0
zpět
 

diskuze k tématu: koupě ojetiny od dealera Ford/C-Max

kategorie zařazení tématu: automobilky, německá vozidla
Att
počet příspěvků2
datum registrace14.05.2017
Neděle 14.05.2017 16:28, koupě ojetiny od dealera Ford/C-Max
ahoj
Mám zájem o koupi ojetiny C-maxe s benzin. 1.6 motorem 74kW, nájezdem kolem 150tis.km (cca roky 04-07). Nabízí takovéto starší ojetiny i oficiální dealeři Ford,, a pokud ano vyplatí se u nich kupovat? Máte někdo zkušenost?

Díky předem za odpovědi.
Miki
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 16.05.2017 09:15, Hledat :-)
Ahoj, musíš prostě projít web stránky dealerů, ale také například auto plus od koncernu apod. Můžeš tam občas narazit na C-MAXe s plnou historii. Nabízí se takový vůz si přivézt od dealera z Německa, velká nabídka je na www.mobile.de, je tam i čeština, jde tam rozlišit, že chceš dealera.
Bude to asi trochu trvat než něco najdeš, ale jinak v běžném českém bazaru je vše přetočené, obzvláště takové žádané vozy jako C-MAX
reagovat
Kohout Pavel
počet příspěvků65
datum registrace28.11.2013
Úterý 16.05.2017 10:57, Proč od dealera?
Koupí vozidla od dealera nic moc nezískáte. U takto starého vozu je určující skutečný stav a ne nějaká chiméra v podobě „autorizovaného servisu“ atd. Já jsem při koupi jetého vozu od dealera pěkně naletěl. Kupoval jsem vůz (také to byl Ford) dokonce přes „známého“, který tam dělal. Všřil jsem jim a noc na voze nezkoumal. Po letech při prodeji vozu jsem zjistil, že mi prodali bouraný vůz. Sice jen plechy, ale i tak to byl podvod.
Při koupi ojetého vozu platí nikomu a ničemu nevěřit. Vše si důkladně prověřit, resp. nechat prověřit odborníkem.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 16.05.2017 11:12, Plech je plech a motor je motor :-)
Tak určitě nevěřit nikomu a vše ověřit sám. Na druhou stranu bouchnutý a dobře opravený plech je nic vedle přetočeného tachometru o 150tis.km
Zvláště benzínový motor je znát jestli má 300tis.km a ne 150tis.km....
Už jsem pár bazarovek kupoval a ještě jsem nenarazil na auto s plnou historií v "klasickém" českém bazaru s chlapem se zlatým řetězem na krku
reagovat
Att
počet příspěvků2
datum registrace14.05.2017
Úterý 16.05.2017 12:44, Naděje umírá poslední
Hmm..

Nevíte pánové zda-li existuje nějaká služba/člověk (např. technik ze servisu), který se živí tím, že by právě s potenciálními kupci chodil na prohlídky vozů.. protože takto jsem totálně v ř...i,, raději někomu zaplatím za takovouto službu, než to dát bazaru a naletět.(přístup bazarů k věci, stáčení nájezdu, krytí vad atd. Mi přijde naprosto šokující). upřímně mne nebaví trávit už nyní desítky hodin na netu načítáním toho, co sledovat a na co si dát pozor...a nechci jít úplně do loterie...
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 16.05.2017 12:51, RE: Naděje umírá poslední
Att napsal:
Hmm.. Nevíte pánové zda-li existuje nějaká služba/člověk (např. technik ze servisu), který se živí tím, že by právě s potenciálními kupci chodil na prohlídky vozů.. protože takto jsem totálně v ř...i,, raději někomu zaplatím za takovouto službu, než to dát bazaru a naletět.(přístup bazarů k věci, stáčení nájezdu, krytí vad atd. Mi přijde naprosto šokující). upřímně mne nebaví trávit už nyní desítky hodin na netu načítáním toho, co sledovat a na co si dát pozor...a nechci jít úplně do loterie...


Ano, takové služby existují, ale je potřeba hledat zase na netu. Ale ne každý mechanik odhalí vše. Výjezd od Cebie taky moc neznamená. Já si pro auto chodím vždy sám, abych potom nemohl nikomu nic vyčítat . Mám kamaráda, špičkového mechanika, všem vždy dobře poradil, opraví cokoliv, přijde na záludnosti, ale když jde kupovat auto sobě, tak se většinou nezadaří.... Říkal, že je to jeho prokletí, takže ani dobrý mechanik nezmůže vše a vždy člověk kupuje zajíce v pytli.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 16.05.2017 12:57, Autorizovaný servis
Ahoj, určitě takové firmy budou, ale vzpoměl jsem si, že kdysi dávno jsem si prostě v bazaru domluvil, že Forda si vemu na prohlídku do Fordího servisu. Tam za komplet prohlídku chtěli cca 1200kč. Cena zarhnovala určitě i napojení na diagnostiku, prohlídka podozku atd atd..
A protože Focus byl dovezený z Německa, napsal jsem podle razítka v servisní knížce do daného servisu a poprosil ať mi potvrdí jejich servisní prohlídky, kupodivu do týdne mi vše poslali...
Moje němčina byla strašná, ale pochopili co chci
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Úterý 16.05.2017 13:49, RE: Autorizovaný servis
BobanHTP napsal:
Ahoj, určitě takové firmy budou, ale vzpoměl jsem si, že kdysi dávno jsem si prostě v bazaru domluvil, že Forda si vemu na prohlídku do Fordího servisu. Tam za komplet prohlídku chtěli cca 1200kč. Cena zarhnovala určitě i napojení na diagnostiku, prohlídka podozku atd atd..A protože Focus byl dovezený z Německa, napsal jsem podle razítka v servisní knížce do daného servisu a poprosil ať mi potvrdí jejich servisní prohlídky, kupodivu do týdne mi vše poslali...Moje němčina byla strašná, ale pochopili co chci


Zkoušel jsem třeba VIN decoder k Fordu a byl jsem velmi překvapen, že i u 16 let starého auta velmi přesně popsal, co auto obsahuje (typ kastle, motor i výbavu). Tím bych začal. Porovnal aktuální stav s tím, co se dá vyčíst z VIN kódu. Je to zadarmo nějak pro jedno auto denně.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.