0
zpět
 

diskuze k tématu: Nové bezpečné auto pro rodinu - Tucson, Megane, T-roc?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, korejská vozidla
Petuska
počet příspěvků1
datum registrace17.02.2018
Sobota 17.02.2018 07:47, Nové bezpečné auto pro rodinu - Tucson, Megane, T-roc?
Dobry den. Rada bych vas pozadala o radu pri koupi noveho automobilu.
Auto by melo byt v prvni rade bezpecne..mam dite. Pote alespon trochu prostorne, aby i cestujici vzadu meli dostatek mista.
Hledam něco co nebude uplne líné a nebude to zrat hodne benzinu. Jezdeni hlavne po meste.
V autech se absolutně nevyznam.
Auto budu financovat sama,nechci neco kde budu platit mega vysokou pojistku a budu stale tankovat.
Libi se mi napr. Huyndai Tucson,ale myslim,ze je to zbytecne nakladne auto na provoz. Z oa se mi libi Renault megane. Take jsem koukala na Volksvagen T-roc. Ale motor 1l, jede to vubec?
Vzhledem k.bezpecnosti, koupit osobak nebo suv?
Pocatecni investice muze byt treba do 600 000,-

Dekuji za kazdou radu.
reagovat
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Sobota 17.02.2018 10:33, ....
Videl bych to na SUV a benzinovym atmosferickym motorem, nejlepe nejakyho japonce.
Nissan Qashqai nebo Mitsubishi ASX
Tyhle auticka s benzinovou 1.6 jezdi kolem 7l na 100 a nic moc se na nich nekazi.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Sobota 17.02.2018 12:04, re
nebo Suzuki S-Cross, Suzuki Vitara, Toyota Rav4
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1230
datum registrace08.09.2009
Neděle 18.02.2018 07:11, BEZPEČNÉ - MÁM DÍTĚ
Jak vidím tohle zadání, tak se mi ježí vlasy. Jasně, nejlepší bude Toyota Landcruiser- ta váží skoro 3 tuny a sedí se asi tak 1,5 m nad vozovkou. Ostatní řidiči na silnici mi můžou být ukradení....

Do prdele kdy už každej pochopí, že auto je bezpečný tak, jak je bezpečný jeho řidič???

Jednoduchá rovnice typických bezmozků: koupím si 2T mastodonta a pak můžu jezdit jak hovado. Za jízdy se malovat, psát na fejsbůk, telefonovat a dalších milion věcí, ale jen ne se soustředit na jízdu!A ksdyž někoho sestřelím, tak si toho ani nevšimnu. Vždyť JÁ mám přeci bezpečný auto a hlavně dítě!!!

Takže zde je výběr nejlepších aut:
Toyota Landcruiser
Hummer
Mitsubishi Pajero
VW Touareg
Volvo XC90
Ford Ranger
VW Amaraok
Cadilac Escalade

No snad si paní vybere, když má teda to dítě. Samo sebou, že pokud jde o dítě, tak se na spotřebu vůbec nekouká, protože bezepčnost se musí zaplatit. Takže spotřeba jde zcela mimo.

PS: a klidně se do mě obujte, očekávám to.
reagovat
Bronn
počet příspěvků128
datum registrace23.11.2014
Neděle 18.02.2018 10:18, hmm
Zdeny v podstate mas pravdu, ale na jednu vec si zapomel. Muzes byt sebelepsi ridic a stejne te muze sestrelit nejaky blbec, nalitej ci sfetovanej, duchodce s infarktem, epileptickym zachvatem, mikrospanekem....
Sedel bys pak radsi ve felicii nebo landcruiseru?
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1230
datum registrace08.09.2009
Neděle 18.02.2018 11:25, RE: hmm
Bronn napsal:
Zdeny v podstate mas pravdu, ale na jednu vec si zapomel. Muzes byt sebelepsi ridic a stejne te muze sestrelit nejaky blbec, nalitej ci sfetovanej, duchodce s infarktem, epileptickym zachvatem, mikrospanekem....Sedel bys pak radsi ve felicii nebo landcruiseru?


