0
zpět
 

diskuze k tématu: Nové auto pro jednoho

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, japonská vozidla, italská vozidla, korejská vozidla
Kozohlav
počet příspěvků1
datum registrace06.04.2015
Pondělí 06.04.2015 15:55, Nové auto pro jednoho
Zdravím, rád bych koupil nové auto. Většinou poskakování po městě, jeden a občas dva lidi, pár igelitek s nákupem (takže klidně i 3dv). Roční nájezd 5-10.000km. Rád bych si to nechal minimálně pět let, nebo dokud bude držet, čím delší tovární záruka, tím lepší. Auto klidně i v naprostém základu bez klimy, se švihadlama... Jde mi asi hlavně o to, aby vydrželo co nejvíc let. Mám garáž, do který by se mělo vejít i moto, jeden z důvodů proč takovýhle trpajzlíci.

Byl jsem zaítm projet Citigo a Aygo. Líp se mi jelo s Citigo, přišlo mi "správnějších rozměrů" a uvnitř větší, Aygo bylo vyšší, pocitově ne tak stabilní. Na druhou stranu si myslím, že Toyotí VVTi vydrží déle než koncernové MPI. Citigo taky podle mě vypadá... v pořádku, ale Aygo je ošklivý.
Chtěl bych se jít projet ještě Fiatem Panda, za podobný peníze asi "víc auta", zas si říkám, že to musí tím pádem být ošulený někde jinde. Má nová Panda stejnou techniku jako předchozí generace? Na tu slýchám samou chválu.

Na co dalšího bych se měl dívat? Jaká je i10?
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 06.04.2015 18:10, RE: Nové auto pro jednoho
Kozohlav napsal:
Chtěl bych se jít projet ještě Fiatem Panda, za podobný peníze asi "víc auta", zas si říkám, že to musí tím pádem být ošulený někde jinde. Má nová Panda stejnou techniku jako předchozí generace? Na tu slýchám samou chválu.


Technicky je to stejné auto jako jeho předchozí generace, čili v podstatě "z principu" se nemá co pokazit. Fiat standardně dává záruku 5 let/100 000 km, s vaším nájezdem tedy máte po celou plánovanou dobu vlastnictví "garantovaný klid". A není důvod, proč by to auto nevydrželo déle.

reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 06.04.2015 18:20, citigo
Citigo je výborné auto ve svém segmentu, má výborné sedačky. Motoru bych se vůbec nebál. Ten v Toyotě lepší neni, citigo subjektivně lépe jede.
Ale panda je větší za stejné peníze, to je pravda. Záleží na prioritách.
reagovat
eriček
počet příspěvků2
datum registrace04.12.2015
Pátek 04.12.2015 14:42, f
klidně bych zvolil auto o něco starší než nové aspoň dle mého názoru u nového vám strašně rychle klesna cena. Během dvou let až 50 procent ze své tržní ceny.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pátek 04.12.2015 18:37, Citygo
Citigo jsem viděl v provozu, je to strašně malé, ale pro jednoho do města asi dobrý. Kupodivu to jelo celkem svižně (na tahle miniauta), že to ani moc nebrzdilo provoz. Je to ale taková krabice na smrt. Když to do tebe pak někdo křachne (např. nějaká pražská pipina v Q7).. no, nechtěl bych v tom sedět
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Pátek 04.12.2015 18:39, RE: Nové auto pro jednoho
Giorgio napsal:
Kozohlav napsal:
Chtěl bych se jít projet ještě Fiatem Panda, za podobný peníze asi "víc auta", zas si říkám, že to musí tím pádem být ošulený někde jinde. Má nová Panda stejnou techniku jako předchozí generace? Na tu slýchám samou chválu.
Technicky je to stejné auto jako jeho předchozí generace, čili v podstatě "z principu" se nemá co pokazit. Fiat standardně dává záruku 5 let/100 000 km, s vaším nájezdem tedy máte po celou plánovanou dobu vlastnictví "garantovaný klid". A není důvod, proč by to auto nevydrželo déle.


Panda je asi nejlepší volbou v segmentu malých aut v poměru cena výkon..
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Sobota 05.12.2015 12:29, Určitě bych si projel ještě Hyundai i10!
Zdravím Vás, být Váma, určitě bych si nechal předvést také Hyundai i10, co se týče dizajnu interiéru a odhlučnění, dále předních sedadel, dle mého je lepší než Citigo, které je už opravdu zastaralé. 5 letá záruka také není k zahození a vůbec výbavou i10 deklasuje Citigo.
Jestli nemusíte Hyundai tak zkuste i Kiu Piccanto, nová už vypadá dobře a navíc 7 letá záruka je super!

Jinak já bych možná kouknul o segment výše. Ve městě se dá velmi dobře jezdit s malými hatchbaky jako je Renault Clio, Opel Corsa, Kia Rio, Ford Fiesta. Auta nejsou zase tak větší a komfort je úplně jinde, nehledě na bezpečnost a cenu ojetiny a hlavně dostanete odlný 4-válcový motor, který Vám bude dlouho dobře sloužit.

Zejména Renault Clio a Kia Rio jde pořídit v dobré výbavě za 249000kč a jak říkám dostanete auto s odolným 4-válcovým motorem, 5 /7letou zárukou a navíc vzadu můžete občas převést i kamarády, rodiče a rodinu i delší trasy Komfort jízdy pak nejde vůbec srovnávat s minivozy.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Sobota 05.12.2015 23:17, Dodatek :-)
Ještě jsem chtěl dodat, Ford Fiesta i Opel Corsa lze koupit ve třídveřové verzi, která je levnější. Jinak ani Fábie III 1.0 MPI vás nemusí tak zklamat.
Moje úvaha je prostá, když už nedejbože do vás nabourá kšiltovkář ve starém Golfu s výfukem velkým jak kanalizační trubka, tak vás v miniautě prostě odstřelí někam do příkopy, Ne tak se stane pokud budete mít Clio nebo Fábii apod., tam to může být i opačně
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.