0
zpět
 

diskuze k tématu: octavia (2009-2010) vs rapid(2013-2014)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat
skopo
počet příspěvků3
datum registrace26.06.2017
Pondělí 26.06.2017 15:43, octavia (2009-2010) vs rapid(2013-2014)
Dobrý den, chtěl bych koupit ojetý vůz octavia rok výroby 2009-2010 nebo rapid (2013-2014), octavii bych chtěl v benzínu 1,6 Mpi, rapid 1,2 tsi. Co je lepší volba ?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 27.06.2017 09:30, Jednoznačně Octávii
Ahoj, tady je za mě volba jednoznačná pro Octávii.
Rapid měl a ještě i má mnoho neduhů, právě ročníky 2013-2014 jich mají docela dost, něco šlo vyreklamovat, něco ne. Pak je tu kvalita interiéru, která se rapidně zlepšila až tak kolem 2015/2016 a to zejména díky edici Fresh, kdy interiér a výbava šly "dosebe". Stále ale platí, že jde o lowcost, tj. tvrdé plasty, nesmyslně úzký interiér i exteriér, dokonce R. Clio je širší!! ale také docela tvrdé nastavení podvozku. Dále velmi podprůměrné brzdy a ne příliš dobrá výhlidka na životnost turba, které je docela drahé. Mě u Rapidu vadí i extrémně malé čelní okno.

Octávie je už segment C a tam je konkurence tak veliká, že ani Škoda si nedovolí tak šetřit. Takže měkčené plasty v interiéru, určitě komfortnější nastavení podvozku, kvalitnější zpracování celého vozu, a díly částečně z Golfu V dávají Oct II facelift dobrou vyhlídku na odolnost a spolehlivost.
Motor 1.6 MPI je příjemný společník, rozhodně se s ním lépe jezdí, než s 1.2 TSI(mám doma), protože nemá turbodíru a zabere od spoda. Jediné na co je třeba si dávat pozor je spotřeba oleje. Nevím proč, ale na forech si lidé docela často na to stěžují při vyšších nájezdech. Já ale mám kolegu co má právě Oct II 2009 1.6 MPI najeto 120tis.km a olej vůbec nedolívá. Pravdou je, že auto kupoval jako nové a long interval zrušil jako první věc po koupi mění olej co rok/15000tis.km

Jinak mě tady asi ukamenují, ale v podobné cenové relaci se nabízí i Ford Focus II facelift 1.6 Duratec, který je nadmíru spolehlivý a téměř vždy s lepší výbavou, tj. ESP, klima, 6xairbag atd..
Focus II facelift si v ničem nezadá s Oct II, motor je dokonce o milimetr živější, spotřeba podobná, podvozek famózní. Interiér má také měkčené plasty, vše trochu kazí je nevzhledná výplň dveří.