Dyk top píšu - každý auto je bezpečný tak, jak je bezpečněj jeho řidič. Pokud v něm sedí magor, libo, jestli proti tobě, nebo ty v něm, tak furt se auto chová podle toho, kdo ho řídí. Tím mířím tam, že na silnici je bezpečno úměrně tomu, kdo v autech sedí. A pak opravdu nepomůže ani nic z té skupiny, co jsem ironicky napsal. A únik z toho není, že si pořídím 3T kols a seru na vše. je to v hlavě toho, kdo za volant usedá. Bohužel, doba je plná bezmozků. A protože sám mám sice děti dávno odrostlé a jsem už dva roky dědkem, tak svým dětem mohu jen poradit, ať se vyhýbají místům, kde je kumulace idiotů za volantem nebeská a kam nemusí, ať autem nejezdí. Naštěstí a bohužel bydlí v Praze (k mému msutku), čímž naplňují podmínku první - koncentrace XXXX je vysoká a riziko také, ale zase mohou využívat prostředků MHD, kde je riziko sestřelení nějakým idiotem přeci jen ještě menší. To u nás na vsi takto nefunguje, proto se snažím nejezdit tam, kde mi hrozí nadměrné riziko střetu s podobným člověkem. Na drhé straně tam, kde se snažímjezdit, mi hrozí zase srážka se srncem čii divočákem, alte to jsou zvířata a ta za své chování nezodpovídají. Člověk ano. Řečeno dost jasně?
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Neděle 18.02.2018 13:40, RE: hmm
citace:
reakce na: Bronn, 18.02.2018 10:18 (Zdeny v podstate mas pravdu, a ...)


Co když tě sejme na chodníku cestou k tomu tanku co máš na parkovišti? Nebo s ním parkuješ ve vchodu a nakupovat jezdíš nějak takto? https://www.youtube.com/watch?v=7QQ0azQIKZs

K dotazu za 600 tisíc by se dala najít skladovka Talismana v benzínu, pokud jde víc o bezpečnost než výbavu. Pokud stačí bezpečnost Megana tak bude mít výbavu a ještě zbyde
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Neděle 18.02.2018 17:06, RE: RE: hmm
citace:
reakce na: Zdeny60, 18.02.2018 11:25 (Dyk top píšu - každý auto je b ...)


Cili kdyz bude mit dite sport/krouzek 10km od baraku a pani bude behem tech 10km projet 4 krizovatky a kus frekventovane dalnice, tak je lepsi asi dite odhlasit a sedet doma??? Proste jen nechce koupit nejakou dacii se dvema hvezdickama z crashtestu.... Neni treba to hned brat z druhe strany ze pak uz se da jezdit jen OTeckem....
Za me pokud nevadi design tak bych bral Rav4
reagovat
martinw
počet příspěvků28
datum registrace12.07.2016
Pondělí 19.02.2018 07:29, re:
Dobry den,

co Mazda CX-5, popr Sportage/Tucson - ony se ty korejska/japonska auta nezdaji, ale prosly tvrdrsimi crash testy v americke IIHS na vybornou : http://www.iihs.org/iihs/ratings/v/class-summary/small-suvs

narozdil od evropskych automobilovych znacek ktere pouzivaji mirnejsi crash testy NCAP. Tolik k te bezpecnosti.
reagovat
martinw
počet příspěvků28
datum registrace12.07.2016
Pondělí 19.02.2018 07:52, RE: re:
martinw napsal:
Dobry den,co Mazda CX-5, popr Sportage/Tucson - ony se ty korejska/japonska auta nezdaji, ale prosly tvrdrsimi crash testy v americke IIHS na vybornou : http://www.iihs.org/iihs/ratings/v/class-summary/small-suvsnarozdil od evropskych automobilovych znacek ktere pouzivaji mirnejsi crash testy NCAP. Tolik k te bezpecnosti.


opravuji spatne prilozene URL : http://www.iihs.org/iihs/ratings/v/class-summary/small-suvs
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.