0
zpět
 

diskuze k tématu: Které auto zvolit?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 21.02.2013 13:40, Které auto zvolit?
Dobrý den,

Předem bych Vám chtěl poděkovat za velmi zajímávé články a rady, které se velmi dobře čtou a za práci přispěvovatelů na tipcars.cz. Proto jsem se rozhodl přispět svým dotazem také. Rád bych si s končící zimou pořídil nějaké levnější ojeté zábávné auto. Podmínkou je zážehová pohonná jednotka, dobrá spolehlivost a cenová hranice 170.000,- Kč. Příjde mi že na toto téma se zde dlouho nic neobjevuje. Karosářské provedení ani spotřeba nejsou tak podstatné, ale vůz by měl být lehčí hmotnosti, a měl by mít spíše maloobjemový/turbo motor. Stáří vozu také není klíčové. Jak je to s riskantností takové koupě? V mém okolí bych našel někoho na základní prohlídku, ovšem z hlediska dlouhodobé výdrže? Stereotypní BMW řady 3, ač bez pochyby výborné bych však rád vynechal. Stejně tak i Fiat Coupé či Volkswagen Golf. Naopak jako sympatické vidím vozy Toyota Celica, Saab 9-3, Nissan Almera gti, Seat Leon 1.8 atd. Jsou zde i jiné zajímavé alternativy? S autem bych rád denně jezdil, můj nájezd je zhruba 10.000 km ročně.

Za odpověď velice děkuji a přeji dlouhé pokračování.

Jirka
reagovat
Cannibal
počet příspěvků7
datum registrace22.02.2013
Pátek 22.02.2013 08:23, RE: Které auto zvolit?
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,Předem bych Vám chtěl poděkovat za velmi zajímávé články a rady, které se velmi dobře čtou a za práci přispěvovatelů na tipcars.cz. Proto jsem se rozhodl přispět svým dotazem také. Rád bych si s končící zimou pořídil nějaké levnější ojeté zábávné auto. Podmínkou je zážehová pohonná jednotka, dobrá spolehlivost a cenová hranice 170.000,- Kč. Příjde mi že na toto téma se zde dlouho nic neobjevuje. Karosářské provedení ani spotřeba nejsou tak podstatné, ale vůz by měl být lehčí hmotnosti, a měl by mít spíše maloobjemový/turbo motor. Stáří vozu také není klíčové. Jak je to s riskantností takové koupě? V mém okolí bych našel někoho na základní prohlídku, ovšem z hlediska dlouhodobé výdrže? Stereotypní BMW řady 3, ač bez pochyby výborné bych však rád vynechal. Stejně tak i Fiat Coupé či Volkswagen Golf. Naopak jako sympatické vidím vozy Toyota Celica, Saab 9-3, Nissan Almera gti, Seat Leon 1.8 atd. Jsou zde i jiné zajímavé alternativy? S autem bych rád denně jezdil, můj nájezd je zhruba 10.000 km ročně. Za odpověď velice děkuji a přeji dlouhé pokračování.Jirka


Já bych doporučil Mazdu 6 2,0i. My máme doma r. 2008 těsně před faceliftem a je to skvělé a zábavné auto, spolehlivostí je na špičce, je lehké a spotřebu máme při převážně krátkých trasách 7,6l/100km, což je podle mě v pohodě, když si vezmu, že je to dvoulitr benzín, žádné turbo, žádné složitosti, prostě jednoduchý a spolehlivý motor
reagovat
Sámo
počet příspěvků13
datum registrace09.12.2011
Pátek 22.02.2013 13:36, Honda
Honda civic typeR. Hodně muziky za rozumný peníz
reagovat
subarák
počet příspěvků106
datum registrace22.03.2010
Pátek 22.02.2013 14:04, Mazda RX8
Mě by se moc líbila Mazda RX 8, akorát s tou spolehlivostí Wankelova motoru si nejsem úplně jistý, ale auto je to nádherný.Pokud to někdo měl nebo má, ať napíše. Jinak dobrá volba je Civic nebo Subaru Impreza WRX.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 22.02.2013 14:54, RE: Mazda RX8
subarák napsal:
Mě by se moc líbila Mazda RX 8, akorát s tou spolehlivostí Wankelova motoru si nejsem úplně jistý, ale auto je to nádherný.Pokud to někdo měl nebo má, ať napíše. Jinak dobrá volba je Civic nebo Subaru Impreza WRX.


RX8 jsem sice neměl ale reálně jsem o něm uvažoval. nakonec jsem koupil 350Z, právě kvůli spolehlivosti motoru. dnes už to sice není žádná rána, ale pořád stojí generálka pár desítek tisíc. navíc je RX8 podstatně těžší než poslední evoluce RX7 a reálná spotřeba je kolem dvaceti, když si chce jeden trochu zablbnout. zetku stačí při stejném stylu jízdy 15.
ale zetko by tazatel nezkousnul takže bych doporučil RSovýho Focuse.
reagovat
Rover623
počet příspěvků96
datum registrace14.04.2009
Pátek 22.02.2013 17:12, RE: Mazda RX8
subarák napsal:
Mě by se moc líbila Mazda RX 8, akorát s tou spolehlivostí Wankelova motoru si nejsem úplně jistý, ale auto je to nádherný.Pokud to někdo měl nebo má, ať napíše. Jinak dobrá volba je Civic nebo Subaru Impreza WRX.


Wankelův motor je v pohodě, ale musí se hlídat olej a to dost pečlivě a hlavně se musí používat velmi kvalitní olej, jinak hrozí přidření. Problém toho motoru je, že pracuje při dost vysokých otáčkách, ovšem pokud se majitel stará, vydrží ten motor prakticky věčně. Další dobrou volbou je Civic TypeR a to pokud možno ten starší model (před UFO, jak se říká té nové karoserii). Potom třeba Mitshubishi Lancer, bohužel Imprezu (tu novější, hatchback) nelze doporučit, není ani zábavná ani nic jiného, no vlastně je, totálně gumová. Imprezu jedině ve starší generaci jako sedan. Toyota Corolla (1999) by také stála za úvahu, ty ostatní poté co Toyota opustila rally jsou sice spolehlivé, ale nudné. Taky bych se zkusil poohlédnout po Roveru 200 nebo překapotované verzi se znakem MG (vypadá jako typ 25)
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 26.03.2013 23:43, Re:
Dobrý den. Jako nejzábavnější vůz pro Vás bych viděl Toyotu Celica sedmé generace. Jedná se prakticky o čistokrevný sportovní vůz s výbornými jízdními vlastnostmi. Nabízela se s benzínovým motorem o obsahu 1.8 ve výkonových verzích 103 nebo 143 kW. Obě pohonné jednotky jsou velmi spolehlivé, je ale nutné pravidelně kontrolovat hladinu motorového oleje, jelikož ho je v motoru pouhých 3.7 litru. I malý úbytek tak může vyústit až v zadření motoru. Jinak s vozem nebývají žádné větší problémy, každodenní provoz by měl zvládnout.
reagovat
ditmen1
počet příspěvků9
datum registrace28.05.2012
Čtvrtek 28.03.2013 21:37, RE: Mazda RX8
subarák napsal:
Mě by se moc líbila Mazda RX 8, akorát s tou spolehlivostí Wankelova motoru si nejsem úplně jistý, ale auto je to nádherný.Pokud to někdo měl nebo má, ať napíše. Jinak dobrá volba je Civic nebo Subaru Impreza WRX.


jedině to SUBARU
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.