0
zpět
 

diskuze k tématu: netoci se jedno zadni kolo - Renaul Clio II

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, dovoz vozidel, pneu a disky, ostatní, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
tomN
počet příspěvků30
datum registrace30.07.2015
Pátek 28.04.2017 21:00, netoci se jedno zadni kolo - Renaul Clio II
Ahoj,

stala se nam neprijemna vec. Vcera vecer jsme zaparkovali Renault Clio II (takovy ten starsi) a zatahli rucku... dnes, kdyz jsem se chtel rozjet, povolil jsem rucku a auto nejede.. je citit, ze zadni kolo je zablokovane... vubec se netoci a kdyz se snazim rozjet, je citit, jak predk auta chce jet, ale zadek stoji... zkousel jsem auto dat na hever a opravdu, prave zadni kolo se vubec neprotaci, leve zadni rukou v pohode tocim pokud je auto na heveru... bohuzel nemame v aute spravny klic, takze nejsem schopen sundat kola, zkusim obstarat zitra...

cim by to mohlo byt? pripadne, je mozne, ze si to jsem schopen nejakym zpusobem opravim sam bez nutnosti davat auto do servisu?

dekuju moc za tipy a pripadne rady!
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 28.04.2017 21:28, brzda
asi se vam kousla zadní brzda, sundejte kolo a zkuste na buben poklepat, pokud to nepomůže tak buben dolu

p.s. nechápu jak může někdo jezdit bez klíče na kolo..... nikdy jste nepíchnul nebo pokaždé voláte odtah?
reagovat
tomN
počet příspěvků30
datum registrace30.07.2015
Pátek 28.04.2017 21:49, brzdy
dal sjem auto na hever a aspon z casti, kam jsem se dostal jsem buben omlatil., auto se rozjelo ale je citit, ze brzda stale tlaci na buben a auto brzdi i na volnobeh.. zkusim zitra koupit klic a sunda kolo, zda se, ze trocha spraven mirenych ran pomuze...

klice jsou v aute dva, ovsem nejake velke a na srouby nepasuji.. je to auto pritelkyne a uz pichla 2x.. vzdy jsem za ni ale prijel a klic vzal ze sveho auta, ani ve snu me nenapadlo, ze by klice, ktere v aute ma, nepasovaly na srouby.. takze asi tak...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 28.04.2017 23:43, buben
tak buben dolu, zas taková práce to není, alespoň rovnou zkontrolujete pakny
reagovat
tomN
počet příspěvků30
datum registrace30.07.2015
Sobota 29.04.2017 13:14, brzdy
tak bohuzel s tim nejspis nehnu...

sundal jsem kolo, sundal jsem sroub, co drzi buben, ale buben sundat nejde... brzda tlaci na buben takovym zpusobem, ze s nim ani nehnu :/
reagovat
tomN
počet příspěvků30
datum registrace30.07.2015
Sobota 29.04.2017 14:46, stahovak
tak bez stahovaku se asi nehnu... nahodou neni nekdo z okoli Vestce/Jesenice u Prahy a mel by takovy stahovak, pomoci ktereho by sel sundad buben zadniho kola? rad i za pujceni zaplatim ;)
reagovat
tomN
počet příspěvků30
datum registrace30.07.2015
Sobota 29.04.2017 17:30, prumer brzd
povedlo se mi konecne buben sundat.. problem je, ze desticka na jedne z brzdovych celisti je odlepena, takze objednam nove.. jen kdyz koukam na auto kelly, tak se nevyznam v prumeru... maji tam prumery 38-42 a kdyz kouknu na brzdu co jsem vyndal, tak na sobe ma R86 jak teda poznat, jaky spravny prumer koupit? kde mam cislo hledat, nevite?
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Sobota 29.04.2017 19:09, kelly
vezměte díl s sebou a zajedte si do kelly v kunicích http://www.autokelly.cz/Contact/Kunice máte to kousek a je to jejich centrální sklad s prodejnou, tam mají všechno
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 30.04.2017 10:04, RE: brzdy
tomN napsal:
dal sjem auto na hever a aspon z casti, kam jsem se dostal jsem buben omlatil., auto se rozjelo ale je citit, ze brzda stale tlaci na buben a auto brzdi i na volnobeh.. zkusim zitra koupit klic a sunda kolo, zda se, ze trocha spraven mirenych ran pomuze...klice jsou v aute dva, ovsem nejake velke a na srouby nepasuji.. je to auto pritelkyne a uz pichla 2x.. vzdy jsem za ni ale prijel a klic vzal ze sveho auta, ani ve snu me nenapadlo, ze by klice, ktere v aute ma, nepasovaly na srouby.. takze asi tak...


To vysvětlení nepasujícího klíče na kola je jednoduché - někdo v minulosti vyměnil šrouby kol za náhradní z druhovýroby (jsou výrazně levnější). Originální šrouby jsou 19ctky, naprostá většina náhrad je na 17ctku klíč.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.