0
zpět
 

diskuze k tématu: Ojetiny zažívají boom

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 08:09,
Vcelku se motoristům ani nedivím, švagr si před rokem koupil novou Hondu Civic a dnes po roce má hodnotu nižší cca o 130.000 Kč !!! Jako by ty peníze spláchl do záchodu, poznamenal, s tím, že příště si už koupí pouze ojetý či mírně zajetý vůz do stáří 1-3 roky. Nová auta jsou zbytečně drahá, auto je jen spotřební věc a tak by se k němu mělo i přistupovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 09:23, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Vcelku se motoristům ani nedivím, švagr si před rokem koupil novou Hondu Civic a dnes po roce má hodnotu nižší cca o 130.000 Kč !!! Jako by ty peníze spláchl do záchodu, poznamenal, s tím, že příště si už koupí pouze ojetý či mírně zajetý vůz do stáří 1-3 roky. Nová auta jsou zbytečně drahá, auto je jen spotřební věc a tak by se k němu mělo i přistupovat.
Jo, já jsem už měl 3 ojetiny: Š110R - velké a neustálé problémy s motorem, Š Forman - bezproblémové, Honda Prelude - ujde to, ale peníze se do něj sypat musí.
Takže moje skóre je takové, že další auto bude nové, protože minimálně 5 let (doufám) snad nebude vyžadovat žádné investice ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 09:53, RE: bez předmětu
Riccardo napsal:
Jo, já jsem už měl 3 ojetiny: Š110R - velké a neustálé problémy s motorem, Š Forman - bezproblémové, Honda Prelude - ujde to, ale peníze se do něj sypat musí.
Takže moje skóre je takové, že další auto bude nové, protože minimálně 5 let (doufám) snad nebude vyžadovat žádné investice ...
Aby ses kámo nedivil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 10:04, RE: bez předmětu
Riccardo napsal:
Jo, já jsem už měl 3 ojetiny: Š110R - velké a neustálé problémy s motorem, Š Forman - bezproblémové, Honda Prelude - ujde to, ale peníze se do něj sypat musí.
Takže moje skóre je takové, že další auto bude nové, protože minimálně 5 let (doufám) snad nebude vyžadovat žádné investice ...
Utopie ... i do noveho se musi sypat penize - krome toho, ze garancni prohlidky rozhodne nejsou zdarma, ale jejich cena se pohybuje v radu tisicu, tak je potreba pochopitelne menit spotrebni material v zavislosti na poctu ujetych km - brzdy, tlumice, vyfuk, zarovky atd. atd. ... vsechno se opotrebovava uplne stejne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 10:50, RE: bez předmětu
AnderN napsal:
Utopie ... i do noveho se musi sypat penize - krome toho, ze garancni prohlidky rozhodne nejsou zdarma, ale jejich cena se pohybuje v radu tisicu, tak je potreba pochopitelne menit spotrebni material v zavislosti na poctu ujetych km - brzdy, tlumice, vyfuk, zarovky atd. atd. ... vsechno se opotrebovava uplne stejne.
Přesně tak. A ještě je pak člověk vytočenej, že má nový auto a stejně buď nejezdí (sem tam nějaká drobnost, kterou v rámci záruky řeší servis) nebo ho roční prohlídka stojí zhruba stejně, co v součtu roční neplánované výdaje na ojetinu. Takže nula od nuly pojde. Kde však nepojde nula od nuly, to jsou pořizovací náklady. Jenže když mluvíme o ojetině nemyslíme Fáčko.
