0
zpět
 

diskuze k tématu: MG ZR 160 jako náhrada za Ford Puma 1.7

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.12.2014 07:05, MG ZR 160 jako náhrada za Ford Puma 1.7
Zdravím,

plánuji nahradit svůj Ford Puma 1.7. Ne že bych s ním nebyl spokojen, ale rez na 16let starém Fordu už udělala své. Jako náhrada mne zaujalo MG ZR 160 s motorem 1.8 VVC 118kW. Je tento vůz důstojnou náhradou za Pumu co se týče zábavnosti jízdy, nebo je lepší znovu koupit Pumu v lepším stavu? Popřípadě navrhněte nějaké auto podobných vlastností. Můj rozpočet je kolem 60000 Kč pořizovací ceny + samozřejmě nějaká investice do údržby po koupi.


Děkuji za odpověď.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Středa 03.12.2014 14:28, RE: MG ZR 160 jako náhrada za Ford Puma 1.7
nepřihlášený uživatel napsal:
Zdravím,plánuji nahradit svůj Ford Puma 1.7. Ne že bych s ním nebyl spokojen, ale rez na 16let starém Fordu už udělala své. Jako náhrada mne zaujalo MG ZR 160 s motorem 1.8 VVC 118kW. Je tento vůz důstojnou náhradou za Pumu co se týče zábavnosti jízdy, nebo je lepší znovu koupit Pumu v lepším stavu? Popřípadě navrhněte nějaké auto podobných vlastností. Můj rozpočet je kolem 60000 Kč pořizovací ceny + samozřejmě nějaká investice do údržby po koupi.Děkuji za odpověď.


Škoda žes tu svoji Pumu nechal zreznout, pochybuju, že za 60 000 bude někdo nějakou pěknou nezrezlou v dobrém technickém stavu a ještě k tomu s 1,7 prodávat. MG je sice raritka a určitě jízdně povedené auto, ale těžko říct jak je na tom s protikorozní úpravou a pak může být problém s náhradními díly. A co takhle investovat peníze do opravy stávající Pumy? Aspoň už víš co je tam špatně.
reagovat
mPuma
počet příspěvků47
datum registrace05.12.2014
Pátek 05.12.2014 08:10, RE: MG ZR 160 jako náhrada za Ford Puma 1.7
Původní záměr byl rez opravit. Jenže při výměně tlumičů jsem si v kufru všimnul zvláštního jemného prachu, auto bylo pravděpodobně vytopené :( a rezne i na místech kde Pumy normálně nereznou, třeba na víku kufru. Vytopený byl nejspíš jen zadek, u motoru žádný prach není. Problém je že za 60000 se většinou Pumy u nás moc neprodávají. K sehnání jsou jen vraky do 30000. V Německu jsou občas kolem 60000 pěkné kousky, ale s dovozem už je to nad hladinou 60000.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Sobota 06.12.2014 11:11, RE: MG ZR 160 jako náhrada za Ford Puma 1.7
mPuma napsal:
Původní záměr byl rez opravit. Jenže při výměně tlumičů jsem si v kufru všimnul zvláštního jemného prachu, auto bylo pravděpodobně vytopené :( a rezne i na místech kde Pumy normálně nereznou, třeba na víku kufru. Vytopený byl nejspíš jen zadek, u motoru žádný prach není. Problém je že za 60000 se většinou Pumy u nás moc neprodávají. K sehnání jsou jen vraky do 30000. V Německu jsou občas kolem 60000 pěkné kousky, ale s dovozem už je to nad hladinou 60000.


Mohlo tam jen zatékat - spíš než po vytopení, tak po špatně opravené bouračce, prach se dostane všude. Když se udělá kvalitní oprava, dá se nové těsnění kufru apod., tak to auto ještě požije, jen už bych ho asi netrápil v běžném provozu, hlavně slaném zimním, to je pro staré Fordy masakr.
reagovat
Sup107kW
počet příspěvků12
datum registrace08.12.2014
Pondělí 08.12.2014 11:37, MG
Je to hezké auto, ale pochybuju o odolnosti proti rzi.
Vychází z Hondy Civic, který nikdy neměl silnou antikorozní ochranu, Rovery 25 - dvojče MG ZR, které jsou u nás častější reznou úplně všude.
Dál bych se obával nějaké závady na motoru, z čeho je 1.8? z Hondy která dávala 1.8 do civica nebo do integry?
Nedejbože menší nehoda tak to bude "přijemné" hledání dílů popříadě okamžitě totální škoda z pohledu pojišťovny.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 10.12.2014 22:49, RE:
Dobrý den. MG bude sice zábavné, nikoliv ale tak jisté a nezáludné, jako Vaše současná Puma. Jeho servisní náklady jsou také mnohem vyšší včetně spotřeby paliva, spolehlivost a praktičnost naopak nižší. Vzhledem k vašemu rozpočtu bude racionálnější koupit opět zachovalou Pumu, což bude mnohem jednodušší, než hledat MG v dobrém stavu.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 11.12.2014 11:11, RE:
Karel - TipCars.com napsal:
Dobrý den. MG bude sice zábavné, nikoliv ale tak jisté a nezáludné, jako Vaše současná Puma. Jeho servisní náklady jsou také mnohem vyšší včetně spotřeby paliva, spolehlivost a praktičnost naopak nižší. Vzhledem k vašemu rozpočtu bude racionálnější koupit opět zachovalou Pumu, což bude mnohem jednodušší, než hledat MG v dobrém stavu.


Myslím že jste si spletl MG ZR s MG Roadster s motorem uprostřed. MG ZR nebude o nic záludnější než Puma, o praktičnosti bych si dokonce dovolil tvrdit že bude u MG vyšší než u Pumy.
Jediné čeho bych se bál je dostupnost solidního servisu a asi té koroze, na ní jsou ale majitelé fordů už přece připravení :D
reagovat
mPuma
počet příspěvků47
datum registrace05.12.2014
Neděle 14.12.2014 09:40, MG vs Puma
MG bude určitě praktičtější než Puma. Jelikož Puma vychází z Fiesty která je o třídu níž než Rover 200 a 25 ze kterých vychází MG ZR. U MG se mi líbí kotoučové brzdy na všech kolech. U Pumy jsou brzdy tragédie. Na druhou stranu se mi karoserie typu coupé líbí víc, než obyčejný hatchback. Další plus mluvící pro Pumu je to, že mám diagnostiku Fordiag a většinu servisních prací si na autě zvládnu udělat sám. Největší problém bude sehnat Pumu která je zachovalá a bez rzri.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.