.cz/Car/1514605/seat-toledo-ii-1-2-tsi-reference-66-kw-?userControllForm=true&make=brand_31&model=model_1037&model=model_43&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1

Zmíněné vozy jsou od dealera s plnou historíí a bez snahy podvést Vás na čemkoliv. Mají záruku. V AAA Vám sice řeknou, že se dá záruka doplatit, ale pak Vás pošlou slušně pryč, když je problém s tuctem právníků v patách. Opravdu doporučuji kupovat vůz v autowelt a autopllus, viz výše. Nestojí to za to trápení jinde..

Ještě jsem si vzpoměl = Kia Venga, má moje kamarádka s velkým psem a je spokojená. Jezdí i do Vídně, vůz s motorem stačí, mě se líbí i kultivovanost motoru a velký prostor.
https://www.kia.com/kia/cz/ojete/cs/used/2017/kia/current_venga/sirius_silver-AUTOPARK_BRNO_a.s.-U5YEG811AHL171784
Kufr je hluboký ne dlouhý, ale pro psa ok. Samozřejmě Rapid liftback nebo Toledo je jinde, má 560 l a silnější motory s menší spotřebou.

Zajímavý může být i menší Renault Clio 0,9Tce v kombíku (kufr sice menší, ale placatý a když se sundá roleta, pes bude spokojený dle mého.Jinými slovy plocha podlahy kufru je dostateně velká, 450l objem je více rozplácnutý, což je pro pohodlí psa lepší než výška, kdy při sednutí nevidí nic než čalounění
https://ojete-vozy.renault.cz/nabidka-vozu/ojete-vozy/vyhledavani-vozidla/renault-clio-grandtour-limited-09-tce-66kw/#sh=1a242145110

https://ojete-vozy.renault.cz/nabidka-vozu/ojete-vozy/vyhledavani-vozidla/renault-clio-grandtour-09-tce-9066kw/#sh=cc2ba169872

https://ojete-vozy.renault.cz/nabidka-vozu/ojete-vozy/vyhledavani-vozidla/renault-clio-advantage-energy-tce-75-1-1/#sh=cc2ba169872
Toto poslední Clio je prakticky nový vůz, kamarád s takovým jezdil denně 2x40km dálnici a nic mu nechybělo. Jde o povedený motor s dobrou pověstí, který snáší dobře i městský provoz.
reagovat
Hyperica
počet příspěvků9
datum registrace30.12.2019
Čtvrtek 02.01.2020 15:19, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: BobanHTP, 02.01.2020 13:58 (Bohužel AAA, Esa, Hity, vše ob ...)


Díky moc! Tak ten první Rapid v bílé barvě vypadá fakt skvěle . Před chvílí jsem si zarezervovala jedno taky bílé Toledo u autorizovaného dealera s r.v. 2018 a nájezdem kolem 15 tisíc, za podobnou cenu jako ten Rapid, ale "jen" ve výbavě Reference, která je podle mě dostatečná, jen to nevypadá tak stylově.

Tak teď budu váhat, zda jít do méně stylového Toleda s menším nájezdem nebo na pohled hezčím Rapidem, ale víc najeto...

Ale základní výběr se úspěšně zúžil .
reagovat
Hyperica
počet příspěvků9
datum registrace30.12.2019
Pátek 03.01.2020 10:11, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: BobanHTP, 02.01.2020 13:58 (Bohužel AAA, Esa, Hity, vše ob ...)


Tak jsem včera potkala sousedku, která má Rapida, říkala, že s ním moc spokojená není co se týče jízdy - předjíždění kamionů na dálnici nic moc, prý moc lehké auto, které nedává pocit jistoty - je fakt, že ona srovnává s Passatem, kterého mají jako další auto... Nevím, zda na tom nebude Toledo podobně, když jsou to téměř identická auta. Tak se začínám poohlížet po Renaultu Megane v kombi - našla jsem s motorem 1,2, 97kW, r.2015, najeto 49 tisíc. Byla by to lepší volba? Jak je to s náklady na opravy, údržbu u vozu takto starého (pokud bylo o něj bylo dříve dobře staráno)?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 03.01.2020 10:16, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: Hyperica, 02.01.2020 15:19 (Díky moc! Tak ten první Rapid ...)

Zdravím, skvělé, hlavně ať jsou to auta s jasnou historií, teď už je to na Vás, co padne více do ruky i oka
Těch Rapidů je hodně, tady jeden jen s 13500km!! 2018, chybí jen automatická klima, ale mechanickí klimatizace taky funguje
https://www.skodaplus.cz/Car/1520383/skoda-rapid-1-0-tsi-70-kw-ambition?userControllForm=true&make=brand_32&model=model_573&mileageRangeTo=70000&firstRegistrationFrom=2016&transmissionTypes=transmission_1&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1&bodyTypes=body_type_1&bodyTypes=body_type_7&bodyTypes=body_type_13

Ostatně celý výběr u Škody je tady:
https://www.skodaplus.cz/list?userControllForm=true&make=brand_32&model=model_573&mileageRangeTo=50000&firstRegistrationFrom=2016&transmissionTypes=transmission_1&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1&bodyTypes=body_type_13
reagovat
wumpy
počet příspěvků69
datum registrace26.02.2010
Pátek 03.01.2020 10:37, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
Vykašlete se na rady sousedky a zkuste si auto projet. Sama nejlíp uvidíte, jak bude auto vyhovovat. Samozřejmě že Passat určitě jezdí líp. Renault s motorem 1,2 TCE určitě nebrat!!! Velice nepovedený motor.
reagovat
Hyperica
počet příspěvků9
datum registrace30.12.2019
Pátek 03.01.2020 11:03, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: wumpy, 03.01.2020 10:37 (Vykašlete se na rady sousedky ...)