A koupit nový auto? Proč ne, ale jedině za hotový. Koupit nový auto na leasing? Proč ne, ale jedině jako firemní nebo při potřebě ujet ročně více než 30 kkm. Koupit si nový auto na leasing při ročním nájezdu pod 10 tisíc, to je pomalu lepší vozit se taxálem - stačí si rozpočítat náklady na 1 km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 12:31, RE: bez předmětu
David V napsal:
Přesně tak. A ještě je pak člověk vytočenej, že má nový auto a stejně buď nejezdí (sem tam nějaká drobnost, kterou v rámci záruky řeší servis) nebo ho roční prohlídka stojí zhruba stejně, co v součtu roční neplánované výdaje na ojetinu. Takže nula od nuly pojde. Kde však nepojde nula od nuly, to jsou pořizovací náklady. Jenže když mluvíme o ojetině nemyslíme Fáčko.
A koupit nový auto? Proč ne, ale jedině za hotový. Koupit nový auto na leasing? Proč ne, ale jedině jako firemní nebo při potřebě uj...
Jak uvedl autor, je to o kupní síle. V motoristicky (a finančně) vyspělých zemích nikdo nedrbe auta da zu. Prostě nájezd do 150kkm a pak adieu. Určitě ne kvůli tomu, aby se ukázali před sousedem, ale čistě z kalkulu. Zrovna Němci jsou takoví kolenovrti - ale prestiž a úspora je daleko před opečováváním vozidla ve vázi dožívání. Ta motoristická vyspělost se samozřejmě týká i prodejců a aut. servisů - a zde jsme opravdu někde v pravěku...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 14:43, bez predmetu
a kdyz si koupis 5 let stare auto za kolik ho prodas za dalsich 5 let?plus investice tak pocitejte se vsim vsudy nehlede na to ze z nove veci mas urcite vetsi radost a o tom zivot je a ne ze ti zustane na stari fura penez pod polstarem ktere si uz vlastne nebudes moct uzit a tvoji potomci si pak to nove auto koupi za tvoje
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 14:55, RE: bez předmětu
Pepe napsal:
Jak uvedl autor, je to o kupní síle. V motoristicky (a finančně) vyspělých zemích nikdo nedrbe auta da zu. Prostě nájezd do 150kkm a pak adieu. Určitě ne kvůli tomu, aby se ukázali před sousedem, ale čistě z kalkulu. Zrovna Němci jsou takoví kolenovrti - ale prestiž a úspora je daleko před opečováváním vozidla ve vázi dožívání. Ta motoristická vyspělost se samozřejmě týká i prodejců a aut. servisů - a zde jsme opravdu někde v pravěku...
No jo, ale já mluvím o naší české situaci, kdy člověk na Fábii Junior šetří několik let. Kdybych na nový auto šetřil třeba rok, ale ne Juniora, ale střední třídu, tak se taky nebudu otravovat s ojetinama, i když najezdím jen do 15 kkm ročně. Jenže já příspěvek pasoval na poměry většiny lidí v zemi. Nový vůz je bezesporu lepší než ojetý, jenže když se do toho započítá finanční situace, tak už to tak jednoznačné není. Takže mít prachy= koupit nový. Nemít je=volit ojeté, ale rozhodně se kvůli autu nezadlužovat, když nemusím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 15:00, RE: bez predmetu
anonym napsal:
a kdyz si koupis 5 let stare auto za kolik ho prodas za dalsich 5 let?plus investice tak pocitejte se vsim vsudy nehlede na to ze z nove veci mas urcite vetsi radost a o tom zivot je a ne ze ti zustane na stari fura penez pod polstarem ktere si uz vlastne nebudes moct uzit a tvoji potomci si pak to nove auto koupi za tvoje
Když si koupím 5-ti leté auto, tak ho za dalších 5 let prodám s menší ztrátou než když si koupím nové a po 5-ti letech ho prodám. A pokud mám peníze pod polštářem, tak je investuji raději do nemovitosti než do auta. A život primárně není o tom dělat radost sobě, ale druhým. A jestli Tě bolí, že si Tvoji vlastní potomci koupí něco za Tvé peníze, tak je mi Tě líto. Řekl bych, že žádné nemáš a snažíš se, aby to tak zůstalo, protože co kdyby sis musel odtrhnout od huby!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 15:49, bez predmetu
