0
zpět
 

diskuze k tématu: Konec celodenního svícení?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.03.2005 03:01, sviceni
Je velmi nebezpecne jede-li kolona aut, kde nektera auta sviti a ostatni ne...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.03.2005 10:32, Měli by svítit všichni
Podle mě je to mnohem bezpečnější varianta! Stačí, aby bylo trochu pod mrakem a nějaký matný odstín auta a viditelnost toho vozu příliš vysoká není! Vůbec nic by se nestalo, kdyby se mělo svítit pořád. Já jsem jednoznačně zastáncem celoročního svícení!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.03.2005 10:32, RE: Měli by svítit všichni
anonym napsal:
Podle mě je to mnohem bezpečnější varianta! Stačí, aby bylo trochu pod mrakem a nějaký matný odstín auta a viditelnost toho vozu příliš vysoká není! Vůbec nic by se nestalo, kdyby se mělo svítit pořád. Já jsem jednoznačně zastáncem celoročního svícení!
Přesně moje slova!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.03.2005 10:42, bez předmětu
Já osobně po nastartování auta hned rozsvítím světla a připoutávám se...třeba i na přejetí ulice z jednoho konce na druhý.

A k těm co nesvítí....alespoň jsou vzorným příkladem řidiče idi*ta.....pokud si jich teda bez těch světel všimnem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.03.2005 11:44, svítit
už nekolikrat mi rozsvicena svetla zychranila kuzi - obcas se muze stat, ze vas nekdo z vedlejsi prehledne a ze prusvih - svetla to dost eliminuji. Zase ale nesouhlasim s dalkovymi svetly u motorkaru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.03.2005 14:18, Sviti vzdy!
Rozhodne jsem pro prijeti zakona, ktery by prikazoval svitit i v lete. Kdyz je totiz zejmena v podvecer trochu sero, nekteri ridici uz sviti, ale jini jeste ne. A ja (a nejen ja) mam pak tendenci podvedome predpokladat, ze kdyz auto nesviti, nejede. A to muze byt dost nebezpecne. Takze sviti vzdy!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.03.2005 14:45, V létě, ne !
Koukněte, kolik pěšáků, cyklistů se pohybuje mimo zimu po komunikacích - a jak zmizí mezi svíticími auty. Je pár dní teplo a každý, kdo je denně na silnici, si musí všimnout, kolik cyklistů a pěších se objevilo. Proto jsem proti celoročnímu svícení.
A argumentace bezpečností je zavádějící - srovnání se dělá obvykle se severskými státy - ale jaké tam je klima, kolik tam je na komunikacích cyklistů a pěších - to už nikdo nevidí (nebo nechce vidět).
Je dost možné, že "bezpečnost" celoročního svícení může dopadnout jako úprava režimu na přechodech pro chodce.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.