0
zpět
 

diskuze k tématu: Nové auto 2017 - náklady na provoz

kategorie zařazení tématu: automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, korejská vozidla
parek4u
počet příspěvků12
datum registrace13.07.2017
Pondělí 28.08.2017 22:00, Nové auto 2017 - náklady na provoz
Budu pořizovat nový vůz rok výroby 2017 a zajímaly by mě náklady se kterými bych měl počítat, u vozu budu mít záruku na 5let at už připlacenou nebo zdarma. Nájezd 10 - 15 000 rok.

Jde mi o to jestli je nějaký velký rozdíl mezi náklady například u Peugeotem, Audi, BMW, VW nebo Kia.

Jelikož tam budu mít záruku na 5let nepočítám s nečekanými velkými výdaji, ale například srovnání cen servisů (výměna náplní filtrů atd.)

Jsou vůbec takovéto informace veřejně dostupné ?
Díky
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 28.08.2017 22:26, Servisní náklady jsou k dispozici u dealerů
Ahoj, před půl rokem jsem vybíral menší auto na firmu. Prakticky u dealerů všech značek nebyl problém ukázat ceny jednotlivých servisních prohlídek během celé záruky. Samozřejmě si tam nechávali jakousi pojistku, že cena se může lišit +- něco.

Nejde ale úplně spoléhat, že pětiletá záruka spasí všechno. Je třeba spíše podle referencí vybrat spolehlivý a robustní vůz samotnou podstatou
Vysvělím - nakonec jsem neodlal docela velké slevě a koupit slušně dovybavený Rapid SB 1.2 TSI. Pětiletá záruka, docela dobré ceny servisních prohlídek atd..
Jenže - je to lowcost, některé díly z Polska i Číny a je to znát, reklamací už bylo několik, od pokřiveného pedálu spojky až po vrzání a plynového pedálu, dále špatně fungující automatická klima a chronicky problémový polský kopresor klimatizace SANDEN. A já se přiznám, už jsem totálně unaven věčnou návštěvou servisu, dohadování se, že fakt klima nefouká a nebo píská atd atd... Takže to vlastně Škodě projde i s takovým aušusem, protože už brzo to asi vzdám, auto dojezdím a pak prodám. Přesně s tímhle podle mě manageri Škody počítají a nakonec zase vydělají na zákazníkovi :-S

Takže ty náklady bych neřešil tak moc(určitě bych si je prošel, ale neřešil stokoruny) a vybral držáky, počínaje Fordem Focusem v benzínu, přes Korejské I30, Ceed až po japonce, kde v benzínu snad udělat chybu ani nejde Já osobně považuji i některé Francouze za velmi spolehlivé vozy.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Úterý 29.08.2017 09:03, Re:
R. Mégane 1,5dCi/110k
r.v. 2015
nájezd cca 42000km za cca 20 měsíců

Servisní prohlídka s výměnou oleje a všech filtrů vyšla naposledy na cca 8000Kč a byla hotová během jednoho dne.
Vadný senzor TPMS vyměněn na počkání v záruce. Nešel sklápět pravý zadní sedák, opraveno během servisu v záruce.
Mimozáruční opravy - prokousaná vzduchová hadice + odřená a poničená střecha od suti (odlétla z náklaďáku předemnou)
Servis Pokorný Brno - maximální spokojenost, možnost půjčení vozu za pár korun, při servisní prohlídce mechanici auto prohlédnou a zkontrolují komplet. Téměř všechny práce provedeny s maximální spokojeností. Teď jsem si po asi 4 měsících všiml, že ne úplně dobře zalakovali šrámy na střeše, respektive lakovali i tam kde neměli a nechtěli...
reagovat
parek4u
počet příspěvků12
datum registrace13.07.2017
Středa 30.08.2017 14:31, díky
díky, tak nějak jsem to myslel
reagovat
xxondysxx
počet příspěvků45
datum registrace16.04.2015
Středa 30.08.2017 20:03, náklady škoda rapid
Škoda rapid 1.2 TSI Style Plus, 63 kw , provoz od 5/15

nyní najeto 33 tis, po roce výměna olej. filtru a olej jsem si dodal sám, cena ve škoda servisu cca 650 kč, olej mě vyšel na 1000 kč 5 L, pak oprava po srážce zvěře, což jsem si způsobil sám, jinak letos květen opět výměna oleje a všech filtrů za 2 350 kč v neznačkovém servisu, vozidlo jinak bez závad a reklamací, již je po záruce a proto po zkušenostech s jednáním ve škoda servisu jsem odešel k neznačkovému.
reagovat
parek4u
počet příspěvků12
datum registrace13.07.2017
Čtvrtek 31.08.2017 07:58, servis
Opravdu jsou i takové servisy kde si můžete v rámci záruční výměny oleje a filtrů donést vlastní olej ?
reagovat
xxondysxx
počet příspěvků45
datum registrace16.04.2015
Čtvrtek 31.08.2017 08:06, RE: servis
parek4u napsal:
Opravdu jsou i takové servisy kde si můžete v rámci záruční výměny oleje a filtrů donést vlastní olej ?


Ano, mělo by to být možné všude ve značkových servisech, podmínka je stejný olej co tam dávaj oni a musí být v origo balení a nerozdělán, čili u většiny vozů 5 L balení, v mém případě cena baleni 1000, a cena 1 L ve škoda auto 490 kč
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Čtvrtek 31.08.2017 18:00, RE: Nové auto 2017 - náklady na provoz
parek4u napsal:
Budu pořizovat nový vůz rok výroby 2017 a zajímaly by mě náklady se kterými bych měl počítat, u vozu budu mít záruku na 5let at už připlacenou nebo zdarma. Nájezd 10 - 15 000 rok.Jde mi o to jestli je nějaký velký rozdíl mezi náklady například u Peugeotem, Audi, BMW, VW nebo Kia.Jelikož tam budu mít záruku na 5let nepočítám s nečekanými velkými výdaji, ale například srovnání cen servisů (výměna náplní filtrů atd.)Jsou vůbec takovéto informace veřejně dostupné ?Díky


Jestli máš na BMW tak ti můžou být ty zanedbatelné rozdíly v ceně za servis mezi ním a Peugeotem jedno, protože filtry a olej stojí stejně takže zbývá rozdíl jenom v ceně za práci a prohlídku, když závady řeší záruka
reagovat
azerty
počet příspěvků63
datum registrace23.06.2016
Čtvrtek 31.08.2017 19:23, BMW titulek musí obsahovat minimálně 15 znaků a minimálně 3 slova
BMW ma servis do 5 let/100000km zdarma...pripadne je mozne se predplatit za cca 40 tis i vymenu brzdy/spojky
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.