0
zpět
 

diskuze k tématu: Ojetina 2013-2014 Škoda, Golf, Passat 1,6 TDI nebo 2,0 TDI (s DSG nebo bez)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, typ vozidla, osobní
Raho
počet příspěvků3
datum registrace04.10.2016
Středa 18.01.2017 11:01, Ojetina 2013-2014 Škoda, Golf, Passat 1,6 TDI nebo 2,0 TDI (s DSG nebo bez)
Dobrý den, uvažuji o koupi ojeté Octavie, Golfa nebo Passata (vše kombi), ročně ujedeme těch cca 20.000 km (každý víkend chalupa, celkem 220 km z toho 1/2 dálnice), hodně po městě, občas nějaká vzdálenější cesta. Nyní máme Roomster 1,9 TDI a s motorem a jeho svižností a spotřebou jsme plně spokojeni, nicméně už má 10 roků a chceme ho proto prodat a koupit jiný vůz. Jsme dva, ale pořád převážíme plno věcí, takže Roomster se nám maximálně osvědčil. S ohledem na velikost kufru chceme některé z výše uvedených. Navíc s Roomstrem za ty roky máme 200.000 km bez jediného problému, proto důvěra ve Škodu/VW. Spotřeba u nás určitě hraje svou důležitou roli.
U 1,6 TDI mám jen obavu, že motor nebude tak svižný jako 1,9 TDI a tak nevím, jestli nevzít raději 2,0, ale zase mě odrazuje vyšší spotřeba. A když už uvažuji o 2.0, pak otázkou, jestli pro komfort pro manželku není lepší DSG (u 1,6 TDI jsem v různých recenzích vyčetl, že DSG nebrat).
Cenově bych se rád vešel do 400.000,-.
Co myslíte? Stačí ta 1,6 TDI? Nemáte tip na nějaký jiný, spolehlivý vůz?
díky za každou radu
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Středa 18.01.2017 11:24, jinak
Osobně bych šel s tímto rozpočtem cestou jiné značky, kde je dost reálná šance koupit nový vůz. Než mít 3-4 roky starý koncern. např.Opel astra, Toyota auris či nějaký francouz
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 18.01.2017 11:37, Passat nebo Mondeo,ale i 508 je velmi dobrá :-)
Ahoj, na pravidelné delší cesty určitě střední třídu a silnější motor, ta 1.6TDI by se mohla už trápit.
Za mě teda určitě Passat 2.0 TDI a nebo ještě lépe Ford Mondeo kombi 2.0 TDCi.
S automatem u Fordu moc problémy nejsou, u koncernové DSG si myslím, že právě ta pro 2.0 TDI špatná není, ale raději se ještě poptejte někoho erudovanějšího...
Rozdíl spotřeby mezi 1.6 a 2.0 TDI smaže pár dlouhých kopců a velký náklad natotata, takže určitě se tím netrap
Jinak můj kamarád je maximálně spokojený s Peugeotem 508 SW 2.0 HDI, který má raději než svůj služební nový Superb 2.0 TDI , takže zkusil bych se projet i v 508
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Středa 18.01.2017 12:48, superb dobra volba
SE superbem 2013 2,0 TDI 125kw DSG jezdim obcas v praci a mel jsem moznost toto Auto odkoupit, takze jsem nastudoval vse co slo, prodej zamestnancum nakonec nebyl schvalen, ale kazdopadne DSG 6ti stupnove s mokrymi spojkami ktere je u 2,0TDI vzdy je pro me perfektni prevodovka, ja jsem byl maximalne s jeji funkci spokojen. Momentalne mam C5 2,0HDI 120kw Automat kalsicky hydro menic Aisin - jsem s autem spokojen, ale reknu popravde, ze kdybych mel moznost za podobne penize sehnat Superba s DSG sel bych do nej. Citroen nebo Mondeo byla pro me osobne alternativa, na kterou jsem financne dosahl. 2,0 TDI od roku 2013 zu ma vychytane vsechny vady a je velmi spolehlivy a to same plati o DSG, kdyz jsem mluvil s techniky, ktere se specializuji na opravy automatu, kde mi menili v prevodovce olej, tak rikali, ze pokud se u DSG meni pravidelne olej tak je temer nesmrtelna a relativne levne servisovatelna proti ostatnim automatum. Obecne mam VW rad takze passat nebo Superb v cene okolo 400tis budou dobre. Jako alternativu, ktera za dane penize bude mladsi je urcite Mondeo a C5. Obzvlaste C5 s motorem 2,2HDI 150kw, coz je absolutne famozni, Motor jede paradne a spotreba neni o moc vyssi nez u 2,0HDI. Ale pokud se smirite s trosku starsim datem vyroby tak ja osobne bych sel do Superba/passata, me to Auto proste vyhovuje po vsech strankach, i kdyz nekdo se mnou nebude souhlasit, ale pro me je to idalne univerzalni Auto. DSG zlobi jen u 1,6TDI, je tam 7stupnova verze se suchymi spojkami. Dejte si akroat pozor, zdali v DSG byl pravidelne meneny olej kazdych 60tis km.
reagovat
Raho
počet příspěvků3
datum registrace04.10.2016
Čtvrtek 19.01.2017 12:51, .
moc všem děkuji!
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 20.01.2017 09:22, 1.9
máte poslední relativně bezproblémový koncernový diesel, 200 tis. to je teprve zajetý, auto bych si nechal, pokud s ním nejsou problémy
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Pátek 20.01.2017 09:41, RE: 1.9
Humusus napsal:
máte poslední relativně bezproblémový koncernový diesel, 200 tis. to je teprve zajetý, auto bych si nechal, pokud s ním nejsou problémy


S tím bych si dovolil souhlasit. Moje auto bude mít letos 16 let a kvůli nějakému "sociálnímu" statusu ho měnit nehodlám. Až s ním budou časté problémy, jako že nás někam nedoveze, pak začnu řešit, co dál. Dokud jezdí a chce de-facto běžný servis (samozřejmě s přihlédnutím k nájezdu) a nároky na přepravu splňuje, pak je výměna vyhozením peněz.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pátek 20.01.2017 10:27, RE
Jo, dokonce to vypada, ze skoro jedinej spolehlivej diesel od VW. Pokud je jedinej duvod "chci novejsi auto", urcite bych si ho nechal. Tim spis nevymenil za 2.0TDI.

Neco jinyho by bylo, ze vam treba nestaci vykon, nebo prostor...
reagovat
Raho
počet příspěvků3
datum registrace04.10.2016
Pátek 20.01.2017 10:33, .
Je pravdou, že auto jezdí v pohodě, odchází jen "blbosti", nikdy jsem tak staré auto neměl a to jeho
desáté výročí mě proto děsí. Nechat si ho stojí asi také za zvážení. Díky za rady
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.