0
zpět
 

diskuze k tématu: Mitsubishi Lancer je vhodným?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 14.11.2013 09:59, Mitsubishi Lancer je vhodným?
Dobrý den,
s manželkou plánujeme pořízení vozidla. v dnešní záplavě Octavií, Mondeí, Passatů a podobných, neustále omýlaných značek, mě zaujal právě Mitsubishi Lancer. jde mi o model od roku 2008 a výše. O tomhle autu jsem nikde nenašel moc relevantních informací. Nechci řešit roční nájezd km. To považuji za relativní faktor. Zajímá mě ale jestli zvolit 1.8 či 2.0 benzín + eventuálně LPG anebo 2.0 did. Dále jak je to s cenami běžných dílů, rozvody, tlumiče, ložiska, apod. Jezdíme kratší trasy denně, víkendy jsou ve znamení dálničních přesunů do 200 km tam i zpět.
Máme 2 malé děti a žijeme aktivně, (kola, lyže).
za Vaší informaci k vozidlu, event. jiným alternativám Vám děkuji.
P.S. je na vozidle znát, že je to sourozenec EVA?? :)
reagovat
Corlis
počet příspěvků135
datum registrace14.03.2007
Čtvrtek 14.11.2013 17:18, hezky dotaz
no tak tady mne zajímají odpovědi! lancer je dle mne vzácnost, občas ho potkám v Praze. Mne osobně se ale líbí ASX s tím geniálním diesel motorem, co jezdí za 5,5 litru a velkým kufrem. Já bych se toho vubec nebál, lancer se vyrábí dlouhou řadu let, budou to mít vychytané. Pamatuju se blahé paměti, jak jsme kupovali v bývalé firmě manželce generála lancera v automatu, protože neuměla řadit a vydržel jí pěkně dlouho /na to ,jak neuměla jezdit/. Jestli ale žijete aktivně, jezdíte na hory, zaměřil bych se na to ASX /nebo outlandera/. On ale ten lancer v tom sportbacku v benzínové jednaosm má skoro 150koní....to by chtělo někoho, kdo v tom jel a má relevantní info...
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Pátek 15.11.2013 08:13, dobrá volba
Doporučuji sehnat si číslo Světa motorů, myslím z letošního roku, který Lancera současné generace rozebíral podrobně a byly tam zajímavé informace. Co jen kritizovali je koroze podvozkových dílů a doporučují včasné ošetření, jinak hlavně chválili a do dokonce s motorem 2,0 TDI, který je zde jednodušší, má poctivý servisní plán a díky tomu je daleko spolehlivější než např. v Passatech nebo O2 před faceliftem.
reagovat
gablenz
počet příspěvků137
datum registrace12.01.2009
Pátek 15.11.2013 10:21, Lancera néééé.
Už jsem tu dlouho nebyl, tak tu dneska jenom mrknu a zase na dlouho prýýýýýč!



A chlape, nač ojetinu? Když tohle jedno z posledních klasických aut (vypadá jako auto, má to motory jako auto, je to spolehlivý japonec, má to neošizený podvozek....) koštuje s dobrou 1.6 nějakých 310 - 350 000? A když na prodejce přitlačíš tak ti za 370 000 dá vybavenou 1.8 105 Kw? Před šesti sedmy lety stával tyhle peníze ledatak nějaký Renault s litinovým 30 letým motorem nebo trochu lepší Fabia.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 05.06.2014 17:48, re:
Dobrý den. Pokud oželíte nepatrně vyšší spotřebu, sáhl bych po silnějším dvoulitru. Oproti osmnáctistovce je znát lepší dynamika. Benzín doporučuji především kvůli kratším každodenním cestám. Co se týká cen náhradních dílů, nijak se neliší oproti cenám u jiných vozů ve stejné třídě. Jistá podoba s modelem Evolution zde je, Lancer od roku 2008 už je ale spíše auto na běžné jezdění.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.