musim ti napsat ze je mi uz 52 let a od sve huby jsem si odtrhl uzdost a zaopatril jsem sve deti a mam konecne ve svem veku pravo si ija udelat radost koupi noveho auta ane investovat do shnilych predrazenych panelaku ci polorozpadlych chalup ana vily vhodnotach milionu minikdo nepujci protoze bych to nesplatil ani s geeraci ktera jeste neni na svete a priste sud cloveka az o nem neco budes vedet
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 18:48, RE: bez predmetu
anonym napsal:
musim ti napsat ze je mi uz 52 let a od sve huby jsem si odtrhl uzdost a zaopatril jsem sve deti a mam konecne ve svem veku pravo si ija udelat radost koupi noveho auta ane investovat do shnilych predrazenych panelaku ci polorozpadlych chalup ana vily vhodnotach milionu minikdo nepujci protoze bych to nesplatil ani s geeraci ktera jeste neni na svete a priste sud cloveka az o nem neco budes vedet
dvaapadesat a nezna ani interpunkci ve vetach, aby trochu davaly smysl ... taky pochybuju, ze David V psal o koupi shnileho bytu v rozpadajicim se panelaku ... jenze to se nekterym tezko vysvetluje
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 20:20, RE: bez predmetu
David V napsal:
Když si koupím 5-ti leté auto, tak ho za dalších 5 let prodám s menší ztrátou než když si koupím nové a po 5-ti letech ho prodám. A pokud mám peníze pod polštářem, tak je investuji raději do nemovitosti než do auta. A život primárně není o tom dělat radost sobě, ale druhým. A jestli Tě bolí, že si Tvoji vlastní potomci koupí něco za Tvé peníze, tak je mi Tě líto. Řekl bych, že žádné nemáš a snažíš se, aby to tak zůstalo, protože co kdyby sis musel odtrhnout od huby!
Porovnávejte stejné. Když si koupím 5 letou ojetinu a 5 let s tim jezdim tak je otázka štěstí jestli to vyjde levnějš než koupit nové a jezdit 10 let. Na konci jsou auta stejně stará. Pokud koupím nové tak mám možnost si vybrat a ne dělat kompromis mezi značkou, výbavou, motorem, barvou, najetými km a dalším. Jak si někdo může dotáhnout auto starší 8 let to nechápu, pochybuju, žena tom ušetří, ale jednu výhodu to asi má - v hospodě řekne, že jeho popelnice je lepší, protože je ze západu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 22:25, RE: bez predmetu
anonym napsal:
Porovnávejte stejné. Když si koupím 5 letou ojetinu a 5 let s tim jezdim tak je otázka štěstí jestli to vyjde levnějš než koupit nové a jezdit 10 let. Na konci jsou auta stejně stará. Pokud koupím nové tak mám možnost si vybrat a ne dělat kompromis mezi značkou, výbavou, motorem, barvou, najetými km a dalším. Jak si někdo může dotáhnout auto starší 8 let to nechápu, pochybuju, žena tom ušetří, ale jednu výhodu to asi má - v hospodě řekne, že jeho popelnice je lepší, protože je ze západu.
jezdit deset let v jedný káře je brutální vopruz!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.08.2007 10:31, bez predmetu
nechapu kdyz ma nekdo tolik penez ze si muze dovolit investovat do nemovitosti ze si nemuze dovolit koupit nove auto . Nejak si v tech prispevcich odporujes.konec
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 20.08.2007 16:19, ojetiny
Mezi uložením financí do nemovitosti a automobilu je velký rozdíl,a každý rozumný člověk to i tak chápe.Zhodnocení vložených financí do nemovitosti a postupným zabydlováním(nezaměnit s vybydlením)cenu zvedá kdežto u plechového miláčka ve většině případů ani toto nepomáhá a cena klesá.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.