Pak jezdím pravidelně s VW Jettou 1.6 MPI, která ma najeto 300tis.km s LPG, olej nebere a komfotem poráží Oct i Focus. To samé bude platit patrně i pro Golf V 1.6 MPI...
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 27.06.2017 09:43, Re:
za mě oktávka, poctivěji udělané auto 1.6 sice není žádný zázrak ale je to docela odolný motor a pořád lepší než tsi
reagovat
xxondysxx
počet příspěvků45
datum registrace16.04.2015
Čtvrtek 29.06.2017 10:07, můj názor
Dobrý den, je asi dobré si rozmyslet co je pro Vás důležitější, jestli počet najetých km a rok výroby či bytelnost vozu. Nechci tu hájit ani rapida ani octávii. Chtěl jsem jen říct, že jsem měl 5 let Octávii 2 tedy tdi 77kw, bylo to velice spolehlivé a bytelné auto,takže po této stránce bych doporučil octávii. Na druhou stranu musím říct, že ted mám od novoty dva a půl roku škoda rapid tsi 63 kw, a jsem já osobně spokojen. Na rovinu říkám, že jak píše Boban, tak je to hůř zpracováné auto něž octávie z let co uvádíte, na druhou stranu je to pochopitelné jelikož pořizovací ceny jsou min o 200 tis jinde.Pro mě osobně je důležitější novější rok výroby a méně najeto než u ojetějšího vozu. Ale hlavně píšu protože velice nesouhlasím s tím co tu napsal boban o rapidu, konkrétně myslím nesmyslně úzký interier, než jsem vůz koupil seděl jsem v x autech a rapid je samozřejmě užovka, ale v interieru si na nic nestěžuji, naopak jiné vozy které jsou papírově mnohem širší mi připadly na tom ve srovnání hůř, druhá věc slabé brzy, můj rapid má vzadu pouze bubny a brzdí naprosto parádně, dle můj pocitů stejně jako dřívější octavia nebo bratrův focus. třetí věc je tvrdý podvozek, rapidá mám koupeného ve výbavě style plus a ten má v základu 17 kola na profilu 45 a vůbec to nedělá vozu problémy.naopak bych řekl že na těch jeho kolech je to akorád vůču komfortu a dobrému sedění vozu v zatáčkách.........na zimu mám 15 je to pohodlnější ale na mě až moc komfortní...........Takže vůbec tu nechci říkat, že boban nemá v plno názorech pravdu, spíše jen srovnám pocity mého a jeho rapida. Já osobně jsem pro vůz mladší o 4 roky s méně kilomerty, rapid má taky velice slušné ceny dílů, to je potřeba si uvědomit. Ale pokud ti jde a bytelnost a pocit komfortnějšího vozu kup octávii, osobně si myslím, že neuděláš chybu s žádným vozem.............
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 30.06.2017 00:41, Asi jiný Rapid
Tak nevím co mám napsat, mám to štěstí, že občas jezdím s různými auty, občas mám i týden něco z půjčovny. Co mám ošahané jsou:
- Oct II 2.0 TDI kombi
- Oct II 1.9 TDI
- Oct I 1.6 MPI, 1.9 TDI 66kw
- Peugeot 308 1.6 BlueHDI 2015
- Ford Focus II facelift 1.6 Duratec
- R. Megane III před i po faceliftu 1.6ben i 1.5 DCi
- Kia Ceed 2009 1.4 ben
- VW Golf V,Golf+ V, Jetta 2006 s motory 1.6 MPI nebo 1.4 MPI
- Hyundai i30 I gen 1.4 /1.6 CRDi, II gen 1.6 CRD automati, III gen. 1.4 T automat
- R. Laguna II 1.9 DCi
- Suzuki SX4 1.6 VVT
- Kia Venga 1.4 2009

Říkám na rovinu, můj Rapid 2016 má nejmenší sedadla, nejužší prostor, nejmenší přední okno, nejhorší brzdy z výše jmenovaných vozů. Podvozek je tvrdší, jen Venga a Ceed I je na tom hůř.
Nic proti Rapidu, jen je to prostě segment B a šetřilo se fakt fest



reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 30.06.2017 10:26, RE: Asi jiný Rapid
BobanHTP napsal:
Tak nevím co mám napsat, mám to štěstí, že občas jezdím s různými auty, občas mám i týden něco z půjčovny. Co mám ošahané jsou:- Oct II 2.0 TDI kombi- Oct II 1.9 TDI- Oct I 1.6 MPI, 1.9 TDI 66kw- Peugeot 308 1.6 BlueHDI 2015- Ford Focus II facelift 1.6 Duratec- R. Megane III před i po faceliftu 1.6ben i 1.5 DCi- Kia Ceed 2009 1.4 ben- VW Golf V,Golf+ V, Jetta 2006 s motory 1.6 MPI nebo 1.4 MPI- Hyundai i30 I gen 1.4 /1.6 CRDi, II gen 1.6 CRD automati, III gen. 1.4 T automat- R. Laguna II 1.9 DCi- Suzuki SX4 1.6 VVT- Kia Venga 1.4 2009Říkám na rovinu, můj Rapid 2016 má nejmenší sedadla, nejužší prostor, nejmenší přední okno, nejhorší brzdy z výše jmenovaných vozů. Podvozek je tvrdší, jen Venga a Ceed I je na tom hůř. Nic proti Rapidu, jen je to prostě segment B a šetřilo se fakt fest


Dobrý den, budeme rádi, když o některém z vámi ježděných vozů napíšete recenzi: https://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Díky za Vaše dosavadní příspěvky a hezký den
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.