0
zpět
 

diskuze k tématu: motory 1.3 CDTi vs. 1.3 JTD, jaký vybrat?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
mari1300
počet příspěvků31
datum registrace09.10.2011
Úterý 09.09.2014 14:39, motory 1.3 CDTi vs. 1.3 JTD, jaký vybrat?
Zdravím,
jaký z motorů 1.3 CDTi vs. 1.3 JTD vybrat z ohledu spolehlivosti, spotřeby a výkonu?
Jaký je mezi nimi rozdíl a lze některých z nich upřednostnit v souvislosti s používáním auta v městském provozu?
Z aut, které tyto motory používají uvažuji o Opelu Combo, Fiatu Doblo, či Fiatu Qubo/Fiorino.Roční nájedz do 20tis Km.

Používají tyto motory DPF filry a Dvouhmotné spojky?

Děkuji
reagovat
salix
počet příspěvků35
datum registrace17.02.2009
Úterý 09.09.2014 15:09, 1,3cdti versus 1,3 jtd
Možná se pletu, ale mám pocit, že ty motory jsou identické, vyrobené ve fiatu.Dvouhmota tam myslím je a dpf filtr taky, ale tuším, že až od roku 2009.Mám fiorino 1,3 multijet 2008 a dpf filtr tam není, alespoň mi to mechanik tvrdil a mám to auto kupované jako nové.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 09.09.2014 15:37, RE: 1,3cdti versus 1,3 jtd
salix napsal:
Možná se pletu, ale mám pocit, že ty motory jsou identické, vyrobené ve fiatu.Dvouhmota tam myslím je a dpf filtr taky, ale tuším, že až od roku 2009.Mám fiorino 1,3 multijet 2008 a dpf filtr tam není, alespoň mi to mechanik tvrdil a mám to auto kupované jako nové.


Je to tak, jde o stejný motor. Přítomnost filtru jde mimo mě, v tom už neposloužím. Jen co jsem koukal po fiorinech venku, tak tam byl vždy. 5kW navíc je lákavých (vlastně 10%výkonu ), ale jinak bych dal asi přednost 1,4HDi (Bipper, Nemo), tam nebyl nikdy (snad). V městské dodávce dostane filtr co proto... Motor nepodtáčet, dost to dvouhmotě pomůže.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 15.09.2014 22:08, RE:
Dobrý den. Tyto dieselové třináctistovky jsou až několik detailů shodné, jelikož se jedná o agregáty ze spolupráce Fiatu a Opelu. Pro roční nájezd do 20 tis. km ale doporučuji spíše benzínový motor, zejména, pokud se vůz bude pohybovat především v městském provozu. Motor je vybaven filtrem pevných částic i dvouhmotovým setvačníkem.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Středa 17.09.2014 14:01, RE: motory 1.3 CDTi vs. 1.3 JTD, jaký vybrat?
mari1300 napsal:
Zdravím, jaký z motorů 1.3 CDTi vs. 1.3 JTD vybrat z ohledu spolehlivosti, spotřeby a výkonu? Jaký je mezi nimi rozdíl a lze některých z nich upřednostnit v souvislosti s používáním auta v městském provozu? Z aut, které tyto motory používají uvažuji o Opelu Combo, Fiatu Doblo, či Fiatu Qubo/Fiorino.Roční nájedz do 20tis Km. Používají tyto motory DPF filry a Dvouhmotné spojky? Děkuji


Ani jeden, jsou oba stejné a oba stejně na prd. Konstrukce se příliš nepovedla, a když se připočítají méně kvalitní materiály a ničivé servisní intervaly, je z toho průšvih. Po až zázračně povedené 1.9 JTD krok vedle. EURO 5 má DPF vždy. EURO 4 může mít i nemusí. V tomto případě bych šel určitě do benzínu.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.