Proč ne 1,2 Hrozí nějaké problémy? Oba Megany, které jsme si vyhlídla, mají tento motor. V inzerátech s nižší výbavou jsem teda viděla i s 1,6 (81kW), ten by byl lepší? Předem moc děkuji za odpověď.

Co se týče toho projetí Toleda, bylo by to nejlepší, ale dané auto je na druhém konci republiky, pojede mi pro něj jeden chlápek, který tomu rozumí, zabývá se dovozem aut, doporučila mi ho kamarádka, která měla od něj už dvě auta a spokojená. Pokud auto bude ok, tak ho rovnou koupí a přiveze. Jet s ním bohužel nemůžu, abych se taky projela, mě teď zaměstnavatel bohužel teď nedá volno ve všední den, pracuju ve školství.
reagovat
petrk
počet příspěvků66
datum registrace21.04.2018
Pátek 03.01.2020 12:03, Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
Jak už tu bylo řečeno ... zkuste se projet sama a uvidíte. Nic proti Vaší sousedce, ale porovnávat Rapida s Passatem to je trochu mimo a opravdu se to nedá Rapidů je všude plno a na vyzkoušení není potřeba zkusit právě jen Toledo z druhého konce republiky.
Mám služebního Rapida 1,0 TSI 81 kW a troufnu si říci, že přes počáteční skepsi se s ním jezdit docela i dá a se slušnou spotřebou (do 6 l/100 při "služební jízdě", která není úplně dle rychlostních limitů ). Denně najedu cca 200 km. Samozřejmě zimní provoz znamená mizernou trakci na předek (lehký motor a relativně vysoký točivý moment motoru). Určitě se vyplatí si pořídit auto s asistentem rozjezdu do kopce. Spojka Vás za to bude mít ráda
Motor Renault 1,2 TCe nebrat ... moc nepovedený motor s relativně vysokou spotřebou oleje od kterého Renault upustil a vyvinul nový motor 1,3 TCe, který už vypadá jako vychytaný. Ale zase za jiné peníze.
Do přímovstřikových motorů určitě používat aditivum (VIF), ale že by byla spotřeba se 100 oktanovým benzínem nižší než s 95 oktanovým benzínem je trochu iluze. Jediná výhoda 100 oktanového benzinu je to, že neobsahuje biosložku ale také ani nějak výrazně čistící aditiva (což není výhoda ). 100 oktan neuškodí, ale proč za něj zbytečně připlácet Stačí používat benzín dle předpisu výrobce + aditivum.
reagovat
wumpy
počet příspěvků69
datum registrace26.02.2010
Pátek 03.01.2020 12:07, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
1,2 TCE je prostě velmi nepovedený motor!!! Dával se i do Nissanů , kde s ním měli majitelé taky potíže. Motor 1,6 je oproti němu držák, na kterého je spolehnutí. Osobně bych se 1,2TCE určitě vyhnul. Zkuste pohledat na netu. Co se týče Toleda, Seat dává na auta záruku 5 let s limitem 100 000 km, musíte ovšem na pravidelné servisní prohlídky.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 03.01.2020 13:20, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
citace:
reakce na: Hyperica, 03.01.2020 10:11 (Tak jsem včera potkala sousedk ...)

Zdravím, motory 1.2Tce jsou všechny problémové i novější s "vylepšeními". Na forech jsou lidé bezradní. Někteří vůz rychle prodali, další už mají nový vyreklamovaný motor a chystají se jej také prodat a pár odvážných zkouší měnit olej co 10tis.km,dávají olej speciální 10W-50 + v zimě mají kryt před chladičem + aditiva + 100oct. benzín + jen dlouhé trasy. Jestli jim to pomůže nikdo neví.

Megane III má obstojně spolehlivé motory 1.6 v benzínu a pak cokoliv v dieslu.
Megane IV zatím jen v dieslu, nový motor 1.3 Tce ještě neukázal co umí a navíc je pro Vás přes rozpočet.

Je to ale o tom projet si auta a ne věřit sousedce Ona to myslí dobře, jenže novější Passat stojí 500 000kč+, starčí zase Vás dostane do pasti oprav a investic. Nedává to smysl.

Kouknětě ještě na Leona(vlastně převlečený Golf)
https://www.dasweltauto.cz/detail/238752693?brand=seat&fuelType=benzin&modelgroup=seat-leon-st&sortAsc=true&sortCol=price

a nebo ten Golf(motor 1.0 TSI 81kw stačí BOHATĚ)
https://www.dasweltauto.cz/detail/238621357?brand=volkswagen&fuelType=benzin&modelgroup=volkswagen-golf-variant&sortAsc=true&sortCol=price
reagovat
Hyperica
počet příspěvků9
datum registrace30.12.2019
Pátek 03.01.2020 14:11, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Seat Toledo nebo Opel Astra Sport Tourer?
Díky moc za všechny reakce! Možná proto je tak skvěle vypadající a vybavený Megane tak výhodný, protože má špatný motor.... Aspoň vím, kterým směrem vůbec neuvažovat a že Seat možná nebude úplně špatná volba. Je fakt, že ten můj vyhlídnutý Seat z 2018 má prodlouženou záruku na 5 let, tedy až do 2023, což taky není k zahození. Znamená to teda, že případné opravy v tomto období hradí servis, jestli tomu dobře rozumím. Pouvažuju i o tom Leonu nebo Golfu, byť vzhledově mě neoslovují, ale kvalita by to vyvážila.

No, jsem sama zvědavá, jak to ve finále rozlousknu .

Ještě jednou moc díky.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.